Atatürk’ün dedesi kimdir? | Soy Ağacı

İzninizle bir miktar flood icra edeceğim. Gılışdar dayının gardaşı Celal emmi ‘Atatürk’ ün dedesi kimdir bilen var mı ‘şeklinde bir tweet, Hatta tweet değil sıçmık buyurmuş.

 • Cehalet, bilmediğini konuşmak değildir. Cehalet şüphe duyduğunu öğrenmeden, kaynaksız, mesnetsiz, asılsız
 • Argümanlarla insanın kendini kepaze etmesidir. Dayı sen küçükken teyze tavuğun budunu abiye sırtını sana verdi diye neden böyle yapıyorsun.
 • Abine trio atabilirsin de Atatürk’ü neden alet ediyorsun sen. Atatürk’ün dedesi yani Ali Rıza bey’in babası Kızıl Hafiz Ahmet Efendidir.

 • Aslen Karaman göçmeni olan Kızıl Yörük olarak bilinen asirete (kocacık yörükleri) bağlı bir aileden gelmektedir.
 • Kocacık yörükleri Fatih döneminde Karaman’dan Makedonyaya göç ettirilmiştir. Bundan önce ise iç Anadolu ve batı Karadeniz taraflarında yaşamışlardır.
 • Hatta Reşadiyede Kızıl Ahmetlililer adında bir beylik kurmuşlardır. Bu beylik 2. Murad döneminde kızıl Ahmetin öldürülmesi ile dağılmıştır.

OKU; Türkmen boylarının Anadolu’daki dağılımı! 

 • Malazgirt savaşında Selçuklular ile birlikte Anadoluya Tahran, Tebriz dolaylarından gelir, savaş sonrasında Kelkit vadisini ele geçirirler.
 • 11.yy başlarında ise İldenizliler hükümdarı aslan sahin hazar güneyinde Kizilbey oymakları olarak bilinmektedirler. Bundan öncesi zaten Oğuzların kızıl boyuna delalet eder. (Kızıl Oğuzlar)
 • Ondan öncesini ise ortaokul öğrenimi görmüş herkes bilebilir. Bugün ise Kızıl Oğuzlar ekseriyetle Denizli ve civarında yaşamaktadır. Bir kısmı ise Selanik ve çevresinden göç ederek Anadoluya dağılmıştır.
 • Ersoy’un dediği gibi ‘basma, tanı!’ sen yaşadığın coğrafyayı atanı dedeni bilmezsen, seni kimse bilmez. Toplum olarak ‘ama öyle’ bahanesi ile Mesnetsizlik yapmak bir alışkanlık haline geldi.
 • Sen geçmişinden bi habersen bu geçmişinden bi haber olduğunun kabahati değildir. Senin cahil, Bilgiden öğrenmekten noksan, pragmatik, ezberci kasaba insanı olmandan kaynaklanır.
 • Okusa, bilecek de; hangi birine okutacaksın.. Büyüğü neyin farkındaki, küçüğü ne olsun yurdumda.

Bir miktar alkolluyum dostlarım. Taymınızı kirlettiğim için özür dilerim. Aslından neslinden habersiz vatanseverlik yapanlardan sakınalım.

Yazar; Nickri Bey

guest
65 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
8 ay önce

Okuduk işte noolduöyle bir saçmalamışınızki yok beylik falan filan,yok konyadan falan gocmus sallamasyon,eee hani isimler yaz 3 5 seceresinin ismini ,aliriza,hafiz ahmet,mustafa,sonra yok,boyle bir lider uretceksiniz,bu üç isimden başka isim bulamayacaksınız,öylemi,tabii türkse bulur koyardıniz ,insanların sorgulamasına alışkın olmadığınız için düşünemediniz zahar.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Türk olsa ne yazar olmasa ne yazar.Türk’ün onurunu kurtarmış mı? Kurtarmış.Senin atam dediğinin anası Sırp,Bulgar.Hatta Sarı Selim ile soyda hiç Türk kanı yok.Hürrem boynuzu takmış evlat,torun katili süleyman vicdansızına.osmanoğlu sülalesi ardına bakmadan kaçarken anasını babasını sorguladığın adam kelle koltukta savaşıyordu.Şimdi ananızıda alıp gidin işid çi ezikler

Türker
Türker
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

Çüüüüüüüüş

Mustafa KOCA
Mustafa KOCA
Cevap verdi;   Anonim
4 ay önce

Petrol zengini Osmanlı devleti nere gitti?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

Ln tayyipin çocuğu, Tayyip her şeyi engelletiyor, sen tayyipin dedesinin terörist yahudi bakatalı teyyup olduğunu’da bilmezsin cahıl.

Türker
Türker
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

Oha, sen kendi dedeni buldunmu pinti

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

çok haklısın tayyip tam bir oç

Mustafa Mehmet
Mustafa Mehmet
Cevap verdi;   Anonim
4 ay önce

RECEP TAYYİP ERDOĞAN GÜRCÜ KÖKENLİ DEĞİL

Adanalı tarihçi yazar Cezmi Yurtsever, Başbakan Erdoğan’ın etnik kimliği üzerine yaptığı araştırmada, Erdoğan’ın Gürcü değil Karadeniz yerlisi olduğunun görüldüğünü söyledi. Yurtsever, Erdoğan’ın dedelerinin isyancı olduğunu, bu sebeple Rize nüfus kayıtlarında isyancı olarak adlandırıldıklarını ileri sürdü. Yurtsever, Osmanlı arşivlerinin araştırmacılara açıldığını belirterek ulaştığı bilgileri şöyle anlattı:

BAKATOĞLU ‘İSYANCI’ DEMEK “Şimdiki Dumankaya köyünün (Pulihoz) kurucusu Bakatoğlu Memiş. Bakatoğlu kelimesi ‘İsyancı ve Derebey’ demek. Bu köyle ilgili belgelerde iç savaş boyutunda çatışmalar var. O çatışmalarda Tayyip Erdoğan’ın dedeleri bölgenin en büyük isyancısı konumunda. Valiye karşı isyan ediyorlar. Köroğlu ve Bolubeyi olayında olduğu gibi. Bütün bilimsel yayınlarda ve internette Tayyip Erdoğan’ın etnik kökeni ‘Gürcü‘ olarak geçiyor. Erdoğan Gürcü değil. Ataları Gürcü değil. Geçmiş etnik kökenlerinizle ilgili tarihi belgeler böyle olmadığını gösteriyor. Bu değiştirilmeli. 1700’lere kadar Erdoğan’ın atalarının kimliğinde ‘İslam’ yazıyor.” Erdoğan’ın annesinin ismi Tenzile dir. Gürcü değil. Erdoğan’ın babasının ilk karısı Gürcüymüş. Tenzile babasının ikinci karısıdır.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN GÜRCÜ KÖKENLİ DEĞİL

Trabzon vilayeti ile ilgili 1890’lı yıllarda çizilen Osmanlıca yönetim haritası üzerinde yapılan araştırmalar sonucu Trabzon vilayetinin Rize Sancağı’nın güney batı kısmında yer alan Zigana geçidine yakın yerdeki bölgesinde “Bagatlı dere” ve “Kalkandere” adında iki akarsuyun ismi harita üzerinde gösterilmiş. Burada bahsi geçen Bagatlı dere ismi aynı adı (Bagatlı) taşıyan ailelerin kadim zamandan beri yerleşim yeri olan bölgedir. Bu durumda Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethettiği 1462 yılı ve sonrasında bölgeyi Türkleştirmek için gerçekleştirilen fetih ve iskan politikası çerçevesinde İslam ve Türk asıllı olan Bagatlı topluluğunun bölgeye yerleştirildiği ortaya çıkar. Bu tarihi gelişmenin doğal sonucu olarak Trabzon Bizans Pontus Rumlarının “POTAMYA” adını verdiği bölgenin adı Türkleştirme hareketi sonrası “BAGATLI” olarak isim değiştirmiştir. “Bagatlı” sözcüğü aynı zamanda tarihi bir şifredir. Ve Osmanlıca yönetim terminolojisinde “Bagcılık yapanlar” veya “ karşı duranlar/isyan edenler/diklenenler” anlamlarına da gelir. Bu bilgiler ışığında Recep Tayyip Erdoğan’ın karşı koyma/diklenme tavrının kökenlerinden devralınan bir özellik olduğunu da söyleyebiliriz.

OSMANLI ARŞİV BELGELERİNİN VERDİĞİ BİLGİLER

Osmanlı Arşivi’nde Rize yöresinde yaşanan olaylar ile ilgili belgeler üzerinde araştırmalar yapan Muhammed Safi’nin bulduğu ve yayınladığı ferman veya vergi kayıtlarına göre bölgede yaşayan insanlar arasında varlıkları 1600’lü yıllara kadar uzanan Bagatlı topluluğunun varlığı hakkında bilgilere de yer verilmektedir. Bagatlı’nın yaşadığı coğrafyada “Ayani tepesi”nin adına da rastlanmaktadır. “Yönetimde söz sahibi olan”, “hükümdar gibi” anlamlarına gelen “Ayani” sözcüğü çatışma olaylarından dolayı Osmanlı belgeleri onlardan isyancı ve eşkiyalar olarak da tanımlar. Nitekim Rize yöresinde Ekşioğulları ve Tuzcuoğulları aileleri 19. Yüzyıl başlarında önemli “Ayan” ailelerdir. Bagatlı’nın da “Ayan” özelliği gösterdiğini söyleyebiliriz. Osmanlı Padişahı II. Mahmut’un 1828/29 Osmanlı-Rus savaşı esnasında Trabzon ve Rize yöresi ayanlarından/ağalarından asker istemesi sonucu bölgeden savaşmak üzere 8500 civarında asker toplanmıştır.

RECEP TAYYİP İSİMLERİ TARİHİ ŞİFREDİR

Bagatlı Recep’in adını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan’ın isimleri tarihten devralınan miras ve şifre sözcüklerdir. Tayyip isim sözcüğü Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a verdiği “Fethedilecek kutlu ve güzel belde= belde-i Tayyibe” sözcüğüdür. Recep ismi ise Rize ve Trabzon yöresinin efsane Kuvayı Milliye kahramanı İpsiz Recep’in adını anımsatır. Recep Tayyip Erdoğan’ın köken araştırmaları sonucu elde edilen bilgilere göre Wikipedia İnternet ansiklopedisinde yazılan ve Erdoğan’ı “Gürcü etnik kökenli” olarak açıklayan bilgilerin değiştirilmesi gerekir.

MEZAR TAŞI DEĞİŞMELİ

Yurtsever, “Dedelerinde de bir Kasımpaşalılık var. Tayyip Erdoğan’ın öz dedesi Teyyüp. 1917- 18 Rus ve Ermeni işgalindeki derebeylik ruhunun gereği ilk isyanı başlatan ve öldürülen şahıstır. Tarihin saklı bir gerçeğidir. Tayyip Erdoğan’ın dedesinin mezar taşındaki bilgiler yanlış, değiştirilmesi lazım” diye konuştu.

KOCATÜRK
KOCATÜRK
9 ay önce

Türkiye’de Kızıl Oğuzlar boyu terimini ilk kullanan Hüseyin Şekercioğlu olmuştur. Bunu da ilk kez 1974 yılında “Türk Kültürü” dergisinde “Atatürk’ün Soy ve Sülalesi Hakkında Anadolu’da Yaptığım Araştırmalar” adlı yazısında paylaşmıştır.Hüseyin Şekercioğlu bu çalışmasında hiç bir kaynak göstermediği gibi hiç bir kaynakta sunmamıştır.
Sonrasında Kızıl Oğuzlar ile ilgili kitap yazanlar olmuştur. Bunların başında bu konuda bir çok kitabı olan Ali Güler gelmektedir.Ali Güler’in “Bir Dahinin Hayatı-Atatürk’ün Soyu, Ailesi ve Öğrenimi”,”Karaman’dan Kocacık’a Kızıl Oğuzlar Atatürk’ün Soyu”,”Atatürk2ün Soyu Kızıl Oğuzlar ve Konyarlar”,”Karamanlı Sarı Paşa”,”Sarı Paşa İnsan Atatürk”, “Benim Ailem(Atatürk’ün Saklanan Seceresi)” birbirinin benzeri olan bu kitapları birbiri ardına sıralamıştır.
Hüseyin Tekinoğlu’dur. Buna ‘da Hüseyin Tekinoğlu’nun “Kızıl Oğuz” adlı kitabı.

Hepsinin temel kaynağı
“Atatürk’ün Soy ve Sülalesi Hakkında Anadolu’da Yaptığım Araştırmalar” adlı kitaptır

Alıntıdır

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   KOCATÜRK
8 ay önce

Sen gel karaman dan dinle

Rqzn
Rqzn
10 ay önce

Cahil okumaktan bir haber Arap milliyetçileri gelmiş yorumlara

Anonim
Anonim
10 ay önce

Birde Vedat var tabi Halit Ziya Uşaklıgilin kitaplarında bahsedilen Vedat

atilla
atilla
11 ay önce

atatürke her kim dil uzatıyorsa yunan artığı orospu çocuğudur.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   atilla
8 ay önce

Yunanda doğan atandır

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   atilla
5 ay önce

laf döner dolaşır sahibi bulur, kendine öyle deme bence 🙂

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Çok garip.. Soyu sopu belli değil nerden geldiği belli değil annesi babası kimdir onuda tam olarak bilmiyoruz emin değiliz bir anda geldi baş komutan ülkenin hakimi oldu çok şaibeli Osmanlı’ya laf atanlarda daha 1230 larda teknolojinin olmadığı insan bilgisinin az olduğu zamanlarda bile adamın nereden geldiği soyu sopu belli daha ne kadar böyle saf saf her önümüze konana kanacağız Mustafa bir Yahudi ayrıca artık Atatürk denememesi gerek türkülerin babası değil soyu Türk bile değil

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Osmanlıda maldı soyu sopu belli olmayan herkesi harbiyeye alıyodu

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

dsd

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Osm milliyetçilk yoktu başarılı olan herkese yer vardı.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

Haa vardı.Sünnet düğününde ki soytatıları yeniçeri yaptılar.Gerçi şimdi de fark yok;güreşçiler banka yönetim kurulu üyesi atanıyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

Sen babanın dedesinin 2-3 kuşak gerisini biliyormusun?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Atatürk gelmeden önce nenelerinizin üzerinden yabancılar geçiyordu senin soyun belli mi

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

valla biz osmanlı bakileri olarak soyumuz da sopumuz da atamız da belli ha siz eğer nerden geldiinizi bilemiyorsanız ben bir döl araştırması yapmanı tavsiye edrim

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Senin baban arap ama…

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Atatürkün ölümünün üzerinden neredeyse 1 asır geçecek.Sizce Atatürkü koruyan kanun kaldırılmalı mı,kaldırılmamalı mı…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Ölen birine koruma ihtiyacı neden eğer korunmaya ihtiyacı varsa mutlaka bunun altında birşeyler var bence kaldırıl malı

Rqzn
Rqzn
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Amerikan ajanı Menderes döneminde üç beş salak heykellere saldırınca böyle bir kanun çıkarılmış sizin sonu bitmek bilmeyen uyduruk hikayelerinize ilham olmuş keşke konmasaymış bu kanun

Last edited 10 ay önce by Rqzn
Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

O kanunla Atatürk değil ismini kullananlar korunuyor bence.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

kaldırılsın dunyada başka bir ülkede varmı kişıye özel kanun

Rqzn
Rqzn
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Keşke ananı babandan koruma kanunu oluşaymış sen doğmasaymışsın

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Potamyalı Gürcünün de koruma kanunu kaldırılsın ozaman

Soran adam
Soran adam
1 yıl önce

Mezarı hiçte atalarımızın mezarına benzemiyor , tapınak gibi

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Haklısın, Ali Rıza bey öyle bir babanın oğlu da mustafa kaalın babasıdeğil. Kaynaklar latife hanımın mustafa kamal 5 yaşındayken Ali Rıza Bey ile evlendiğini gösteriyor.
İsterseniz konuya mustafa kamalın gerçek doğum tarihini araştırmakla başlayın.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

boş yapma

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Nankörsünüz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Sen önce MUSTAFA KEMAL ATATÜRK demesini öğren, sonra yorum yap bence.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Kemal değil KAMAL

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Anan değil ananı…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

sen atatürkle dalgamı geçiyon lan mal

Efnan
Efnan
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Adamsın len yapıştır ne olduğu belli olmayan birine ata diyorlar

Efnan
Efnan
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Osmanlıyı kuranların adı doğru dürüst anılmazken osmanlıyı yıkıp Arapçayı yasaklayan Latin harflerini Türkçe diye bize zorla ezberleten vatanı karış karış satıp kiralayan birisi benim atam olamaz ayrıca yunan dan ata olmaz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
1 yıl önce

bu cehaletle nereye kadar yaşarsın acaba…size cevap vermek cahille tartışmak olacağından değmezsiniz.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
1 yıl önce

sen nesin kimsin bilmiyorum amma kesin sarhoşsun tamam 1 gecede seni cahil etti tamam size göre ingiliz ajanı sizin belki rabbime inancınız yok o ALLAHINA kurban olduğum olmasaydı senin adın belki alanso yada yansin yada andıre olurdu galiba

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Hangi devleti yıktıda cumhuriyeti kurdu

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Biliyir musun. Biz Türküz. Orhun abecesi kullanirdik. Bir geri s ekali gelip, atamin taşa kazidigi abeceyi kaldirip arap hurufatina gecmis. Ve sen cahil kalmissin.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Senin Türk olma ihtimalin yüzde 8 resmi kurum kayıtlarına göre. çünkü resmi devlet kurumunun yaptığı açıklamaya göre orta Asyadan gelen kişiler Türkiye. Nüfusu %8 tekabül ediyor. İyi duşun öyle konus. Yani Türk gelince Anadolu boş muydu? Zafem boş değildi nereye gittiler? El cevap tabi ki senin gibi kendine Türk demeye başladılar. Ama Kemalist laik din düşmanı Türk

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

abi eski türkçeye de arapça diyorsanız yeinle ölün yani

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Bak kardeşim eğer olmasaydı bizde fatih Lee Osman gaziler seladdini eyyübiler bitmez dünyada 8 devlet kurulmuş 5 ini Türkler kurmuş neyin kafasını yaşıyorsunuz bizde komutanlar bitmez ben laik’im diyen insan dinsizdir İslam’la alakası olmayan insanlardır biz kendi ecdadının mezar taşlarını bile okuyamayan tek milletiz sen atam dediğin kişinin Vedat Uşaklıgil vakasını hatırla ve eşinin bile terk edip boşandığı birine bu sevgi nedir anlamadım daha konuşacak niceleri var sözlerimin hepsi kanıtlıdır

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Sadece vedat yeterli. O Yahudi KAMAL Osmanlı generali iken Filistin cephesinde 57000 Osmanlı askerini düşmana teslim edip onların işkence ile öldürülmesine neden olup sonra Osmanlıya telgraf çekip hemen MONDROSu İMZALAYIN. Demesi bile İngiliz ajani olduğuna ispat. Telgraf hala mevcut

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

İspatla.Göster telgrafı..Seni gidi süzzzzme akp çocuğu seni.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Yalancının mezardaki ***** .Süzme akp çocuğu

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

.Ecdadının mezar taşından önce ülkende yazılan kitapları okusaydın adam olurdun.Cahil ak it

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Yunan galip gelseydi ezan yasaklanrdi Arapça alfabe değişirdi 500 bin din adamı idam olurdu, bizim İslam sarigını kaldırıp gavur şapkası giydirirdi ve giymeyen Rizeyi bombalardi kardeşim. Bundan oturu şükredin ki Yunan galip gelmedi KA MAL bizi kurtardi

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

Yunan ananın memleketinde galip gelmiş zaten.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
1 yıl önce

Bir sevr haritasi al önüne. Osmanlinin son sinirlarini ogren. Sonra Türkiye haritasi al ve bana anlat. Nereyi satmislar?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
10 ay önce

Aynen kardeşim

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
9 ay önce

Amına kodumunun doğurduğu sen arapmısın arapca okuyup yazacaksın.Yunan artıği vatan haini piçsiniz hepiniz.Siktir git arabistana soytarı dölü

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Efnan
8 ay önce

Anandan olur mu?

Rqzn
Rqzn
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Hangi kaynakmış o salak kaynaklar babasının Ali Rıza olduğunu söylüyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Siz gidin önce bi fest yapdırın babanızın kim olduğunu öğren sonra atatürkü eleşdir senin gibi malla özgür hayat vermiş densiz

Last edited 10 ay önce by Anonim
Türkmendağlı
Türkmendağlı
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

ya vallahi anlama özürlüsünüz yaa, adam demiş ki M.Kemalin babası ali rıza bey değildir biri demiş boş yapma öbürü demiş nankörsünüz; hayır adam gibi bir karşıt görüş sunsanız bir kaynak arasanız harbi söylüyorum kendiniz zaten M.Kamalı bizden daha iyi tanıyacaksınız ama eleştirel düşünce sıfır olduğu için siz anca küfretmeyi, milletin anasına bacısına laf etmeyi bilirsiniz ben şimdi bu cümleleri yazıyorum ama eminim bunları da anlamayacaksınız kısaca oksijen israfısınız

Last edited 5 ay önce by Türkmendağlı
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Her kelimede çok haklısın

Osmanlim
Osmanlim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Atatürkün öldüğü gün dünyada yayın yapan tüm dergi ve gazeteler yayını durdurmuş, tüm ülkelerde yas ilan edilmiş olup, tüm devlet başkanları taziye açıklamalarında dünyanın en büyük liderlerinden biri olduğunu övgü dolu sözlerle anlatmışlardır. Şimdi laf atan mikro beyinli cahilin ne düşündüğü önemsizlikte zirvede onun için salaklarla tartışmaya girmeyin yıllar sürsede kafası basmayacak nokta.

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
65
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x