Ergenekon Erdoğan Savaşı

Erdoğan- İlker Başbuğ kavgasının arkasında ne var? Sedat Peker neden yurt dışına kaçtı? Erdoğan Ukrayna’dan eski özel kuvvetler mensubu Gökhan Bozkır’ı neden istedi? AKP-Ergenekon düellosunu kim kazanır?

 • Gen.Kur. Bşk döneminde AKP’ye karşı Psikolojik harp siteleri kuran, O sitelerin haberleriyle AKP’ye kapatma davası açılmasını sağlayan, AYM üyesi Paksüt’le TSK karargahında  AKP’nin kapatılmasını özel olarak görüşen Başbuğ, Erdoğan’ın talimatıyla tutuklanmıştı.

 • Ergenekon 17/25 aralık sonrası AKP ile ittifak kurmuştu. Bu kapsamda Ergenekon – jitem ve faili meçhul bütün davalar kapatılmıştı. Bu iki yapının kontrolünde gerçekleşen 15 temmuz ile ortak düşman olarak gördükleri cemaatten kurtuldular. Şimdiyse bu ittifakın sonuna geliniyor.

OKU; 17/25 aralık

 • Eski Gen. kur. Başkanı Başbuğ son dönemde direkt AKP’yi hedef alarak “Fetö’nün siyasi ayağı AKP’dir. Elitas ve bozdağ fetöcüdür” dediAKP sözcüsü Ömer Çelik: “Başbuğ’un açıklamalarında iyi niyet görmüyoruz” dedi.Erdoğan: Başbuğ’dan şikayetçi olun, kendisini iyi tanırım” dedi.

 • Erdoğan’ın öfkelenmesinin sebebi ve AKP’ lilere “Bu adamdan şikayetçi olun” demesinin nedeni, işin ucunun kendisine dokunuyor olmasıdır. Ergenekonun ilk fırsatta kendisinden intikam alacağını gayet iyi biliyor. İlk yumruğu atmak için iki tarafında hazırlığı var.

 • AKP – Ergenekon kavgasında her iki tarafta diğerine karşı yapılacak olası operasyonun alt yapısını hazırlıyor. Ulusalcı üst yargı AKP’yi fetö’nün siyasi ayağı olarak yargılamaya hazırlık yaparken, AKP yargısıda Ergenekon’a karşı hazırlık içinde.

OKU; Ergenekon Örgütü ve Erdoğan Rejimi

 • Ukrayna’ya giden Erdoğan mevkidaşına “Ev hapsindeki eski özel kuvvetlerci  N.Gökhan Bozkır iade edilmeli, bu kişi bizim için çok ama çok ileri derecede önemli biri, bu kişiye iltica hakkı verirseniz ilişkilerimiz bozulabilir” dedi. Bozkır’ın Hablemitoğlu’nu öldürdüğü iddiası var.

 • Peki kim bu Nuri Gökhan Bozkır? Önemi nedir? Ergenekon soruşturması döneminde Özel Kuvvetler’de görev yapan infaz timlerinin olduğu siyah, beyaz, turuncu ve yeşiller olarak adlandırılan grupların şimdiye kadar bir çok cinayete imza attığı ortaya çıkmıştı.

 • Genelkurmay’a bağlı ancak bağımsız çalışan ve “künyesizler” olarak bilinen grubun şimdiye kadar birçok cinayeti gerçekleştirdiği, cinayet planlaması, gerçekleştirilmesi, dosyanın kapatılması ve cinayet hakkında çarpıtma yapma konusunda uzman oldukları iddia edilmişti.

 • Ergenekon soruşturmasında devlet içinde kümelenen jitem, siyah ve beyaz kuvvetler gibi infaz timlerinin gizli bir hiyerarşisi olan Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi) (TUSHAD) birimine bağlı olarak çalıştığı ortaya çıkmıştı.

 • Erdoğan’ın bu infaz timleri içinde görev yapan ve Necip Hablemitoğlu cinayetinde adı geçen Nuri Gökhan Bozkır’ı Ukrayna’dan istemesi AKP’yi fetö’den yargılamak isteyen Ergenekon cephesine şüphesiz bir gözdağıdır.

 • Gökhan Nuri Bozkır neden önemli? Gelin bir geçmişine göz atalım. Özel kuvvetlerde Yüzbaşı rütbesine kadar görev yapmış sonrasında ise ihraç edildi denerek birimin illegal yapılanması olan siyah kuvvetlere kaydırılmış bir isim. Konuşması çok şeyi değiştirebilir.

 • 2005 yılında sauna çetesi operasyonunda ismi geçmişti. Saunalara yerleştirdikleri gizli kameralarla sanatçı, siyasetçi ve bürokratlara şantaj yapılıyordu. Yapılan aramalarda Özel kuvvetlere ait çok gizli belgeler ve özel çekim videolar ele geçirilmişti.

 • Bir el devreye girdi ve Bozkır cezaevinden çıkarıldı. Bozkır bu seferde uluslararası silah ticareti işini karşımıza çıkacaktı. Kırgızistan’da bulunan, uluslararası düzeyde silah, patlayıcı ve bomba satışı yapan DNS Defence şirketini kurdu. Bunları tek başına yapması mümkünmü?

OKU; 15 temmuz

 • 2015 yılı Eylül ayında Şanlıurfa’da yakalanan bir TIR herkesi şok etti. Soğanların arasında 6.5 ton patlayıcı madde vardı. 9 şüpheli hakkında “IŞİD’e silah sağlama” iddiasıyla Gökhan Nuri Bozkır hakkında işlem yapıldı.
 • Yakalanan diğer üsteğmenin anlattıklarına göre  patlayıcı maddeler Afyon’da bir depodan alınmıştı ve depoda olması gereken 20 ton patlayıcının 13.5 tonu kayıptı. 6.5 tonu yakalanmıştı ama geri kalan miktardan iz yoktu. Acaba nerde ve ne zaman kime karşı kullanılacak?

 • Gökhan Nuri Bozkır Ukrayna’da olduğu ve Erdoğan tarafından iadesi istenince Ergenekon algı ekibi devreye girerek Toygun Atilla isimli gazeteci Bozkır’ın lehine haber yapması için Ukrayna’ya gönderildi. Karanlık odaTv’de yayınlanan ropörtajda Bozkır mağdur olarak lanse edildi.

 • Veli Küçük’ün elemanı olan çeteci Sedat Peker ise  Ergenekon’a yakın bir emniyet müdürünün soruşturmadan haber edilmesi sonucu yurt dışına kaçtı.  Kalması halinde Veli Küçük ve kirli ilişkiler ağından bahsetmesinden endişe edilmiş olabilir.

OKU; Sedat Peker

 • Ergenekon itirafçısı olan eski subayların sauna çetesiyle ilgili “Özel kuvvetlerin 300 timinden 1 tanesi ortaya çıktı” şeklindeki ifadeleri mevcuttu. Gökhan Nuri Bozkurt sadece 1 hücre, ya diğerleri ne için bekliyor? Türkiye bu çetelerle ne zaman yüzleşecek?

 • Veli Küçük’e yakın isim Ümit Özdağ’ın kurduğu 21.Yüzyıl Enstitüsü tarafından geçen haftalarda düzenlenen panelde “Fetö siyasi cinayet işleyebilir” demiş, saray ise bunu “Ergenekon kendi hücrelerini harekete geçirebilir” şeklinde okumuştu.

 • Özetleyecek olursak Ergenekon “Fetö’nün finalini Erdoğan ile yapacağız” diyor. Erdoğan ise “O iş o kadar kolay olmayacak” diyor. Bende hukuk dışına çıkan bu iki yapıdanda Türkiye kurtulmak zorunda diyorum. Daha güzel bir Türkiye için sormaya ve sorgulamaya devam..

Yazar; Ankara Kulisi

guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Serkan aydin
Serkan aydin
1 yıl önce

Bu yazıyı yazan hazırlayan cok bariz belli ki bir fetocu.bu kesin.fakat söyledikleri doğru cunku zamanında feto cetesi ergenekon çetesini devletten tasfiye etmeye çalışırken ergenekon örgütü hakkinda bir çok gizli bilgi ele geçirdi ve bu yapının derinine kadar nufuz etti.turkiye devletinin sanssiz tarafi asla milli bir derin devlete sahib olamamasidir…ergenekon çetesi çoğunluk olarak ulusal tayfadan bir kisimda ülkücülerden mutesekkil bir guruh idi ve istanbul sermayesi ile mason teşkilatlarinin ihtivasi dahilinde icazetleri ile hareket eden sozde milli ozde gayrimilli taşeron bir örgüt idi..ama bir noktadan sonra soz dinlemez basina buyruk hareket etmeye baslayinca abd bu sefer fetoculer eli ile miadini doldurmuş gudumunden çıkmış bu eski yapıyı yeni derin devlet yapilanmasi icin hazırladığı feto ile tasfiye etmek istemis bunuda bi nebze basarmistir..akp ise herseye rağmen türkiye tarihinde bir ilk olarak uzun yilardir peyderpey, bu ülkenin çoğunluğu tarafından resmi ve hukuksal demokratik yasal bir şekilde halkin oyları ile iktidar olmus bir hukumettir..90lardaki bu derin yapilanma hala zimmi örtülü gizli kalmis tam olarak desifre edilememiştir malesef..ergenekon tekrar guc kazanirsa bu türkiye acisindan hiç ama hic iyi olmaz..

trackback
"Bu Boru Göstermeye Benzemez" - Mutlaka Oku
1 yıl önce

[…] OKU; Ergenekon Erdoğan Savaşı […]

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Ergenekon > Akp

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Abd kimin arkasinda durursa o kazanir. Sonucta oyun kuran ve cikarlarina göre karagoz&hacivat oynatan Nato’dur

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bunları bi FETÖcünün yazdığını bilsem de Ergenekon-AKP diyalektiğinin doğru olduğunu belirtmeliyim. Onlar sizin AKP ile bozuşmanızdan faydalanmıştı şimdi sıra size geçti. Her şey bi yana o faili meçhuller sizin işiniz, Ergenekon dediğiniz adamlar ulusalcılar, gladyö sizsiniz!

Anonim
Anonim
1 yıl önce

2014 te bi abi şimdi ülke boku yedi derin devlet le akp anlaşmış dedi.Akp nin derin devleti artık Ergenekon diye suçlama argümanı kalmadı ama derin devlet akp yi fetöcülükle suçlamaya yavaştan başladı.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Iki taraf da bu mucadeleye uzun suredir hazirlik yapiyor.

Kimin kazanacagi taraflarin olaylari dogru okumalarina ve hamleleri dogru zamanda yapmalarina bagli.

Kazanani ilan etmek icin henuz erken ama simdiye kadar Ergenekon daha iyi performans gosterdi.

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
7
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x