Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

guest
302 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
muhammet ali hüseyin
muhammet ali hüseyin
1 yıl önce

allahın dinini varlıgını dünyalıklarına nefislerine sermaye tutmuş fasıklar evanjelist hıristiyan siyonist yahudi dölleri ehlibeytmiş ehlibeyt kalksa gelse birinizi yaşatmaz kandırın bakal7m

Kindar Nesil
Kindar Nesil
1 yıl önce

Niye bilmiyorum da birileri bir yerini gösterip jet alır sorun yok, müslüman ticaret yapar bir yerlere gelir bizim milletin bi yerine batar. Müslüman mercedes’e binemez mi? petrol ofisi olamaz mı altın satamaz mı be? Ben menzile gittim. Kimse benden para istemedi. Lahmacun yedim, bedava çorba içtim namaz kıldım çıktım. Gidip gelen çok arkadaşım var. Para yedirmiyorlar menzil’e aksine bir sürü öğrenciyi bedava okutuyor besliyorlar menzilciler. Çocuklar şimdi terbiyeli vatan sevdalısı gençler. Bu yazıyı yazanın yayınlayanın dünyadan haberi yok ya da Müslüman düşmanı. Cem yılmaz Allah ve peygamberle dalga geçtiği için mi 10 tane hiper arabayı layık görüyorsunuz? Yani ferrariye binmemiz için Allah ile dalga mı geçmemiz lazım? Hem namaz kılıp hem ferrari size göre yasak mı? Allah’a göre zekatını veriyorsan helal. Allah sizi ıslah etsin ya. Müslümanı küflü, yamalı kokuşmuş görmek istiyorsunuz.

Sorgulayankişi
Sorgulayankişi
Cevap verdi;   Kindar Nesil
1 yıl önce

vergi ??? 😀 hani zekat ? allah ü teala sormaz mı ben size kuran-ı kerimi yolladım , neden ona değil de bu adama tapınıp af dilediniz??

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Sorgulayankişi
3 ay önce

Ondan af dileme diye bi olgu yokki )))

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Sorgulayankişi
3 ay önce

Bisiktir git. Öldüğünde gerçeklerle yüzleşeceksin karşına bende çıkacam Allahamı gavsamı tövbe ediliyomuş gösterecem sana

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 ay önce

Af ve tövbe sadece Allah’tan dilenir birisi sana gel tövbe et dediği zaman sen tövbeyi onamı Allah’a mı yaparsın burada tövbe Allah adır kişinin itikatı zayıf sa sapkınlık olur burada bunu iyi anlatmak lazım İslam’da tarikat ve tövbe var gaye Allah’ın sevdiği kul olmak başka birşey değil.ama kimi insanların beyni bunu kavramaya yetmiyor ve konuyu başka yerlere çekiyor küfür edip ölünce birşeyleri göreceğini söylemek cehaletten bu kişilere Allah hidayet versin ne diyelim.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Sorgulayankişi
2 ay önce

Bende bi sofiydim 2004 rüyamda bir mubarek ğördüm muhammet raşit erol ks hz leriymiş sonro öğrendim buhara köyüde soci oldum mubareyin elini tutum ve yarap ben ben pişmanım bütün yaptığım ğünahlardan pişmanım keske yapmasaydım inşallah bidaha yapmayacağım diye allah (c.c)töbe ettim allah onlardan razı ve rızacı olsun inşallah.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

bu sofilerin hiçbiri yazı yazmayı bilmiyor amk , üstümdeki adamın yazış şekline bak

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
6 gün önce

gerçek ve mantıklı düşünürsen sende burda yazı yazmıyorsun ahmak😂 klavyeyle grafitiye aklındaki komutları tıklıyorsun🤣fazla yazılara kafayı takma ha sofi değil sufi diye yazılır! Yazış değil yazma şekli denir🤣🤣

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Sorgulayankişi
4 gün önce

ne biliyorsun ödemediğini.. sen Allahı buldunda Onlarmı aranıza girdi.. yaa gidin işinize bizde gittik menzile o anlattikları hep yalan insanlar Allah Rızası için gidiyo sizin gibi boş yasayanlar konuşup duruyo

Last edited 4 gün önce by Anonim
Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
7 ay önce

Müslüman zengin olamazmı?elbetde olabilir buna kimsenin itirazı olmaz .sorun şurda milleti beleş çalışdır işcilik maliyetin olmadıgı için mütahitle haksız rekabet et yapdıgın binaları aynı fiyata müşterisi hazır millete sat.sofilerin dükkanından alış veriş yapın de isim hakkı olara 100 bin tl iste.100 bin vermessen bu isimle dükkan acamazsın de yoksa sofileri sana yönlendirmem de.siitde giyecek donları yokdu ekmekleri yokdu eski vaazlarını dinlersen babam misafiri severdi eve 15 kişi gelirdi yiyecek fkmegimiz yokdu 15 kişiye 1 ekmek yetiyordu azda bir çorba yani keramet diye fakirliklerini itiraf etdi.halen milletden sömürüyor her yönlü sen açsın senden bişe almamış olabilir yanlız herkez senin gibi aç fakir degil milyar dolarlar akıyor o paranın birazıyla beleş çorba cay cami gerisi çukka.hastane postane devre mülk x5 ler vs vs len adam adıyamanı satın aldı o kadar parası var bir almancı müridi 3 milyonluk mersedes hediye etdi yok ben almam benim param var kendi paramla alırım demedi diyemedi vergi vermemek için birde mavi plaka takdı.mavi plaka ne yabancı iş adamının ülkeye yatırım yeri bakmak için verilen vergisiz araç getirmek o araçla yatırım yapacam fabrikama yer arıyorum demek o yüzden vergisi yok.bu hükümet gider başkası gelir oraya kayyum atar defderler acılır nerden ne kazandın bu parayı nerden aldın hep beraber görrüz ak götü kara götü.oglunun bindigi x5 bile vakfın üstüne neden?vergi vermemek için

Sinan
Sinan
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

Seyhin etrafi zenginlik icinde cemaatte x5 e biniyorsa Luks evlerde yasiyorsa sorun yok ama Seth ve ahalisi zenginlik icinde cemaat fakir ise neden diye sormak lazim ikinci soru adiyamanda fakir kalmamasi lazim eger bu kadar para kazaniyorlarsa

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

Katılıyorum.benim de bir arkadaşım oraya gider gelir hatta bende niyetlendim gitmeye lakin arkadaşımın Allahtan ve peygamberimizden çok gavsi diline dolaması sevmesi bana mantıklı gelmedi geri çekildim hala takipteyim acabalarım vardı ne bileyim el etek öpmek flan

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
20 gün önce

onlara gösterilen ilgiye sebeb ALLAH VE RASÜLÜNE olan sevgilerindendir

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
2 ay önce

ne alakası var Allahın dinini kullanarak insanları aptal yerine koyarak onları soymanın ticaretle ne alakası var adam çıkmış ben gavsın diyor paraları indir aralarında kavga ettiler gavslık için bu gavslık nasıl birşeymiş isteyen alıyor fevzi alamadı gavslığı amcasına kaptırdı gavs o olsaydı şimdi millet ona mı tapacaktı o skckti insanların çalıştıracak kazandıkları paraları kendi mallarını almalarını sağlamak için ne şarlatan sözler söylüyorlar

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
2 ay önce

Hasiiktirlan allahla kul arasına elçi sokuyorsunuz bu günah değil mi munafiklar

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 ay önce

Ulan şerefsiz küfür edip ardından Allah’ın adına anan bı hain olarak kime münafık diyosun ahirette vericeksiniz hesabını

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
20 gün önce

mahkemeye giderken kendine neden avukat tutuyorsun yakışıklı

Seyit Ali
Seyit Ali
Cevap verdi;   Kindar Nesil
1 ay önce

Şeyhin Peygamber efendimizin sünneti diyerek sarık takıyor ama peygamber efendimiz gibi deveye binmiyor. Son model arabayla geziyor. Peygamberimiz (sav) sade bir hayat yaşadı peygamber efendimizin aile şirketleri yoktu. Heleki dini kullanıp bunu hiçbir şekilde paraya çevirmedi. Peygamberimiz (sav) zamanında tövbe Allah’a edilirdi. Sapıkça şeyhe şuna buna tövbe verilmezdi. Dinde olmayan sonradan ihdas edilen şeye bid’at denir. İşte sizde bunlardan sayısız şekilde var. Hizmet diye tarlada çalış hizmet diye heriflerin aile şirketlerinde çalış sen çalış o sözde din üzerinden para kazansın. Bence sen biran önce Kur’an oku Allah bana ne diyor diye öğren zaten gerçek dini öğrendikçe bu ve bunun gibi din tüccarlarından nefret edeceksin. Ha unutmadan Peygamberlerin dini tebliğ ederken defaatle ben bunun için sizden bir ücret istemiyorum demesini muhakkak düşün, sorgula. Dini Kur’an dan ve Peygamber efendimizin hayatından öğren yoksa fırsatçılara daha çok kazandırırsın.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
1 ay önce

bak güzel kardeşim ilk olarak eğer ki sen gerekten müslümansan ve eğer gerçekten Allah yolundaysan nice insanlar çocuklar açlıktan ölürken öyle zevkü sefa içinde yüzmen tabi ki hoş karşılanmaz çünkü dinimiz bunu ister bizden bizim gibi insanlar bunu yapmıyor ama topluma mâl olan birisiysen bu tabi ki göze batar bu çok da önemli değil ama ikinci olarak ki en önemlisi bu adam orada tutup gavsı peygamber yerine hatta peygamber bile bana kul köle olun dememişken gavsa kulum köleyim diyorlar ki sadece bu söz bile onların ne tür varlıklar olduğnu ortaya seriyor keşke insanlarımız gözünü açsa kimileri eleştirenlere diyor ki siz namaz bile kılmıyorsunuz onu mu eleştiriyorsun Allah bilir ama ben en azından ben namazımı kılmıyorum tutupta Allah’ a şirk koşmuyorum ya da düpedüz insanları köleliğe davet edip kendilerini peygamber yerine koyan şahıslara inanmıyorum çok şkür

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
20 gün önce

çok haklısınız amma istemezler

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kindar Nesil
5 gün önce

Valla dünyada okadar aç İnsan varken eteğini öptüren biri Bisiklete bile binmemeli ama nefis işte yapar kılıdınıda uydurur Allah sizi ıslah eylesin

Ahmet
Ahmet
1 yıl önce

Nedense babanız trup emrettikten sonra menzil vs cemaatlere saldırı başlattınız ,,
Menzili bilmem gitmemişim gitmem elimde kuran ve sünnet kitapları hayatımıza devam ederim ..
Zaten oralara çok büyük sorunu derdi olan çare bulmaya gider ve giden çok kişinin düzeldiğini görüyoruzda
Bu sam amca niye bu kadarkorkuyor taa okyanus ötesinden menzilin ipini çekmeye çalışıyor anlamak mümkün değil ..

meram
meram
1 yıl önce

ESSELAMUALEYKÜM KARDEŞLERİM
KAFİRUN SURESİNDE NE BUYURMUŞ YARADAN DEKİ TAPMAM SİZİN TAPTIKLARINIZA SİZDE TAPICI DEĞİLSİNİZ TAPTIKLARIMA SİZİN DİNİNİZ SİZE BENİM DİNİM BANA ??
ALLAHU TEALA NE BUYURMUŞ beni seven peygamberimi sevsin onun dediklerini yapsın ona uysun PEYGAMBERİMİZ NE DEMİŞ EHLİBEYTİMİ SEVSİN DEMİŞ BİR GEMİ VAR VE ONA BİNE ASLA BATMAZ DEMİŞ BUNLAR ZATEN ONLARIN DEĞİL DİREK ALLAHU TEALANIN İSTEDİKLERİDİR??veki hiçbir peygamber kendi kendilerine bir şey dememiş ve uygulamamış herşey vahiy yoluyla oda aracı BİR MELEK TARAFINDAN CEBRAİL A.S.YOLUYLA ALLAHIN YAPTIĞI HERŞEY ZATEN ARACI YOLUYLA DÜŞÜNÜN DİNİNİ PEYGAMBERLER ARACILIĞIYLA ARŞI ALAYI MELEKLER ARACIŞIĞIYLA YANİ HERŞEYİ DAĞI TAŞI RÜZGARI HEP ARADA BİR MELEK ONUN KULLARI YOLUYLA YAPTIRIYOR ve hükmünü gerçeklestiriyor . SEYDA HZ.DE SÜNNETİ İŞLEYEN VE BİZİDE UYARAN VE YAPMAMIZI İSTEYEN BİR ALLAH DOSTUDUR uyan ey MÜSLÜMAN KARDEŞİM UYAN AHİR ZAMAN BU ZAMAN İMANI KURTARMA ZAMANI YOKSA BU HAYATTA ANCAK AHİRET İÇİN BİRŞEYLER YAPILIR ÖLÜNCE HERŞEY BİTER BURDAN ALDIKLARINLA HUZURA ÇIKAR İNSAN İMTİHAN DÜNYASINDA OLDUMUZU UNUTMAYALIM ve niçin dünyaya geldimizi unutmayalım BUNLARIDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNİ SÜREREK VE SÜRDÜRENLERLE BERABER OLARAK YAPABİLİRİZ ÇÜNKÜ İNSAN LA BERABER ŞEYTANDA VAR TEK BAŞINA YÜKSELEMEZ BİR ALLAH DOSTUNA TABİ OLMADIKÇA HAKİKİ İMAN ETMİŞ OLAMAZ İNANMADIKÇA .SALİHLERLE BERABER OLUN DİYOR AYETİNDE ALLAH İNCELİKLERİ ÇOK İSLAM DİNİNİN OKUYUN İLK AYET OKU DİYOR ALLAH C.C OKUYUN İLİM ÖĞRENİN ÖĞRENDİKLERİNİZLE AMEL EDİN YOKSA EYVAH EYVAH OKUYUN HEMDE ÇOK OKUYUN SON PİŞMANLIK GERİ GELMEZ ÇÜNKÜ ÖLÜM NEZAMAN BİLİNMEZ????HAKLARINIZI HELAL EDİN BİR MÜSLÜMAN OLARAK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZE İYİLİĞİ SÖYLEMEK BORCUMUZDUR ALLAH HAYIRLI ETSİN HEPİMİZİ İNŞAALAH AMİN.

tarık
tarık
Cevap verdi;   meram
1 yıl önce

Ayetleri de yanlış kendine göre çarpıtıyorsun kardeşim çarpı lacan Allah’u Teala Peygamber efendimizin 2 oğlunun Kasım ve Abdullah’ın canını almadı mı neden aldı acaba bir düşün peygamberlik elden ele devam etmesin diye Fatma anamızın soyundan gelini peygamber yerine mi koyuyorsunuz. siz yanlış tasınız çığırtkanlık yapmayın son peygamber ve onunla mucizeler bitti demiyormu Allah bununla ilgili bir çok ayet var. sen bunlarıda inkar ediyorsun ve şirke giriyorsun (Örnek) Benim Veli Kullarım Vardır.Sen Bilemessin
niçin dünyaya geldimizi unutmayalım BUNLARIDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNİ SÜREREK VE SÜRDÜRENLERLE BERABER OLARAK YAPABİLİRİZ
sadece peygamber efendimizin emrettiği ve yapmamızı istediği şekilde yaşarız.

çetin
çetin
Cevap verdi;   tarık
1 yıl önce

hadisi şerifde peygamber efendimiz (sav)buyuruyorki.gerçek
alimler, gökteki yıldızlar gibidirler hangisine tabi olursanız kurtuluşa erersiniz.

ALLAHIN BİR KULU
ALLAHIN BİR KULU
Cevap verdi;   çetin
3 ay önce

KURAN-I KERİMDE ALLAHU TEALA DERKİ BU KİTAB SİZE YETER. GİDİP SAÇMA SAPAN HADİSLERE SAÇMA SAPAN KULLARA TAPMAYIN ONLAR BÖYLE YAPARAK ZATEN KENDİNİ DE KURTARAMAYACAKLAR, SİZDE KENDİNİZİ YAKMAYIN

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   çetin
2 ay önce

Evet ama gerçek alimler ne malum ki elini eteğini optugunuz kendini kurtarabilecekmi

ALLAHIN bir kulu
ALLAHIN bir kulu
Cevap verdi;   tarık
6 ay önce

Hz Muhammed svl hic bir zaman can almaz almamisda kafirler haric sen nasil diyorsun iki oglunun canini alti diye ALLAH seni hidayede erdirsin guzel kardesim menzilide bilmem hakkindada kotu konusmamak lazim bence

Sefa
Sefa
Cevap verdi;   ALLAHIN bir kulu
3 ay önce

Kardeşim okuman mı yok? Peygamberin iki oğlunun canını Allah aldı diyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Sefa
2 ay önce

aga bu menzi lcilerin türkçe yok adamların ana dili kürtçe amk

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   meram
2 ay önce

“TEK BAŞINA YÜKSELEMEZ BİR ALLAH DOSTUNA TABİ OLMADIKÇA HAKİKİ İMAN ETMİŞ OLAMAZ İNANMADIKÇA” DEMİŞSİNİZ DE,BU KUR’AN I KERİM’İN NERESİNDE YAZIYOR? ALLAH KULUNA ŞAH DAMARINDAN YAKIN İKEN BU DOST KİMDİR,İHTİYAÇ VAR MIDIR DİYE SORMAK LAZIM DEĞİL MİDİR?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

Aynen katılıyorum.insan sohbete gider kuran dinler namaz kılar tövbe yapar çıkar gelir evine kimsenin eteğini öpmez insan değerli bir varlıktır kimse küçük düşürücü hareket yapmasına meyil veremez insan insanın kölesi olmaz olamaz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   meram
2 ay önce

Madem diyorsun Allah dostu.neden o lüks içinde yaşarken cemaat fakir bu dünyaya çalışmıyorsa neden mal mülk bu kadar paraya tapmak çoluk çocuğu lüks içinde kimlerin parası karıştı buhileye kimlerin emekleri.

Enes
Enes
1 yıl önce

lütfen hakaret etmeden önce Allah rızası için okuyun niyetiniz iyiyse okuyun
Allah dostuna düşman olana Allah savaş açar

Biz sofiler Gavs Hazretlerine öyle düşündüğünüz gibi ibadet etmiyoruz Allah dostu diye arkasındayız Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye hürmet gösteriyoruz onca insanı namaza başlatıyor onca kadına çarşaf giydiriyor onca içki kullanan insanları bırakmasına vesile oluyor bi adam kızına söz geçiremiyor bu devirde düşünün ne hale geldik bu adam milyonları idare ediyor Allahın izniyle önce bunu Öncelikle Allah dostuna inan sonra şunu diyicem size İbadetleri Allaha yapıyoruz evet ama araya aracı koymaya gerek var heleki bu devirde nice büyük Alimler var ki onlar dahi mürşidleriyle beraberler.

Araya aracı koymaya gerek olduğunuda düşünmüyorsan en basit örneğini vereyim; Doktora gitmeyeceksin eğer gidersen sana göre buda şirk olmalı çünkü senin şifayı Allah ‘tan istemen gerek şifayı anca Allah verir doktorlar aracıdır şimdi eğer doktora gidersen şirk mi etmiş oluyorsun? tabiki hayır çünkü aracıya gerek var. Eğer doktor derse ki ben seni iyi edicem şirk etmiş olur işte şirk bu.

Biz rabıta yapınca gözlerimizi kapatıyoruz Gavs hazretlerini düşünüyoruz size göre şirk işlemiş oluyoruz. En basit örnek; futbolcuyu, ünlü karşı cinsi, sevgilinizi gece gündüz düşünüyorsunuz şirk mi işlemiş oluyorsunuz? Evde p*rno izlerken şirk mi işlemiş oldunuz? hayır tabikide günah olan mevzu da olsa şirk değil

Rabıta yapınca bizde Gavs hazretlerini düşünüyoruz Çünkü Allah dostunu seviyoruz öyle basit sevme değil görüyoruz Sevgilisine senin için ölürüm diyenler gibi yalan da değil 2 ayda en büyük aşk sandıkları olay bitiyor Sofiliği Canla başla yapan her sofi Gavs hazretleri için gerçekten ölür laf değil hem aşkından hem imanından ölür sofiliği tatmayan da bilemez.

Eğer bizler Peygamber efendimizin döneminde şuan olsaydık Gavs hazretlerine şuan düşman olanlar Peygamber efendimize düşman olucaklardı Peygamber efendimizi seviyorum demeyin öyle yalanlar Allah katında işlemiyor
önce bi Ehli Beytine sahip çıkın kendisi herşeyi Allah rızası için yapıyor sizde Allah rızası için sevin Peygamber efendimiz sözüne itibar ediyorsanız hadislerde sadece Ehli Beyti mi sevmenizi istiyorum diye hadis var

Kendinize deyin ki Ben Allah ve Resulullah için yer yüzüne gönderildim bunu tek başıma yapamıyorum bunu yapabildiğime inandığım insanlar var bunca insanlardan birisi falanca zattır ben onun yanına gidip gelirsem bu işi birazcık daha yapabilirim Allahın istediği bir kul olmayı diliyorum efendimiz aleyhissalatu vesselam ın emrettiği gibi birisi olmayı ümit ediyorum bu niyetle ben bu zat ın yanına gidiyorum geliyorum deyin.

Tek başıma yapabilirim deme bu devirde Şeyhi olmayan insanın Şeyhi Şeytandır.

Yavuz
Yavuz
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Selam dostum,
Nedense bütün insanlar kendi fikirlerini, 9 doğrunun arasına 10. kendisi doğrusunu sıkıştırarak kabul ettirmeye calisir..
1. Allah dostlarına düşmanlık, eğer Allah(cc)yakinligi ve hizmeti üzerinden yapiliyorsa dediğinde haklisin, yok ehli keyf üzere şatafat, depdebe, gösterisinden ötürü ise o halde boynuzsuz keçinin boynuzlu keçiden alacağıni ötede Allah(cc) taksimatini yapar..
2. İbadet kula (şeyhe, alime, Gavsa hatta peygambere dahi) olmaz, Allah(cc) ona olur..
3.Alimler peygamberin varisleridir, iman kurtarmak mesleğidir, ama bu tür şatafata sebebiyeti, müridleriin bir nevi tapınma halleri, kul hakkına girmeleri, Haktan hukuktan bı haber olmalari, liyakatin yerine cematciligin, tarikatçıligin makamlari, malları, amme kurumlarini Yunan ‘dan kazanılmış ganimet gibi yagmalamasina izin veriyorsa, dinsizi İslam’a, Müslümanı dinine düşman ettirir…
4.Eh-li beyt sevgisine gelince;
(Alinti)
Resulüllah Efendimiz’in, Allah’ın hükmünün uygulanması konusunda hiçbir şekilde tavizi yoktu. Bu konuda (Allah’ın hükmünün uygulanmaması için) aracılık edenlere hiddetlenirdi. Bu cürmü Kızı bile yapsa hükmün değişmeyeceğini ifade buyururlardı.

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi:
Benî Mahzûm kabilesinden hırsızlık yapan bir kadının durumu Kureyşlileri çok üzmüştü. Onlar:
– Bu konuyu Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ile kim konuşabilir, diye kendi aralarında müzakere ettiler. Bazıları:
– Buna Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sevgilisi Üsâme İbni Zeyd’den başka kimse cesaret edemez, dediler. Üsâme, onların istekleri doğrultusunda Resûlullah ile konuştu. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Üsâme’ye:
– “Allah’ın koyduğu cezalardan birinin uygulanmaması için aracılık mı yapıyorsun?” diye sordu; sonra ayağa kalktı ve halka şöyle hitap etti:
“Sizden önceki milletler şu sebeple yok olup gittiler: Aralarından soylu, mevki ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu bırakıverirler, zayıf ve kimsesiz biri hırsızlık yapınca da onu hemen cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, Muhammed’in kızı Fâtıma hırsızlık yapsaydı, elbette onun da elini keserdim. “

Bir Müslümanın sevgisi Ehl-i beyt dahi olsa en fazla bu kadar olmalı..

Saygılar..

Kul
Kul
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Cevap vermeye calisirken sacmalamissin yahu bir film ile rabitayi nasil ornek gosteririsin bilgin varsa konus yoksa sus ki herkes cikip fetva vermemeli o.zaman tarikatlarada gereksinimimz kalmaz cunku herkes.herseyi biliyor ya bak.kardeş sen.iyi kalplisin anliyorum ama insanlarin hepsi iyi kalpli degil eger oyle olsalardi inan hayat daha guzel olurdu son olarak insanlar kilik kiyafet yasami.ile elestirilmemesi gerektigini ogrenmeleri gerekir ve onlari elestiriken ilk basta teraziye kendimizi.koyarak elestirebilirsek o zaman onlarin kim oldugunu anlayabiliriz selam ve dua ile

Enes
Enes
Cevap verdi;   Kul
1 yıl önce

film ile rabıtayı karşılama değil ortada seçenekler var hepsini yapıyoruz hepsiyle şirk mi işlemiş oluyoruz ? Ama sırf rabıta yapınca gavs hazretlerini düşünüyoruz yüzünden nur geldiğini düşündüğümüzü söyleyince En büyük şirkleri işlediğimizi söylüyorlar ve bunu söyleye bilecek insanların yapabilicekleri saatlerce filmi izleyip ordan şehvet düşünüyor anlatabilmişimdir umarım Allahın selameti üzerinize olsun

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
2 ay önce

Enes kardeşim , eniştem ile arkadaşı menzile gitti ve daha sonrasından enisteme bir bağış zarfı geldi o zamanın parası benim peygamberim bir kimseden bir kırık iğne bile almamistir.İkinci konu Pendik Tepeören deki kulliyeleri inşaata yeni başlandığını da Almanya’da yaşayan biri tarafından 100 mark yardım yapıldi.Anlasilan burası milletin yardımı ile yapılan bir yer , şimdi sana soruyorum buranın tapusu kimin üstüne ??? Ayrica külliye giren araçlar jeep , Mercedes vb tam önünde otobüs durağında bekleyen amcalar , adı hayır için gelmisler ..Bu yol yanlış yol

Diğer bir konu benim şeyhim yok şimdi benim SEYHİM SEYTAN Mİ ???

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Kul
2 ay önce

Ben de sohbetlere katildim biz de rabita yapardi gozumuz kapali fakat o anda bize olum anini ve Allahi dusunerek rabita yaptirirdı bayan hocamiz cokta kıymetli bir hocaydı kendisi ve diger rahmetli rahmeti bol olsun hocamiz biz de severdik hocalarimizi hatta bilgilerinden dolayi saygida gosterirdik lakin elini etegini kimse opmezdi opturmez ki zaten boyle bir insandi Allah onlardan binlerce kez razı olsun inşallah.

erkan demirel
erkan demirel
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Tek başıma yapabilirim deme bu devirde Şeyhi olmayan insanın Şeyhi Şeytandır.

düşünen müslüman
düşünen müslüman
Cevap verdi;   erkan demirel
1 yıl önce

Peki kuranda yada Peygamber efendimiz tarafından neden böyle bir şey şöylenmemiştir.Sınavımız dünya düşmanımız zaten nefs ve şeytandır Bir insanı Allah yolunda önder bilmek insanı şirke götürür Allah dostu oldugunun isbatı nedir herkes namaz kılar herkes kuran okur Hakkın huzurunda ve Kimin değeri nedir kimse bilemez hıristiyanlığı islamdan ayrı kılan iki sebepten biri dinde ruhbanlıktırdiğeri isaya rab olarak kabul etmeleridir.İslamda ruhbanlık yoktur Allah kimseye bu benim dostum demez bu dünyada bunlar uydurmadır.Cemaatler dinsel sınıf hanedan ve hegemanya oluşturma bundan (bir nevi dinde üstün şahıslar aileler)siyasi vemaddi çıkar sağlarlar ki bu güç olara kendilerini üstün hissettirir hatta Allah katında da diğer insanlardan farklı olduklarını düşünürler Ama yediklerinde çok ça Haram sözde ibadetlerinde çokca şiirk vardır.Ben inançlı sorgulayan Aklını kullanan bir müslüman olarak Açar elimi Allah gönülden tövbemide dua mı da ederim Sizce hak bana şöyle mi diyor kulum duan bana ulaşmıyor falanca şeyhe git seni bana ulaştırsın Allah ümmeti muhammede Akıl fikir versin

Obir sofi
Obir sofi
Cevap verdi;   düşünen müslüman
1 yıl önce

Şeytan allahın düşmanı ise sadıklarla beraber olun diye emretmiş rabbim kim bu sadıklar işte bu sadıklar evliya enbiya seyyid esviya ve gavs hzleridir tabiki inanıp yaşayana

enişten
enişten
Cevap verdi;   Obir sofi
11 ay önce

gavs ne demek lan soksok?
adamı Allah ilan ettiğinin farkında mısın ****.. s**** şeyhini dergahını
o**** ç**** sizi

Barakkaya
Barakkaya
Cevap verdi;   Obir sofi
10 ay önce

Bu ayette bahsedilen Okuma yazması olmayan Gavs hazretleri mi? Bana biraz ilginç geldi…

ilginç
ilginç
Cevap verdi;   Barakkaya
5 ay önce

Hangi ayet ? ne anlatmaya çalıştın biraz daha açıklarmısın. ilginç olan nedir

ali veli
ali veli
Cevap verdi;   düşünen müslüman
1 yıl önce

KArdeşim rabıta denilen hadise de uydu örneğinde olduğunu gibi. Yayın bir yerden geliyor ama uydu vasıtası ile bütün dünyaya ulaşıyor, Gavs’lık makamı böyledir. Ktub falanda vardır ayrı. Allah katında mertebe bitmez. Gavs dünya da böyledir. Ehl-i Sünnet dünya da var oldukça dünya dönecektir. Peygamberler gönderildi neden? Rabbi öğretmek, emirlerini ve yasaklarını söylemek için. Müslümanlık sadece namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermekten ibaret değil. Peygamber efendimiz S.A.V. şu anda bedenen bu dünya da değil. O zaman nasıl öğreneceğiz? alfaben değişmiş. Okumuyorsun rabbin gönderdiğini bile. O zaman sana kim açıklayacak bunları? Okulda ne öğretildiğini bildiğin halde neden öğretmen var? Hatta okul neden var? Sen okuma yazma toplama çıkartma yaptıracak kadar bilgin yok mu? Sende biliyorsun ki okulda sadece bunlar öğretilmiyor. Şimdi bu açıdan bakınca ne dersin? Akıllısın tabiiki zihnin pak fakat kendi inancın konusunda bilmediklerin çok. Hepimiz böyleyiz. SAygılarımla Allah’a emanet olunuz.

Hayrunnisa Sarıoğlu
Hayrunnisa Sarıoğlu
Cevap verdi;   düşünen müslüman
1 yıl önce

Elbette haksızsın.
Şuan bahsettiğin kişilerin Allah dostları olduğunun farkında mısın?
Allah’ a dua ederiz, günahlarımızdan tövbeleriz bir daha o hataya düşmemek için pişmanlık duyarız.
Allah Dostları Allah’ a yakındır, Allah onların dualarını kabul eder.
Allah Dostları ile Allah’ a tövbe ettiğimizde, Allah Dostları bize dua da eder, Allah’ ım falanca kulunu affet diye.

Madem bu konuda çok biliyorsun, Allah katında Münker ve Nekir için de cevaplarını hazırla.

ne dion lan sünni
ne dion lan sünni
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
2 ay önce

isminden hayır yok amk

Ali ERDİNÇ
Ali ERDİNÇ
Cevap verdi;   erkan demirel
1 yıl önce

O senin kafanda öyle kur’an ve peygamber yol göstericidir öcü gücü suçu değil örneğini yakın zamanda gördük tarikatcıların neler yapabileceklerinini.

Selami
Selami
Cevap verdi;   erkan demirel
1 yıl önce

Bu bir AYET mi ?
Yada sahih HADİS mi ?

Nurullah
Nurullah
Cevap verdi;   Selami
1 yıl önce

Böyle bir ayet yoktur sahih hadiste değildir
Geniş izah gerektiren bir sözdür manen doğru bir sözdür âvam kişi bu sözü anlamakta güçlük çeker

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   erkan demirel
5 ay önce

Şeyhin şeyhi kim

Abdullah
Abdullah
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır lafı kadar bence Allah ve Resulune sevimsiz bir laf olamaz ayrıca bu şeyh pežinde olmayan tüm müslümanları şeytanın yolunda gibi ifade ederek çok da büyük bir iftiradır ve günahtır senin bilgin çapın bu ettiğin iftira ile gayet açık ve net, kuranı mealen okumadığınızdan böyle cahilsiniz kuranda Allah resule sen sadece tebliğcisin demedi mi? Hiç aracısın aracısın sen arada olmadan ben onların imanını ibadetini kabul etmem dedi mi? Sen hristiyanlıktaki ruhbanlık nedir git bi araştır sizle hic bir mantalite farkı yok papa xa onların şeyhi onlarda aynı sizin gibi inanıyorlar islamda ruhbanlık aracılık yoktur ancak alime ilim sahibine salih kula hizmet etmek takip etmek vardır zaten kuranda peygamberimizin örnek olması övülmüştür ancak bu kadar islam şehitleri peygamber için değil Allah için öldüler

Mehmet
Mehmet
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Kainatın efendisi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) ile, bahsettiğiniz o şahsı kıyaslamayın, efendimizin yaşantısıyla senin efendinin yaşantısı çok farklı. Ticaret yolu ile kazanmak helal ama ticarette dini kullanmak haramdır. Peygamber efendimizin mal varlığı ile senin efendinin mal varlığını bir kıyasla, efendimiz dünya malı istememiştir

Sarı
Sarı
Cevap verdi;   Mehmet
1 yıl önce

İngiltere kraliçesi uçakları var islam düşmanı küffarlara mal yakışır. Madonnanın yatı var yakışır yahudileri tüm zenginlikler yakışmış abi bi Allah Evliyasına Yakışmaz,öylemi valla Müslümana en iyisi yakışır. Peygamber efendimiz Kuran ve ehlibeytini ümmete emanet etmiş.Yaşantısı farklı derken asıl keramet o kadar paran var hiç reklam yapmadan o kadar meşhursun şanlısın günde 2.Saat 3 saat uykuyla bitirecen 30 sene geçe 3te camiye gel imsakla şabah namazı kıl sonra gelenlerin derlerini dinle tekrar namaz ve namaz göremediğin 3 4 saat .siz ömrünüzü ailecek o kadar paranın içinde böyle geçirebilirmisiniz Allaha Kurban edebilirmisiniz nefsinizi.

Nihat
Nihat
Cevap verdi;   Enes
1 yıl önce

Sen allahh dostu değin kişinin arkasından gideceğine kendin allah dostu olmaya çalışsan daha mantıklı olmaz mı allaha ulaşmak için aracıya gerek yoktur o herşeyi bilen duyandır türkiyede insanlar açlıktan ölüyo madem allah dostu paylaşın malını siz resmen kendini bişi sanan kıllı bi adama tapıyonuz bişi ürettiğiniz yok bunca servet nerden geliyo acaba merak ediyorum

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Nihat
11 ay önce

hic kimse kendi bsina allah dostu olamazseyhe ihtiyac vardır hickimse tek basina allah dostu olamaztek basına ancak seytanın maskarasıolurpeygamberler dahi aracı olmadan allahla irtibata gecemiyoraracıya gerek yoktur diyenlerdinsizlerdirahmak insanların sozudurpeygamber efendimizzenginler zekatınıverseler dunyada fakir insan kalmaz buyuruyoralah dosları dunyadakı fakir insanlara vakıf aracıile zaten dağıtıyor allah onlara daha cok veriyoronlar ticaret yapıyor rızkın onda dokuzu ticarettedir hadisi serif

ne dion la
ne dion la
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

ya türkçene sokayım be birader , şekilden şekle girdim anlamak için

Barakkaya
Barakkaya
Cevap verdi;   Enes
10 ay önce

Allah dostu olan Hz.İbrahim (s.a.v) peygamberin torunu olan Cehennemlik Ebu Leheb hakkında inen Tebbet Süresi okursak ayıp mı olur… Adap sıkıntısı mı oluşur…
Bu arada bir adamın dedesi, babası, kendisi Allah dostu, oğlu ve torunu da Allah dostu olacak kıyamete kadar… Allah dostu olmak silsile ile olması Kur’an gerçeği uyuşmadığı aşikar… Zaten Allah dostu olan kişileri bizim anlamamız mümkün değildir… Allah adına Allah dostu belirlemeye yetkili değiliz… Bunu ayetlerden ve hadislerden çok kolay çıkartabiliriz… Gerçi sizin Gavs’ınızın bu konudaki eğitim düzeyini bilmiyoruz… Hafız mıdır? Hadis konusundaki seviyelerini bilmiyoruz… Menkibeleri bu konudan tenzih ederim…

Gavs, Rabıta, Şeyh, Birisinden tövbe almak gibi oluşturulan kavramlar Kur’an ve Sünnet gerçeği ile uyuşmadığı halde süslemelerle bir yere getirmeye çalışmanız dini açıdan sakıncalıdır…

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   Enes
10 ay önce

Bari bana masal anlatma 20 yılım bu kapıda heba oldu.rabıta yapacağıma rabbimin nimetlerini tefekkür etmediğime pişmanım.Rabbim senide bu şirk bataklığından kurtarsın

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
7 ay önce

Fatiha Suresi 5. Ayet:(Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

Bakara Suresi 186. Ayet: Kullarım, sana beni sorarlarsa bilsinler ki ben, muhakkak onlara pek yakınım. Beni çağıran, bana dua eden kişiye çağırdığı, dua ettiği anda icabet ederim. Artık onlar da benim çağırmama koşsunlar, bana inansınlar da doğru yolu bulsunlar.

Kaf Suresi 16. Ayet: Ve andolsun ki insanı Biz yarattık. Ve nefsinin ona ne vesveseler vereceğini biliriz. Ve Biz, ona şah damarından daha yakınız.

Taha Suresi 46. Ayet: Buyurdu ki: korkmayın, çünkü ben sizinle beraberim; işitir ve görürüm.

Yukarıda meallerini verdiğimiz Kur’an ayetlerinden de anlaşılacağı üzere Yüce Mevla, kullarının yalnız kendisine ibadet etmelerini, yalnız kendisinden yardım istemelerini kesin olarak bildirmiştir. Gene, Yüce Mevlamız, kendisinin kullarına şah damarlarından daha yakın olduğunu ve kullarını her zaman görüp işittiğini de kesin olarak bildirmiştir.

Allah ile kul arasında aracıya ihtiyaç olmadığı, Allah’ın kullarına şah damarlarından daha yakın olduğu, kullarını her zaman görüp işittiği Kur’an ayetleri ile kesin olarak sabit olduğu halde kendilerini tarikat ehli olarak tanıtan bazı kişiler cahil müslümanlara propaganda yaparak tarikat şeyhine bağlanmaya davet etmektedirler. buna ne diyeceksiniz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
6 ay önce

Okudum ama senin beynin yıkanmış

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
6 ay önce

ebu lehep ebu cehil kimin soyundandı cahil seni bir bitmediniz kuran sizin gibi putpereslere geldi kafit şirkçiler peyganber yaşasa ilk sizden başlardı kesmeye allahın adını kuranın peyganberin adını almayın kirli agızlarınıza bitmediniz gitti yüzyıllardır allah belanızı versin

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
5 ay önce

Acaba sordun mu kimden almış seyri sülüge girmişmi kim sokmuş akıllı olmak lazım ne duyuyor alllah a ?e CC hu şu üzerinde yürüse bile belirli kerametler gösterse bile inanmayacaksıniyice araşdtirip yola çıkmak lazım milleti cin sarmalına düşürüp aklını alanlar revaçta halbuki hakiki allah dostunu bulup yola devam etmek lazım hiç bir allah dostu maadeyedüsmemistir ikisi bir arada olmaz siz rabbani KÜL yoksa sahde insanlara KÜL olup peşinde gideceksiniz akıl var uyanık olmak lazım sorabilir misin hele getir sec

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
3 ay önce

şeyhi olmauan insanın şeyhi şeytandır demişsin neye dayanarak hangi kaynağa hadise tefsire dayanarak söylüyorsun peygamber veda hutbesinde demedi mi kuran ve sünnete sımsıkı sarılın demezmiydi şeyhlere sarılın diye şeyhleri kutsallaştırmayın şeyhin oğlu x5 e binerken sofiler çorbaya kaşık sallıyor sofiler neden x5 e binmiyor neden kuran dualar türkçe okunmuyor günaha mı girer

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
2 ay önce

Hep aynı örnek ” Doktor” O mantıkla bakarsak bu örneği verenler de Benzetme yapayım derken Doktarla Allahı bir tutup Allaha şirk koşuyorlar artı verilen örnek o kadar alakasız ki aslında… ALLAH Kullarına şah damarınızdan daha yakınım diyor aracı kullanmaya sırf bu yüzden gerek olmayabilir mi? Doktor bize şahdamarımızdan yakın mı ki doktora gitmeyelim?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Enes
2 ay önce

Iyi güzel de var bu işte bir terslik el etek opturmek. Calismadan luks hayat vs mantigim tam olarak benimsemiyor oysa islamiyet akil ve mantıktir

Ahmet Nursi
Ahmet Nursi
1 yıl önce

hz.bediuzzamanın niçin hediye kabul etmdiğini,bir elbiseye niçin kırk yama vurdugunu,bedelini ödemediği hiç bir vasıtayı niçin kullanmadığını öğrenirseniz zihniniz çok berraklaşır. selam ve dua ile

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Ahmet Nursi
1 ay önce

Sen adamsın

Alperen Gündüzalp
Alperen Gündüzalp
1 yıl önce

Kişiye her duyduğunu söylemesi günah olarak yeter buyurmuş Peygamber Efendimiz asm .Sağdan soldan duyduğunuz , doğru olup olmadığını bilmediğiniz şeyleri yazarak günaha,yalana,gıybete ,iftiraya giriyorsunuz.Mahşerde o zatlar ve müntesipleri ile hesaba çekileceksiniz

Yalan hikayer
Yalan hikayer
1 yıl önce

Burda yazılanların hepsi çarpıtılmıştır.Sakın inanmayın.Eğer hakikat leri görmek isterseniz Semerkand iletişim merkezlerine gidin tüm sorularınızı sorun hepsine cevap verirler.Bu yola girip de zarar gören yoktur.Evet zengin hayatları var dışardan bakınca ama bu hayatı müridleri ile paylaşıyorlar.Başı açık alınmıyor demiş hayat kadınları dahil olmak üzere alyaş bile alınıyor tövbe edip topluma faydalı insanlar olarak kazanılır.Dediğimiz gibi böyle buraya abuk subuk yazıp karalama yapmaya çalışanlara inanmak aciz lerin işidir.Gidin bir Semerkand iletişim merkezine açık açık sorun sizi kovmazlar hatta mutlu olurlar cevap verirler ikram da bulunurlar.O kadar dernek var değil mi ne olduğu kime hizmet ettigi belli olmayan zenginlerin paralarını popüler olmak için yatirdiklari sözde onlar yetim lere vb yerlere yardım ediyorlar fakat sadece haber olmak için popüler olmak ıcin yapıyorlar gidin biraz onlarla uğraşın…

Nilüfer
Nilüfer
Cevap verdi;   Yalan hikayer
1 yıl önce

Peygamber efendimizin döneminde tövbe verme olayı varmıymış. Birilerinin efendimize tövbe vermeye gittiğini tövbe vermeden önce böyle şartların olduğu nerelerde yazıyor. Bu yetkiyi kimden almışlar merak ediyorum yani sana gelip edilen tövbeler kabul olunur diye kim demiş

Evran
Evran
Cevap verdi;   Nilüfer
1 yıl önce

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

ne dion la
ne dion la
Cevap verdi;   Evran
2 ay önce

akabe biadı tovbe amaçlı yapılmamıştır , akabe biadı peygamberimizle musluman olmak isteyenler arasında gerçekleşmiştir , orda peygamberimiz medinelilerden biat almıştır , yani bağlılık yeminine benzer bir şeydir , biatlar sadece bununla da sınırlı kalmamıştır , dini-siyasi olaylar arefesinde de olmuştur
bu arada biatlar genellikle el sıkışarak olmuştur , bahsettiğin o bez parçası olayı kadınlardan biat alırken gerçekleşir , olayları saptırma iyi araştır.

ayrıca biatların illa temas ile olması gerekmiyor biatta önemli olan seçim veya bağlı­lık iradesinin belirtilmesidir. o yüzden sözlü olarak da yapılabilir ki yapılmıştır da peygamberimiz cüzzamlı bı müslümana sözlü biat vermiştir , peygamberden sonra biatlar yeminle ya da yazılı olarak yapılmıştır , velhasıl yukarıda bahsedilen şeyhin bez parçasıyla tövbe vermesi hiçbir yerde geçmiyor , peygamberimiz de böyle bi davranışta bulunmuyor , akabe biatında medinelileri tevhit inancına davet ediyor ve biat veriyor , şeyh ise tövbe veriyor :dd farklı şeyler

Evran
Evran
Cevap verdi;   Nilüfer
1 yıl önce

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Nilüfer
6 ay önce

Nisa süresi 64 ile 65 okusan iyi olur

İSİMSİZ OLUR MU CANIM
İSİMSİZ OLUR MU CANIM
Cevap verdi;   Yalan hikayer
5 ay önce

bizzat menzile gittim tek yanlış yazılan şey yemekler 2 kat değil 4 kat pahalı

mustafa yiğit
mustafa yiğit
1 yıl önce

öyle bir çocuğu yok biliyorum .. Yani provakatif bir yazı yazılmış. Şunların cevabını vermelisin. İsteyen gidebiliyor mu? Senden haraç mı alıyorlar. Ne gibi zorlayıcı koşulları var? İnsanları kandırmak için ikna odaları kullanıyorlar mı? Sen neyin kafasını yapıyorsun? Parası olan araba alamaz mı? Koç ülkeyi haraca bağlıyor onları eleştiriyormusun? Devleti nasıl dolandırıyorlar devlet uyuyor mu?….

Sorgulayankişi
Sorgulayankişi
Cevap verdi;   mustafa yiğit
1 yıl önce

koç vergi veriyor 😀

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   mustafa yiğit
7 ay önce

Koç da çalışan 200 bin kişi var hepsi en yüksekden maaşını alıyor aileriyle 1 milyon kişi eder.ayrıca koç kimseden para pul istemiyor beleş çalışsırmıyor cennete götürecem demiyor allahla kandırmıyor.koç holdingin bir çalışanını beleşe çalışdırdıgı görürsen mahkemeye ver.vergi kaçırdıgını görürsen yine mahkemeye ver.o gavsın zenginligi müritlerinden allah yolunda bagış yapın dergi alın yılda 3 4 kere menzile gelin din tcareti yapmıyor müstedisi hazır din turimmi yapmıyor isim hakkı satmıyor.ben yarın adıyamanda buharaöz semerkant öz menzil iyi menzil diye dükkan açsam çok sakallı olan 2 kişi gelir ismini degiş yada 100 bin ver isim hakkı der olmadı vaazlarında öz menzil sehata binmeyin sadece illerdeki etkili yerlerden bilet alın mazot alın vs derler.o mersedes bir müridi verdi almanyadan degeri 3 trilyon koçun mersedesi kendinin faturası bile vardır.şiitde açdı giyecek donu ekmegi yokdu.sizlerin parasıyla allahla kandırarak cennet sözü vererek melekleri çalışdırım diyerek menzile hizmet allaha hizmet diyerek o paraları çukkaladı farkı anladınmı yoksa 60 sene öncesinden devam edimmi?60 sene önce aç fakir şiödi oteli hastanesi adıyamanın yarısı devre mükler kaplıcalar tv ler radyo detgi gazete villalar x5 ler mersedesler eskorlar sirenler çakarlı hemde alayı kilimalı oraya buraya ışın atdıgını söyleyen götlerinden keramet uyduran müritler vallahide billahide ışın atmıyor bırak başka ülkrlere ışın atmayı yan mahalleye bile son model beleşe cukkaladıgı kilimalı mersedesiyle gidiyor

bir Demet yasis
bir Demet yasis
1 yıl önce

Ben menzile gitmiştim hatta şeyhlerin eşlerine anne diyorlar işte o anneler şatafatlı kıyafetler Ziynetler filan takınmış tamamen islam dininin emrettiği gibi olmayan debdebeli hayat tarzıyla prensesler gibi hüküm sürüyorlar.. Türkiye’nin her yerinden bedava hizmet etmeye, Daha doğrusu bi ekmek ve çorbayla gün geçiriyorlar.. İplere tutunup tövbe ediyorlar bu papazların günah çıkarma adeti gibi.. Zaten oradaki dükkanların içinde satılan herşey şeyhin cebine ve fiyatlar normalin 4 5 katı neredeyse, Eğer orda krallar gibi ağırlanmak istiyorsanız ya brokrat yada hatrı sayılır ensesi kalınlardan olmalısınız yoksa çorba ekmek yer etek öper günah çıkarır dönersiniz yüzünüze gülüyorlar ama ne kadar samimiler bilemezsiniz başınız açıksa zaten orda bazı yerlere alınmıyorsunuz.., Şeyhlerin torunlarına bırakın fiske vurmayı gözünün üzerinde kaş var diyemezsiniz.. Yoksa haklarını helal etmezlermiş ki 1 gram hakları geçmez size sizde cennete giremezmişsiniz.. 1 defa menzile gittim küfre düşmemek için bir daha asla lafını dahi etmedim!!!
Peygamberimizi dinimizi alet edip yalancı göz yaşları dökerler ama milyon dolarlık servetleriyle aç doyurmazlar işleri güçleri gösteriş bütün fakir fukaranın hakkını sorar inşallah Allah ahirette o timsah gözyaşları cehennem odunu olur inşallah.

Derya
Derya
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

Çok iyi özetlemişsiniz, insanlar bu suistimali gidip yerinde görmeli.

M akif
M akif
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

Her zamankiki gibi baştan sona ön yargıyla yazılmış o kadar cok yanlış iddialar varki mesela zengin degilsen corba ekmege mecbursun deniyor fiyatlar 4 katı deniyor üzerinde 10 TL si olan kalın bir kebab ve icecek alabilir lahmacun İstanbulda 4 lira orada 2.5 TL burada yazanlara söyleyecek sözüm yok onların derdi başka ama normal bir vatandaş okursa ona sözüm bu yazıya göre fikir oluşturma benim yazdıklarımda inanma kendin git bir hüküm vereceksen öyle ver ben cok uzun yıllardır giden birisi olarak bu devlete ve millete hizmetten başka bir şey ğörmedim insanlar oraya gelip döndükten sonra vatanına milletine komşusuna cevresine faydalı birer birey oluyorlar bir şey yazarken okurken biraz insaflı olalım lütfen

Gülçin Özcan
Gülçin Özcan
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

günah da çıkardınız mı?

Hayrunnisa Sarıoğlu
Hayrunnisa Sarıoğlu
Cevap verdi;   Gülçin Özcan
1 yıl önce

Sizin günah çıkarma dilediğiniz şeyle bu bir değil. Şeyh e gider tövbe alirsin o sadece Allah ile aranda bir aracıdır. Ve dalga geçtiğiniz kişi Peygamber Efendimiz` in torunlarından gidip istediğin yerde araştır.
Madem hıristiyanlığı bu kadar iyi biliyorsun neden hıristiyan olmadın bu zamana kadar?

Hakan Türk
Hakan Türk
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Tövbe etmek İçin aracı şartmıdır.Eğer öyleyse Namazda nafiledir zira sizin söylediğinizden hareketle insanın aracı olmadan Allahın huzuruna çıkamayacağı çıkar.

sofi olur inş.
sofi olur inş.
Cevap verdi;   Hakan Türk
9 ay önce

Şart değildir.lakin bir davaya girsen avukat şartmıdır değildir ama kanunları bilen biri yanında olursa o davayı daha iyi savunur dimi ilahi mahkemeye girdiğinde anlarsın Allah bizi affetsin.

AKIF
AKIF
Cevap verdi;   sofi olur inş.
8 ay önce

Fatiha suresinin anlamini iyi okuyun araya biri gereklimi degilmi anlarsiniz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   sofi olur inş.
8 ay önce

ey Aişe peygamber kızıda olsan namaz kılmadıkca bn dahi fayda etmem . . . 1grm düşünce zahmeti ile bu adamlara gerek kalmıo din bukadar zor degıl bunlar yüzünden kafalar kayık olay belli kuranda hersey belli allahdan daha mı iyi biliyorlar lar.. biz kuran ı ap açık indirdik demiyormu dahasona söz gerekmmez bu tip sapıklıklarda bitsin artık bunaldık walla

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   sofi olur inş.
7 ay önce

Verdiğiniz örnek dünyevidir oysa inanç din ibadet dünyevi değildir

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   sofi olur inş.
7 ay önce

Onun allahın dinini daha iyi bildigini siz idda ediyorsunuz.ayrıca yüzlerce kitap yazan arabcayı ana dili gibi bilen ana dili arapça olöadıgı halde uluarar arası münazara yarışşmasında 1.olanlar var.oraya gidenlerin hiç biri onun ilmi için gitmiyor.çünki ilmi yok orda iilme gerekde yok paso keramet uydururlar menkibe rüya anlatırlar.bir kişi anlatır digerleri dinler.ilim gerekmes esas olan gavsa teslimiyetdir ne kadar teslim olduysan o kadar rütben artar.ne kadar favsının kıçını yalar cezbeye gelirsen kidemin artar.fatiha 4. Ayatini bileni menzil kabul etmez yada o menzili kabul etmez

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

Sizin anlaşmazlığa dustugunuz konuda hukmunu verecektir rabbim. Sizler madem musluman kardeslersınız birbirinizi onyargılarla şiirk kafır munkir dıye tenkit etmeyin soru işaretlerıniizi rabbimize tevekkül ederek suurlu ve hemen huküm sahibi olmayın tevekkül ederek rızasını isteyerek mutlak bilenin veyönetenın o olduğunu itiraf ederek samimiyetle dostun dostum dusmaanın dumanım canım kurban yoluna derseniz ve yonelirseniz ilim sahibi olmadan fikir sahibi olmanın tehlikesini gordugunuzde kahrolursunuz bu sebebe kardeşlerim kuran hadis ışığında yuruyup dostunu dost dumanını dusman ıno duman edıneyım derken dostunu bılmeden duman edınmekte tehlıkelıdır rabbim bizi el camia is mi in tecellisiyle rızasına birleştirsın bilenle eylesın dostlarıyla haşr eylesın

Yusuf
Yusuf
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye yaptıkları herşey doğrumu sayılmalı. Rabbimiz diyor ki ben size şah damarınız dan daha yakınım buda demek oluyor ki Bi aracıya gerek olmuyor

benim ya..nuri
benim ya..nuri
Cevap verdi;   Yusuf
9 ay önce

zelle sadır olmuş…allah bilir …peygamberler günahsızz ya ondan..biz yanlış yapsak hemen en büyük günahkar olurus

Emrullah
Emrullah
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Müslüman günah işleyebilir ve pişman olursa tövbe eder. Allah’a edilen Tövbe için bir aracıya dinen gerek yoktur. Aracı düşünen şirke girer. Ezcümle, kimse Allah’ın elçiliğine yada memurluğuna soyunmasın çünkü kendi kurtuluşunun garantisi olmayan faninin birini kurtarırım demesi en kibarından traji komik bir fıkra olur ancak. Elhamdülillah müslümanız Arapça bilmiyorsak Allah için Türkçe okuyalım…

tuncer
tuncer
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Allah: “Ey Nuh! O senin ailenden sayılmaz; çünkü kötü bir iş işlemiştir; öyleyse bilmediğin şeyi Benden isteme. İşte sana öğüt, bilgisizlerden olma” dedi.HUD SURSİ AYET 46
Bu ayete göre seyyitlik yoktur.maksat inanç ailesidir.

C
C
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Gerçekten allah ile arana kul mu sokuyorsun?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   C
5 ay önce

Siz aracı dıyorsunuz ama topluca tövbe etmenın aracılıkla alakası yok carpıtmadan tam olarak dusunmeden bıldiginizi bıldırır yorumlar yapmayın rabbinizin rızasını arıyorsanız yapragın tıtredıgı gıbı tıtreyıp hemen hukuk sahibi olmayın mutlak bilen rabbim dır o diledıgıne bıldırır ve sözün güzeline erıstırır eyer Bi yanlış arsa birbirimize için dua edelim rabbim dogruda birleştirsın

Seyit
Seyit
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
1 yıl önce

Secdeye vardığında Allah ile senin aranda hiçbir perde kalmaz niye başkası aracı olsun

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Seyit
11 ay önce

Neden camide imamın arkasında duruluyor. Sana namazı o kıldırıyor. Neden?. Neden kuranda ALLAH CC birbirinize dua edin diyor neden anneden hastadan Bi büyükten dua isteriz. Neden ALLAH CC Cebrail as mı ve peygamberimizi koymuş araya onlar birer örnek bizim için peygamber efendimiz. Olağan üstü bir varlık değildi kuldu sadece bize düşen onun gibi olmaya çalışmak. Fatiha süresinde yazdığı gibi bizi kendisine ilim verdiğin Salih kullarının yoluna ilet. İletende RABBİM verende…. Ama vesilesiz bu dünyada hiç birşey olmuyor. Hz isa efendimizi de ALLAH gönderdi kimi onu bir kul peygamber bildi kimi ise ilah yaptı kişi şirke kendi girer ALLAH dostları benim nazarımda üniversite hocasından farksız. Zira yol bilenle gidilir illa birşeyler soracağımız birilerini arıyoruz.Nakşi kolu hiç bozulmadan aynı çizgide bugüne kadar gelmiş bugün ALLAH IN izni ile onlar sayesinde İslam bozulmadan gelmiş. Etrafımda sünnet üzere yaşayan birtek onlar var ben başka kimse göremiyorum.

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

imamsız namaz kılınmaz mı Ahmak herif bana imamlardan bahsetme onlar memurluğa imza atarken Atatürk ilke ve inkılaplarına ve anayasaya bağlı kalacağıma diye yemin ederler aç oku cahil birde bana imamı örnek gösteriyon ben 20 yıldır bu kapıdaydım pişman oldum genelevler meyhaneler için tek kelam söylemediler devlete hep rant

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Diyarbakırlı
5 ay önce

Sen 20 yıldır ahmakmıydın da karesine ahmk dıyon
Ne guzel Bi zstsın pekı sem cumhur başkanlığına bu gnl ev felan yanlışllıgını kapatılmasını ıster Bi mektum email felan attınmı cumhurbaşkanlığına mesajla ben yazdım mesajla belki onlarda Bi şekilde belirtmişlerdir sen kusuru arıyon yoksa dın kardeslersınız eksıklıklerını tamamlayıp onları uyarıp guzel sözle dogruya ulasmakm

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Sen bursadaki, müridletini erkek kadın demeden sır odasında ırzına gecen şeyhin nakşibendi ve halidi kolundan olduğunu bilmiyor musun. Dava dosyasını incele.
Tarikat yoktur, mezhep yoktur. Peygamberimizden 200 yıl sonra din tüccarlarının çıkardığı hokkabazlıktır
Neden camide hoxanın arkasında namaz kılıyoruz diyorsun. Namazda bir inyizam olsun diye cünkü cemaat namazıdır. Ordunun bir komutanı vardır, açık oturumun bir idare exeni vardır. Peygamber dini tebliğ etmiş Kuran bırakılmıştır. Hiç bir fani peygambercilik oynayamaz.sadexe kuran vardır insanı Allaha götüren.
Şeyhler cehenneme götürür.Şeyhler holding sahibidir din ticarethanesi kurmuşlardır ve hep şeyhin yerine oğul kardeş yada damat gecer çünkü rant büyük. Neden hep Şeyhler Siirtten çıkar.
Neden şeyhler soylarını uydurma soyağacı ile peygambere bağlar. Eskiden hükümdarlarda soylarını oğuz kağana bağlardı. Cengizhan bile bunu yapmıştır.
Her kim ki şeyhleri aracı kılar Kıran dışı islama inanmıştır cenneti ararken tam cehennemin göbeğine gidexektir

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Imam in arkasında duruyoruz ve imam tek bir insan tek bir kalp gibi oluyor yani aracı değil tek bi insan gibi namaz kılıyor. Cebrail A.s gelince Peyganber efendimiz çoban sıradan bi insan okuması yok yazması yok o Allah ‘ın vahilerini ona iletiyor .

erol-karamürsel
erol-karamürsel
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

cehalet aynen anlattığındır.neymiş cebrail aracıymış bak senn ,cebrailde kendine vekil aracılar koymuşmu her peygamberin aracısı farklımıydı onlardamı araçılar aracılarda aracılar mı koyardı.
mesela,büyük şehirde bir vekil aracı ilcelerde vekil aracılar ,bak bakalım sizin aracı tarifinize uyuyormu.hangi peygamber el tutturup tövbe ettirmiştir,hangi peygamberin tövbe veren aracıları vardı,bir kimsenin şehadet getirmesiyle islama girer kuran ve sünnet üzere yaşamaya çalışır.kendi peygamberinden misaller verenler sünnetten bahsedenler tabi oldukları hz muhammedin nerede nasıl yattığını nekadar yediğini bilmez,bir kişi dahi olsa ayağına giderken tarikat sahtekarları kimsenin ayağına gitmez sofileri soyar,tarikatlar aslında islamın gelişmesine barikattır

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Elhamdülillah Allah cc razı olsun kardeşim;
Müslüman baktığın zaman sana Allah’ı hatırlatandır(Hz. Muhammed sav)
Menzil cemaati insanlara Allah’ı hatırlatıyor.Diyecek başka söz var mı?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

3 kere gittim 3 undede kendimle savaştım kalbimdeki müslümanlığa yetiremedim ama kendi cahilliğinden diye düşündüm şimdi bakiyorum ve çok pişmanım oraya gittiğim için tövbe nizi kendiniz edin rabbim bizi herzaman duyar inanın insana sevimli gelen bişey yok

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
4 ay önce

Peki pişman oldun neden 3 kere gittin seni zorlamı götürüyorlar

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Lütfen sözünü geri al islamin bozulmadan gelmesiyle demissin çok yanlış konusuyorsunuz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Bir hz isa örnegin BIZ Yani sizde müslümanlar icin bir peygamberdir onu ilahlasdiranlar hiristiyanlardir sizde sahmidir sihmidir nedir iste onu ayni hiristiyanlar isayi nasil görüyosa sizde onu öyle görüyosunuz

enişten
enişten
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

bir insandan tövbe almakla alakalı kuran ve sünnetten delilin var mı?

emre
emre
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Dinini biliyorsan kitabını da anlayacağın dilde aç oku, Allah ile aranda aracı olamaz. Allah’a direk bağlanın diye de kesin emir var. Aracı koyarsan şirke düşersin ki bu daha ilk adımda öğrenmeniz gereken bişey

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Bunlar kim ya peygamber efendimizin soyundan falan geldikleri yok. Inanmayin bunlara bunlar şarlatan

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Allahla aracı ne ya Allak kul ile arasına kimseyi sokmaz Allah kuluna ben size şah damarından daha yakınım diyor ne aracisi

By_kabatas53
By_kabatas53
Cevap verdi;   Anonim
8 ay önce

Kulun miracı namazdır. O ki Allah içimizden sessiz geçenleri dshi bilendir. İyi veya kötü niyetimizi dahi bilenken ne diye hacı hocanın eteğini öpüp ondan nedet umalım. Ben sabahtan aksama 40 derecede tarlada bi çorbaya çalışiyim adamlar katrilyonları götürsün. Boynuma iymik takıp günahımı affetsin. Bağ kursun bak srn. Büyücü mü bunlar. Bikemedim.

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Bacım ben eski sofilerdenim tevbe ettim bir daha gitmem ayette Allah cc şöyle diyor beni sana sorarlarsa de ki ben onlara çok yakınım dua etseler dualarına icabet ederim…bana şah damarımdan daha yakın olan Allah ile arama neden birini sokayım bana Allahın kitabı kuran ve sünnet yeter.ben mytfak sorumlusuydum kaburga dolmasından tut türlü türlü yiyecekler birgünde sofilere etli bedava yemek versinler veya dergahın kira ve giderlerini ödesinler hep sırtımızdan kazandılar bacım tevbe et Kuran ve sünnete sarıl sen hiç genelevler için meyhaneler için tek kelime devlete laf ettiklerini gördünmü

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Allah ile arada aracı olmaz bilin istedim…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

O sahsi neden Allah ile arama sokayim ki!?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

tiri viri kizim soylediklrtin sikinti burda kimse benim ve allahim arasinda olamaz yol gosteremez oyle birine ihtiyacim olursa kur’ani kerim bana yeter

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
7 ay önce

Kardes eskiden insanlarin yuregi temizdi ibadet ve zikirle meskul olanlarin bazilarinin kalp gozu acilirdi. Şeyh burda devreye girip muridi yapastan bu hallere alistirirdi gani senin anliycagin Allahla arana kimseyi degil hasil olan durumlara karsi seni yonlendirecek kimseye ihtiyac olmasi Ben hic tarikara girmedim bicok olayda hasıl oldu tek basina durumlar karmasiklasiyor olay bu mevlevi dervisleri acip okuyun bos bos yorum yapmayin herkes sizin gibi degil

KURAN DİNİ
KURAN DİNİ
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

E hey Kuran bilmez, islam düşmanı. Şeyh Allahla kişi arasında aracıdır demek nedir? Dinden çıktın münafık
Allah bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu söylerken utanmadan cahil menzilin paragözünü aracı ilan edersiniz. Bal gibi günah çıkartıyor. Bu şeyh dediğiniz hokkabazlar hakkında Luran ne diyor onu öğren cahil. Siz Allahın dinini bozan sapıtmışlardansınız. Size cennet haram. Peygamber soyundan geliyormuş.Len cahil peygamberimiz kızı fatima ya ne diyor, baban peygamber diye güvenme diyor. Kuran üstünlük yalnızca takvadadır derken sen kimsin ki Kıran a iftira atıyorsun, islam düşmanı kafir.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
11 ay önce

Sözde müslüman Yüce Dinimiz Islam’a göre Allah ile kul arasına kimse giremez.Evet orda yapılan Hristiyan adetidir. Papaz seni dinler günahını tanrı adına affeder. Bu din tüccarları sizi kandırsın, siz de koyun gibi davranın. Tam cahiliye devri yaşantısı….

fatih
fatih
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Araci mi dedin, hani papaz larin günahlari silmesi icin araci olmalari gibi mi, araci olmadan direk Allah’tan af dileyemiyor muyuz. Peygamber torunu olmasi o insanlara hic bir özellik ya da iltimas vermez.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Ne torunu peygamberin hepsi yalan insan sömürüsü siz enayisiniz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
6 ay önce

Anonim ALLAH seni hidayede erdirsin

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Allah arasında bir aracı diyorsunuz yani ruhbanlik.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Putperestler de Allaha inanır fakat aralarına putları koyarlardı.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

peygamberin torunu olduğunu belgesi varmı yok kim diyor onlar,araplar bizi arkadan vurdu derler,kimdi bunların başı şerif hüseyin peygamberin büyük oğlundan torunu.madem bu kadar müslümansın neden araştırmadan kabullenirsin,bir ayakkabı elbise … alırken dahi kaçkere bakıyorsunuz da kime tabi olaçağının nedenlerin niye araştırmadın.biliyormusun islamı yozlaştırmak için siyonistlerin kurub desteklediği bir örgüt olduğunu,fetö denilen yapıda ne masumdu sonra neler olduğu ortaya çıktı,ırakta nakşi tarikata bağlı olanlara abd askarei işgal edince allah dostu peygamber torunu denilen kişi abd askerlerine karşı koymayın diyor ve sonuç malum cehaletinizden ne durumlar oluyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
7 ay önce

Senin Allahına kurban!!!
tevhitten başkası yalan

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Niye? Allah’a ulaşmak için aracıya ne gerek var. Şirk içinde boğulmuşsunuz. Yazık.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
10 ay önce

Peygamber torunlarından derken yani? 🤔 Peygamber kendi kızına bana güvenme amelin seni kurtaracak diyor! Şimdi neyi kimi baz alalım. Allah’a ve peygamberini kullanarak insanları kandırmayın vazgeçin!

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

VALLAHİ HELAL OLSUN KARDEŞİM BU KADAR NET ANLATILMAZDI

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
9 ay önce

Allah ile arana koyduğun şeyhinin ahiret garantisi mi var ki sana yardım edebilsin!! Sömürülüyorsunuz açın gözünüzü ey saf halkım…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
9 ay önce

Allah ile kulun arasında kimse aracı olamaz kardeşim dikkat edin küfre düşüyorsunuz..

benim ya..nuri
benim ya..nuri
Cevap verdi;   Anonim
9 ay önce

ya koskoca yusuf peygamber adını referans yapmış bir tevbekara da kendıne gelememiş ALLAH bu gayretine dokunursa neolursunuz yaaa…tevbe ettiğine pişman oluyo insan …tevbeestağfirullah…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
9 ay önce

Dua ve yakarış için bir aracıya gerek yok.gercek ve tek araci kutsal kitap, kur-an dır.embesil hayrunisa

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
8 ay önce

Verdigin cevap bile cok sacma biliyomusun cahilce niye hiristiyan olmamisin

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
8 ay önce

Peygamber efendimizin soyu diye övünmeyin
Hz muhammedin sav öz amcasi ebu leheb biliyosunuz demi

Can
Can
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
7 ay önce

Sırtına eşşeklerin taktığı tırmığı takıp peygamber soyundan geldiğini iddaa ettiğin soysuzun bahçesini sürdün mü yavrucuğum? Bunu yapmamışsan günah çıkaramazsın.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
7 ay önce

Allahla kul arasında aracı yoktur.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Hayrunnisa Sarıoğlu
7 ay önce

Dostum peygamber torunu dıyosun bende seyyıdım Elhamdulillah ama senın seyhın Kürt kökenli ve kürtten seyyıd olmuyo bılmıyosan öğren

Eren
Eren
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

Allah neden bir aracı istesin.ben seyhe iletecem seyhde Allaha iletecek.varmı boyle bisey?Cahil cahil konusupda siz dinden cıkmıssınız bari baskasına sebep olmayın

A. Kerim Karaca
A. Kerim Karaca
Cevap verdi;   Eren
1 yıl önce

Paşam okuma yazma ögrenmek için neden okula gidiyorsun Ellah cc sana akıl vermiş o zaman git kendin ögren ha anladım senin gibilerde akıl ne gezer

mertcan yiğithan
mertcan yiğithan
Cevap verdi;   A. Kerim Karaca
1 yıl önce

alakaya bak çay demle. allah madem aracı istiyordu neden kuran ı yolladı ? harf okumak için öğretmene ihtiyaç duyuyormuşuz , senin kuranı okuman için hangi aracıya ihtiyacın var ? türkçe bilmiyor musun ? arapça okuyacam diyorsan defol git arapça öğren o zaman. allahın bizzat peygamberine gönderdiği ayetler var , sakın seni de isa yapmasınlar diye. sen sadece benim söylediklerimi tebliğ için gönderildin diyor. seni de ogul kutsal ruh ilan edenler en büyük günahkarlardır diyor. bunları da mı bilmiyorsunuz. Siz ve sizin gibi ruhban sınıfçılar yüzünden bu müslümanlıktan elden gidecek , paramparça olacak ve dünya büyük bir din savaşı görecek. ondan sonra da bütün dinleri çöpe atacaklar. Bu savaşa odun kömür petrol gaz ne bulursanız koşa koşa hizmet ediyorsunuz. islamı yüceltip , onu şirk yuvası olmaktan arındıracağıza , ısrarla ben isevi müslüman olacam diyorsunuz. buyrun devam edin. çok sürmeyecek belki çocuklarınız belki torunlarınız görür sizin bu islam dediğiniz şirk bataklığı nasıl gömülecek. aynı fetö de oldugu gibi

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   A. Kerim Karaca
11 ay önce

Belliki sende benim gibi koyunsun fakat ben kurban edilmekten son anda kurtuldum Elhamdulillah

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Diyarbakırlı
9 ay önce

TAMAM BELKİ BİLGİSİ OLAN BİR SÜLALEDİR. LAKİN PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) HZ. HATİCE ANNEMİZ İLE EVLİ İKEN ZENGINDI. AMA PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) DE MAL VARLIĞI VARDI HEP DAĞITIRDI BAZI ZAMAN GÜNLERCE AÇ KALDI. AMA BUNLARA BAKINCA HAVUZLU EVLER YAT KAT UCAKLAR VS VS.. EĞER BU YAZDIKLARIM YANLIŞSA ALLAH BENİ AFFETSİN. BEN FAKİR KALSIN AÇLIKTAN ÖLSÜN DEMİYORUM LAKİN COCUKLARI MILYARLIK ARABAYA BİNERKEN HİZMETADI ALTINDA MILLETIN TARLADA CALISMASI VE DIGER İŞLERİ YAPMASI GARİP EN DOGRUSUNU RABBİM BİLİR

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   A. Kerim Karaca
10 ay önce

Salak herif Allah kitapmı?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   A. Kerim Karaca
7 ay önce

Dosdum okuma yazmak için okula gidersin.hasta olsan doktıra gidersin eczaneye gidersin bir ilin olursa evine usta çagırırsın bunların hepsi iş kolları.senle şurada ayrılıyoruz.sana okuma yazma ögreten ögretmen bana infak edinmi diyor?sizi cennetemi götürecem diyor?iki kaşının ortasına beni getir seni peygambere baglıyım ordanda allahamı baglıyım diyor?seni kibrit kutusunda cennetemi götürim diyor?okudun bir yerde işe girdin maaşından banamı ver diyor?her yıl bir kere beni ziyaret et yoksa seni afaroz ederimmi diyor?allaha dua edeceksen araya benimi koy diyor?allaha tövbe edeceksen sen günahkarsın araya beni koy iple tövbemi verim diyor?basın sıkışırsa nerde olursan ol çagır gelirimmi diyor?gel benim işlerimi beleş yap yoksa melekleri çalışdırrımmı diyor?ögretmen tüm ögrencilerimi kibrit kutusuna koyup sorgu sual olmadan evrak işleriyle ugraşmadan direk cennetemi sokacam diyor?bir ögretmen tüm ögrencilerinin üniversite sınavını kazanmasına kefil bile olmazken bu dalkavuk kendinün direk cennete gidecegi hatda orda çorba içenin bile cennete gidecegini nasıl idda edebilir?ne olur kendini allah yerine tada allahın yardımcısı ilan eden biriyle iş kolu olan binlerce örnek verme ögretmeni örnek verdigin için ögretmeni örnek verdim meslek dalları önemsiz o dümbügün iddası yada sizin ondan bekletiniz yanlış.ya gavsınuz allah oldugunu ilan etsin yada yukarda yazılan çizilen götlerinden keramet diye uydurulanlar benim sözlerim iddam degildir bunları bizim elamanlar götlerinden uydurmuş desin.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Eren
9 ay önce

yusuf peygamberin zellesi gibi…allah var ululanmak ister…başlarsan şöyledi böyledi falancaydı pişmancaydı sırt üstü bırakıverir maazallah…git işini filanca görsün der doğru cehenneme…filanca ile pişmanca…yanar valla

Nemrut
Nemrut
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

Ha siktir ordan. Dini kullanarak insanlari sômurenleri gelip burda savunma. Kendilerince Allahcılık oynuyorlar. Bir insanın önünde eğilip etek öpmek nedir lan? Allahtan Korkmaz aşşagilik İnan’lar.

eski_sofi
eski_sofi
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

Bizim bütün servetimiz mal varlığımız bu insanlar a gitti ben ömrümü verdim bu kapıya ama sonu kocaman bir hiçlik oldu bilmeden konuşma seyyitlerden susmayan telefonum bir kere çalmaz oldu çünkü alacakları bir şey kalmadı çoluğumun çocuğumun rızkını heba ettiler konuşsam yer yerinden oynar ama susmak bazen en güzeli ahirette hepsinden hakkımı alıcam inşallah…

a.e.
a.e.
Cevap verdi;   eski_sofi
1 yıl önce

Diğer insanların da sizin yaşadıklarınızı yaşamalarını ve aldatılmalarını istemiyorsanız, gerçekleri söyleyin.
hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan idi.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   eski_sofi
11 ay önce

Bence susman çok büyük vebal. Konuş ki başkaları da yanmasın.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   eski_sofi
11 ay önce

Allah bir ayetinde diyor “aklını işletmeyenlerin üzerine pislik yağdırırım” Sende aklını işletmemişsin bak ne hale gelmişsin Allah herkese akıl fikir vermiş.Bunlar hep başımıza Kur’anı kendi dilimizde okumadığımız için geliyor hala insanlar arapça okumaya çalışıyorlar ne anlıyorlarsa.

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   eski_sofi
11 ay önce

Ağzına sağlık ben bile konuşsam burda bir sofi dahi utancından konuşamaz 20 yılım heba oldu hakkım helal değil

Kral
Kral
Cevap verdi;   Diyarbakırlı
3 ay önce

Birader seninle bu mevzuda konuşmak tanışmak isterim bu hususta baya dertliuim bir yakınım paranın baglusi vazgeciremiyorum

erol
erol
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

bende gittim gördüm 7 gün kaldım gitmedende vekilden tövbe aldım oradada tövbe aldım ,çay da içtim çorbada gitmeden önce 1,5 seneliktim.hani bazılarının yere göğe sığdıramadıkları yerler kişiler varya neler anlatırlar neler,gidip görmek lazımmış.dönüşte nemi oldu ,kendi kendime bu kuranın anlattığı peygamberin anlattığı islam dini olamaz ben böyle saçmalıklara böyle bir şirk içindeki hayat benim inançımda yeri olamaz dedim ve tamamen bıraktım.varsa küfre girmem sohbet muhabbet şeklinde konuşuruz diyen hodri meydan.bulunduğum yerde laf açıldı birileriyle neredeyse beni kafir ilan edecek ve öldüreçek durumas geldi.neymiş sen allah dostunun aleyhine nasıl konuşursun.ee sonraları ne oldu, birbirlerini kazıkladılar,birinin dükkanına haçiz geldi iflaz ,neden daha daha büyük iş yapıp çokkk kazanmak için çekilen kırediyi ödemeyip kaybolan kurbanlık sofinin kıredi borçu kurban kefile kaldı bommm. yaaaa yaaaa .kimsenin ibadetleri sizleri aldatmasınnnnn.islamın kuralıııı

YAVUZAKTAS
YAVUZAKTAS
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

SEN DEVLETE HİZMET NEDİR BILIRMISIN SANMAM O YALANCI ŞEYH VİCDAN SÖMÜREREK SEMİRİYOR VE ISLAMA GÖRE KAFİRDİR ŞİRK KOŞUYOR

İsmail üçüncü
İsmail üçüncü
Cevap verdi;   M akif
1 yıl önce

1998 de gittim gördüm.. şeyh denen adam milleti 66 ya bağladı.. ALLAH la insanları kandırıp ticaret yapıyor.. ayrıca corba da o zaman 1 milyon du yani bedava değil..din satıp zengin lüks hayat yaşıyorlar.. sigara içmek nerdeyse farz…bunların ipleri çekilmesi lazım…hangisini anlatayım.. müritler kara cahil…ALLAH aklını kullanmayanın 0zerine pislik yağdırır.. yunus süresi 100…

MÜPTELA
MÜPTELA
Cevap verdi;   İsmail üçüncü
1 yıl önce

Bilesiniz ki Allah dostlarına asla korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Onlar ki, iman etmişler ve takvâya ermişlerdir, işte onlara hem bu dünya hayatında hem de âhirette müjdeler olsun! Allah’ın sözlerinde değişme olmaz; (öyleyse) en büyük kazanç budur.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
11 ay önce

Ben yirmi yıl onlara bağlı kaldım Rabbim beni affetsin onlarıda ıslah etsin tevbe ettim gördüklerim duyduklarım ürkütücü…koskoca peygamber sav kızım sakın bana güvenme belki ben bile seni kurtaramam diyor bunlar önce kendini kurtarsın

Kral
Kral
Cevap verdi;   Anonim
3 ay önce

Birader seninle bu mevzuda konuşmak tanışmak isterim bu hususta baya dertliuim bir yakınım paranın baglusi vazgeciremiyorum

zehra
zehra
Cevap verdi;   M akif
11 ay önce

yalanlarla dolu, şeytan boş durmuyor işte birileri sürekli fitne fesatlık çıkarma peşinde, aptal olmayın bir şeyler öğrenmek istiyorsanız tek taraftan bakmayın. bunun gibiler Müslümanların sadece tarla ekip biçmesini fakirhanede yaşamasını istiyor yazık şeytanlaşmış zihniyetleriniz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
11 ay önce

Ben 7/01/1983 Yılında gittim. Maalesef yukarıda yazılı olanların doğruluğunu gördüm. Kitap almak istedim, normalin 2 katı, hediyelik almak istedik 2 katı. Lokantada kuru fasulye pilav yedim 2 katı . Evet orayı gezen gören kişi ona göre karar verir. Sadece bir soygunculuk, sadece milleti köleliğe bağlama işlemi vardır. Yukarıda yazılanların hepsi doğrudur.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
10 ay önce

iddia edemem yazdıklarının atmasyon olduğunu ama bence yalan ve uydurma yapıyorsun ,ön yargıdanda fazlası,yalan söylüyorsun çok uzun yıllar giden biriyim diyorsun 1- bilerek yalan söylüyorsun 2- çokk cahilsin 3-duyduklarını anlatıyorsun.5- dini bilgin sıfıra yakın duyduklarının bilgisini gerçek islam kuran gibi algılıyorsun
şirk nedir nasıl olur hiçç bilmiyorsun hiçç
papazların tövbe
çıkarması gibi tövbe çıkartılıyor anlamıyorsun değilmi,nedemek el tutup yarabbi ben pişmanım …….şeklinde tevbe çıkarmak,sorarlar kişiye tövbe aldınmı almadıysan al yada tövbeni tazele gibi bunları anlamıyorsunuz ne anlama geliyor.sizlerebir kıssa anlatayım gerçekçiysen haktan yanaysanız anlarsınız.
bir köye biri gelir yerleşir başka köyde bulunan halk kendi alimlerine keramet sahibi çok muhterem allah dostu gelmiş derler netiçede ziyarete gidilir,biri uzaktan görür ve gösterir efemdim şu ilerdeki şahıstır der,bu alim kişi tamam dönelim der dönerler ,yolda sorarlar buraya kadar geldik görüşmeden neden dönüyoruz
alimin cevabı görmediniz mi kıbleye doğru tükürdü……… yaa anlamak isteyene

Mehmet
Mehmet
Cevap verdi;   M akif
10 ay önce

Kürt bir tarikatı Türk milliyetçisi devletçi kafalı bir tarikat yaptınız. Devlete millete hizmet nasıl oluyor. Bir tarikatın görevi devlete hizmet mi? Bundan daha saçma Akat bir şey olr mu?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
10 ay önce

S*ktir lan ordan

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
9 ay önce

Hizmet derken fetoculerin bahsettiği hizmet gibi mi?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   M akif
9 ay önce

Vatan millet aşkı; okulda,evde,asker ocağında öğretilir. Eğer buralarda bir eğitim öğretim almadıysa yarin birgün fetö yavşagının yaptığı gibi bunların kulu kölesi olur, boyunduruğu altından kurtaramazsın kendini. Bunlar dini suistimal ve sömürü araci olarak kullanip insanları kullanıyorlar.

alisevenkul
alisevenkul
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

sanki gidip görmüş yaşamış gibi konuşuyorsun hiç bir şeyden haberin yok ön yargıyı oluşturup bundan kaçabilece ğin anlamına gelmez ehli bey te dil uzatan allah cc savaş açmış demektir. sen maddiyatcısın ben bir birey olarak seni kınıyorum ve bu yazını kabul etmiyorum yargılamadan önce bir git ve gör kul hakkı yeme eğer müslüman san tabi. maddiyatçı olduğun buradan belli oluyor.

Prometheus
Prometheus
Cevap verdi;   alisevenkul
1 yıl önce

Gördük. Hiç götünüz başınız oynamasın.

Emine demirci
Emine demirci
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

Yazıkki kulaktan duyma blgilerle yazılmış tamamiyle karalama amaçlı başka bir amacı yok

SİVASLI YİĞİDO
SİVASLI YİĞİDO
Cevap verdi;   Emine demirci
1 yıl önce

Kasıtlı olarak yazılan yalan ve yanlış bilgiler. Hak dostlarına düşmanlık eden insanların başvurduğu iftira ve yalanlardan ibaret…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Emine demirci
10 ay önce

Emin’e sen önce islamiyeti doğru ve ehlinden öğren. Alaaddin palevi hocayı dinlemenizi tavsiye ederim kendisi hakikatende âlim

SİVASLI YİĞİDO
SİVASLI YİĞİDO
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

Baştan sona yalan ve iftira dolu haline yazık… İslama dair ne biliyorsun ki islam dininin emrettiği gibi bir hayata sahip değiller demektesin. Gidersin adamlar bedava çorba verir, bedeva ekmek verir, yersin içersin yatar gelirsin sonra buradan arkasından iftira atarsın nankörlükten başka nedir yaptğınız. Yok haklarını helal etmezlermiş, yok cennete giremezsinmiş bilmem ne baştan ayağa yalan ve iftira. Allahtan korkta biraz dürüst oluver. Nasıl hesabını vercen bu iftiraların. Biraz dürüst ve karakter sahibi olsan şurada yazdığını gider o insanların karşısında çıkar söylersin..

Hakan Türk
Hakan Türk
Cevap verdi;   SİVASLI YİĞİDO
1 yıl önce

Bedava yemek sadece fare kapanında olur.Fetöde gençleri evlerde ağırlayıp yemek veriyordu.Amaç yakından tanıyıp işine yarayabilecekleri kullanmak.Bu kadar basit aslında her şey.

Nemrut
Nemrut
Cevap verdi;   SİVASLI YİĞİDO
1 yıl önce

Bedava bok bulsanız yersiniz. Allahı kullanıp insanları sonuren soytarıları burda savunmayın.

Diyarbakırlı
Diyarbakırlı
Cevap verdi;   SİVASLI YİĞİDO
10 ay önce

Vallahi yüzlerine söylüyorum billahi de söylüyorum Rabbim şirk bataklığından kurtarsın

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   SİVASLI YİĞİDO
8 ay önce

Allah cc razı olsun kardeşim

Fatma
Fatma
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

Hemen tevbe edin nasiplenmemiş olmanızdan dolayı bu kapıyı suçlayamazsınız !

mehmet
mehmet
Cevap verdi;   bir Demet yasis
1 yıl önce

sen yalancısın sahtekarsın menzilde seyda hz lerinin ne eşini ne kızını nede gelinini görmen mümkün değil 15 seneden beri giderim asla katyen görmüş değilim sahtekar yalanlarınla insanları kandırma

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   bir Demet yasis
11 ay önce

Bütün tarikat şeyhlerinin canı cehenneme inşallah.Aptal insanları kandırıp kendileri lüks içinde yaşıyorlar.Son model arabalar altlarında.

erol-karamürsel
erol-karamürsel
Cevap verdi;   bir Demet yasis
10 ay önce

ben m raşit erol zamanında bağlıydım kurbanmışım zor anladım ve bıraktım.anlatılanlar tamamen doğru,perişan biryerken şimdi gitsem mümkünü yok tanıyamam yerini.bereketli şifalı okunmuş korumalı gibi anlatımlarla al al kendine çevrene al ne denirse al sus konuşma sorma eleştirme… vardır hikmeti de otur yerine,yanlışını görsende siz anlamazsınız vardır hikmeti,giden alkolikler esrarcılar gidince tövbe ediyor ee kaç kişinin sıgarasını bıraktırmış kaç kişiyi kötülüklerden korumuş perişan kaç kurbanlık sofiyi ihya etmişler hastalıklara derman olmuş……vardır hikmeti .kaç sofi 5 vakit namaz kılıyor.bir kaç camilere sabah namazı için gidin kaç kişi bulaçaksınız……

DİRİLİŞ
DİRİLİŞ
Cevap verdi;   bir Demet yasis
10 ay önce

Sana hidayet nasip olmamış

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   bir Demet yasis
9 ay önce

doğru söyleyeni kaç köyden kovarlar …verilenin haddi hesabı yok vergi misali vatandaştan topla topla sonra bişeyyok …bizde allah için veriyoruz…hesabı da allah içindir…bunlaa büie millet…verdin mi senden iyisi yok…allah düşüregoymasın dua ederdi eskilerimiz …bakbakalım zırnık kopuyo mu şerefesizlerden… gençken başka yaslanınca başka…hep kandırmaca…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   bir Demet yasis
7 ay önce

Bir demet yorumlara baktım herkes kendi nefsinden konuşuyor.bi akıllı çıkıp da demiyor ki islamda aslolan nakildir diye yani: Allah hayat tarzı olarak peygamberi örnek göstermiş.o mütevaziydi dünya hayatına meyletmedi ashabı suffe açken evinde yemek yiyemezdi o yetimlerin babasıydı fakirlere düşkündü hatta fakirler zenginlerden 40yıl önce cennete girer diyerek:rabbiö beni fakir yaşat fakir öldür ve fakir haşret derdi.şimdi işsizlikten dolayı çocuğuna bişey alamadığı için intihar eden müslümanlar var bu adam evliya olsaydı bidat işlemezdi.mazlumların derdiyle dertlenirdi gel de bunu aklıyla içtihat yapan o aptal sofilere anlat öyle de inatçılar ki ebu cehil gibi hakkı kabul etmiyorlar

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
7 ay önce

super bir anlatım…..tebrikler…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   bir Demet yasis
4 ay önce

Kb ama sen o zaman yanlış yere gitmişsin orada her dine mensup insanlar var açık olan var tesettürlü olan da var kimse kimsenin eteğini falan öpmüyor şatafatlı bir elbise yoktu hiçbir zihnet eşya takmiyor ve zengine farklı muamele yapmıyorlar orada herkes eşit bir şekilde ve ipe falan tutulup tövbe almak yok ve yardım ettiği kişileri gösteriş olarak yapmazlar yani yaptığı iyilikleri kimsenin gözüne sokup da ben onlara yardım ettim ettim demezler

Oku oku bıtmıyor aynı şeyler tartısılmıs cozum yok
Oku oku bıtmıyor aynı şeyler tartısılmıs cozum yok
Cevap verdi;   Anonim
3 ay önce

Tarıkatın neden gereklı oldugunu ınternette anlatmıs cok alım hoca var acın ızleyın neden gereklı gayet guzel anlatmıslar

1 2 3 9
mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
302
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x