Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

222
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
66 Yorum Konuları
156 Konu cevapları
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
200 Yorum yazarları
AnonimAnonimAnonimAnonimAnonim Son yorum yazarları
muhammet ali hüseyin
Ziyaretçi
muhammet ali hüseyin

allahın dinini varlıgını dünyalıklarına nefislerine sermaye tutmuş fasıklar evanjelist hıristiyan siyonist yahudi dölleri ehlibeytmiş ehlibeyt kalksa gelse birinizi yaşatmaz kandırın bakal7m

Kindar Nesil
Ziyaretçi
Kindar Nesil

Niye bilmiyorum da birileri bir yerini gösterip jet alır sorun yok, müslüman ticaret yapar bir yerlere gelir bizim milletin bi yerine batar. Müslüman mercedes’e binemez mi? petrol ofisi olamaz mı altın satamaz mı be? Ben menzile gittim. Kimse benden para istemedi. Lahmacun yedim, bedava çorba içtim namaz kıldım çıktım. Gidip… Daha fazlası»

Sorgulayankişi
Ziyaretçi
Sorgulayankişi

vergi ??? 😀 hani zekat ? allah ü teala sormaz mı ben size kuran-ı kerimi yolladım , neden ona değil de bu adama tapınıp af dilediniz??

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Müslüman zengin olamazmı?elbetde olabilir buna kimsenin itirazı olmaz .sorun şurda milleti beleş çalışdır işcilik maliyetin olmadıgı için mütahitle haksız rekabet et yapdıgın binaları aynı fiyata müşterisi hazır millete sat.sofilerin dükkanından alış veriş yapın de isim hakkı olara 100 bin tl iste.100 bin vermessen bu isimle dükkan acamazsın de yoksa sofileri… Daha fazlası»

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Nedense babanız trup emrettikten sonra menzil vs cemaatlere saldırı başlattınız ,, Menzili bilmem gitmemişim gitmem elimde kuran ve sünnet kitapları hayatımıza devam ederim .. Zaten oralara çok büyük sorunu derdi olan çare bulmaya gider ve giden çok kişinin düzeldiğini görüyoruzda Bu sam amca niye bu kadarkorkuyor taa okyanus ötesinden menzilin… Daha fazlası»

meram
Ziyaretçi
meram

ESSELAMUALEYKÜM KARDEŞLERİM KAFİRUN SURESİNDE NE BUYURMUŞ YARADAN DEKİ TAPMAM SİZİN TAPTIKLARINIZA SİZDE TAPICI DEĞİLSİNİZ TAPTIKLARIMA SİZİN DİNİNİZ SİZE BENİM DİNİM BANA ?? ALLAHU TEALA NE BUYURMUŞ beni seven peygamberimi sevsin onun dediklerini yapsın ona uysun PEYGAMBERİMİZ NE DEMİŞ EHLİBEYTİMİ SEVSİN DEMİŞ BİR GEMİ VAR VE ONA BİNE ASLA BATMAZ DEMİŞ… Daha fazlası»

tarık
Ziyaretçi
tarık

Ayetleri de yanlış kendine göre çarpıtıyorsun kardeşim çarpı lacan Allah’u Teala Peygamber efendimizin 2 oğlunun Kasım ve Abdullah’ın canını almadı mı neden aldı acaba bir düşün peygamberlik elden ele devam etmesin diye Fatma anamızın soyundan gelini peygamber yerine mi koyuyorsunuz. siz yanlış tasınız çığırtkanlık yapmayın son peygamber ve onunla mucizeler… Daha fazlası»

çetin
Ziyaretçi
çetin

hadisi şerifde peygamber efendimiz (sav)buyuruyorki.gerçek
alimler, gökteki yıldızlar gibidirler hangisine tabi olursanız kurtuluşa erersiniz.

Enes
Ziyaretçi
Enes

lütfen hakaret etmeden önce Allah rızası için okuyun niyetiniz iyiyse okuyun Allah dostuna düşman olana Allah savaş açar Biz sofiler Gavs Hazretlerine öyle düşündüğünüz gibi ibadet etmiyoruz Allah dostu diye arkasındayız Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye hürmet gösteriyoruz onca insanı namaza başlatıyor onca kadına çarşaf giydiriyor onca içki kullanan insanları… Daha fazlası»

Yavuz
Ziyaretçi
Yavuz

Selam dostum, Nedense bütün insanlar kendi fikirlerini, 9 doğrunun arasına 10. kendisi doğrusunu sıkıştırarak kabul ettirmeye calisir.. 1. Allah dostlarına düşmanlık, eğer Allah(cc)yakinligi ve hizmeti üzerinden yapiliyorsa dediğinde haklisin, yok ehli keyf üzere şatafat, depdebe, gösterisinden ötürü ise o halde boynuzsuz keçinin boynuzlu keçiden alacağıni ötede Allah(cc) taksimatini yapar.. 2.… Daha fazlası»

Kul
Ziyaretçi
Kul

Cevap vermeye calisirken sacmalamissin yahu bir film ile rabitayi nasil ornek gosteririsin bilgin varsa konus yoksa sus ki herkes cikip fetva vermemeli o.zaman tarikatlarada gereksinimimz kalmaz cunku herkes.herseyi biliyor ya bak.kardeş sen.iyi kalplisin anliyorum ama insanlarin hepsi iyi kalpli degil eger oyle olsalardi inan hayat daha guzel olurdu son olarak… Daha fazlası»

Enes
Ziyaretçi
Enes

film ile rabıtayı karşılama değil ortada seçenekler var hepsini yapıyoruz hepsiyle şirk mi işlemiş oluyoruz ? Ama sırf rabıta yapınca gavs hazretlerini düşünüyoruz yüzünden nur geldiğini düşündüğümüzü söyleyince En büyük şirkleri işlediğimizi söylüyorlar ve bunu söyleye bilecek insanların yapabilicekleri saatlerce filmi izleyip ordan şehvet düşünüyor anlatabilmişimdir umarım Allahın selameti üzerinize… Daha fazlası»

erkan demirel
Ziyaretçi
erkan demirel

Tek başıma yapabilirim deme bu devirde Şeyhi olmayan insanın Şeyhi Şeytandır.

düşünen müslüman
Ziyaretçi
düşünen müslüman

Peki kuranda yada Peygamber efendimiz tarafından neden böyle bir şey şöylenmemiştir.Sınavımız dünya düşmanımız zaten nefs ve şeytandır Bir insanı Allah yolunda önder bilmek insanı şirke götürür Allah dostu oldugunun isbatı nedir herkes namaz kılar herkes kuran okur Hakkın huzurunda ve Kimin değeri nedir kimse bilemez hıristiyanlığı islamdan ayrı kılan iki… Daha fazlası»

Obir sofi
Ziyaretçi
Obir sofi

Şeytan allahın düşmanı ise sadıklarla beraber olun diye emretmiş rabbim kim bu sadıklar işte bu sadıklar evliya enbiya seyyid esviya ve gavs hzleridir tabiki inanıp yaşayana

enişten
Ziyaretçi
enişten

gavs ne demek lan soksok?
adamı Allah ilan ettiğinin farkında mısın ****.. s**** şeyhini dergahını
o**** ç**** sizi

Barakkaya
Ziyaretçi
Barakkaya

Bu ayette bahsedilen Okuma yazması olmayan Gavs hazretleri mi? Bana biraz ilginç geldi…

ali veli
Ziyaretçi
ali veli

KArdeşim rabıta denilen hadise de uydu örneğinde olduğunu gibi. Yayın bir yerden geliyor ama uydu vasıtası ile bütün dünyaya ulaşıyor, Gavs’lık makamı böyledir. Ktub falanda vardır ayrı. Allah katında mertebe bitmez. Gavs dünya da böyledir. Ehl-i Sünnet dünya da var oldukça dünya dönecektir. Peygamberler gönderildi neden? Rabbi öğretmek, emirlerini ve… Daha fazlası»

Hayrunnisa Sarıoğlu
Ziyaretçi
Hayrunnisa Sarıoğlu

Elbette haksızsın. Şuan bahsettiğin kişilerin Allah dostları olduğunun farkında mısın? Allah’ a dua ederiz, günahlarımızdan tövbeleriz bir daha o hataya düşmemek için pişmanlık duyarız. Allah Dostları Allah’ a yakındır, Allah onların dualarını kabul eder. Allah Dostları ile Allah’ a tövbe ettiğimizde, Allah Dostları bize dua da eder, Allah’ ım falanca… Daha fazlası»

Ali ERDİNÇ
Ziyaretçi
Ali ERDİNÇ

O senin kafanda öyle kur’an ve peygamber yol göstericidir öcü gücü suçu değil örneğini yakın zamanda gördük tarikatcıların neler yapabileceklerinini.

Selami
Ziyaretçi
Selami

Bu bir AYET mi ?
Yada sahih HADİS mi ?

Nurullah
Ziyaretçi
Nurullah

Böyle bir ayet yoktur sahih hadiste değildir
Geniş izah gerektiren bir sözdür manen doğru bir sözdür âvam kişi bu sözü anlamakta güçlük çeker

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır lafı kadar bence Allah ve Resulune sevimsiz bir laf olamaz ayrıca bu şeyh pežinde olmayan tüm müslümanları şeytanın yolunda gibi ifade ederek çok da büyük bir iftiradır ve günahtır senin bilgin çapın bu ettiğin iftira ile gayet açık ve net, kuranı mealen okumadığınızdan böyle cahilsiniz kuranda… Daha fazlası»

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Kainatın efendisi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) ile, bahsettiğiniz o şahsı kıyaslamayın, efendimizin yaşantısıyla senin efendinin yaşantısı çok farklı. Ticaret yolu ile kazanmak helal ama ticarette dini kullanmak haramdır. Peygamber efendimizin mal varlığı ile senin efendinin mal varlığını bir kıyasla, efendimiz dünya malı istememiştir

Sarı
Ziyaretçi
Sarı

İngiltere kraliçesi uçakları var islam düşmanı küffarlara mal yakışır. Madonnanın yatı var yakışır yahudileri tüm zenginlikler yakışmış abi bi Allah Evliyasına Yakışmaz,öylemi valla Müslümana en iyisi yakışır. Peygamber efendimiz Kuran ve ehlibeytini ümmete emanet etmiş.Yaşantısı farklı derken asıl keramet o kadar paran var hiç reklam yapmadan o kadar meşhursun şanlısın… Daha fazlası»

Nihat
Ziyaretçi
Nihat

Sen allahh dostu değin kişinin arkasından gideceğine kendin allah dostu olmaya çalışsan daha mantıklı olmaz mı allaha ulaşmak için aracıya gerek yoktur o herşeyi bilen duyandır türkiyede insanlar açlıktan ölüyo madem allah dostu paylaşın malını siz resmen kendini bişi sanan kıllı bi adama tapıyonuz bişi ürettiğiniz yok bunca servet nerden… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

hic kimse kendi bsina allah dostu olamazseyhe ihtiyac vardır hickimse tek basina allah dostu olamaztek basına ancak seytanın maskarasıolurpeygamberler dahi aracı olmadan allahla irtibata gecemiyoraracıya gerek yoktur diyenlerdinsizlerdirahmak insanların sozudurpeygamber efendimizzenginler zekatınıverseler dunyada fakir insan kalmaz buyuruyoralah dosları dunyadakı fakir insanlara vakıf aracıile zaten dağıtıyor allah onlara daha cok veriyoronlar… Daha fazlası»

Barakkaya
Ziyaretçi
Barakkaya

Allah dostu olan Hz.İbrahim (s.a.v) peygamberin torunu olan Cehennemlik Ebu Leheb hakkında inen Tebbet Süresi okursak ayıp mı olur… Adap sıkıntısı mı oluşur… Bu arada bir adamın dedesi, babası, kendisi Allah dostu, oğlu ve torunu da Allah dostu olacak kıyamete kadar… Allah dostu olmak silsile ile olması Kur’an gerçeği uyuşmadığı… Daha fazlası»

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Bari bana masal anlatma 20 yılım bu kapıda heba oldu.rabıta yapacağıma rabbimin nimetlerini tefekkür etmediğime pişmanım.Rabbim senide bu şirk bataklığından kurtarsın

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Fatiha Suresi 5. Ayet:(Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bakara Suresi 186. Ayet: Kullarım, sana beni sorarlarsa bilsinler ki ben, muhakkak onlara pek yakınım. Beni çağıran, bana dua eden kişiye çağırdığı, dua ettiği anda icabet ederim. Artık onlar da benim çağırmama koşsunlar, bana inansınlar da doğru… Daha fazlası»

Ahmet Nursi
Ziyaretçi
Ahmet Nursi

hz.bediuzzamanın niçin hediye kabul etmdiğini,bir elbiseye niçin kırk yama vurdugunu,bedelini ödemediği hiç bir vasıtayı niçin kullanmadığını öğrenirseniz zihniniz çok berraklaşır. selam ve dua ile

Alperen Gündüzalp
Ziyaretçi
Alperen Gündüzalp

Kişiye her duyduğunu söylemesi günah olarak yeter buyurmuş Peygamber Efendimiz asm .Sağdan soldan duyduğunuz , doğru olup olmadığını bilmediğiniz şeyleri yazarak günaha,yalana,gıybete ,iftiraya giriyorsunuz.Mahşerde o zatlar ve müntesipleri ile hesaba çekileceksiniz

Yalan hikayer
Ziyaretçi
Yalan hikayer

Burda yazılanların hepsi çarpıtılmıştır.Sakın inanmayın.Eğer hakikat leri görmek isterseniz Semerkand iletişim merkezlerine gidin tüm sorularınızı sorun hepsine cevap verirler.Bu yola girip de zarar gören yoktur.Evet zengin hayatları var dışardan bakınca ama bu hayatı müridleri ile paylaşıyorlar.Başı açık alınmıyor demiş hayat kadınları dahil olmak üzere alyaş bile alınıyor tövbe edip topluma… Daha fazlası»

Nilüfer
Ziyaretçi
Nilüfer

Peygamber efendimizin döneminde tövbe verme olayı varmıymış. Birilerinin efendimize tövbe vermeye gittiğini tövbe vermeden önce böyle şartların olduğu nerelerde yazıyor. Bu yetkiyi kimden almışlar merak ediyorum yani sana gelip edilen tövbeler kabul olunur diye kim demiş

Evran
Ziyaretçi
Evran

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

Evran
Ziyaretçi
Evran

Peygamberimiz zamanında akabe biadı yapılmıştır peygamerimiz elini sahabilere tuttururak ve bez parçasıyla biatlarını kabul etmiştir bu arada tövbe şeyhe değil Allaha yapılıyor yanlız allahın dostu ile beraber Allaha tövbe ediliyor.

mustafa yiğit
Ziyaretçi
mustafa yiğit

öyle bir çocuğu yok biliyorum .. Yani provakatif bir yazı yazılmış. Şunların cevabını vermelisin. İsteyen gidebiliyor mu? Senden haraç mı alıyorlar. Ne gibi zorlayıcı koşulları var? İnsanları kandırmak için ikna odaları kullanıyorlar mı? Sen neyin kafasını yapıyorsun? Parası olan araba alamaz mı? Koç ülkeyi haraca bağlıyor onları eleştiriyormusun? Devleti nasıl… Daha fazlası»

Sorgulayankişi
Ziyaretçi
Sorgulayankişi

koç vergi veriyor 😀

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Koç da çalışan 200 bin kişi var hepsi en yüksekden maaşını alıyor aileriyle 1 milyon kişi eder.ayrıca koç kimseden para pul istemiyor beleş çalışsırmıyor cennete götürecem demiyor allahla kandırmıyor.koç holdingin bir çalışanını beleşe çalışdırdıgı görürsen mahkemeye ver.vergi kaçırdıgını görürsen yine mahkemeye ver.o gavsın zenginligi müritlerinden allah yolunda bagış yapın dergi… Daha fazlası»

bir Demet yasis
Ziyaretçi
bir Demet yasis

Ben menzile gitmiştim hatta şeyhlerin eşlerine anne diyorlar işte o anneler şatafatlı kıyafetler Ziynetler filan takınmış tamamen islam dininin emrettiği gibi olmayan debdebeli hayat tarzıyla prensesler gibi hüküm sürüyorlar.. Türkiye’nin her yerinden bedava hizmet etmeye, Daha doğrusu bi ekmek ve çorbayla gün geçiriyorlar.. İplere tutunup tövbe ediyorlar bu papazların günah… Daha fazlası»

Derya
Ziyaretçi
Derya

Çok iyi özetlemişsiniz, insanlar bu suistimali gidip yerinde görmeli.

M akif
Ziyaretçi
M akif

Her zamankiki gibi baştan sona ön yargıyla yazılmış o kadar cok yanlış iddialar varki mesela zengin degilsen corba ekmege mecbursun deniyor fiyatlar 4 katı deniyor üzerinde 10 TL si olan kalın bir kebab ve icecek alabilir lahmacun İstanbulda 4 lira orada 2.5 TL burada yazanlara söyleyecek sözüm yok onların derdi… Daha fazlası»

Gülçin Özcan
Ziyaretçi
Gülçin Özcan

günah da çıkardınız mı?

Hayrunnisa Sarıoğlu
Ziyaretçi
Hayrunnisa Sarıoğlu

Sizin günah çıkarma dilediğiniz şeyle bu bir değil. Şeyh e gider tövbe alirsin o sadece Allah ile aranda bir aracıdır. Ve dalga geçtiğiniz kişi Peygamber Efendimiz` in torunlarından gidip istediğin yerde araştır.
Madem hıristiyanlığı bu kadar iyi biliyorsun neden hıristiyan olmadın bu zamana kadar?

Hakan Türk
Ziyaretçi
Hakan Türk

Tövbe etmek İçin aracı şartmıdır.Eğer öyleyse Namazda nafiledir zira sizin söylediğinizden hareketle insanın aracı olmadan Allahın huzuruna çıkamayacağı çıkar.

sofi olur inş.
Ziyaretçi
sofi olur inş.

Şart değildir.lakin bir davaya girsen avukat şartmıdır değildir ama kanunları bilen biri yanında olursa o davayı daha iyi savunur dimi ilahi mahkemeye girdiğinde anlarsın Allah bizi affetsin.

AKIF
Ziyaretçi
AKIF

Fatiha suresinin anlamini iyi okuyun araya biri gereklimi degilmi anlarsiniz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ey Aişe peygamber kızıda olsan namaz kılmadıkca bn dahi fayda etmem . . . 1grm düşünce zahmeti ile bu adamlara gerek kalmıo din bukadar zor degıl bunlar yüzünden kafalar kayık olay belli kuranda hersey belli allahdan daha mı iyi biliyorlar lar.. biz kuran ı ap açık indirdik demiyormu dahasona söz… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Verdiğiniz örnek dünyevidir oysa inanç din ibadet dünyevi değildir

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Onun allahın dinini daha iyi bildigini siz idda ediyorsunuz.ayrıca yüzlerce kitap yazan arabcayı ana dili gibi bilen ana dili arapça olöadıgı halde uluarar arası münazara yarışşmasında 1.olanlar var.oraya gidenlerin hiç biri onun ilmi için gitmiyor.çünki ilmi yok orda iilme gerekde yok paso keramet uydururlar menkibe rüya anlatırlar.bir kişi anlatır digerleri… Daha fazlası»

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Peygamber efendimizin soyundan geliyor diye yaptıkları herşey doğrumu sayılmalı. Rabbimiz diyor ki ben size şah damarınız dan daha yakınım buda demek oluyor ki Bi aracıya gerek olmuyor

benim ya..nuri
Ziyaretçi
benim ya..nuri

zelle sadır olmuş…allah bilir …peygamberler günahsızz ya ondan..biz yanlış yapsak hemen en büyük günahkar olurus

Emrullah
Ziyaretçi
Emrullah

Müslüman günah işleyebilir ve pişman olursa tövbe eder. Allah’a edilen Tövbe için bir aracıya dinen gerek yoktur. Aracı düşünen şirke girer. Ezcümle, kimse Allah’ın elçiliğine yada memurluğuna soyunmasın çünkü kendi kurtuluşunun garantisi olmayan faninin birini kurtarırım demesi en kibarından traji komik bir fıkra olur ancak. Elhamdülillah müslümanız Arapça bilmiyorsak Allah… Daha fazlası»

tuncer
Ziyaretçi
tuncer

Allah: “Ey Nuh! O senin ailenden sayılmaz; çünkü kötü bir iş işlemiştir; öyleyse bilmediğin şeyi Benden isteme. İşte sana öğüt, bilgisizlerden olma” dedi.HUD SURSİ AYET 46
Bu ayete göre seyyitlik yoktur.maksat inanç ailesidir.

C
Ziyaretçi
C

Gerçekten allah ile arana kul mu sokuyorsun?

Seyit
Ziyaretçi
Seyit

Secdeye vardığında Allah ile senin aranda hiçbir perde kalmaz niye başkası aracı olsun

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Neden camide imamın arkasında duruluyor. Sana namazı o kıldırıyor. Neden?. Neden kuranda ALLAH CC birbirinize dua edin diyor neden anneden hastadan Bi büyükten dua isteriz. Neden ALLAH CC Cebrail as mı ve peygamberimizi koymuş araya onlar birer örnek bizim için peygamber efendimiz. Olağan üstü bir varlık değildi kuldu sadece bize… Daha fazlası»

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

imamsız namaz kılınmaz mı Ahmak herif bana imamlardan bahsetme onlar memurluğa imza atarken Atatürk ilke ve inkılaplarına ve anayasaya bağlı kalacağıma diye yemin ederler aç oku cahil birde bana imamı örnek gösteriyon ben 20 yıldır bu kapıdaydım pişman oldum genelevler meyhaneler için tek kelam söylemediler devlete hep rant

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sen bursadaki, müridletini erkek kadın demeden sır odasında ırzına gecen şeyhin nakşibendi ve halidi kolundan olduğunu bilmiyor musun. Dava dosyasını incele. Tarikat yoktur, mezhep yoktur. Peygamberimizden 200 yıl sonra din tüccarlarının çıkardığı hokkabazlıktır Neden camide hoxanın arkasında namaz kılıyoruz diyorsun. Namazda bir inyizam olsun diye cünkü cemaat namazıdır. Ordunun bir… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Imam in arkasında duruyoruz ve imam tek bir insan tek bir kalp gibi oluyor yani aracı değil tek bi insan gibi namaz kılıyor. Cebrail A.s gelince Peyganber efendimiz çoban sıradan bi insan okuması yok yazması yok o Allah ‘ın vahilerini ona iletiyor .

erol-karamürsel
Ziyaretçi
erol-karamürsel

cehalet aynen anlattığındır.neymiş cebrail aracıymış bak senn ,cebrailde kendine vekil aracılar koymuşmu her peygamberin aracısı farklımıydı onlardamı araçılar aracılarda aracılar mı koyardı. mesela,büyük şehirde bir vekil aracı ilcelerde vekil aracılar ,bak bakalım sizin aracı tarifinize uyuyormu.hangi peygamber el tutturup tövbe ettirmiştir,hangi peygamberin tövbe veren aracıları vardı,bir kimsenin şehadet getirmesiyle islama… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Elhamdülillah Allah cc razı olsun kardeşim;
Müslüman baktığın zaman sana Allah’ı hatırlatandır(Hz. Muhammed sav)
Menzil cemaati insanlara Allah’ı hatırlatıyor.Diyecek başka söz var mı?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

3 kere gittim 3 undede kendimle savaştım kalbimdeki müslümanlığa yetiremedim ama kendi cahilliğinden diye düşündüm şimdi bakiyorum ve çok pişmanım oraya gittiğim için tövbe nizi kendiniz edin rabbim bizi herzaman duyar inanın insana sevimli gelen bişey yok

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Lütfen sözünü geri al islamin bozulmadan gelmesiyle demissin çok yanlış konusuyorsunuz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bir hz isa örnegin BIZ Yani sizde müslümanlar icin bir peygamberdir onu ilahlasdiranlar hiristiyanlardir sizde sahmidir sihmidir nedir iste onu ayni hiristiyanlar isayi nasil görüyosa sizde onu öyle görüyosunuz

enişten
Ziyaretçi
enişten

bir insandan tövbe almakla alakalı kuran ve sünnetten delilin var mı?

emre
Ziyaretçi
emre

Dinini biliyorsan kitabını da anlayacağın dilde aç oku, Allah ile aranda aracı olamaz. Allah’a direk bağlanın diye de kesin emir var. Aracı koyarsan şirke düşersin ki bu daha ilk adımda öğrenmeniz gereken bişey

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bunlar kim ya peygamber efendimizin soyundan falan geldikleri yok. Inanmayin bunlara bunlar şarlatan

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allahla aracı ne ya Allak kul ile arasına kimseyi sokmaz Allah kuluna ben size şah damarından daha yakınım diyor ne aracisi

By_kabatas53
Ziyaretçi
By_kabatas53

Kulun miracı namazdır. O ki Allah içimizden sessiz geçenleri dshi bilendir. İyi veya kötü niyetimizi dahi bilenken ne diye hacı hocanın eteğini öpüp ondan nedet umalım. Ben sabahtan aksama 40 derecede tarlada bi çorbaya çalışiyim adamlar katrilyonları götürsün. Boynuma iymik takıp günahımı affetsin. Bağ kursun bak srn. Büyücü mü bunlar.… Daha fazlası»

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Bacım ben eski sofilerdenim tevbe ettim bir daha gitmem ayette Allah cc şöyle diyor beni sana sorarlarsa de ki ben onlara çok yakınım dua etseler dualarına icabet ederim…bana şah damarımdan daha yakın olan Allah ile arama neden birini sokayım bana Allahın kitabı kuran ve sünnet yeter.ben mytfak sorumlusuydum kaburga dolmasından… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile arada aracı olmaz bilin istedim…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

O sahsi neden Allah ile arama sokayim ki!?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

tiri viri kizim soylediklrtin sikinti burda kimse benim ve allahim arasinda olamaz yol gosteremez oyle birine ihtiyacim olursa kur’ani kerim bana yeter

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kardes eskiden insanlarin yuregi temizdi ibadet ve zikirle meskul olanlarin bazilarinin kalp gozu acilirdi. Şeyh burda devreye girip muridi yapastan bu hallere alistirirdi gani senin anliycagin Allahla arana kimseyi degil hasil olan durumlara karsi seni yonlendirecek kimseye ihtiyac olmasi Ben hic tarikara girmedim bicok olayda hasıl oldu tek basina durumlar… Daha fazlası»

KURAN DİNİ
Ziyaretçi
KURAN DİNİ

E hey Kuran bilmez, islam düşmanı. Şeyh Allahla kişi arasında aracıdır demek nedir? Dinden çıktın münafık Allah bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu söylerken utanmadan cahil menzilin paragözünü aracı ilan edersiniz. Bal gibi günah çıkartıyor. Bu şeyh dediğiniz hokkabazlar hakkında Luran ne diyor onu öğren cahil. Siz Allahın dinini bozan… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sözde müslüman Yüce Dinimiz Islam’a göre Allah ile kul arasına kimse giremez.Evet orda yapılan Hristiyan adetidir. Papaz seni dinler günahını tanrı adına affeder. Bu din tüccarları sizi kandırsın, siz de koyun gibi davranın. Tam cahiliye devri yaşantısı….

fatih
Ziyaretçi
fatih

Araci mi dedin, hani papaz larin günahlari silmesi icin araci olmalari gibi mi, araci olmadan direk Allah’tan af dileyemiyor muyuz. Peygamber torunu olmasi o insanlara hic bir özellik ya da iltimas vermez.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ne torunu peygamberin hepsi yalan insan sömürüsü siz enayisiniz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah arasında bir aracı diyorsunuz yani ruhbanlik.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Putperestler de Allaha inanır fakat aralarına putları koyarlardı.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

peygamberin torunu olduğunu belgesi varmı yok kim diyor onlar,araplar bizi arkadan vurdu derler,kimdi bunların başı şerif hüseyin peygamberin büyük oğlundan torunu.madem bu kadar müslümansın neden araştırmadan kabullenirsin,bir ayakkabı elbise … alırken dahi kaçkere bakıyorsunuz da kime tabi olaçağının nedenlerin niye araştırmadın.biliyormusun islamı yozlaştırmak için siyonistlerin kurub desteklediği bir örgüt olduğunu,fetö… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Senin Allahına kurban!!!
tevhitten başkası yalan

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Niye? Allah’a ulaşmak için aracıya ne gerek var. Şirk içinde boğulmuşsunuz. Yazık.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Peygamber torunlarından derken yani? 🤔 Peygamber kendi kızına bana güvenme amelin seni kurtaracak diyor! Şimdi neyi kimi baz alalım. Allah’a ve peygamberini kullanarak insanları kandırmayın vazgeçin!

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

VALLAHİ HELAL OLSUN KARDEŞİM BU KADAR NET ANLATILMAZDI

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile arana koyduğun şeyhinin ahiret garantisi mi var ki sana yardım edebilsin!! Sömürülüyorsunuz açın gözünüzü ey saf halkım…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah ile kulun arasında kimse aracı olamaz kardeşim dikkat edin küfre düşüyorsunuz..

benim ya..nuri
Ziyaretçi
benim ya..nuri

ya koskoca yusuf peygamber adını referans yapmış bir tevbekara da kendıne gelememiş ALLAH bu gayretine dokunursa neolursunuz yaaa…tevbe ettiğine pişman oluyo insan …tevbeestağfirullah…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Dua ve yakarış için bir aracıya gerek yok.gercek ve tek araci kutsal kitap, kur-an dır.embesil hayrunisa

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Verdigin cevap bile cok sacma biliyomusun cahilce niye hiristiyan olmamisin

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Peygamber efendimizin soyu diye övünmeyin
Hz muhammedin sav öz amcasi ebu leheb biliyosunuz demi

Can
Ziyaretçi
Can

Sırtına eşşeklerin taktığı tırmığı takıp peygamber soyundan geldiğini iddaa ettiğin soysuzun bahçesini sürdün mü yavrucuğum? Bunu yapmamışsan günah çıkaramazsın.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allahla kul arasında aracı yoktur.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Dostum peygamber torunu dıyosun bende seyyıdım Elhamdulillah ama senın seyhın Kürt kökenli ve kürtten seyyıd olmuyo bılmıyosan öğren

Eren
Ziyaretçi
Eren

Allah neden bir aracı istesin.ben seyhe iletecem seyhde Allaha iletecek.varmı boyle bisey?Cahil cahil konusupda siz dinden cıkmıssınız bari baskasına sebep olmayın

A. Kerim Karaca
Ziyaretçi
A. Kerim Karaca

Paşam okuma yazma ögrenmek için neden okula gidiyorsun Ellah cc sana akıl vermiş o zaman git kendin ögren ha anladım senin gibilerde akıl ne gezer

mertcan yiğithan
Ziyaretçi
mertcan yiğithan

alakaya bak çay demle. allah madem aracı istiyordu neden kuran ı yolladı ? harf okumak için öğretmene ihtiyaç duyuyormuşuz , senin kuranı okuman için hangi aracıya ihtiyacın var ? türkçe bilmiyor musun ? arapça okuyacam diyorsan defol git arapça öğren o zaman. allahın bizzat peygamberine gönderdiği ayetler var , sakın… Daha fazlası»

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Belliki sende benim gibi koyunsun fakat ben kurban edilmekten son anda kurtuldum Elhamdulillah

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

TAMAM BELKİ BİLGİSİ OLAN BİR SÜLALEDİR. LAKİN PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) HZ. HATİCE ANNEMİZ İLE EVLİ İKEN ZENGINDI. AMA PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) DE MAL VARLIĞI VARDI HEP DAĞITIRDI BAZI ZAMAN GÜNLERCE AÇ KALDI. AMA BUNLARA BAKINCA HAVUZLU EVLER YAT KAT UCAKLAR VS VS.. EĞER BU YAZDIKLARIM YANLIŞSA ALLAH BENİ AFFETSİN. BEN… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Salak herif Allah kitapmı?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Dosdum okuma yazmak için okula gidersin.hasta olsan doktıra gidersin eczaneye gidersin bir ilin olursa evine usta çagırırsın bunların hepsi iş kolları.senle şurada ayrılıyoruz.sana okuma yazma ögreten ögretmen bana infak edinmi diyor?sizi cennetemi götürecem diyor?iki kaşının ortasına beni getir seni peygambere baglıyım ordanda allahamı baglıyım diyor?seni kibrit kutusunda cennetemi götürim diyor?okudun… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

yusuf peygamberin zellesi gibi…allah var ululanmak ister…başlarsan şöyledi böyledi falancaydı pişmancaydı sırt üstü bırakıverir maazallah…git işini filanca görsün der doğru cehenneme…filanca ile pişmanca…yanar valla

Nemrut
Ziyaretçi
Nemrut

Ha siktir ordan. Dini kullanarak insanlari sômurenleri gelip burda savunma. Kendilerince Allahcılık oynuyorlar. Bir insanın önünde eğilip etek öpmek nedir lan? Allahtan Korkmaz aşşagilik İnan’lar.

eski_sofi
Ziyaretçi
eski_sofi

Bizim bütün servetimiz mal varlığımız bu insanlar a gitti ben ömrümü verdim bu kapıya ama sonu kocaman bir hiçlik oldu bilmeden konuşma seyyitlerden susmayan telefonum bir kere çalmaz oldu çünkü alacakları bir şey kalmadı çoluğumun çocuğumun rızkını heba ettiler konuşsam yer yerinden oynar ama susmak bazen en güzeli ahirette hepsinden… Daha fazlası»

a.e.
Ziyaretçi
a.e.

Diğer insanların da sizin yaşadıklarınızı yaşamalarını ve aldatılmalarını istemiyorsanız, gerçekleri söyleyin.
hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan idi.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bence susman çok büyük vebal. Konuş ki başkaları da yanmasın.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah bir ayetinde diyor “aklını işletmeyenlerin üzerine pislik yağdırırım” Sende aklını işletmemişsin bak ne hale gelmişsin Allah herkese akıl fikir vermiş.Bunlar hep başımıza Kur’anı kendi dilimizde okumadığımız için geliyor hala insanlar arapça okumaya çalışıyorlar ne anlıyorlarsa.

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Ağzına sağlık ben bile konuşsam burda bir sofi dahi utancından konuşamaz 20 yılım heba oldu hakkım helal değil

erol
Ziyaretçi
erol

bende gittim gördüm 7 gün kaldım gitmedende vekilden tövbe aldım oradada tövbe aldım ,çay da içtim çorbada gitmeden önce 1,5 seneliktim.hani bazılarının yere göğe sığdıramadıkları yerler kişiler varya neler anlatırlar neler,gidip görmek lazımmış.dönüşte nemi oldu ,kendi kendime bu kuranın anlattığı peygamberin anlattığı islam dini olamaz ben böyle saçmalıklara böyle bir… Daha fazlası»

YAVUZAKTAS
Ziyaretçi
YAVUZAKTAS

SEN DEVLETE HİZMET NEDİR BILIRMISIN SANMAM O YALANCI ŞEYH VİCDAN SÖMÜREREK SEMİRİYOR VE ISLAMA GÖRE KAFİRDİR ŞİRK KOŞUYOR

İsmail üçüncü
Ziyaretçi
İsmail üçüncü

1998 de gittim gördüm.. şeyh denen adam milleti 66 ya bağladı.. ALLAH la insanları kandırıp ticaret yapıyor.. ayrıca corba da o zaman 1 milyon du yani bedava değil..din satıp zengin lüks hayat yaşıyorlar.. sigara içmek nerdeyse farz…bunların ipleri çekilmesi lazım…hangisini anlatayım.. müritler kara cahil…ALLAH aklını kullanmayanın 0zerine pislik yağdırır.. yunus… Daha fazlası»

MÜPTELA
Ziyaretçi
MÜPTELA

Bilesiniz ki Allah dostlarına asla korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Onlar ki, iman etmişler ve takvâya ermişlerdir, işte onlara hem bu dünya hayatında hem de âhirette müjdeler olsun! Allah’ın sözlerinde değişme olmaz; (öyleyse) en büyük kazanç budur.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ben yirmi yıl onlara bağlı kaldım Rabbim beni affetsin onlarıda ıslah etsin tevbe ettim gördüklerim duyduklarım ürkütücü…koskoca peygamber sav kızım sakın bana güvenme belki ben bile seni kurtaramam diyor bunlar önce kendini kurtarsın

zehra
Ziyaretçi
zehra

yalanlarla dolu, şeytan boş durmuyor işte birileri sürekli fitne fesatlık çıkarma peşinde, aptal olmayın bir şeyler öğrenmek istiyorsanız tek taraftan bakmayın. bunun gibiler Müslümanların sadece tarla ekip biçmesini fakirhanede yaşamasını istiyor yazık şeytanlaşmış zihniyetleriniz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ben 7/01/1983 Yılında gittim. Maalesef yukarıda yazılı olanların doğruluğunu gördüm. Kitap almak istedim, normalin 2 katı, hediyelik almak istedik 2 katı. Lokantada kuru fasulye pilav yedim 2 katı . Evet orayı gezen gören kişi ona göre karar verir. Sadece bir soygunculuk, sadece milleti köleliğe bağlama işlemi vardır. Yukarıda yazılanların hepsi… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

iddia edemem yazdıklarının atmasyon olduğunu ama bence yalan ve uydurma yapıyorsun ,ön yargıdanda fazlası,yalan söylüyorsun çok uzun yıllar giden biriyim diyorsun 1- bilerek yalan söylüyorsun 2- çokk cahilsin 3-duyduklarını anlatıyorsun.5- dini bilgin sıfıra yakın duyduklarının bilgisini gerçek islam kuran gibi algılıyorsun şirk nedir nasıl olur hiçç bilmiyorsun hiçç papazların tövbe… Daha fazlası»

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Kürt bir tarikatı Türk milliyetçisi devletçi kafalı bir tarikat yaptınız. Devlete millete hizmet nasıl oluyor. Bir tarikatın görevi devlete hizmet mi? Bundan daha saçma Akat bir şey olr mu?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

S*ktir lan ordan

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hizmet derken fetoculerin bahsettiği hizmet gibi mi?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Vatan millet aşkı; okulda,evde,asker ocağında öğretilir. Eğer buralarda bir eğitim öğretim almadıysa yarin birgün fetö yavşagının yaptığı gibi bunların kulu kölesi olur, boyunduruğu altından kurtaramazsın kendini. Bunlar dini suistimal ve sömürü araci olarak kullanip insanları kullanıyorlar.

alisevenkul
Ziyaretçi
alisevenkul

sanki gidip görmüş yaşamış gibi konuşuyorsun hiç bir şeyden haberin yok ön yargıyı oluşturup bundan kaçabilece ğin anlamına gelmez ehli bey te dil uzatan allah cc savaş açmış demektir. sen maddiyatcısın ben bir birey olarak seni kınıyorum ve bu yazını kabul etmiyorum yargılamadan önce bir git ve gör kul hakkı… Daha fazlası»

Prometheus
Ziyaretçi
Prometheus

Gördük. Hiç götünüz başınız oynamasın.

Emine demirci
Ziyaretçi
Emine demirci

Yazıkki kulaktan duyma blgilerle yazılmış tamamiyle karalama amaçlı başka bir amacı yok

SİVASLI YİĞİDO
Ziyaretçi
SİVASLI YİĞİDO

Kasıtlı olarak yazılan yalan ve yanlış bilgiler. Hak dostlarına düşmanlık eden insanların başvurduğu iftira ve yalanlardan ibaret…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Emin’e sen önce islamiyeti doğru ve ehlinden öğren. Alaaddin palevi hocayı dinlemenizi tavsiye ederim kendisi hakikatende âlim

SİVASLI YİĞİDO
Ziyaretçi
SİVASLI YİĞİDO

Baştan sona yalan ve iftira dolu haline yazık… İslama dair ne biliyorsun ki islam dininin emrettiği gibi bir hayata sahip değiller demektesin. Gidersin adamlar bedava çorba verir, bedeva ekmek verir, yersin içersin yatar gelirsin sonra buradan arkasından iftira atarsın nankörlükten başka nedir yaptğınız. Yok haklarını helal etmezlermiş, yok cennete giremezsinmiş… Daha fazlası»

Hakan Türk
Ziyaretçi
Hakan Türk

Bedava yemek sadece fare kapanında olur.Fetöde gençleri evlerde ağırlayıp yemek veriyordu.Amaç yakından tanıyıp işine yarayabilecekleri kullanmak.Bu kadar basit aslında her şey.

Nemrut
Ziyaretçi
Nemrut

Bedava bok bulsanız yersiniz. Allahı kullanıp insanları sonuren soytarıları burda savunmayın.

Diyarbakırlı
Ziyaretçi
Diyarbakırlı

Vallahi yüzlerine söylüyorum billahi de söylüyorum Rabbim şirk bataklığından kurtarsın

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah cc razı olsun kardeşim

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

Hemen tevbe edin nasiplenmemiş olmanızdan dolayı bu kapıyı suçlayamazsınız !

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

sen yalancısın sahtekarsın menzilde seyda hz lerinin ne eşini ne kızını nede gelinini görmen mümkün değil 15 seneden beri giderim asla katyen görmüş değilim sahtekar yalanlarınla insanları kandırma

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bütün tarikat şeyhlerinin canı cehenneme inşallah.Aptal insanları kandırıp kendileri lüks içinde yaşıyorlar.Son model arabalar altlarında.

erol-karamürsel
Ziyaretçi
erol-karamürsel

ben m raşit erol zamanında bağlıydım kurbanmışım zor anladım ve bıraktım.anlatılanlar tamamen doğru,perişan biryerken şimdi gitsem mümkünü yok tanıyamam yerini.bereketli şifalı okunmuş korumalı gibi anlatımlarla al al kendine çevrene al ne denirse al sus konuşma sorma eleştirme… vardır hikmeti de otur yerine,yanlışını görsende siz anlamazsınız vardır hikmeti,giden alkolikler esrarcılar gidince… Daha fazlası»

DİRİLİŞ
Ziyaretçi
DİRİLİŞ

Sana hidayet nasip olmamış

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

doğru söyleyeni kaç köyden kovarlar …verilenin haddi hesabı yok vergi misali vatandaştan topla topla sonra bişeyyok …bizde allah için veriyoruz…hesabı da allah içindir…bunlaa büie millet…verdin mi senden iyisi yok…allah düşüregoymasın dua ederdi eskilerimiz …bakbakalım zırnık kopuyo mu şerefesizlerden… gençken başka yaslanınca başka…hep kandırmaca…

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bir demet yorumlara baktım herkes kendi nefsinden konuşuyor.bi akıllı çıkıp da demiyor ki islamda aslolan nakildir diye yani: Allah hayat tarzı olarak peygamberi örnek göstermiş.o mütevaziydi dünya hayatına meyletmedi ashabı suffe açken evinde yemek yiyemezdi o yetimlerin babasıydı fakirlere düşkündü hatta fakirler zenginlerden 40yıl önce cennete girer diyerek:rabbiö beni fakir… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

super bir anlatım…..tebrikler…

1 2 3 7
mutlakaoku.com | #Bilgiseli | #Flood | © 2016 | Tanıtım Yazıları | Glovo Kurye Olmak İstiyorum |