Serkan Kurtuluş Kimdir?

Arjantin’de yakalan ilginç Türk kim? – Emniyet ve MİT bağlantısı ne? – Suriye’ye neden gitti? – Binali Yıldırım’ın oğlu ile bağlantısı ne? – Fetö borsasındaki görevi ne? – Rahip Brunson cinayetini kendisine kim teklif etti? – AKP ile bağlantısı ne?

 • İsmi Serkan Kurtuluş. İzmir’de 60 kişilik organize suç örgütünün lideri. Suriye savaşının başladığı dönemde MİT tarafından Suriye’ye gönderilen bir isim. Düşürülen Rus uçağının pilotunu öldüren isimlerden birisi.

 • Suriye’de bir müddet kaldıktan sonra İzmir’e geri dönüyor.  15 temmuz sonrası Mit ve emniyetin kendisine “fetöcüleri kaçırma” görevi verdiğini, bu kapsamda birçok esnafı kaçırarak şantaj ve tehditle onlardan para topladığını itiraf ediyor.

 • Gasp, yağma, tehdit, silahlı tehdit, adam yaralama, adam kaçırma, çırılçıplak soyup resim çekerek şantaj yapma olayları çoğalıp şikayetler artınca hakkında soruşturma açılıyor. İzmir 3. Ağır ceza mahkemesinde içinde istihbarat müdürü ve Akp il bşk yard olduğu dava devam ediyor.

 • Soruşturma derinleştikçe Serkan Kurtuluş’un derin ve kirli ilişkileri ortaya çıkıyor. Serkan Kurtuluş ifadesinde İzmir İstihbarat Şubesi eski Müdürü Kudret Dikmen ve AKP il başkan yardımcısı Ahmet Kurtuluş ile ortaklaşa çalıştığını itiraf ediyor.

 • Serkan Kurtuluş, polis müdürü olan Kudret Dikmen’in “fetö” operasyonlarında gözaltına alınacak kişilerin listesini kendisine verdiğini, kendisininde “seni dosyadan çıkaracağız” vaadiyle bu isimlerden 200 bin ile 1 milyon TL arasında para aldığını itiraf ediyor.

 • İddianamede,  gözaltı listesinde bulunan müşteki İ.G.’nin polis süsü verilmiş örgüt üyeleri tarafından kaçırılarak alıkonulduğu, bir süre sonra çıplak fotoğraflarının çekilerek serbest bırakıldığı ve baskıyla iki kez para alındığı ifadeleri var.

 • Serkan Kurtuluş’un operasyon listesinde yer alan iş adamlarına giderek (Y.P isimli iş adamı) “Cemaate 8. ayda operasyon yapılacağını, ‘100 bin dolar vermesi halinde aklanacağını, gözaltı listesinin elinde olduğunu, istihbarat müdürünün arkadaşı olduğunu” söylediği ifadeleri var.

 • T. K isimli iş adamı ise: Bana da bu teklifi yaptılar, inanmadım. Serkan beni istihbarat müdürü K. Dikmen’le görüştürdü. Görüşme sonrası Kurtuluş’un kendisinden 500 bin TL istediğini, 250 bin TL’ye anlaştıklarını anlattı. (Not:T.K. parayı vermeyince gözaltına alınıp tutuklandı)
 • Dosyadaki Whatsapp yazışmalarında yer alan,Kudret Dikmen : “Ne kadar alacağın var.
  Serkan :” Bir trilyon alırım kesin abi”
  Kudret Dikmen: Tamam.,Emniyet müdürü bu yazışmaların başka konu hakkında olduğunu iddia edecekti.
 • Dosyada istihbarat müdürü Kudret Dikmen’in çete liderini makamına çağırdığı, kaçırılacak kişilerin sinyal bilgilerini çeteye aktardığı, kaçırılan kişilerden birinin İ.Ş olduğu, MASAK araştırmasında istihbarat müdürünün hesabında açıklaması olmayan paraların bulunduğu yer alıyor.

 • Serkan Kurtuluş ifadesinde “İstihbarat müdürü ve AKP İzmir il başkan yardımcısı Ahmet Kurtuluş” ile bu paraları bölüşüyorduk, istihbarat müdürü benden İl emniyet müdürü Celal Uzunkaya’nın payı diyerek ekstra para alıyordu, ona verip vermediğini bilmiyorum ” ifadeleri var.

 • Bu ifadelerden sonra Çete içinde karşılıklı restleşmeler ve kavgalar yaşanıyor. Serkan Yıldırım’ın AKP il başkan yardımcısı ile arası bozuluyor. Bir müddet sonra ise AKP’li başkan öldürülüyor!

 • Cinayet sonrası S. Kurtuluş Gürcistan’a kaçıyor. İzmir ACMağır S. kurtuluş hakkında uluslararası tutuklanma talebi çıkarıyor. Gürcistan’da gözaltına alınan Kurtuluş bir süre tutuklu kalıyor. İade için bürokratik işlemler  devam ederken boşluktan yararlanarak Arjantin’e kaçıyor.

 • İddianamede yer alan ifadeler üzerine İstihbarat Müdürü şüpheli Kudret Dikmen hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünden istenen soruşturma iznine RED cevabı geliyor. (Celal Uzunkaya ve Mustafa Gülcü isimli müdürlerin şahsı kolladığı iddia edildi)

 • Konuyla ilgili haberler çoğalınca soruşturma izni verilmemesi kararına yapılan itiraz üzerine 28 Ağustos 2018’de Ankara Bölge İdare Mahkemesi 1. Dava Dairesinin kararı üzerine soruşturma izni verildiği ortaya çıkacaktı..
 • Serkan Kurtuluş ise istihbarat müdürünün aklanmaya çalışılması ve kendi hakkında interpolden karar çıkarılmasına kızarak: “Bildiğim herşeyi anlatacağım, MİT’in Suriye faaliyetlerini oraya gönderilenleri, fetö borsasını, beni kullanıp kenara atanları, herşeyi anlatacağım” dedi.

 • Serkan Kurtuluş: Emniyet ifademde anlatamadığım herşeyi anlatacağım. Devlet beni kullanıp atamaz, Orkide yağlarına çök diye beni gönderenleri de anlatacağım. O paraları paylaştığım emniyetçileride anlatacağım” Bu sözler birilerini alarma geçirecekti.

 • Serkan Kurtuluş: “Binali Yıldırım’ın oğlunun bana geldi, Rahip Brunson’u ortadan kaldırmam gerektiğini bunun MGK kararı olduğunu, üzerime gelirlerse bunların hepsini anlatacağım. Ben kullanılıp atılacak birisi değilim”, diyerek mesaj gönderecekti.

 • Yaşanan restleşmeler sonrası Arjantin’e kaçan
 • ve yardımcısı Lider Camgöz,  Buenos Aires’te lüks bir otelde yakalandı. Türkiye’nin iade edilmesi için yoğun caba sarfettiği bu isimler muhtemelen iade edilecek ve cezaevinde susturulacak/öldürülecek.

 • Emniyet ve MİT ile irtibatlı böyle kaç kişi/grup daha var? Bu tarz kirli ilişkiler içine giren daha ne kadar devlet görevlisi var? Siyaset-yargı-mafya üçgeninde dönen kirli ilişkileri daha ne kadar gizleyeceksiniz? Daha güzel bir Türkiye için sormaya sorgulamaya devam..

Arjantin’de İnterpol tarafından tutuklanan Serkan Kurtuluş, Buenos Aires’te kaldığı hapishaneden ankesörlü telefonla Media Diem’e katılarak hakkındaki iddialara cevap verdi, itiraflarda bulundu. Bir dönem AKP adına Suriye’de savaşan Serkan Kurtuluş, İzmir’de “FETÖ” Borsası olarak adlandırılan organizasyonun merkezinde görev alan isimlerden biriydi. AKP RAHİP BRUNSON’U ÖLDÜRTÜP SUÇU KİME ATACAKTI? EGE BÖLGESİNDE “FETÖ” BORSASI KİMİN KONTROLÜNDE? AKP ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET KURUTULUŞ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

Yazar; Ankara Kulisi

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
2 yıl önce

uydukurdu

..,

Anonim
Anonim
2 yıl önce

daha çook şeyler var bu ülkede.görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Az bilen insan
Az bilen insan
3 yıl önce

YAHU BU ÜLKEDE NELER OLUYOR NELER.BAZEN DÜŞÜNÜYORUM BİZ VATANDAŞLAR PİYON VE VERGİ KULUNDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLİZ.MERAK ETTİĞİM ÖLÜMLÜ OLAN BU DÜNYADA İNSAN NEDEN YERİNDE DURMAZ …

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Az bilen insan
2 yıl önce

Çünkü yavuşak ölümü unutuyor hayvanlar gibi hiç bir hayvan öleceğini bilmez bir çok iki ayaklı beşerde bilmez ve hep yaşayacakmış gibi dünyaya yatırım yapar.

mutlakaoku.com | Pdf Kitap İndir | Telecharger Livre GratuitDescargar Libros Gratis | Free pdf download | Kostenlose eBooks |
4
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x