Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

Abone ol
Bildir
guest
486 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
1 ay önce

BURADAN ALLAH DOSTLARINA DÜŞMAN OLAN CAHİLLERE SESLENİYORUM EY MENDEBURLAR! ŞU HADİSİ ŞERİFİ İYİ DİNLEYİN DE ALLAH DOSTLARINA LAF ATMADAN ÖNCE 2 KERE DÜŞÜNÜN, OKUMADAN ÖNCE GİDİN TAHARET ALIN ABDESTLENİP GELİN DİN DÜŞMANLARI.

“Her kim bir yola girer ve onda ilim isterse, Allah onun için cennete giden bir yolu kolaylaştırır. Melekler ilim öğrenenlere, yaptıklarından hoşlandıkları için, kanatlarını gererler. Göklerde ve yerde olanlar, hatta sudaki balıklar ilim öğrenen kimseye Allah’tan yardım ve bağış dilerler. İlim sahibinin âbitten (ibadet edenden) üstünlüğü, Ay’ın diğer yıldızlardan üstünlüğü gibidir. Âlimler, peygamberlerin varisleridir. Peygamberler ne dinar ne de dirhem miras bırakmadılar, ancak ilim miras bıraktılar. Şu halde o ilmi alan büyük bir pay almış demektir.” (Buhari, İlm, 10; Ebû Davut, İlm, 1; Tirmizi, İlm, 19; İbn Mace, Mukaddime, 17).

Anonim
Anonim
1 ay önce

İki rekat namaz kılınmayan İhlas suresini bilmeyen cahil cuhela gelmiş burda Allah dostlarını eleştiriyor daha ötesi iftira atıyor ve gidip gözünle görmüş gibi konuşuyor yazık yok öyle şeyh olmaz yok böyle yapmaz yok böyle mali varmış yok parası çokmuş Allah sizi ıslah etsin ahir zaman imanı taşımak zor.

Aslan kral
Aslan kral
Cevap verdi;   Anonim
1 ay önce

iman için şeyh gavs vb lazım değil kardeş siz şaşırmışsınız şirk yapıyorsunuz Allaha inanmak için kalp yeter, git köylerinde amelelik yap size çoban lazım milleti zengin edin kafanız bu kadar çalışır

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Aslan kral
1 ay önce

Harbi cahilsin, benim eski kafa gibisin bende senin gibi düşünürdüm, gerçeği görünce anladım ne kadar boş yaptığımı ve haksızlık ettiğimi.

Anonim
Anonim
10 ay önce

yaaaaa türkiyenin bunları bilmesi lazım lütfen paylaşıp yayalım bu işte islama en büyük faydadır

Anonim
Anonim
11 ay önce

AH AZİZ NESİN AH.TAM SENLİK GÜNLER..

Anonim
Anonim
1 yıl önce

nerdeyse hepiniz gerizekalısınız.Ya şeyh kim kardeşim?????? Soytarının teki.Allah bile kuranda sadece Allah’a inanmak vardır.Diyor.Sizler kafirsiniz bu durumda.Şirk koşan kafirler.En büyük günahıişliyorsunuz daha fark etmemişsiniz.Cahilcahil konuşacağınıza kuranı okuyun gerizekalılar!!!! Sitenin geri kalanına gelince….olum ne uğraşıyorsunuz bu mallar ile ya??? Boş boş işler bunlaracevap yazmaya bile değmez.Sonra türkiye neden gelişmiyor??bu yüzden!!Başka işiniz yok mu kardeşim???? Bırakın bu salakları inanmaya devam etsinler.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

Ne mal olduğu belli olmayan gerizekali
Türkiye gelişmiyor sa senin ve senin gibilerin düşünceleri yüzündendir .Madem sadece Allaha inanmak vardır peygamberlerine kurana kadere meleklerine inanıyoruz bunlar niye islamın şartı Alim insanlara şehlere put gibi tapın demiyorlar zaten onların izinden gitmek gerek .Gidip görmeden ne olduğunu bilmeden yalan yanlış şeyler yazan bu gerizekalı …Atatürk ve Atatürkü izinden gidenler zaten İslama darbeyi vurarak hem İslami hem de devleti yok ettiler

Aslan kral
Aslan kral
Cevap verdi;   Anonim
1 ay önce

Boş yapma şart şurt olmaz Allah iman yeter

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Aslan kral
1 ay önce

Çok CAHİLSİN, bak burada ne yazıyor ona göre konuş. Şimdi yarım akıllı olduğundan bunu okuyamazsın ben sana cevireyim,

ETME AR OKU ÖĞREN “EHLİNDEN”
HER ŞEYİN İLMİ GÜZEL CEHLİNDEN.

Senin gibileri bilirim ne ayet kabul edersiniz ne hadis meal okuyup kendinizi bir şey sanarsınız. İman ettiğin Allah’a kaç kere namaz kıldın ? Allah ayette buyuruyor peygambere uyun diye. Hadislere bakıp peygambere uyuyoruz, demek ki hadislere dikkat etmek lazım, e akılsız adam hadisi şerifte buyruluyor;

“Her kim bir yola girer ve onda ilim isterse, Allah onun için cennete giden bir yolu kolaylaştırır. Melekler ilim öğrenenlere, yaptıklarından hoşlandıkları için, kanatlarını gererler. Göklerde ve yerde olanlar, hatta sudaki balıklar ilim öğrenen kimseye Allah’tan yardım ve bağış dilerler. İlim sahibinin âbitten (ibadet edenden) üstünlüğü, Ay’ın diğer yıldızlardan üstünlüğü gibidir. Âlimler, peygamberlerin varisleridir. Peygamberler ne dinar ne de dirhem miras bırakmadılar, ancak ilim miras bıraktılar. Şu halde o ilmi alan büyük bir pay almış demektir.” (Buhari, İlm, 10; Ebû Davut, İlm, 1; Tirmizi, İlm, 19; İbn Mace, Mukaddime, 17).

IMG_20230718_151653.jpg
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Allah dostlarına yalan yanlış iftira atanlar bir gün Allah’a hesap veremeyecek

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Allahim Ona Akil fikir versin Zekat paralariyla Kendine Sermaye ettis zavali hic insanliktan hasibini allmamis

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Birisi Yüce Allaha sormuş, oda bu benim dostummudur demişki..nerden biliyosun Allah dostu olduğunu..Şirkin en dibine kadar batmışsınız..Allah dostu” safsatası devam ettiği müddetçe Allah dostu dediğiniz insanların, Allah’ı aldatmak ve Allah’la aldatmak tutkusundan vazgeçmesi mümkün olmaz.. Çünkü Allah indinde kulların itibarının ne olduğunu ondan başka hiç kimsenin bilemez..

Anonim
Anonim
1 yıl önce

2014-2015 yılında vatani görevimi askerliğimi malatyada yerine getirdim.uyusturucu bagımsılısydım askerde de ıcıyorum aılem dedı kı tezkereyi alınca menzıle gıdıyoruz nıye tovbe et dediler olur ailem ne derse yaptım hiç kırmadım 28 yasındayım neyse gıttım menzıle tovbemızı ettık yıl 2022 ve ben hala uyusturucu içiyorum 😀 tamamen tokatcı tezgahı aq yeri dükkanlarda vergi levhası yok böyle enayilerin parasıylada mercedese binerler boynuna 5li set takarlar,koluma tenekenin biri girdi bahcede calısıp bı taş kaldırırsam bütün günahlarım affolcakmış öyle dedi ve bende siktirlan dedim yüzüne :)))) yemin ederim her cumaya gidip namazımı kılan bir insandım artık bu aq ülkesi böyle piç kurularının yüzünden dinden de soğudum.gavs mış şıh mış siktir lan göt SADECE 1 TANE YARADAN KURBAN OLDUGUM ALLAH VAR BİDE SEN başka yok hepsi onunla senin aranda :))) mustafa kemal atatürk yemin ederim bi yukardaki görmediğime bide sana gözüm kapalı canımı vermezsem adam değilim o kadar asır yıl milattan önce sonra asır geçti denk geldiğim döneme bak ne kadar orospu cocugu var hepsiyle aynı döneme denk gelmişim …. allahım sen affet sen konuyu biliyosun
2014-2015 yılında vatani görevimi askerliğimi malatyada yerine getirdim.uyusturucu bagımsılısydım askerde de ıcıyorum aılem dedı kı tezkereyi alınca menzıle gıdıyoruz nıye tovbe et dediler olur ailem ne derse yaptım hiç kırmadım 28 yasındayım neyse gıttım menzıle tovbemızı ettık yıl 2022 ve ben hala uyusturucu içiyorum 😀 tamamen tokatcı tezgahı aq yeri dükkanlarda vergi levhası yok böyle enayilerin parasıylada mercedese binerler boynuna 5li set takarlar,koluma tenekenin biri girdi bahcede calısıp bı taş kaldırırsam bütün günahlarım affolcakmış öyle dedi ve bende siktirlan dedim yüzüne :)))) yemin ederim her cumaya gidip namazımı kılan bir insandım artık bu aq ülkesi böyle piç kurularının yüzünden dinden de soğudum.gavs mış şıh mış siktir lan göt SADECE 1 TANE YARADAN KURBAN OLDUGUM ALLAH VAR BİDE SEN başka yok hepsi onunla senin aranda :))) mustafa kemal atatürk yemin ederim bi yukardaki görmediğime bide sana gözüm kapalı canımı vermezsem adam değilim o kadar asır yıl milattan önce sonra asır geçti denk geldiğim döneme bak ne kadar orospu cocugu var hepsiyle aynı döneme denk gelmişim …. allahım sen affet sen konuyu biliyosun
götünün kılıyım,ayağını öpen yalatan hepsi aynı aq şerefinize bunu okuyup bitirdiğin için 1 duble daha rakı doluruyorum bugun arefe yarın şeerefe :)))

Last edited 1 yıl önce by Anonim
Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Bunlar din tüccarı parayla sana yanlış din satıyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
11 ay önce

piç zübbe, sen adam olamamışsın Allaha kulmu olacaksın. ayyaş pezevenk

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Aklı başında Ayyaş olmak sizin gibi mal olmaktan iyidir. Ulan binlerce yıl önceki mısır köleleri bile sizden daha akıllıdır.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Yedikleri kazığa inanmayan mal sürüsü var hala bu sahtekar köpeklere inanıp peşine giden öküzler gidin Allah tan isteyin bu devirde şeyh nedir şeyhinizi sikiyim

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Menzil candır gerisi yalandır

Last edited 1 yıl önce by Anonim
Anonim
Anonim
1 yıl önce

bu haberin yarısı hatta çoğu yalan gavs hzlerinin oğulları öyle değil ?

1642150651-b9291e.jpg
Last edited 1 yıl önce by Anonim
Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

hatta devamı var

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

OĞULLARI ÖYLE DEĞİLSE ÇALIŞAN KÖLELERİDE Mİ GÖRMÜYOR GÖZÜN.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

MENZİL CANDIR GERİSİ YALANDIR. Gavsımıza laf edenler siz önce kendinize bakın biz sizin gibi abuk subuk giyinmiyoruz düzgün giyiniyoruz ben şahsen menzil tarikatına bağlaıyım bundanda memnunum GAVSIM????❣????keşke menzilne gelsem ellerini öpsem çorbandan içsem ellerinden tövbemi yenilesem keşke

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

ne içiyosun lan sen keko 🙂

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

tövbeyi allaha edeceksin. allaha şirk koşmaktır bu yaptığın. sizin gibi dinden haberi olmayanlar yüzünden bu gibi insanlar köşeyi dönüyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Kardeşim tövbeyi yenilemek demek gavsa tövbe etmek değil yukarıdaki tövbeyi yenileme ritüelini bir daha dikkatli dikkatli oku

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Ulan salak birazcık gözlerini açsan günah işlediğini görürdün.O şeyhin ben ta …. Töbveyi allahtan yenile şeyh soytarısından deil.Allah gidin çarşaf mı giyin demiş??? Salaklar! Asıl düzgün giyinen biziz.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Ne varmış lan kendimizde???? He??? Mükemmel insanlar değiliz.Ama şunuda bilin çarşaf giymek ile müslüman olunmuyor.Müslüman davranışların ille olursun.Öbür türlü anca Arap olursun.

1 13 14 15
mutlakaoku.com | Pdf Kitap İndir | Telecharger Livre GratuitDescargar Libros Gratis | Free pdf download | Kostenlose eBooks |
486
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x