Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

187
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
60 Yorum Konuları
127 Konu cevapları
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
167 Yorum yazarları
sofi olur inş.AnonimAnonimkasabaliAnonim Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
bir Demet yasis
Ziyaretçi
bir Demet yasis

Ben menzile gitmiştim hatta şeyhlerin eşlerine anne diyorlar işte o anneler şatafatlı kıyafetler Ziynetler filan takınmış tamamen islam dininin emrettiği gibi olmayan debdebeli hayat tarzıyla prensesler gibi hüküm sürüyorlar.. Türkiye’nin her yerinden bedava hizmet etmeye, Daha doğrusu bi ekmek ve çorbayla gün geçiriyorlar.. İplere tutunup tövbe ediyorlar bu papazların günah çıkarma adeti gibi.. Zaten oradaki dükkanların içinde satılan herşey şeyhin cebine ve fiyatlar normalin 4 5 katı neredeyse, Eğer orda krallar gibi ağırlanmak istiyorsanız ya brokrat yada hatrı sayılır ensesi kalınlardan olmalısınız yoksa çorba ekmek yer etek öper günah çıkarır dönersiniz yüzünüze gülüyorlar ama ne kadar samimiler bilemezsiniz başınız açıksa zaten orda bazı yerlere alınmıyorsunuz.., Şeyhlerin torunlarına bırakın fiske vurmayı gözünün üzerinde kaş var diyemezsiniz.. Yoksa haklarını helal etmezlermiş ki 1 gram hakları geçmez size sizde cennete giremezmişsiniz.. 1 defa menzile gittim küfre düşmemek için bir daha asla lafını dahi etmedim!!!
Peygamberimizi dinimizi alet edip yalancı göz yaşları dökerler ama milyon dolarlık servetleriyle aç doyurmazlar işleri güçleri gösteriş bütün fakir fukaranın hakkını sorar inşallah Allah ahirette o timsah gözyaşları cehennem odunu olur inşallah.

Derya
Ziyaretçi
Derya

Çok iyi özetlemişsiniz, insanlar bu suistimali gidip yerinde görmeli.

M akif
Ziyaretçi
M akif

Her zamankiki gibi baştan sona ön yargıyla yazılmış o kadar cok yanlış iddialar varki mesela zengin degilsen corba ekmege mecbursun deniyor fiyatlar 4 katı deniyor üzerinde 10 TL si olan kalın bir kebab ve icecek alabilir lahmacun İstanbulda 4 lira orada 2.5 TL burada yazanlara söyleyecek sözüm yok onların derdi başka ama normal bir vatandaş okursa ona sözüm bu yazıya göre fikir oluşturma benim yazdıklarımda inanma kendin git bir hüküm vereceksen öyle ver ben cok uzun yıllardır giden birisi olarak bu devlete ve millete hizmetten başka bir şey ğörmedim insanlar oraya gelip döndükten sonra vatanına milletine komşusuna cevresine faydalı birer birey oluyorlar bir şey yazarken okurken biraz insaflı olalım lütfen

Gülçin Özcan
Ziyaretçi
Gülçin Özcan

günah da çıkardınız mı?

Hayrunnisa Sarıoğlu
Ziyaretçi
Hayrunnisa Sarıoğlu

Sizin günah çıkarma dilediğiniz şeyle bu bir değil. Şeyh e gider tövbe alirsin o sadece Allah ile aranda bir aracıdır. Ve dalga geçtiğiniz kişi Peygamber Efendimiz` in torunlarından gidip istediğin yerde araştır.
Madem hıristiyanlığı bu kadar iyi biliyorsun neden hıristiyan olmadın bu zamana kadar?

Hakan Türk
Ziyaretçi
Hakan Türk

Tövbe etmek İçin aracı şartmıdır.Eğer öyleyse Namazda nafiledir zira sizin söylediğinizden hareketle insanın aracı olmadan Allahın huzuruna çıkamayacağı çıkar.

sofi olur inş.
Ziyaretçi
sofi olur inş.

Şart değildir.lakin bir davaya girsen avukat şartmıdır değildir ama kanunları bilen biri yanında olursa o davayı daha iyi savunur dimi ilahi mahkemeye girdiğinde anlarsın Allah bizi affetsin.

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye yaptıkları herşey doğrumu sayılmalı. Rabbimiz diyor ki ben size şah damarınız dan daha yakınım buda demek oluyor ki Bi aracıya gerek olmuyor

benim ya..nuri
Ziyaretçi
benim ya..nuri

zelle sadır olmuş…allah bilir …peygamberler günahsızz ya ondan..biz yanlış yapsak hemen en büyük günahkar olurus

Emrullah
Ziyaretçi
Emrullah

Müslüman günah işleyebilir ve pişman olursa tövbe eder. Allah’a edilen Tövbe için bir aracıya dinen gerek yoktur. Aracı düşünen şirke girer. Ezcümle, kimse Allah’ın elçiliğine yada memurluğuna soyunmasın çünkü kendi kurtuluşunun garantisi olmayan faninin birini kurtarırım demesi en kibarından traji komik bir fıkra olur ancak. Elhamdülillah müslümanız Arapça bilmiyorsak Allah için Türkçe okuyalım…

tuncer
Ziyaretçi
tuncer

Allah: “Ey Nuh! O senin ailenden sayılmaz; çünkü kötü bir iş işlemiştir; öyleyse bilmediğin şeyi Benden isteme. İşte sana öğüt, bilgisizlerden olma” dedi.HUD SURSİ AYET 46
Bu ayete göre seyyitlik yoktur.maksat inanç ailesidir.

C
Ziyaretçi
C

Gerçekten allah ile arana kul mu sokuyorsun?

Seyit
Ziyaretçi
Seyit

Secdeye vardığında Allah ile senin aranda hiçbir perde kalmaz niye başkası aracı olsun

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Neden camide imamın arkasında duruluyor. Sana namazı o kıldırıyor. Neden?. Neden kuranda ALLAH CC birbirinize dua edin diyor neden anneden hastadan Bi büyükten dua isteriz. Neden ALLAH CC Cebrail as mı ve peygamberimizi koymuş araya onlar birer örnek bizim için peygamber efendimiz. Olağan üstü bir varlık değildi kuldu sadece bize düşen onun gibi olmaya çalışmak. Fatiha süresinde yazdığı gibi bizi kendisine ilim verdiğin Salih kullarının yoluna ilet. İletende RABBİM verende…. Ama vesilesiz bu dünyada hiç birşey olmuyor. Hz isa efendimizi de ALLAH gönderdi kimi onu bir kul peygamber bildi kimi ise ilah yaptı kişi şirke kendi girer ALLAH dostları benim nazarımda üniversite hocasından farksız. Zira yol bilenle gidilir illa birşeyler soracağımız birilerini arıyoruz.Nakşi kolu hiç bozulmadan aynı çizgide bugüne kadar gelmiş bugün ALLAH IN izni ile onlar sayesinde İslam bozulmadan gelmiş. Etrafımda sünnet üzere yaşayan birtek onlar var ben başka kimse göremiyorum.

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

imamsız namaz kılınmaz mı Ahmak herif bana imamlardan bahsetme onlar memurluğa imza atarken Atatürk ilke ve inkılaplarına ve anayasaya bağlı kalacağıma diye yemin ederler aç oku cahil birde bana imamı örnek gösteriyon ben 20 yıldır bu kapıdaydım pişman oldum genelevler meyhaneler için tek kelam söylemediler devlete hep rant

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sen bursadaki, müridletini erkek kadın demeden sır odasında ırzına gecen şeyhin nakşibendi ve halidi kolundan olduğunu bilmiyor musun. Dava dosyasını incele.
Tarikat yoktur, mezhep yoktur. Peygamberimizden 200 yıl sonra din tüccarlarının çıkardığı hokkabazlıktır
Neden camide hoxanın arkasında namaz kılıyoruz diyorsun. Namazda bir inyizam olsun diye cünkü cemaat namazıdır. Ordunun bir komutanı vardır, açık oturumun bir idare exeni vardır. Peygamber dini tebliğ etmiş Kuran bırakılmıştır. Hiç bir fani peygambercilik oynayamaz.sadexe kuran vardır insanı Allaha götüren.
Şeyhler cehenneme götürür.Şeyhler holding sahibidir din ticarethanesi kurmuşlardır ve hep şeyhin yerine oğul kardeş yada damat gecer çünkü rant büyük. Neden hep Şeyhler Siirtten çıkar.
Neden şeyhler soylarını uydurma soyağacı ile peygambere bağlar. Eskiden hükümdarlarda soylarını oğuz kağana bağlardı. Cengizhan bile bunu yapmıştır.
Her kim ki şeyhleri aracı kılar Kıran dışı islama inanmıştır cenneti ararken tam cehennemin göbeğine gidexektir

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Imam in arkasında duruyoruz ve imam tek bir insan tek bir kalp gibi oluyor yani aracı değil tek bi insan gibi namaz kılıyor. Cebrail A.s gelince Peyganber efendimiz çoban sıradan bi insan okuması yok yazması yok o Allah ‘ın vahilerini ona iletiyor .

erol-karamürsel
Ziyaretçi
erol-karamürsel

cehalet aynen anlattığındır.neymiş cebrail aracıymış bak senn ,cebrailde kendine vekil aracılar koymuşmu her peygamberin aracısı farklımıydı onlardamı araçılar aracılarda aracılar mı koyardı.
mesela,büyük şehirde bir vekil aracı ilcelerde vekil aracılar ,bak bakalım sizin aracı tarifinize uyuyormu.hangi peygamber el tutturup tövbe ettirmiştir,hangi peygamberin tövbe veren aracıları vardı,bir kimsenin şehadet getirmesiyle islama girer kuran ve sünnet üzere yaşamaya çalışır.kendi peygamberinden misaller verenler sünnetten bahsedenler tabi oldukları hz muhammedin nerede nasıl yattığını nekadar yediğini bilmez,bir kişi dahi olsa ayağına giderken tarikat sahtekarları kimsenin ayağına gitmez sofileri soyar,tarikatlar aslında islamın gelişmesine barikattır

enişten
Ziyaretçi
enişten

bir insandan tövbe almakla alakalı kuran ve sünnetten delilin var mı?

emre
Ziyaretçi
emre

Dinini biliyorsan kitabını da anlayacağın dilde aç oku, Allah ile aranda aracı olamaz. Allah’a direk bağlanın diye de kesin emir var. Aracı koyarsan şirke düşersin ki bu daha ilk adımda öğrenmeniz gereken bişey

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bunlar kim ya peygamber efendimizin soyundan falan geldikleri yok. Inanmayin bunlara bunlar şarlatan

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allahla aracı ne ya Allak kul ile arasına kimseyi sokmaz Allah kuluna ben size şah damarından daha yakınım diyor ne aracisi

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Bacım ben eski sofilerdenim tevbe ettim bir daha gitmem ayette Allah cc şöyle diyor beni sana sorarlarsa de ki ben onlara çok yakınım dua etseler dualarına icabet ederim…bana şah damarımdan daha yakın olan Allah ile arama neden birini sokayım bana Allahın kitabı kuran ve sünnet yeter.ben mytfak sorumlusuydum kaburga dolmasından tut türlü türlü yiyecekler birgünde sofilere etli bedava yemek versinler veya dergahın kira ve giderlerini ödesinler hep sırtımızdan kazandılar bacım tevbe et Kuran ve sünnete sarıl sen hiç genelevler için meyhaneler için tek kelime devlete laf ettiklerini gördünmü

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile arada aracı olmaz bilin istedim…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

O sahsi neden Allah ile arama sokayim ki!?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

tiri viri kizim soylediklrtin sikinti burda kimse benim ve allahim arasinda olamaz yol gosteremez oyle birine ihtiyacim olursa kur’ani kerim bana yeter

KURAN DİNİ
Ziyaretçi
KURAN DİNİ

E hey Kuran bilmez, islam düşmanı. Şeyh Allahla kişi arasında aracıdır demek nedir? Dinden çıktın münafık
Allah bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu söylerken utanmadan cahil menzilin paragözünü aracı ilan edersiniz. Bal gibi günah çıkartıyor. Bu şeyh dediğiniz hokkabazlar hakkında Luran ne diyor onu öğren cahil. Siz Allahın dinini bozan sapıtmışlardansınız. Size cennet haram. Peygamber soyundan geliyormuş.Len cahil peygamberimiz kızı fatima ya ne diyor, baban peygamber diye güvenme diyor. Kuran üstünlük yalnızca takvadadır derken sen kimsin ki Kıran a iftira atıyorsun, islam düşmanı kafir.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sözde müslüman Yüce Dinimiz Islam’a göre Allah ile kul arasına kimse giremez.Evet orda yapılan Hristiyan adetidir. Papaz seni dinler günahını tanrı adına affeder. Bu din tüccarları sizi kandırsın, siz de koyun gibi davranın. Tam cahiliye devri yaşantısı….

fatih
Ziyaretçi
fatih

Araci mi dedin, hani papaz larin günahlari silmesi icin araci olmalari gibi mi, araci olmadan direk Allah’tan af dileyemiyor muyuz. Peygamber torunu olmasi o insanlara hic bir özellik ya da iltimas vermez.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ne torunu peygamberin hepsi yalan insan sömürüsü siz enayisiniz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah arasında bir aracı diyorsunuz yani ruhbanlik.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Putperestler de Allaha inanır fakat aralarına putları koyarlardı.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

peygamberin torunu olduğunu belgesi varmı yok kim diyor onlar,araplar bizi arkadan vurdu derler,kimdi bunların başı şerif hüseyin peygamberin büyük oğlundan torunu.madem bu kadar müslümansın neden araştırmadan kabullenirsin,bir ayakkabı elbise … alırken dahi kaçkere bakıyorsunuz da kime tabi olaçağının nedenlerin niye araştırmadın.biliyormusun islamı yozlaştırmak için siyonistlerin kurub desteklediği bir örgüt olduğunu,fetö denilen yapıda ne masumdu sonra neler olduğu ortaya çıktı,ırakta nakşi tarikata bağlı olanlara abd askarei işgal edince allah dostu peygamber torunu denilen kişi abd askerlerine karşı koymayın diyor ve sonuç malum cehaletinizden ne durumlar oluyor

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Niye? Allah’a ulaşmak için aracıya ne gerek var. Şirk içinde boğulmuşsunuz. Yazık.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Peygamber torunlarından derken yani? 🤔 Peygamber kendi kızına bana güvenme amelin seni kurtaracak diyor! Şimdi neyi kimi baz alalım. Allah’a ve peygamberini kullanarak insanları kandırmayın vazgeçin!

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

VALLAHİ HELAL OLSUN KARDEŞİM BU KADAR NET ANLATILMAZDI

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile arana koyduğun şeyhinin ahiret garantisi mi var ki sana yardım edebilsin!! Sömürülüyorsunuz açın gözünüzü ey saf halkım…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile kulun arasında kimse aracı olamaz kardeşim dikkat edin küfre düşüyorsunuz..

benim ya..nuri
Ziyaretçi
benim ya..nuri

ya koskoca yusuf peygamber adını referans yapmış bir tevbekara da kendıne gelememiş ALLAH bu gayretine dokunursa neolursunuz yaaa…tevbe ettiğine pişman oluyo insan …tevbeestağfirullah…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Dua ve yakarış için bir aracıya gerek yok.gercek ve tek araci kutsal kitap, kur-an dır.embesil hayrunisa

Eren
Ziyaretçi
Eren

Allah neden bir aracı istesin.ben seyhe iletecem seyhde Allaha iletecek.varmı boyle bisey?Cahil cahil konusupda siz dinden cıkmıssınız bari baskasına sebep olmayın

A. Kerim Karaca
Ziyaretçi
A. Kerim Karaca

Paşam okuma yazma ögrenmek için neden okula gidiyorsun Ellah cc sana akıl vermiş o zaman git kendin ögren ha anladım senin gibilerde akıl ne gezer

mertcan yiğithan
Ziyaretçi
mertcan yiğithan

alakaya bak çay demle. allah madem aracı istiyordu neden kuran ı yolladı ? harf okumak için öğretmene ihtiyaç duyuyormuşuz , senin kuranı okuman için hangi aracıya ihtiyacın var ? türkçe bilmiyor musun ? arapça okuyacam diyorsan defol git arapça öğren o zaman. allahın bizzat peygamberine gönderdiği ayetler var , sakın seni de isa yapmasınlar diye. sen sadece benim söylediklerimi tebliğ için gönderildin diyor. seni de ogul kutsal ruh ilan edenler en büyük günahkarlardır diyor. bunları da mı bilmiyorsunuz. Siz ve sizin gibi ruhban sınıfçılar yüzünden bu müslümanlıktan elden gidecek , paramparça olacak ve dünya büyük bir din savaşı görecek. ondan sonra da bütün dinleri çöpe atacaklar. Bu savaşa odun kömür petrol gaz ne bulursanız koşa koşa hizmet ediyorsunuz. islamı yüceltip , onu şirk yuvası olmaktan arındıracağıza , ısrarla ben isevi müslüman olacam diyorsunuz. buyrun devam edin. çok sürmeyecek belki çocuklarınız belki torunlarınız görür sizin bu islam dediğiniz şirk bataklığı nasıl gömülecek. aynı fetö de oldugu gibi

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Belliki sende benim gibi koyunsun fakat ben kurban edilmekten son anda kurtuldum Elhamdulillah

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

TAMAM BELKİ BİLGİSİ OLAN BİR SÜLALEDİR. LAKİN PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) HZ. HATİCE ANNEMİZ İLE EVLİ İKEN ZENGINDI. AMA PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) DE MAL VARLIĞI VARDI HEP DAĞITIRDI BAZI ZAMAN GÜNLERCE AÇ KALDI. AMA BUNLARA BAKINCA HAVUZLU EVLER YAT KAT UCAKLAR VS VS.. EĞER BU YAZDIKLARIM YANLIŞSA ALLAH BENİ AFFETSİN. BEN FAKİR KALSIN AÇLIKTAN ÖLSÜN DEMİYORUM LAKİN COCUKLARI MILYARLIK ARABAYA BİNERKEN HİZMETADI ALTINDA MILLETIN TARLADA CALISMASI VE DIGER İŞLERİ YAPMASI GARİP EN DOGRUSUNU RABBİM BİLİR

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Salak herif Allah kitapmı?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

yusuf peygamberin zellesi gibi…allah var ululanmak ister…başlarsan şöyledi böyledi falancaydı pişmancaydı sırt üstü bırakıverir maazallah…git işini filanca görsün der doğru cehenneme…filanca ile pişmanca…yanar valla

Nemrut
Ziyaretçi
Nemrut

Ha siktir ordan. Dini kullanarak insanlari sômurenleri gelip burda savunma. Kendilerince Allahcılık oynuyorlar. Bir insanın önünde eğilip etek öpmek nedir lan? Allahtan Korkmaz aşşagilik İnan’lar.

eski_sofi
Ziyaretçi
eski_sofi

Bizim bütün servetimiz mal varlığımız bu insanlar a gitti ben ömrümü verdim bu kapıya ama sonu kocaman bir hiçlik oldu bilmeden konuşma seyyitlerden susmayan telefonum bir kere çalmaz oldu çünkü alacakları bir şey kalmadı çoluğumun çocuğumun rızkını heba ettiler konuşsam yer yerinden oynar ama susmak bazen en güzeli ahirette hepsinden hakkımı alıcam inşallah…

a.e.
Ziyaretçi
a.e.

Diğer insanların da sizin yaşadıklarınızı yaşamalarını ve aldatılmalarını istemiyorsanız, gerçekleri söyleyin.
hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan idi.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bence susman çok büyük vebal. Konuş ki başkaları da yanmasın.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah bir ayetinde diyor “aklını işletmeyenlerin üzerine pislik yağdırırım” Sende aklını işletmemişsin bak ne hale gelmişsin Allah herkese akıl fikir vermiş.Bunlar hep başımıza Kur’anı kendi dilimizde okumadığımız için geliyor hala insanlar arapça okumaya çalışıyorlar ne anlıyorlarsa.

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Ağzına sağlık ben bile konuşsam burda bir sofi dahi utancından konuşamaz 20 yılım heba oldu hakkım helal değil

erol
Ziyaretçi
erol

bende gittim gördüm 7 gün kaldım gitmedende vekilden tövbe aldım oradada tövbe aldım ,çay da içtim çorbada gitmeden önce 1,5 seneliktim.hani bazılarının yere göğe sığdıramadıkları yerler kişiler varya neler anlatırlar neler,gidip görmek lazımmış.dönüşte nemi oldu ,kendi kendime bu kuranın anlattığı peygamberin anlattığı islam dini olamaz ben böyle saçmalıklara böyle bir şirk içindeki hayat benim inançımda yeri olamaz dedim ve tamamen bıraktım.varsa küfre girmem sohbet muhabbet şeklinde konuşuruz diyen hodri meydan.bulunduğum yerde laf açıldı birileriyle neredeyse beni kafir ilan edecek ve öldüreçek durumas geldi.neymiş sen allah dostunun aleyhine nasıl konuşursun.ee sonraları ne oldu, birbirlerini kazıkladılar,birinin dükkanına haçiz geldi iflaz ,neden daha daha büyük iş yapıp çokkk kazanmak için çekilen kırediyi ödemeyip kaybolan kurbanlık sofinin kıredi borçu kurban kefile kaldı bommm. yaaaa yaaaa .kimsenin ibadetleri sizleri aldatmasınnnnn.islamın kuralıııı

YAVUZAKTAS
Ziyaretçi
YAVUZAKTAS

SEN DEVLETE HİZMET NEDİR BILIRMISIN SANMAM O YALANCI ŞEYH VİCDAN SÖMÜREREK SEMİRİYOR VE ISLAMA GÖRE KAFİRDİR ŞİRK KOŞUYOR

İsmail üçüncü
Ziyaretçi
İsmail üçüncü

1998 de gittim gördüm.. şeyh denen adam milleti 66 ya bağladı.. ALLAH la insanları kandırıp ticaret yapıyor.. ayrıca corba da o zaman 1 milyon du yani bedava değil..din satıp zengin lüks hayat yaşıyorlar.. sigara içmek nerdeyse farz…bunların ipleri çekilmesi lazım…hangisini anlatayım.. müritler kara cahil…ALLAH aklını kullanmayanın 0zerine pislik yağdırır.. yunus süresi 100…

MÜPTELA
Ziyaretçi
MÜPTELA

Bilesiniz ki Allah dostlarına asla korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Onlar ki, iman etmişler ve takvâya ermişlerdir, işte onlara hem bu dünya hayatında hem de âhirette müjdeler olsun! Allah’ın sözlerinde değişme olmaz; (öyleyse) en büyük kazanç budur.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ben yirmi yıl onlara bağlı kaldım Rabbim beni affetsin onlarıda ıslah etsin tevbe ettim gördüklerim duyduklarım ürkütücü…koskoca peygamber sav kızım sakın bana güvenme belki ben bile seni kurtaramam diyor bunlar önce kendini kurtarsın

zehra
Ziyaretçi
zehra

yalanlarla dolu, şeytan boş durmuyor işte birileri sürekli fitne fesatlık çıkarma peşinde, aptal olmayın bir şeyler öğrenmek istiyorsanız tek taraftan bakmayın. bunun gibiler Müslümanların sadece tarla ekip biçmesini fakirhanede yaşamasını istiyor yazık şeytanlaşmış zihniyetleriniz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ben 7/01/1983 Yılında gittim. Maalesef yukarıda yazılı olanların doğruluğunu gördüm. Kitap almak istedim, normalin 2 katı, hediyelik almak istedik 2 katı. Lokantada kuru fasulye pilav yedim 2 katı . Evet orayı gezen gören kişi ona göre karar verir. Sadece bir soygunculuk, sadece milleti köleliğe bağlama işlemi vardır. Yukarıda yazılanların hepsi doğrudur.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

iddia edemem yazdıklarının atmasyon olduğunu ama bence yalan ve uydurma yapıyorsun ,ön yargıdanda fazlası,yalan söylüyorsun çok uzun yıllar giden biriyim diyorsun 1- bilerek yalan söylüyorsun 2- çokk cahilsin 3-duyduklarını anlatıyorsun.5- dini bilgin sıfıra yakın duyduklarının bilgisini gerçek islam kuran gibi algılıyorsun
şirk nedir nasıl olur hiçç bilmiyorsun hiçç
papazların tövbe
çıkarması gibi tövbe çıkartılıyor anlamıyorsun değilmi,nedemek el tutup yarabbi ben pişmanım …….şeklinde tevbe çıkarmak,sorarlar kişiye tövbe aldınmı almadıysan al yada tövbeni tazele gibi bunları anlamıyorsunuz ne anlama geliyor.sizlerebir kıssa anlatayım gerçekçiysen haktan yanaysanız anlarsınız.
bir köye biri gelir yerleşir başka köyde bulunan halk kendi alimlerine keramet sahibi çok muhterem allah dostu gelmiş derler netiçede ziyarete gidilir,biri uzaktan görür ve gösterir efemdim şu ilerdeki şahıstır der,bu alim kişi tamam dönelim der dönerler ,yolda sorarlar buraya kadar geldik görüşmeden neden dönüyoruz
alimin cevabı görmediniz mi kıbleye doğru tükürdü……… yaa anlamak isteyene

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Kürt bir tarikatı Türk milliyetçisi devletçi kafalı bir tarikat yaptınız. Devlete millete hizmet nasıl oluyor. Bir tarikatın görevi devlete hizmet mi? Bundan daha saçma Akat bir şey olr mu?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

S*ktir lan ordan

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hizmet derken fetoculerin bahsettiği hizmet gibi mi?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Vatan millet aşkı; okulda,evde,asker ocağında öğretilir. Eğer buralarda bir eğitim öğretim almadıysa yarin birgün fetö yavşagının yaptığı gibi bunların kulu kölesi olur, boyunduruğu altından kurtaramazsın kendini. Bunlar dini suistimal ve sömürü araci olarak kullanip insanları kullanıyorlar.

alisevenkul
Ziyaretçi
alisevenkul

sanki gidip görmüş yaşamış gibi konuşuyorsun hiç bir şeyden haberin yok ön yargıyı oluşturup bundan kaçabilece ğin anlamına gelmez ehli bey te dil uzatan allah cc savaş açmış demektir. sen maddiyatcısın ben bir birey olarak seni kınıyorum ve bu yazını kabul etmiyorum yargılamadan önce bir git ve gör kul hakkı yeme eğer müslüman san tabi. maddiyatçı olduğun buradan belli oluyor.

Prometheus
Ziyaretçi
Prometheus

Gördük. Hiç götünüz başınız oynamasın.

Emine demirci
Ziyaretçi
Emine demirci

Yazıkki kulaktan duyma blgilerle yazılmış tamamiyle karalama amaçlı başka bir amacı yok

SİVASLI YİĞİDO
Ziyaretçi
SİVASLI YİĞİDO

Kasıtlı olarak yazılan yalan ve yanlış bilgiler. Hak dostlarına düşmanlık eden insanların başvurduğu iftira ve yalanlardan ibaret…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Emin’e sen önce islamiyeti doğru ve ehlinden öğren. Alaaddin palevi hocayı dinlemenizi tavsiye ederim kendisi hakikatende âlim

SİVASLI YİĞİDO
Ziyaretçi
SİVASLI YİĞİDO

Baştan sona yalan ve iftira dolu haline yazık… İslama dair ne biliyorsun ki islam dininin emrettiği gibi bir hayata sahip değiller demektesin. Gidersin adamlar bedava çorba verir, bedeva ekmek verir, yersin içersin yatar gelirsin sonra buradan arkasından iftira atarsın nankörlükten başka nedir yaptğınız. Yok haklarını helal etmezlermiş, yok cennete giremezsinmiş bilmem ne baştan ayağa yalan ve iftira. Allahtan korkta biraz dürüst oluver. Nasıl hesabını vercen bu iftiraların. Biraz dürüst ve karakter sahibi olsan şurada yazdığını gider o insanların karşısında çıkar söylersin..

Hakan Türk
Ziyaretçi
Hakan Türk

Bedava yemek sadece fare kapanında olur.Fetöde gençleri evlerde ağırlayıp yemek veriyordu.Amaç yakından tanıyıp işine yarayabilecekleri kullanmak.Bu kadar basit aslında her şey.

Nemrut
Ziyaretçi
Nemrut

Bedava bok bulsanız yersiniz. Allahı kullanıp insanları sonuren soytarıları burda savunmayın.

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Vallahi yüzlerine söylüyorum billahi de söylüyorum Rabbim şirk bataklığından kurtarsın

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

Hemen tevbe edin nasiplenmemiş olmanızdan dolayı bu kapıyı suçlayamazsınız !

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

sen yalancısın sahtekarsın menzilde seyda hz lerinin ne eşini ne kızını nede gelinini görmen mümkün değil 15 seneden beri giderim asla katyen görmüş değilim sahtekar yalanlarınla insanları kandırma

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bütün tarikat şeyhlerinin canı cehenneme inşallah.Aptal insanları kandırıp kendileri lüks içinde yaşıyorlar.Son model arabalar altlarında.

erol-karamürsel
Ziyaretçi
erol-karamürsel

ben m raşit erol zamanında bağlıydım kurbanmışım zor anladım ve bıraktım.anlatılanlar tamamen doğru,perişan biryerken şimdi gitsem mümkünü yok tanıyamam yerini.bereketli şifalı okunmuş korumalı gibi anlatımlarla al al kendine çevrene al ne denirse al sus konuşma sorma eleştirme… vardır hikmeti de otur yerine,yanlışını görsende siz anlamazsınız vardır hikmeti,giden alkolikler esrarcılar gidince tövbe ediyor ee kaç kişinin sıgarasını bıraktırmış kaç kişiyi kötülüklerden korumuş perişan kaç kurbanlık sofiyi ihya etmişler hastalıklara derman olmuş……vardır hikmeti .kaç sofi 5 vakit namaz kılıyor.bir kaç camilere sabah namazı için gidin kaç kişi bulaçaksınız……

DİRİLİŞ
Ziyaretçi
DİRİLİŞ

Sana hidayet nasip olmamış

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

doğru söyleyeni kaç köyden kovarlar …verilenin haddi hesabı yok vergi misali vatandaştan topla topla sonra bişeyyok …bizde allah için veriyoruz…hesabı da allah içindir…bunlaa büie millet…verdin mi senden iyisi yok…allah düşüregoymasın dua ederdi eskilerimiz …bakbakalım zırnık kopuyo mu şerefesizlerden… gençken başka yaslanınca başka…hep kandırmaca…

Ahmet Nursi
Ziyaretçi
Ahmet Nursi

hz.bediuzzamanın niçin hediye kabul etmdiğini,bir elbiseye niçin kırk yama vurdugunu,bedelini ödemediği hiç bir vasıtayı niçin kullanmadığını öğrenirseniz zihniniz çok berraklaşır. selam ve dua ile

Faili Meşhur
Ziyaretçi
Faili Meşhur

Hangi cemaat-tarikat olursa olsun işin içine PARA-MAKAM-MEVKİ girerse orada sıkıntılar baş gösterir. Bu tarikatın da liderleri özünde gerçekten “Allah Dostu” olabilir. Allah bilir. Sıkıntı şu ki, yanında yöresinde bulunanlar gerçekten de onun gibi “Allah Dostu” mu? yoksa asıl gayeleri mal-mülk-makam olan kimseler mi? Eğer ki böyle hastane, dergi, tv vs. işlerine girmemiş olsalar. Bir lokma bir hırka yaşamaya devam etseler o zaman kimsenin şüphesi olmazdı. Durum öyle olmadığı içinde şüpheyle bakılmaları gayet doğaldır. Vesselam…

Barakkaya
Ziyaretçi
Barakkaya

Adamın dedesi,babası kendisi Allah dostu, torunu ve oğlu da Allah dostu olacak… Bunu bile silsileye bağlamışlar… Hz. İbrahim (a.s.)’ın bir torunu Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) olduğu gibi Ebu Leheb’in de bir torunu olduğu gerçeğini de fark etmek lazım… Bu silsile işi Nuh (a.s)’un Kur’an’daki kıssası ile de uyuşmamaktadır…

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

En guzeli dunden tarikattan ivir zivir sacmaliklardan uzak durmak.1 yildir acaip rahatim.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Akıllı insanın gidip tüm rezilliği görebileceği bir yer.adamlar güzel ticarethane kurmuş. Sen kimsinki tövbe etmeye sana gelinsin.sana bu yetkiyi veren kim.

Eski Menzil Amelesi
Ziyaretçi
Eski Menzil Amelesi

Bende uzun bir süre bu cemaat içinde yer aldım.
Yaşadıklarım ve gözlerime inen perdeler şimdi beni sadece güldürüyor. Genç 19lu yaşlarda Seyyidin biri beni yanına çağırıp “Neden gözlerimin içine bakıyorsun, seyitlere bakılmaz bilmiyor musun?” deyişini. Kendine sigara aldırışını mı anlatsam. Yoksa ben bahçede amele gibi çalışırken nargilesini tüttüren bana elini öptüren seyidi mi anlatsam? İşin komik yani ben sevap kastığımı düşünürken o nasıl sevap kasıyordu? Nefsiniz o nasıl terbiye ediyordu muamma. Bu alenen dini kullanmak alenen insan sömürmektir. Masum insanları ve zorda kalanları kıskaca alıyorlar öğretilerle dayatmalarla korkularla zihinler yıkanıyor. Bunu okuyan bir sofinin sözlerini biliyorum şimdiden bu da bendeki keramet hadi benim eteğime yapışın 🙂
Sofi kardeşler muhtemelen şöyle diyordur,
1- Nasipsiz ne nimetler bulmuşta nasıl konuşuyor.
2- Allah seni islah etsin yoldan çıkmış
3- Çaprılmış seyda onu bırakmış çünkü o sevdayı bırakamaz,
4- İftira seyitlerimizde büyük sınav veriyor ibadet edip bize dua ediyor.

Ey hakkk. Allah yardımcınız olsun gözleriniz açılsın ve hakikati görün inşallah. BEN YANLIŞSAM BENDE GÖREYİM İNŞALLAH

Bende eskiden gittim menzile
Ziyaretçi
Bende eskiden gittim menzile

Güzel anlatmışsın kardeşim. Bende bir süre takildim 3_5 kez Menzile gittim. Hem camileri için yardim toplarken paramı aldılar üstüne birde inşaatta çalıştım. Camı inşaatıdır onu bir kenara bırakıyorum. Orada geliri hizmete gidiyor dedikleri tarlalarda çalışmış olmamı da bir an olsun inanıp bir kenara birakiyorum. Şeyda dedikleri adamın dahi akrabalarının bahçelerinde ev inşaatlarında bedava hayır kazanıyorsun diye çalıştırıyorlar. Çay ocağında yada firinlarda çalışanlarda zaten sofiler çoğu bedava çalışıyor. Lahmacunu yapanından sokağı temizleyenine ödünü taşıyanina kadar hepsi bedava işçi. Üstüne üstelik oradan sucuklar dergiler alınıyor. Geçen bulunduğum ilin vakıf başkanı aradı “seyitlerimizin talimatı dergi abone sayısı artmalı senide tekrar abone yapalim” diyor. Okumuyorum neden olayım israf diyorum olsun hayır işidir sizde destek olun diyor.nereden tutsan elinde kalacak bir sistem. Size bende şimdiden bir KERAMET göstereyim ilerde elimi ayağımı opersiniz:) bu mevcut gavsınız olunce yeni şeyhiniz oğlu büyük alim inanılmaz KERAMET ehli koca adam Seyit Saki olacak:) kerametini de kiyagimida unutmayın ha;)

Kul
Ziyaretçi
Kul

Vatikan kilise kuramazdı Osmanlı yıkıldığında, çok tepki alırdı ve bizim millet yıkardı kiliseleri. Bu yüzden, kilise kurup yapamadıklarını sizin gavs dediğiniz papaza tevbe verdirterek yaptırıyor. Kuzu şekline bürünmüş aç kurtlar, münafıklar. Vatikan önünüzde ceket ilikler. İmanını aldığınız bütün müslümanlar sizden ahiret gününde hesap soracak ama çok geç olacak, bakın ne diyor Rabbim okumadığınız yüce kitabımız Kuran’da Araf suresi 38.ayette

“Girin bakalım cinlerden ve insanlardan sizden önce geçen milletlerin arasında ateşe! der. Her millet girdikçe, kendilerine uyup sapıklığa düştüğü hemşiresine (dindaşına) lanet eder. Sonunda hepsi orada birbirlerine ulanırlar. Sonrakileri, öndekileri göstererek: «Ey Rabbimiz, işte şunlar bizi yoldan çıkardılar; onun için onlara ateşten iki katlı azap ver!» derler. Allah: «Her birinize iki katlı, fakat bilmiyorsunuz.» der.”

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

“Allah dostlarına dil uzatanlar kuduz köpektir” İmam-ı rabbani (ks) (mektubat-ı rabbani adlı eserindee okumuştum)nokta.

Alemlerin Sahibi Rahmana Kul
Ziyaretçi
Alemlerin Sahibi Rahmana Kul

Nurullah kardeşim İmam-ı Rabbani Allah ondan razı olsun şayet bu gün yaşamış olsaydı inanki çok Tarikat şeyhleri için idam fermanı verirdi canı yanmış 10 kusür yıl gidip gelmiş biri olarak derimi Hamd olsun 7 veya 8 senedir gitmiyorum nokta konuşup gidip gelen samimi insanları inanç noktasında sıkıntıya sokmamak için

Bir yerde
Nuh as hatırına oğlunu

İbrahim as hatırına babasını

Lut as hatırına karısını Af etmeyen Allah

Şeyh Hatırına kimseyi Af etmez

Allahu Teala Dostu kim dersen de

Gördüğünde sana Allahı kim hatırlatıyor O dur

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

İmamı rabbani k.s müritlerini nasıl terbiye ederdi bu konuda bilgin var mı? O saydığın peygamberlerin yakınları küfür üzere yaşadılar ve öldüler yazdıklarından avam kokusu geliyor

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Aynen öyle

enişten
Ziyaretçi
enişten

s*kayım şeyhine dergahına.. a*k*mun din p*zvnkleri.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

kisibilmediginin dusmanıdır seyyitlere kufur edenler son nefesinde imansız giderler cafil insan seytanınmaskarasıdır

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Küfür etmek ne kadar kolay değil mi. Tüccar dediğin kişilerin arasına girdim ben. Günde en az beşbin ALLAH zikri. Delalü hayrat dersleri var salavat çekiyorlar çok zaman alan. Hatmeyi haceganları var hergün bin ihlas ı şerife 100 elam neşrahleke iki yüz salavat 66 estağfurullah zikrini içine alan sayılarda yanlışım olabilir. Ayrıca hergün en az bir cüz bitiren insanları var teyeccüh leri var abdestsiz gezmezler yiyip içmezler gerçek sofiler böyle yaşar onlar uçmayacakta ben mi uçacağım. Herkes bu kapıya girer ama herkes sofi olamaz laf söylerken bilmeden söylemeyin. Söylersen de sen bilirsin ALLAH sanada nasip etsinde bu küfür halinden kurtul İNŞALLAH 🌹

bızdıkbırt
Ziyaretçi
bızdıkbırt

yok arkadaş yok. bizim insanımızda hiç kafa yok. 10-15 yıla şurada menzili savunanların bir kısmı “METÖ”den içeri alınacak, ihraç edilecek vs.; diğer yarısı da onlara “hain METÖcüler” diyerek sövecek. ben ise -o gün burası hala aktif olursa- bu yorumun altına gelip “BEN DEMİŞTİM” demeyeceğim tabi… umrumda değilsiniz, b.kunuzda boğulun.

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Sizin inandığınız peygamber(sav) gavs hazretleriniz gibi ultra lüks ve pahalı arabalara/bineklere binmiş mi acaba.
Efendimiz de(sav) yaşadığı zamanda çok zengin biriydi. Eşi hatice vâlidemiz de oldukça zengindi.
Ancak O(sav) ve ehli beyt her zaman en mütevazi ve gösterişten çok uzak bir hayat sürmüşlerdi.
Kazandığı herşeyi/ elindeki herşeyi en kısa zamanda bekletmeden fakirlere dağıtırdı.
Efendimiz hayatta olsaydı;
gavsinizin bindiği o ultra lüks ve pahalı arabalara biner miydi?
Onlarin yaşadığı yerlerde yaşar mıydı?
Yediklerini yermiydi?
Bazıları gibi “aileden zenginim”
deyip jet ski biner miydi?
Bunca zulüm karşısında sizin gibi, gavs hazretleriniz gibi susarmiydi.
Siz gerçekten EFENDİMİZ(SAV) GİBİ BİR HAYAT YAŞADIĞINIZI MI ZANNEDIYORSUNUZ.
HAKKIMIN ZERRESİNİ DAHİ SİZE VE BÜYÜKLERİNİZE HELÂL ETMİYORUM…

Husam
Ziyaretçi
Husam

Tum tarikatlerin kapatilmasi lazim. Genclerimiz ilim irfanla ugrasmali, evrensel egitim alinmalidir. Sanayilesip,uygar bir toplum olup,refah seviyesini yukseltmeliyiz. Uzaya gitmeli ,bilim teknolojiye yatirim yapmaliyiz. Lise tahsili mecbur olmalidir. Din sadece camilerde ve herkezin evinde konusulmali. Liyakat sistemine uyulmali,isini bilene hakki verilmeli toplum icinde saygi gosteriomelidir. Tum partiler kapatilmali sadece iki parti olmalidir. Democrat ve cumhuriyetci parti gibi….demokrasi herkezin aklina geleni yapmasi degildir. Demokrasinin uygulanmasi icin egitim almis toplum gereklidir. Feto,menzil,suleyman ne bunlar, ulkemize yazik oluyor. Bu ulke parcalanirsa sadece radikal partizanlik,rant,hirsizlik,ahlaksizlik yuzunden parcalanir.ayrica cok musrif bir ulke olduk. Fakir bir ulkeyiz ona gore yasamaliyiz. Tv cikan herkez yuvarlak laflar yapiyor kimse dogruyu soylemiyor. Omurgali ulke olmaliyiz. Kimseye gebe kalmadan politikayi maas almadan yapacak milliyetci insanlar lazim. Milletvekili olmak icin universite mesunu iki lisan bilmek gerekecek. Sadece bir donem yapilacak vekilligin kiyak emeklilik gibi seyler olmayacsk.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allahla kul arasına kimse giremez ve Allahın elçiliğini yapamaz yaşantılarına bak ya her şeyleri lüks amerikaya avrupaya küfrederler ama onların herşeyinin en lüksünü kullanırlar Allahın tövbe kapıları herzaman açıktır aklı ve inancı olan töbeeder bu ne saçmalık ipi tut tövbe et onların köpeği ol cenneti hak et herşey tamamen duygusal bunların yani para para para yuh diyorum bnlara inanıp tapanlara Allah ıslah etsin.

Kadir Kazezyilmaz
Ziyaretçi
Kadir Kazezyilmaz

Halkın dini duygularını somurerek sırtından geçinen insanlar her zaman olmustur bu asalaklarda onlardan biridir asıl acı olan bunlar gibi asalaklara halen inanan saf insanların olmasıdır.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Eski emekli bir askerim. Bu tarikat kendilerine katilmam icin holywood tarzi hazirlanmis katalogdan 4 es secmemi teklif etmislerdi. Kadinlara baktim hic biri ortulu degil, fiziksel tum endamlari ayrintilari ile ortada. Pek cok erkegi bu sekilde tarikata aldiklari kesin ama o erkek ben degilim. Ustelik sectiginiz kadinlar size imam nikahi ile sunuluyor, istediginiz kadar kullaniyorsunuz. Bunun adi HIZMET.

Yakinda bunun bok kokusu cikacak eminim.

Colakoglu69
Ziyaretçi
Colakoglu69

Kuran zaten zina ve cariyeliği kerhane işletmeyi onaylar

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

İyi çok sallıyorsun beee.

meram
Ziyaretçi
meram

ESSELAMUALEYKÜM KARDEŞLERİM
KAFİRUN SURESİNDE NE BUYURMUŞ YARADAN DEKİ TAPMAM SİZİN TAPTIKLARINIZA SİZDE TAPICI DEĞİLSİNİZ TAPTIKLARIMA SİZİN DİNİNİZ SİZE BENİM DİNİM BANA ??
ALLAHU TEALA NE BUYURMUŞ beni seven peygamberimi sevsin onun dediklerini yapsın ona uysun PEYGAMBERİMİZ NE DEMİŞ EHLİBEYTİMİ SEVSİN DEMİŞ BİR GEMİ VAR VE ONA BİNE ASLA BATMAZ DEMİŞ BUNLAR ZATEN ONLARIN DEĞİL DİREK ALLAHU TEALANIN İSTEDİKLERİDİR??veki hiçbir peygamber kendi kendilerine bir şey dememiş ve uygulamamış herşey vahiy yoluyla oda aracı BİR MELEK TARAFINDAN CEBRAİL A.S.YOLUYLA ALLAHIN YAPTIĞI HERŞEY ZATEN ARACI YOLUYLA DÜŞÜNÜN DİNİNİ PEYGAMBERLER ARACILIĞIYLA ARŞI ALAYI MELEKLER ARACIŞIĞIYLA YANİ HERŞEYİ DAĞI TAŞI RÜZGARI HEP ARADA BİR MELEK ONUN KULLARI YOLUYLA YAPTIRIYOR ve hükmünü gerçeklestiriyor . SEYDA HZ.DE SÜNNETİ İŞLEYEN VE BİZİDE UYARAN VE YAPMAMIZI İSTEYEN BİR ALLAH DOSTUDUR uyan ey MÜSLÜMAN KARDEŞİM UYAN AHİR ZAMAN BU ZAMAN İMANI KURTARMA ZAMANI YOKSA BU HAYATTA ANCAK AHİRET İÇİN BİRŞEYLER YAPILIR ÖLÜNCE HERŞEY BİTER BURDAN ALDIKLARINLA HUZURA ÇIKAR İNSAN İMTİHAN DÜNYASINDA OLDUMUZU UNUTMAYALIM ve niçin dünyaya geldimizi unutmayalım BUNLARIDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNİ SÜREREK VE SÜRDÜRENLERLE BERABER OLARAK YAPABİLİRİZ ÇÜNKÜ İNSAN LA BERABER ŞEYTANDA VAR TEK BAŞINA YÜKSELEMEZ BİR ALLAH DOSTUNA TABİ OLMADIKÇA HAKİKİ İMAN ETMİŞ OLAMAZ İNANMADIKÇA .SALİHLERLE BERABER OLUN DİYOR AYETİNDE ALLAH İNCELİKLERİ ÇOK İSLAM DİNİNİN OKUYUN İLK AYET OKU DİYOR ALLAH C.C OKUYUN İLİM ÖĞRENİN ÖĞRENDİKLERİNİZLE AMEL EDİN YOKSA EYVAH EYVAH OKUYUN HEMDE ÇOK OKUYUN SON PİŞMANLIK GERİ GELMEZ ÇÜNKÜ ÖLÜM NEZAMAN BİLİNMEZ????HAKLARINIZI HELAL EDİN BİR MÜSLÜMAN OLARAK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZE İYİLİĞİ SÖYLEMEK BORCUMUZDUR ALLAH HAYIRLI ETSİN HEPİMİZİ İNŞAALAH AMİN.

tarık
Ziyaretçi
tarık

Ayetleri de yanlış kendine göre çarpıtıyorsun kardeşim çarpı lacan Allah’u Teala Peygamber efendimizin 2 oğlunun Kasım ve Abdullah’ın canını almadı mı neden aldı acaba bir düşün peygamberlik elden ele devam etmesin diye Fatma anamızın soyundan gelini peygamber yerine mi koyuyorsunuz. siz yanlış tasınız çığırtkanlık yapmayın son peygamber ve onunla mucizeler bitti demiyormu Allah bununla ilgili bir çok ayet var. sen bunlarıda inkar ediyorsun ve şirke giriyorsun (Örnek) Benim Veli Kullarım Vardır.Sen Bilemessin
niçin dünyaya geldimizi unutmayalım BUNLARIDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNİ SÜREREK VE SÜRDÜRENLERLE BERABER OLARAK YAPABİLİRİZ
sadece peygamber efendimizin emrettiği ve yapmamızı istediği şekilde yaşarız.

çetin
Ziyaretçi
çetin

hadisi şerifde peygamber efendimiz (sav)buyuruyorki.gerçek
alimler, gökteki yıldızlar gibidirler hangisine tabi olursanız kurtuluşa erersiniz.

Kindar Nesil
Ziyaretçi
Kindar Nesil

Niye bilmiyorum da birileri bir yerini gösterip jet alır sorun yok, müslüman ticaret yapar bir yerlere gelir bizim milletin bi yerine batar. Müslüman mercedes’e binemez mi? petrol ofisi olamaz mı altın satamaz mı be? Ben menzile gittim. Kimse benden para istemedi. Lahmacun yedim, bedava çorba içtim namaz kıldım çıktım. Gidip gelen çok arkadaşım var. Para yedirmiyorlar menzil’e aksine bir sürü öğrenciyi bedava okutuyor besliyorlar menzilciler. Çocuklar şimdi terbiyeli vatan sevdalısı gençler. Bu yazıyı yazanın yayınlayanın dünyadan haberi yok ya da Müslüman düşmanı. Cem yılmaz Allah ve peygamberle dalga geçtiği için mi 10 tane hiper arabayı layık görüyorsunuz? Yani ferrariye binmemiz için Allah ile dalga mı geçmemiz lazım? Hem namaz kılıp hem ferrari size göre yasak mı? Allah’a göre zekatını veriyorsan helal. Allah sizi ıslah etsin ya. Müslümanı küflü, yamalı kokuşmuş görmek istiyorsunuz.

Sorgulayankişi
Ziyaretçi
Sorgulayankişi

vergi ??? 😀 hani zekat ? allah ü teala sormaz mı ben size kuran-ı kerimi yolladım , neden ona değil de bu adama tapınıp af dilediniz??

muhammet ali hüseyin
Ziyaretçi
muhammet ali hüseyin

allahın dinini varlıgını dünyalıklarına nefislerine sermaye tutmuş fasıklar evanjelist hıristiyan siyonist yahudi dölleri ehlibeytmiş ehlibeyt kalksa gelse birinizi yaşatmaz kandırın bakal7m

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Dergahlarda vergisiz kazanç dönüyor diye bir not okudum. Yazınızın tamamını okumaya gerek bile kalmadı. Bütün ticari yerlerin resmi kaydı vardır ve hepsi de devlete vergisini verir faturasını keser. Eğer bir konu hakkında fikir beyan edeceksen önce gerçekleri yazın sonra insanları yorum yapmasına bırakın. Ayrıca yorum farklı birşey delili olan ifadeler farklı birşey. Sen sadece kulaktan dolma bilgiler ile buraya yazılar yazmış insanları inandırmaya çalışıyorsun. Görmeden bu sözlere itibar edenler zaten farklı dünyaların insanlarıdır. Dostum bu anlattıklarına TASAVVUF derler. Ne anlama geldiğini bilseydin zaten bunca zahmete kalkıp yazmazdın. Neden kendi ulaşamadığınız noktalarda başkalarını eleştirirsiniz ki !
İşinize gelince demokrasi işinize gelmeyince beyni yıkanmış insanlar !
Arkadaş sana ne ya hu ? Sa na ne
Sırat köprüsünü beraber mi geçeceksin,
sen doğru bir insan olsan zaten insanların yaptıklarına saygı duyarsin.
Ama en azından doğru yolu bulmuşun,
Gavs hz ( Allah ondan razı olsun ) kimleri adam etmedi ki seni de adam etmesin.
Sen git menzile seni de kıvama getirir.

Sorgulayankişi
Ziyaretçi
Sorgulayankişi

menzii seni kıvamına getirmiş belli 😀 dümdüz allaha şirk koşmuşsunuz 😀 allahtan değil kulundan tövbe diliyorsunuz mevlana tasavvuf sanatında hiç böyle birşey yapmış mı bre cahil…

Hayrunnisa Sarıoğlu
Ziyaretçi
Hayrunnisa Sarıoğlu

Kul’ dan değil Allah’ tan tövbe dileriz. O KULLAR Allah Dostlarıdır. Allah Dostları Allah’ a yakındır. Allah Dostları tövbemizi ulaştırırken , ALLAH’ IM FALANCA KULUNU AFFET. Diye dua ederler. Cahil°

Rahmi
Ziyaretçi
Rahmi

İsimleri tek tek kağıda mı yazıp verecez ki yav allah dostuna ya unutursa ben kabul etmem benim adımı başa yazın o zaman

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

insanlar seyhe tovbe etmiyor seyhle beraber allaha tovbe ediyor tovbe yarapbi butun yapmıs oldugum ğunahlardan ben pişmanimkeske yapmasaydım insallah bir daha yapmayacagım bunun neresi seyhetovbe etmektirseyhi allaha sahit tutuyor bu zaman iman kurtarma zamanıdırseytan son nefeste imanını calıyorallah dostu oldugu sureceseytan yanasamıyor allah ummeti muhammedi onlardan ayırmasın ilimsiz insanın seytanın maskarası olur

Mansur
Ziyaretçi
Mansur

Ben,merak ettiğim için 1993 yılı Agustos ayında Menzil Köyüne gittim.Oraya akşam ulaştığım için oradaki camilerinin altındaki bölüm de yattım.Onların tevbelerine filan katılmadım.Ancak dürüstçe söylemek gerekir ise;Köy hayatımda gördüğüm en modern ve temiz köy idi.Caddeler parke taşı döşeli idi ve köydeki tüm araziler ve sürülerle hayvanlar şeyhin idi.İnsanlardan para toplanmasına karşı idiler ve şeyhin akrabalarından birisinin insanlardan para toplamaya çalıştığı için,aile fertleri tarafından döğüldüğünün anlatıldığına şahid oldum.Fotografta görülen cadde parke döşenmek için kazılmış gibi görünüyor.Şeyh o zaman hasta idi ve Afyon’da oğlunun yanında olduğu söylendi.1993 Ekim ayında; Malatya’dan Gaziantep’e giderken,Gölbaşı civarında uzun araç kuyrukları gördüm.Sorduğumda Şeyh’in vefat ettiği söylendi.

adamınbiri
Ziyaretçi
adamınbiri

Lan olm gerizekalımısınız?Yarın bu hükümetin bunlarla işi biterse bunlarada terörist der!Hepiniz terörist olur çıkarsınız vallahülazim:D

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Kardeşler
olumlu olumsuz ne olursa olsun bu alınan verilen kararlar sahsiyetlere aittir o yüzden bu kadar yanlış sözleri söylemenin bir espirisi yok isteyen de verende yapanda zorla değil kendi iradesi ve isteği ile yapmakta buna hakaret ve itirazda kimsenin hadiine düşmez Altın çamura düşmekle değer kaybetmez. İnsanların sevdiği ve değer verdiği şeylere bazılarımız sevmiyor veya farklı görünüyor diye hakaret edip alçatma hakkı doğmaz lütfen herkez kendisiyle meşgul olsun.

Ender Türk
Ziyaretçi
Ender Türk

90 li yıllarda en cafcaflı zamanlarında Yaşım 18_20 arası defalarca gittim bir akrabamızın vesilesiyle, bir rüzgar ama aklımda deli sorular,2000 li yıllarda tesadüf birisi ile tanışan kadar ilişkim devam etmesede Bi şekilde bağlılığın devam etti, 80 ihtilalinde Adıyaman İl özel idaresi müdürü bölgenin yetkili kişisi olmuş Muhammet Erol u alması emri verilmiş kendi aracına bindirmiş ve [bana bir şey yaparlarmı] diye sormuş şeyh Allaha bu kadar yakın olan ve binlerce kişiyi hem bu hem öbür dünyada kurtaracak kişinin böyle bir soru sorması benim için bitiş noktası oldu, bana bunu kimi anlattı il özel idaresi müdürü yani Muhammet Erol u falan şahıs, ama şunu anladım siyaset olmasada devlet herşeyini farkında ve takipte.

Akif
Ziyaretçi
Akif

Bunlar tam putperes yav masallah masallah

h0ca
Ziyaretçi
h0ca

Seyh i olmayanin seyi seytandir

Sevdim bunu
murid araniyor,

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Herşeyi Bi kenara bırakın. Tamam kendi şirketidir kendi parasıdır kendi istediğini yapar da ( ki zengin sahabeler mallarınıcanlarını İslam için feda ettiler) iple tövbe nedir arkadaş ya. Bi arkadaşın dediği gibi ip iletken bile değil 🙄

Vanlı
Ziyaretçi
Vanlı

Arkadaşlar ben menzile gittim anlatilan şeylerin bir çoğu abartılmış ordaki esnafin fiyati cokta yuksek deyil. Bu arada kesinlikle menzilci deyilim. Seyhin bindiyi araba falanda beni pek alakadar edmez. Parasi olan biner. Calmamis sonucta parasi ile almış. Ama oyle dedikleri gibi cok ovulecek bir yerde deyil. Ben bircok bidat olan seyleri orda gördüm. Yani işin ozeti iyi bir Müslüman olmak istiyorsan allahin emirleri yasaklari zatan belli allaha halis bir kul olmanin sarti belli. Bence menzile gitmene hicte gerek yok. Rabbim bana şah damarimdan yakin iken araciyada gerek yok. Sen allahtan hakkiyla korkarak yaşa en kral menzilci istediyi araciyi sokup kestirmeden gidecem desede senin allahin nazarindaki mevkine yetisemez. Senden daha cok amel etmefikce. Vessalam

Prometheus
Ziyaretçi
Prometheus

Kula kul olanın ta ….

01 GENÇ
Ziyaretçi
01 GENÇ

KIYMETLİ dostlar, yapmayın! Cenab-ı Hak bizlere düşünüp tutalım diye öğütler veriyor! Kişilerin yaptığı yanlış ve hatalar bir zümreyi bağlamaz. Burada yorum yapan çoğu kişi çiğ insan eti yiyor! Hayatın her alanını şöyle bir gözden geçirin bir mahkemede bir savunma için avukat gerek öğrenmek için öğretmen ev yapmak için usta illa ki bir aracı gerek cenabı hak kuran gönderdi ama bir de ona peygamber verdi aslında hepiniz sakin ve halis düşünseniz doğruyu anlayabilirsiniz bakın bir baraj da ki elektriği direk evlerimize verirsek ne olur devreler yanar lambalar patlar eşyalar bozulur onun için illa bir trafodan geçmesi gerekir allahın dostları bizim trafomuzdur dünyevi düşünmeyin din mantık değildir herkesin mantığı ayrı işler ayrı yorumlar o zaman tek din İslam değil her mantığa göre türlü türlü İslam doğar bakınız bu yanlışa bir örnek vereyim hristiyanların birden fazla incil kitabı vardır. Menzili orada gördüğünüz insanların hareket ve tarzları ile yorumlamayın size ne yapmanız gerektiğini söylediklerinde bakın İslama uygun mu değil mi eğer söyledikleri bir uygulama hak din İslam ve kitabı kuran a uygun değilse terk edin gidin yine söz etmeyin sadece bu zümre için değil hiçbir zümre için söz etmeyin gıybet kötüdür kalbi bozar ben çok düştüm bu hatalara önce cenabı hak sonra gıybetini ettiklerim affetsin inşaAllah zaten gerçekten ilme yönelip okursak bu yazdıklarımızın ne denli gereksiz olduğunu anlarız ama ne yapıyoruz iki satır okumadan kulaktan dolma bir iki söylenti ile söz safrediyoruz. Menzil zenginmiş parası varmış olsun daha iyi ya Müslüman aç mı olsun şimdi diyecleseniz Müslüman değil mi dağıtsın fakire. O dağıtın a fakirlik kökten bitecek mi? Kaldı Süleyman peygamber sultandı. Arkadaşlar siyonistlerin müslümanlara dayattığı bir yakıştırma var gerçek Müslüman fakir olur iyi giymez iyi yemez diyerek. Müslüman cenabı hakkın ona bahşettiği herşeyi helali ile kullanabilir alabilir satabilir. Ben tavsiye ediyorum sadece düşünün ama referans noktanız Allah Kuran Ve Peygamber olsun. Eğer düşünürken nefsane fikirleri referans alırsanız Allah muhafaza nefsin çukurunda boğulursunuz. Bir arkadaşımız demiş ki tövbe alınıyor Allaha tövbe ve dua için menzile gerek var mı Allah bize şah damarımızdan daha yakın demiş evet katılıyorum ama orada senin anlattığın gibi olmuyor ki senin tövbe alınmasında ki kasdettiğin şey aslında oradaki insandan almıyorsun o insanın Allah dostu olduğunu düşündüğün için ona rica ediyorsun ben günahkarım ve allahımn beni affetmesini istiyor ve istediğim diepr şeyler için dua ediyorum sizde allahın dostusunuz Allah müminleri kırmayacağı gibi münin dostunu hiç kırmaz benim dua ve tövbeme eşlik eder misin Yüce mevla bana yardımcı olsun demek zaten bu niyetin dışında kalıp o insan medet ve mucize umup oraya gidiyorsan zaten şırktesin. Ama unutmamalıyız ki Allah Sabredenleri sever sabır gayret dua ve inançla Allaha sığının SELAMÜN ALEYKÜM

mine
Ziyaretçi
mine

videoların hiçbiri açılmıyor? yasaklı mı?

Koyayım o kafaya
Ziyaretçi
Koyayım o kafaya

Hassiktirin lann ordan.İslamın en büyük temeli Allah ile kul arasında kimsenin olmamasıdır.iyiden iyiye zıvanadan çıkarttınız güzelim Müslümanlığı

MÜPTELA
Ziyaretçi
MÜPTELA

Bilesiniz ki Allah dostlarına asla korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Onlar ki, iman etmişler ve takvâya ermişlerdir, işte onlara hem bu dünya hayatında hem de âhirette müjdeler olsun! Allah’ın sözlerinde değişme olmaz; (öyleyse) en büyük kazanç budur.

Cihan
Ziyaretçi
Cihan

Menzilde ikram edilen çorbalara, LSD (halüsinojen madde) dozajı ayarlı., katıldığı ve bu çorbayı içenlerin menzili, kutsal mekân olarak algıladığı, ve memleketlerine döndüklerinde aradan geçen belli bir zaman sonra LSD yoksunlukları farkında olmadan nüksetmeye başlayınca, tekrar şeyhi görme arzusuna kapılarak Menzile doğru yola çıktıkları doğru olabilir mi? Sizce..

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Yalan ben daha hiç oraya gitmeden çorbayı içmeden öyle algıladım 😄 Ehli sünnet vel cemaatçilere baktım diğer etrafımdaki kişilere göre sürekli ibadet halinde dedikoduları yok başkalarına nazaran tabi ki.. Ben onlarla takılayım eve gideyim bütün gün ALLAH ı düşünüyordum ara vereyim başkalarıyla görüşeyim ALLAH aklıma gelmiyordu şuan öyle haldeyim ki ALLAH RAZI OLSUN onlardan. BUGÜN içki sofralarında değilde kuran ve namaz peşinde isem onlar sayesinde RABBİMİN vesilesi ile tabi

Ukab
Ziyaretçi
Ukab

Allah’tan(c.c) korkmayın! O’nu sevin.Muhakkak Allah’ta(c.c) sizi sever.O sevmediği bir varlığı yaratmamıştır.Bu zamana kadar bizlere hep Allahu Teala’dan korkmayı öğrettiler,biz korkarak ona nasıl yaklaşacağız nasıl fenafillah olacağız o tüm mevcudatı aşkla yarattı,çok sevin onu öyle sevinki aranıza kimseyi koymayın.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bu nedir arkadas!

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bursa yazanlara bakmayın.tasavvufa girmek herkese nasip olmaz. Ben Marmara güzel sanatlarda okumuş ve demokrat bir ailenin çocuğu olarak menzille tanıştım ELHAMDÜLİLLAH bugün ALLAH tan başka birşey düşünmez oldum yolum büyüklerin yolu tasavvufsuz hayat olmaz dinin gereği iyi ki bu yoldayım. Ayrıca her zaman devlete saygılı sünnet, farz ve hizmet yolunda tavsiyelerinden başka birşey görmedim.arşivlere bakın silsilesi var fetö ilerde kıyaslamayın onlar peygamber torunu iyice araştırmadan laf söylemeyin. Bu kapılar olmasa idi bugün dinimizi bu kadar sünnete farzlara uygun yaşayabilir miydik. Ben sosyatik bir çevrede yaşıyorum. Hoca değilim ama ne yazık ki insanlarımız dinden Bi haber soracakları en küçük şeyi bile bana soruyorlar. Çünkü sorabilecekleri kimse yok. Kim var ya Mahmut efendiciler yada menzilc iler yada piyasaya yayılmış olan saçma sapan hocalar fetöcüler. Ama Nakşi koluna baktığınız zaman yüz yıllardır aynı çizgiden sünnet yolundan şaşmamışlardır.dine soktukları hiç birşey yok. Çıkarttıklarıda imamı Gazali hz, imamı Rabbani hz ne ise bugünkü büyüğümüzde o dur.peygamber yoludur gittiği yoldan gitmektir.iyi ki bu kapılar var ehli sünnet vel cemaat. Nakşi yolu bence İslamı ALLAHIN izni ile ayakta tutan bir kolu. Onlar dışında doğru yaşayan kişi grup hiç bir taraf görmedim.

- Mason üyesi
Ziyaretçi
- Mason üyesi

Bende HZ.ADEMİN TORUNUYUM gelin bir tarikat kurak milleti kandırmak kolay zaten din yönünden insanları kullanır para kazanırık ne dersiniz millet

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Menzil le ilgili bir dünya yazı var ben şöyle söyleyin benim eşim içki içer Allah kitap indirildi vebagimliydi.adam içkiyi bıraktı ama bizide bıraktı.ben yanına gittiğimde sizin için üzülüyorum dedi neden dedim ben cennet e gitcem size bakcam cehenneme gitceksiniz dedi sonra cinler goruyom falan dedi uç çocuğu var çalışmıyor ve çocuklarına söylediği size hakkımı helal etmiyorum sizi dualarimdan çıkardım diye yüzlerine söyledi.ve bizim oğlumuz özel bir çocuk ilgilenmiyor nasıl diye sormuyor çalışmıyor anası vs bakıyorlar.cunkuonlara denilen Allah in sevgisi dışında herşeyden herkesten elini ayağını cekmeliymis.bi sürü şey işine geldiği herşeyi yapıyor kadınlarla konuşuyor kulhakki yiyorkalb kırıyor.ve özel çocuğunuzu Allah tek sana verdi benim için yoklaması yollasa beraber oluruz dedi.yetimin başını okşa diyen bir peygamberimiz var ve sofi adını veren evlatlarını bırakıyor Allah in emanetlerini hiçe sayıyor onlar cennete biz cehenneme mantığı nedir ben gidipgormedim ama yaşıyorum bir öyle bir boyleler.birde birşey olduysa gavsimiza dua ettim himmetetti diyor.sigarası yok diye oruç tutmaz Allah çalışmamı istemiyor ondn calisamiyom diyor başka biride sofiyim diyor içiyor pavyon lara gidiyor arada namaz kılıyoryani bunların bir kısmı ayetlere hadislere kendi işlerine geldiği gibi inanıyor

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Şimdi arkadaşlar Osmanlı zamanında tarikatlar bir yere kadar büyümelerine müsade edilir sonra zararlı görüldüklerinde Devlet-i Aliyye tepelerine binerdi ve ortadan kaldırırdı. Bu günümüzde de aynı şey geçerli kontrolden çıkan her saçmalığa gebe olmaya başlayan tarikatlar cemaatler Devlet-i Aliyye tarafından mutlaka öyle yada böyle bertaraf olunurlar. İçiniz rahat olsun hiç bir tarikat Devletleşemez. Bir yerde mutlaka dur denir. Bu Menzil tarikatında da akıllı başlı insanlar var sapmalar devlet tarafından tek tek tespid ediliyor ve not ediliyor. Günü gelince Gavs, Oğul, Torun sofi mofi kimsenin gözünün yaşına bakılmaz. Aklı olan İslamı dosdoğru yaşar.
İmanın Şartı + İslamın şartı =11 ;
Allahın Emretiği islamı yaşamak zor olmasa gerek
11 Şart

İmanın Şartı (6) :
Allah’a iman.
Meleklere iman.
Kitaplara iman.
Peygamberlere imân.
Ahirete iman.
Kadere iman.

İslamın Şartı (5) :

Kelime-i Şehadet getirmek
Namaz kılmak
Oruç Tutmak
Zekat Vermek
Hacca Gitmektir.

Kula kulluk edilmez.
Kuran + Peygamberimiz yani (Sünneti)
En önemlisi namaz namazsız din olmaz müslümanda olunmaz.
İslamda halifelik vardır islam devleti vardır. Sahebe vardır, Tabin vardır, etbe i tabiin ve islam alimleri vardır.
Peygamberimiz zamanında ve sonrasında mezhepler(Peygamber sünnetin yani islamı yaşama ve uygulama şekli ) oluşmuştur. Her Sahebe Peygamberimiz zamanında birer mezhepti Peygamberimizden sonra bunlar
Beli kurallar etrafında bütünleşip
Ehl-i Sünnet Mezhebi oluşmuş bunların Fıkhi uygulamalarıda Kur’an ve Peygamber efendimiz tarafıdan yaşanılan islam Kitaplaştırılmış ve günümüzede Kur’an ve Peygamber efendimizin kur’an ve islamı yaşantısı sonraki nesilerre bozulmadan nakledilmiştir.

Sözün özeti İslam kolay bir dindir. Kaynak Başta Kur’an + Sonra Peygamberimizin Yaşantısı(Hadisler ve Sünnetidir).

Peygamber Efendimiz isteseydi kendisinden sonra Resulullah (asm)’ın amcasının oğlu Hz. Ali (r.a) doğrudan İslam devletinin halifesi ilan edebilirdi. Halifeliğin Babadan oğula geçmesi Peygamber efendimizin yaşantısına kesinlikle terstir. İstişare ve liyakat herzman ön planda olmalıdır.

Acizane bie tavsiye Bir Cemaat tarikat nezamanki Ranta dönüşürse para pul mevzuları tiacaret politik hamleler ve dahi toplum hayatında bizden bizden değil gibi bir olay oluşmaya başlarsa müslüman derhal sorgusuz sulsiz o gruptan uzaklaşmalıdır.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah gavsımızı basımızdan eksik etmesin işallah amin

mustafa yiğit
Ziyaretçi
mustafa yiğit

öyle bir çocuğu yok biliyorum .. Yani provakatif bir yazı yazılmış. Şunların cevabını vermelisin. İsteyen gidebiliyor mu? Senden haraç mı alıyorlar. Ne gibi zorlayıcı koşulları var? İnsanları kandırmak için ikna odaları kullanıyorlar mı? Sen neyin kafasını yapıyorsun? Parası olan araba alamaz mı? Koç ülkeyi haraca bağlıyor onları eleştiriyormusun? Devleti nasıl dolandırıyorlar devlet uyuyor mu?….

Sorgulayankişi
Ziyaretçi
Sorgulayankişi

koç vergi veriyor 😀

Yalan hikayer
Ziyaretçi
Yalan hikayer

Burda yazılanların hepsi çarpıtılmıştır.Sakın inanmayın.Eğer hakikat leri görmek isterseniz Semerkand iletişim merkezlerine gidin tüm sorularınızı sorun hepsine cevap verirler.Bu yola girip de zarar gören yoktur.Evet zengin hayatları var dışardan bakınca ama bu hayatı müridleri ile paylaşıyorlar.Başı açık alınmıyor demiş hayat kadınları dahil olmak üzere alyaş bile alınıyor tövbe edip topluma faydalı insanlar olarak kazanılır.Dediğimiz gibi böyle buraya abuk subuk yazıp karalama yapmaya çalışanlara inanmak aciz lerin işidir.Gidin bir Semerkand iletişim merkezine açık açık sorun sizi kovmazlar hatta mutlu olurlar cevap verirler ikram da bulunurlar.O kadar dernek var değil mi ne olduğu kime hizmet ettigi belli olmayan zenginlerin paralarını popüler olmak için yatirdiklari sözde onlar yetim lere vb yerlere yardım ediyorlar fakat sadece haber olmak için popüler olmak ıcin yapıyorlar gidin biraz onlarla uğraşın…

Nilüfer
Ziyaretçi
Nilüfer

Peygamber efendimizin döneminde tövbe verme olayı varmıymış. Birilerinin efendimize tövbe vermeye gittiğini tövbe vermeden önce böyle şartların olduğu nerelerde yazıyor. Bu yetkiyi kimden almışlar merak ediyorum yani sana gelip edilen tövbeler kabul olunur diye kim demiş

Evran
Ziyaretçi
Evran

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

Evran
Ziyaretçi
Evran

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

Alperen Gündüzalp
Ziyaretçi
Alperen Gündüzalp

Kişiye her duyduğunu söylemesi günah olarak yeter buyurmuş Peygamber Efendimiz asm .Sağdan soldan duyduğunuz , doğru olup olmadığını bilmediğiniz şeyleri yazarak günaha,yalana,gıybete ,iftiraya giriyorsunuz.Mahşerde o zatlar ve müntesipleri ile hesaba çekileceksiniz

ebru yılmaz
Ziyaretçi
ebru yılmaz

Bu yazılanların hiç birisi dogru değil sizler görmek ve inanmak istediğiniz şeylere inanırsınız o yüzden siz ve sizin gibilere hiçbirşey anlatışmaz boşuna zaman kaybı

Vatan Evladı
Ziyaretçi
Vatan Evladı

Bu nasıl bir zihniyettir konu başlığı altına eklediğin bütün resimler vs hepsi internetten alınıp konulmuş elle tutulur gözle görülür hiç bir kanıtın yok çamur atmak bu kadar kolay mı düzenbaz herif. Bu zavallı kişinin paylaşımını okuduktan sonra peşin hükümlü davranmayıp araştırmanızı tavsiye ederim gerçeği görmek isterseniz gidip kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

AHMET SUAT SARAL
Ziyaretçi
AHMET SUAT SARAL

Başından sonuna kadar iftiralarla ve palavralarla dolu bir yazı. Hiçbir şey söylemeye gerek yok. İçinde zerre kadar samimiyeti olan gider ve kendi gözleriyle görür. İslama, vatana ve millete hizmetten başka hiçbir şey yapılmadığına şahitlik eder. Niyeti samimi olmayan ise zaten bu iftira bataklığına kendini gömer.

Not: Mercedese binme konusu ise gerçektir. Rabbim bütün müslümanlara önce iman zenginliği sonrasında ise hayırlısıyla dünya zenginliği nasip eylesin. Bir müslüman her şeyin en güzelini kullanmaya layıktır. Bindiği arabaya laf edenler müslümanı yoksul ve muhtaç görmekten keyif alan zihniyetin esirleridir. Rabbim cümlemizin kalplerine hidayet nasip eylesin.

SİVASLI YİĞİDO
Ziyaretçi
SİVASLI YİĞİDO

Esselamü aleyküm, sitede yazıyı hazırlayan arkadaşım oldukça yalan ve yanlış bilgiyi harmanlamış. Karalama ve lekeleme adına oldukça gayret sarf etmiş. Herkes fıtratının gereğini yapar. Müslüman lüks arabaya biner laf olur. Müslüman kendi inancı ve değerleri doğrultusunda şirketini kurar laf olur. Kendi hassasiyetini gözeterek hastanesini açar, eğitim kurumunu açar laf olur. Ne olacaktı Allah ile işi olmayan Dünyayı ve onun metasını put edinenlere mi hizmet edecekti.. Elbette ki en iyisine layık mümin, Zalimler için yaşasın cehennem. Gavsa selam yola devam…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Gavs’e selam sağlık il müdürlüğünde memurluğa devam. Az yeyin az sofiler.

Abdulaziz malik
Ziyaretçi
Abdulaziz malik

S.aleykum üstüne alınan herkeze size hikayemi anlatmak istiyorum ben ceza evine girdim kısa bir süre önce bir zamanlar uyuşturucu alkol kulanan birisiydim rahmetli babamla hic gecinemezdim ailemin diyer bütün fertleriyle evliydim eşimle gecinemezdim çalışmıyordum yani ceza evlerinde zaman geçirirdim bir sene orda bir sene burda ama en son girmemde amasya gümüşhacıköy açık ceza evine girdim eskilerden cezam gelmişti gittim teslim oldum ailem den kimse benimle konuşmuyordu iyi bir insan evlat koca yada kardeş deyildim kısaca herkez bana sırtını dönmüştü neyse kısa keselim bir kaç ay geçtikten sonra bir cuma günü ezanı şerrif ile uyandım ceza evinde ezan okunuyordu şaşırmıştım ama öyle güzel bir sesti ki abdest almadan indim mescitte oturdum en arka saflara herkez namaz kılıyor imam ile beraber mescitte 60 kişiye yakın namaz bittikten sonra rahlesini kapan oturdu bir köşeye küçüken gitmiştim kuran derslerine köyümüzde 12 yaşimda ailemi terk edip ayrı eve çıktım ondan beri allah yazısını da telefüźünü de duymamıştım ama bişeyin farkındaydım çok özlemiştim imam geldi yanıma rahmetli babamın okşamadığı başımı okşadı sevdi ve yanımda sesli olarak inşirah suresini okuyup kuranı kerimden birer cüz okudu ben farkına varmadan göz yaşlarına boğuldum ben o günden sonra nakşibent i tarikatıyla tanıştım ve ceza evinde bile kullandığım maddeleri bırakip islama tamamen yöneldim o andan itibaren namazımı kuranımı bırakmadım hz. Muhammed as da şalvar giyer ve sarık takıp cübbe giyermiş o mubbarek insana ve peygamberime benzemek için benim de gözüm ve kalbimi temizledim aydınlatım ben o günden beri gece yatarken bile ayrı bir şalvarla yatıyorum peygamberlerin giyinişi gibi giyindiğim için ben bir yıldır dışlanıyorum peki beni dışlayan insanlar sizce dimize uygun giyiniyorlarmıdır tabiki de hayır sizce şimdi şeyhlere veya mallarına mülklerine laf etmek günah deyilmidir benim yüzüme karşı ben peygamber efendimiz gibi giyindiyim için dıslanıyorsam ve küfür ediliyorsa o kişiler günah işlemezlermi beni dıslayan insanlar emin olun o menzilde eskiden torbacı olupda herşeyi bırakıp islama yönelmiş bir çok insan var bu adam gavzımız hayatları bittmiş insanları geri islama kazandırmaya çalışıyorsa sizcede sevap işlemiyormudur adam küfür etmediniz kaldı suriye afganistan filistine yardımlar nasıl gidiyor sanıyorsunuz ben tır şöförüyüm hee söyleyin bakıyım adamsınız ya burda islama yönelmiş insanlara kelime yapacaginiza bir kendinize gelin bir müslüman başka bir müslümana iftira atmaz atamazda arap ülkelerde gıybet yapanın dilli kesiliyor en güzel şekilde hükküm allıyor türkiye bir zamanlar insanları suçsuz yere astırıyordu ve de ak parti düsmanları da var burda senin annen seni doğurdunda büyük şehirde istanbul gibi adana gibi amasya gibi yerledeki hastanelerde doğurdu çocu vermiyordu rehin alıyordu bunu o zamanki hükkümetiniz yaptıryordu kanıtmı o günlere ait görüntülerim var bizzat beni rehin almışlar paramız yok diye şimdi iğne vurdurmak belleş devlet hastanelerde vede doğum belleş üstelik bir çeyrek altın takıyor hastane devlet aracılıyla senin akp nin iktidarından önceki hükümetin hastane çalışanlarına maaş larını veremiyordu hangi zihniyetde yaşıyorsunuz ayrıca akpartili bile deyilim onu savunurken her vatandaşa maaş bağlıyor asker aylesine mahkum aylesine engeliye bakana da engeliyede dullara da maaş bağlıyor sizin savunduğunuz kişiler bunu yapabildimi yooook anca yediler yiyenle yemiyenin arasındaki farkk 2019un türkiyesinden açıkca belli zaten bu da kazan kappağı olsun bu arada siyaset le hiç işim olmaz normalde ama konu hakksızlık olursa affetmem kimlere bunu soyledigim zaten anlaşildi biz şeyhleri yada allah dostlarını (haşşa) peygamber olarak görmüyoruz eyer peygamberler soyundan gelen bi kimsenin sayesinde benim günahlarım aff edilip ben aileme kavuştuysam islama yönelip rabbimden aff dilediysem bu kabul oluyorsa bu zaten benim için yaşama sebebidir korumalar arabalar varlık sa konu biz müslümanlar allaha şükür varlıklıyız isteyince rabbim müslüman olan fakire veriyor rıskını da fazlasını da şeyhlerime laf edenin dilini keserim bilmiyorsanız kelime etmeyeceksiniz bu bir din meselesi biri ben gittim menzile 2 lira deyil on liraya bişey aldım diyor herkez onu savunuyor allahh soracak iftiraların karşılığı better olur bunu unutmayın billirim yeni gasallığa başladım ölüpte ölüýken kan kusan insanları gördüm gözlerinden kan gelen dili yıkamadan önce var olupda kefenlemeden önce dilini ısıran ölü insanları iyi bilirim allahın işi işte mezara girmeden de cezasını kesmeyi bilir.. şeyhlere inamiyorsaniz da kendi kendinize tövbe edin baktınız olmuyor yine devam giybet iftira suclara ve gunahlara devam ozaman gelin bizim diledimiz gibi allah dan aff dileyin belki kurtulursunuz…

Colakoglu69
Ziyaretçi
Colakoglu69

senin durumun iyi değil yavrum akp ve gavslar sizi s*kti tamam mı sen kendine göre yorum yaptın iyi tarafı uyuşturucu dan kurtulman başka iyiliği olmamıştır emin ol buna çünkü köle olduğunu bildiğinde anlarsın 🙂

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

örtünmek emredilmiştir. üniforma emredilmemiştir.araplar ve türkler farklı biçimde örtünürler

mhammed
Ziyaretçi
mhammed

allah ile aranda aracıdır allah katında değerli oldukları için onun elinden allahtan tövbe istenir allah katında neden siz deilde o değerlidir denililnce o peygamber soyundandır ve ilim irfan sahibidir bahsettiğiniz o pahallı şeylere gelince dinimiz derki gözünün gördüğüne inan duyduguna deil eger menzil şeyhi kötü bile olursa ki haşa deildir kötü bile olursa bunları sizin gidip görmeniz gerekmektedir milletten duyma sözlerle deil ..
ehli sünnete laf söylenmez çünkü peygamber soyundan gelmedirler kanlarında peygamber kanı akmaktadır ve bizden degerli oldukları bundan ibarettir kendinize gelin

spider bot
Ziyaretçi
spider bot

Benim Babam Menzil Şeyhi, tövbe verir günlük ikin Babam yüzünden nefret ettim menzilden. Babam hala menzil sevdalısıdır. Günlük hatme denen gözü kapalı yapılan taş çevirme olaylarında da zorla bulunmuştum. Ben babamın Dedeme sana şefaatci olacağımı sanıyorsun yanılıyorsun dediğini kendi kulağım ile duydum. Şefaat hakkının var olduğunu sanıyor.

Menzile gittim, sözde şeyhcikleri gördüm, duyduklarımı okuduklarımı değil yaşadıklarım. Peygamber torunu bile olsa hatasız var sayılmaları hiç kabul edilebilir değil. Ki Hz.Fatıma dahi hatalarından dolayı tövbe istifar etmemiş mi?

Üniversitede peygamber torunu bir tanıdığım vardı, o peygamber torunu ise bende Hz. Ademin torunuyum.

Rabbim beni son nefeste imanlı olarak kabz eylesin.

Şuan yapılanlar ise nedir diyecek olursanız önce bir grup yüceltilir, yüceltilerek paydaşların tamamı ortaya çıksın ki son dakika da kellelerini alalım bu iş milattan öncelere dayanır. bir grup yok edilmek isteniyor ise önce tüm tarafları bir tespit edilsin. şuan taraflar tespit ediliyor. gün geldiğinde FETÖ gibi biçe bilsinler.
FETÖ bittimi hayır bitmedi, ileride olacak METÖ operasyonları ile METÖ biter mi hayır, ama kimse de Menzil savunuculuğu yapamaz. Bir rivayete göre Kaddafi de Peygamber Torunu idi ama nereden çıkarıldığını çok iyi biliyoruz.

Gün geldiğinde bugün şeyhim diyenler vay şarlatan vay diyerek daha fazla küfür ederek kendini saklamaya çalışacak, tıpkı bugün FETÖ ye küfür etmenin moda olması gibi.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

SENIN BABAN NE ZAMAN ŞEYH OLDU YA

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ibrahim (as) hatrına babasını affetmeyen ALLAH
Nuh (as) hatrına oğlunu afetmeyen ALLAH
Lut (as) hatrına eşini afetmeyen ALLAH
KIYTIRIK BİR ŞEYH İÇİN SİZİ Mİ AFFEDECEK…

KIZIM FATIMA SAKIN BEYGAMBER BABAN VAR DİYE SALATINDAN AYRILMA YOKSA PEYGAMBER BABANIN BİLE SANA FAYDA VE YARARI OLMAZ DİYEN PEYGAMBER ÜMMETİNE BAKIN…..YAZIK….

Enes
Ziyaretçi
Enes

lütfen hakaret etmeden önce Allah rızası için okuyun niyetiniz iyiyse okuyun
Allah dostuna düşman olana Allah savaş açar

Biz sofiler Gavs Hazretlerine öyle düşündüğünüz gibi ibadet etmiyoruz Allah dostu diye arkasındayız Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye hürmet gösteriyoruz onca insanı namaza başlatıyor onca kadına çarşaf giydiriyor onca içki kullanan insanları bırakmasına vesile oluyor bi adam kızına söz geçiremiyor bu devirde düşünün ne hale geldik bu adam milyonları idare ediyor Allahın izniyle önce bunu Öncelikle Allah dostuna inan sonra şunu diyicem size İbadetleri Allaha yapıyoruz evet ama araya aracı koymaya gerek var heleki bu devirde nice büyük Alimler var ki onlar dahi mürşidleriyle beraberler.

Araya aracı koymaya gerek olduğunuda düşünmüyorsan en basit örneğini vereyim; Doktora gitmeyeceksin eğer gidersen sana göre buda şirk olmalı çünkü senin şifayı Allah ‘tan istemen gerek şifayı anca Allah verir doktorlar aracıdır şimdi eğer doktora gidersen şirk mi etmiş oluyorsun? tabiki hayır çünkü aracıya gerek var. Eğer doktor derse ki ben seni iyi edicem şirk etmiş olur işte şirk bu.

Biz rabıta yapınca gözlerimizi kapatıyoruz Gavs hazretlerini düşünüyoruz size göre şirk işlemiş oluyoruz. En basit örnek; futbolcuyu, ünlü karşı cinsi, sevgilinizi gece gündüz düşünüyorsunuz şirk mi işlemiş oluyorsunuz? Evde p*rno izlerken şirk mi işlemiş oldunuz? hayır tabikide günah olan mevzu da olsa şirk değil

Rabıta yapınca bizde Gavs hazretlerini düşünüyoruz Çünkü Allah dostunu seviyoruz öyle basit sevme değil görüyoruz Sevgilisine senin için ölürüm diyenler gibi yalan da değil 2 ayda en büyük aşk sandıkları olay bitiyor Sofiliği Canla başla yapan her sofi Gavs hazretleri için gerçekten ölür laf değil hem aşkından hem imanından ölür sofiliği tatmayan da bilemez.

Eğer bizler Peygamber efendimizin döneminde şuan olsaydık Gavs hazretlerine şuan düşman olanlar Peygamber efendimize düşman olucaklardı Peygamber efendimizi seviyorum demeyin öyle yalanlar Allah katında işlemiyor
önce bi Ehli Beytine sahip çıkın kendisi herşeyi Allah rızası için yapıyor sizde Allah rızası için sevin Peygamber efendimiz sözüne itibar ediyorsanız hadislerde sadece Ehli Beyti mi sevmenizi istiyorum diye hadis var

Kendinize deyin ki Ben Allah ve Resulullah için yer yüzüne gönderildim bunu tek başıma yapamıyorum bunu yapabildiğime inandığım insanlar var bunca insanlardan birisi falanca zattır ben onun yanına gidip gelirsem bu işi birazcık daha yapabilirim Allahın istediği bir kul olmayı diliyorum efendimiz aleyhissalatu vesselam ın emrettiği gibi birisi olmayı ümit ediyorum bu niyetle ben bu zat ın yanına gidiyorum geliyorum deyin.

Tek başıma yapabilirim deme bu devirde Şeyhi olmayan insanın Şeyhi Şeytandır.

Yavuz
Ziyaretçi
Yavuz

Selam dostum,
Nedense bütün insanlar kendi fikirlerini, 9 doğrunun arasına 10. kendisi doğrusunu sıkıştırarak kabul ettirmeye calisir..
1. Allah dostlarına düşmanlık, eğer Allah(cc)yakinligi ve hizmeti üzerinden yapiliyorsa dediğinde haklisin, yok ehli keyf üzere şatafat, depdebe, gösterisinden ötürü ise o halde boynuzsuz keçinin boynuzlu keçiden alacağıni ötede Allah(cc) taksimatini yapar..
2. İbadet kula (şeyhe, alime, Gavsa hatta peygambere dahi) olmaz, Allah(cc) ona olur..
3.Alimler peygamberin varisleridir, iman kurtarmak mesleğidir, ama bu tür şatafata sebebiyeti, müridleriin bir nevi tapınma halleri, kul hakkına girmeleri, Haktan hukuktan bı haber olmalari, liyakatin yerine cematciligin, tarikatçıligin makamlari, malları, amme kurumlarini Yunan ‘dan kazanılmış ganimet gibi yagmalamasina izin veriyorsa, dinsizi İslam’a, Müslümanı dinine düşman ettirir…
4.Eh-li beyt sevgisine gelince;
(Alinti)
Resulüllah Efendimiz’in, Allah’ın hükmünün uygulanması konusunda hiçbir şekilde tavizi yoktu. Bu konuda (Allah’ın hükmünün uygulanmaması için) aracılık edenlere hiddetlenirdi. Bu cürmü Kızı bile yapsa hükmün değişmeyeceğini ifade buyururlardı.

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi:
Benî Mahzûm kabilesinden hırsızlık yapan bir kadının durumu Kureyşlileri çok üzmüştü. Onlar:
– Bu konuyu Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ile kim konuşabilir, diye kendi aralarında müzakere ettiler. Bazıları:
– Buna Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sevgilisi Üsâme İbni Zeyd’den başka kimse cesaret edemez, dediler. Üsâme, onların istekleri doğrultusunda Resûlullah ile konuştu. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Üsâme’ye:
– “Allah’ın koyduğu cezalardan birinin uygulanmaması için aracılık mı yapıyorsun?” diye sordu; sonra ayağa kalktı ve halka şöyle hitap etti:
“Sizden önceki milletler şu sebeple yok olup gittiler: Aralarından soylu, mevki ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu bırakıverirler, zayıf ve kimsesiz biri hırsızlık yapınca da onu hemen cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, Muhammed’in kızı Fâtıma hırsızlık yapsaydı, elbette onun da elini keserdim. “

Bir Müslümanın sevgisi Ehl-i beyt dahi olsa en fazla bu kadar olmalı..

Saygılar..

Kul
Ziyaretçi
Kul

Cevap vermeye calisirken sacmalamissin yahu bir film ile rabitayi nasil ornek gosteririsin bilgin varsa konus yoksa sus ki herkes cikip fetva vermemeli o.zaman tarikatlarada gereksinimimz kalmaz cunku herkes.herseyi biliyor ya bak.kardeş sen.iyi kalplisin anliyorum ama insanlarin hepsi iyi kalpli degil eger oyle olsalardi inan hayat daha guzel olurdu son olarak insanlar kilik kiyafet yasami.ile elestirilmemesi gerektigini ogrenmeleri gerekir ve onlari elestiriken ilk basta teraziye kendimizi.koyarak elestirebilirsek o zaman onlarin kim oldugunu anlayabiliriz selam ve dua ile

Enes
Ziyaretçi
Enes

film ile rabıtayı karşılama değil ortada seçenekler var hepsini yapıyoruz hepsiyle şirk mi işlemiş oluyoruz ? Ama sırf rabıta yapınca gavs hazretlerini düşünüyoruz yüzünden nur geldiğini düşündüğümüzü söyleyince En büyük şirkleri işlediğimizi söylüyorlar ve bunu söyleye bilecek insanların yapabilicekleri saatlerce filmi izleyip ordan şehvet düşünüyor anlatabilmişimdir umarım Allahın selameti üzerinize olsun

erkan demirel
Ziyaretçi
erkan demirel

Tek başıma yapabilirim deme bu devirde Şeyhi olmayan insanın Şeyhi Şeytandır.

düşünen müslüman
Ziyaretçi
düşünen müslüman

Peki kuranda yada Peygamber efendimiz tarafından neden böyle bir şey şöylenmemiştir.Sınavımız dünya düşmanımız zaten nefs ve şeytandır Bir insanı Allah yolunda önder bilmek insanı şirke götürür Allah dostu oldugunun isbatı nedir herkes namaz kılar herkes kuran okur Hakkın huzurunda ve Kimin değeri nedir kimse bilemez hıristiyanlığı islamdan ayrı kılan iki sebepten biri dinde ruhbanlıktırdiğeri isaya rab olarak kabul etmeleridir.İslamda ruhbanlık yoktur Allah kimseye bu benim dostum demez bu dünyada bunlar uydurmadır.Cemaatler dinsel sınıf hanedan ve hegemanya oluşturma bundan (bir nevi dinde üstün şahıslar aileler)siyasi vemaddi çıkar sağlarlar ki bu güç olara kendilerini üstün hissettirir hatta Allah katında da diğer insanlardan farklı olduklarını düşünürler Ama yediklerinde çok ça Haram sözde ibadetlerinde çokca şiirk vardır.Ben inançlı sorgulayan Aklını kullanan bir müslüman olarak Açar elimi Allah gönülden tövbemide dua mı da ederim Sizce hak bana şöyle mi diyor kulum duan bana ulaşmıyor falanca şeyhe git seni bana ulaştırsın Allah ümmeti muhammede Akıl fikir versin

Obir sofi
Ziyaretçi
Obir sofi

Şeytan allahın düşmanı ise sadıklarla beraber olun diye emretmiş rabbim kim bu sadıklar işte bu sadıklar evliya enbiya seyyid esviya ve gavs hzleridir tabiki inanıp yaşayana

enişten
Ziyaretçi
enişten

gavs ne demek lan soksok?
adamı Allah ilan ettiğinin farkında mısın ****.. s**** şeyhini dergahını
o**** ç**** sizi

Barakkaya
Ziyaretçi
Barakkaya

Bu ayette bahsedilen Okuma yazması olmayan Gavs hazretleri mi? Bana biraz ilginç geldi…

ali veli
Ziyaretçi
ali veli

KArdeşim rabıta denilen hadise de uydu örneğinde olduğunu gibi. Yayın bir yerden geliyor ama uydu vasıtası ile bütün dünyaya ulaşıyor, Gavs’lık makamı böyledir. Ktub falanda vardır ayrı. Allah katında mertebe bitmez. Gavs dünya da böyledir. Ehl-i Sünnet dünya da var oldukça dünya dönecektir. Peygamberler gönderildi neden? Rabbi öğretmek, emirlerini ve yasaklarını söylemek için. Müslümanlık sadece namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermekten ibaret değil. Peygamber efendimiz S.A.V. şu anda bedenen bu dünya da değil. O zaman nasıl öğreneceğiz? alfaben değişmiş. Okumuyorsun rabbin gönderdiğini bile. O zaman sana kim açıklayacak bunları? Okulda ne öğretildiğini bildiğin halde neden öğretmen var? Hatta okul neden var? Sen okuma yazma toplama çıkartma yaptıracak kadar bilgin yok mu? Sende biliyorsun ki okulda sadece bunlar öğretilmiyor. Şimdi bu açıdan bakınca ne dersin? Akıllısın tabiiki zihnin pak fakat kendi inancın konusunda bilmediklerin çok. Hepimiz böyleyiz. SAygılarımla Allah’a emanet olunuz.

Hayrunnisa Sarıoğlu
Ziyaretçi
Hayrunnisa Sarıoğlu

Elbette haksızsın.
Şuan bahsettiğin kişilerin Allah dostları olduğunun farkında mısın?
Allah’ a dua ederiz, günahlarımızdan tövbeleriz bir daha o hataya düşmemek için pişmanlık duyarız.
Allah Dostları Allah’ a yakındır, Allah onların dualarını kabul eder.
Allah Dostları ile Allah’ a tövbe ettiğimizde, Allah Dostları bize dua da eder, Allah’ ım falanca kulunu affet diye.

Madem bu konuda çok biliyorsun, Allah katında Münker ve Nekir için de cevaplarını hazırla.

Ali ERDİNÇ
Ziyaretçi
Ali ERDİNÇ

O senin kafanda öyle kur’an ve peygamber yol göstericidir öcü gücü suçu değil örneğini yakın zamanda gördük tarikatcıların neler yapabileceklerinini.

Selami
Ziyaretçi
Selami

Bu bir AYET mi ?
Yada sahih HADİS mi ?

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

Böyle bir ayet yoktur sahih hadiste değildir
Geniş izah gerektiren bir sözdür manen doğru bir sözdür âvam kişi bu sözü anlamakta güçlük çeker

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır lafı kadar bence Allah ve Resulune sevimsiz bir laf olamaz ayrıca bu şeyh pežinde olmayan tüm müslümanları şeytanın yolunda gibi ifade ederek çok da büyük bir iftiradır ve günahtır senin bilgin çapın bu ettiğin iftira ile gayet açık ve net, kuranı mealen okumadığınızdan böyle cahilsiniz kuranda Allah resule sen sadece tebliğcisin demedi mi? Hiç aracısın aracısın sen arada olmadan ben onların imanını ibadetini kabul etmem dedi mi? Sen hristiyanlıktaki ruhbanlık nedir git bi araştır sizle hic bir mantalite farkı yok papa xa onların şeyhi onlarda aynı sizin gibi inanıyorlar islamda ruhbanlık aracılık yoktur ancak alime ilim sahibine salih kula hizmet etmek takip etmek vardır zaten kuranda peygamberimizin örnek olması övülmüştür ancak bu kadar islam şehitleri peygamber için değil Allah için öldüler

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Kainatın efendisi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) ile, bahsettiğiniz o şahsı kıyaslamayın, efendimizin yaşantısıyla senin efendinin yaşantısı çok farklı. Ticaret yolu ile kazanmak helal ama ticarette dini kullanmak haramdır. Peygamber efendimizin mal varlığı ile senin efendinin mal varlığını bir kıyasla, efendimiz dünya malı istememiştir

Sarı
Ziyaretçi
Sarı

İngiltere kraliçesi uçakları var islam düşmanı küffarlara mal yakışır. Madonnanın yatı var yakışır yahudileri tüm zenginlikler yakışmış abi bi Allah Evliyasına Yakışmaz,öylemi valla Müslümana en iyisi yakışır. Peygamber efendimiz Kuran ve ehlibeytini ümmete emanet etmiş.Yaşantısı farklı derken asıl keramet o kadar paran var hiç reklam yapmadan o kadar meşhursun şanlısın günde 2.Saat 3 saat uykuyla bitirecen 30 sene geçe 3te camiye gel imsakla şabah namazı kıl sonra gelenlerin derlerini dinle tekrar namaz ve namaz göremediğin 3 4 saat .siz ömrünüzü ailecek o kadar paranın içinde böyle geçirebilirmisiniz Allaha Kurban edebilirmisiniz nefsinizi.

Nihat
Ziyaretçi
Nihat

Sen allahh dostu değin kişinin arkasından gideceğine kendin allah dostu olmaya çalışsan daha mantıklı olmaz mı allaha ulaşmak için aracıya gerek yoktur o herşeyi bilen duyandır türkiyede insanlar açlıktan ölüyo madem allah dostu paylaşın malını siz resmen kendini bişi sanan kıllı bi adama tapıyonuz bişi ürettiğiniz yok bunca servet nerden geliyo acaba merak ediyorum

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

hic kimse kendi bsina allah dostu olamazseyhe ihtiyac vardır hickimse tek basina allah dostu olamaztek basına ancak seytanın maskarasıolurpeygamberler dahi aracı olmadan allahla irtibata gecemiyoraracıya gerek yoktur diyenlerdinsizlerdirahmak insanların sozudurpeygamber efendimizzenginler zekatınıverseler dunyada fakir insan kalmaz buyuruyoralah dosları dunyadakı fakir insanlara vakıf aracıile zaten dağıtıyor allah onlara daha cok veriyoronlar ticaret yapıyor rızkın onda dokuzu ticarettedir hadisi serif

Barakkaya
Ziyaretçi
Barakkaya

Allah dostu olan Hz.İbrahim (s.a.v) peygamberin torunu olan Cehennemlik Ebu Leheb hakkında inen Tebbet Süresi okursak ayıp mı olur… Adap sıkıntısı mı oluşur…
Bu arada bir adamın dedesi, babası, kendisi Allah dostu, oğlu ve torunu da Allah dostu olacak kıyamete kadar… Allah dostu olmak silsile ile olması Kur’an gerçeği uyuşmadığı aşikar… Zaten Allah dostu olan kişileri bizim anlamamız mümkün değildir… Allah adına Allah dostu belirlemeye yetkili değiliz… Bunu ayetlerden ve hadislerden çok kolay çıkartabiliriz… Gerçi sizin Gavs’ınızın bu konudaki eğitim düzeyini bilmiyoruz… Hafız mıdır? Hadis konusundaki seviyelerini bilmiyoruz… Menkibeleri bu konudan tenzih ederim…

Gavs, Rabıta, Şeyh, Birisinden tövbe almak gibi oluşturulan kavramlar Kur’an ve Sünnet gerçeği ile uyuşmadığı halde süslemelerle bir yere getirmeye çalışmanız dini açıdan sakıncalıdır…

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Bari bana masal anlatma 20 yılım bu kapıda heba oldu.rabıta yapacağıma rabbimin nimetlerini tefekkür etmediğime pişmanım.Rabbim senide bu şirk bataklığından kurtarsın

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Nedense babanız trup emrettikten sonra menzil vs cemaatlere saldırı başlattınız ,,
Menzili bilmem gitmemişim gitmem elimde kuran ve sünnet kitapları hayatımıza devam ederim ..
Zaten oralara çok büyük sorunu derdi olan çare bulmaya gider ve giden çok kişinin düzeldiğini görüyoruzda
Bu sam amca niye bu kadarkorkuyor taa okyanus ötesinden menzilin ipini çekmeye çalışıyor anlamak mümkün değil ..