Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

Abone ol
Bildir
guest
490 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
1 yıl önce

seviyoruz kardeşim derdi sana mı düştü ,ataturkude menzili de seviyorum sana mı soracam

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Sitenin admin i %1000 yahudi, her şeyi sallamış

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Dini ticaret yapanın dini yoktur

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Sitenin reklamlarına bakınca şunu diyesim geldi at yalanı ………inanan bulunur elbet.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

menzildeki şişko adamlar ne şeyhdir nede seyyid icazeti olmayan din cahili kürd kökenli din sahtekarlarıdır allahü tealadan korkan insan olmadığı halde seyyidim alimim şeyhim dermi

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Bu sitedeki insanlar boş yapmayın .Allah sizi belanınizi verecektir özelikle yorumlar yapan sizler boş yapıyorsunuz

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Bu siteyi çkarta bur da gavsıma laf edeni allaha havale ediuorum CAHIL LER

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 yıl önce

Aynen kurbanım ???

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Asıl cahil sizlersiniz.uyanin artik…

Allah Belasını versin
Allah Belasını versin
2 yıl önce

Siktir edin bunları fetö piçi nasıl ise bunların fetö piçinden farkı yoktur halkın dinini sömürerek lüks hayat yaşayan sahtekarlardır hain darbede bir komutanımızın çok güzel bir sözü vardı fetö piçi cennete gidecek benim cennetine alma Allahın diye bu fasık sahtekarlarda insanları cennete götüreceğim diye kandıran sahtekarlardır Allah bunların belasını versin ama şunu biliyorum şu anda fetö piçi bitti kurumlara bu şerefsizler dadanmaya başladı

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Allah Belasını versin
2 yıl önce

Sizin gibi anlamaktan uzak beyinsizlere ancak ibret anlatır her şeyi.Allah Rızası için çalışan peygamber torunu bu rabbani alimler kıyamete kadar var olucaktir.fetoyle karıştırmayın.dogrudur feto bi din tüccarıydı.ama menzil öyle değil.menzil kuran ve sünnettir.giden insanlarda ahlaki olgunluğun yeşermeye başladığını görürsünüz.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 yıl önce

senin kafanı sikeyim

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 yıl önce

Üstadım bunu yazan ve destekleyenlerin ehli sünnetten nasiplari olmadığı belli. Bunlar asıl gözleri ve kalpleri mühürlenenlerden. Bu konu hakkında yani Allah dostlarına ve peygamber as ehlibeytine münlirlik yapan kavimler bunlar.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Bütün tarikatlar insanları sömüren asalaklardir.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

valla ben 2015 de askerliğimi malatyada yaptım ailem menzile götürdü tövbe etmem için uyusturucu kulanıyordum gittim ettim tövbemi sene 2022 hala uyusturucu ıcıyorum aq cocukları dukkanlarda vergı levhası yok et doner 40 lira enayilerin parasıyle mercedese biniyolar bunlarda gavs diye götünü yalıyolaar kendinize gelin olummmm bi tane yaradan kurban oldugum allah var bide sen varsın gerisinin aq :))))

ABDULLAH
ABDULLAH
2 yıl önce

SEN EŞEK OLURSAN HER DAİM SEMER VURAN BULUNUR,

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Aşere-İ Mübeşşere (Dünyada iken cennetle müjdelenen 10 büyük sahaabe)’den mi sayıyor kendini bu zatlar.? önce kendilerini kurtarsınlar sonra diğer diğer insanlara hidayet ve cennet kapısını vaad etsinler.!!!

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

kim gavsıma laf atıyursa allah onu belanısını versin ınşallah dinsizler allah sizleri islah etsin

mutlakaoku.com | Pdf Kitap İndir | Telecharger Livre GratuitDescargar Libros Gratis | Free pdf download | Kostenlose eBooks |
490
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x