Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

MENZİL TARİKATI – Gavs Kimdir? – Nasıl Çalışırlar? – Mal Varlıkları Nedir? – Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

 • Menzil Tarikatı Raşit Erol zamanında duyulmaya başlamış Nakşibendiliğin kollarından birisidir. Raşit Erol suikaste kurban gidince yerine kardeşi Abdulbaki Erol geçti(up). Görüldüğü gibi Raşit Erol zamanında derme çatma bir yerdi Menzil. (Fevzettin Erol olayına sonra geleceğiz)

 • Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

 • Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

 • Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

 • Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar.

 • Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

 • Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

 • Menzil Tarikatı’nın kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

 • Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)
 • Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.
 • Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.
 • Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

 • Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

 • “Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

 • Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

 • Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

 • Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu @HasemiErol ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı. * Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.

 • Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

 • Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.
 • Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in (@Yaziyor ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

 • Koca koca adamlar menzil şeyhinin entarisini öpüyor küçücük çocuklar da şeyhi öven kürtçe, Türkçe ilahiler söylüyor. Bir millet işte böyle böyle köleleştiriliyor!

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

 • Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol (şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

 • Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

 • Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

 

 • Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

 • Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

 • Köyün en son görüntülerinden biri:
 • Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.
 • Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

 • Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.
 • Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.
 • SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı.

Yazar; Seyyah ❂

Abone ol
Bildir
guest
490 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
2 yıl önce

adamlar açık açık milleti mikiyor paralarını çukkalıyor. lan salak mısınız oğlum cemaatlere kaptırıyorsunuz kendinizi. allahın ilk emri neydi oku gidin okuyun biraz. bi arada sikini öptüren cemaat lideri vardı. öpenlerin arasında polis mi ararsın avukat mı ararsın coluk couk mu ararsın var da vardı yani. ah uğur dundar ne ipliklerini pazara çıkarmıştı bunların.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Sen sil ben de yazacağım densiz

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Büyüklerle büyük şeytanlar uğraşır. Onların Allah katında maneviyatları arttıkça şeytanlar çoğalır ve daha azılıları gelir, ama bilmezler ki Allahcc’da manevi ordularla onlara yardıma gelir, öyle ki şeytanların yaptığı yaptırdığı hakaretler dahi o zatların hizmetini duyurur da önünü alamazlar. Ellerine yüzlerine bulaşır, eleştirileri onların hizmetlerine mahkum olur.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Yazımı silince o mübareklerin irşadı bitecek mi densizler. Eleştirileriniz onların hizmetlerine mahkum

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Kişinin Allah katında maneviyatı arttıkça onunla uğraşan şeytanlar artar ve daha büyükleri gelir. Şeytanlar bilmez mi Allah’ta yolunda üstün gayretle hizmet eden o müstesna kuluna manevi ordularıyla yardım eder, öyle ki eleştirmek için yazılan yazılar bile o zatların irşatlarını genişletip, daha çok kişinin o kapıyı araştırıp tanımasına vesile olur. Eleştiri bile bu kapıya hizmet etmeye mahkumdur, zira bu Allah’ın muradıdır. Densizler de zanneder ki zarar verdim.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

İslam’da ruban sınıf yoktur. GAVS gibi makamlarda yoktur. Kimse Layüsel kabul edilemez. İçe dönük organizeler tebliğ cemaati değildir. Tebliğ cemaati, Kur’an ve iman hakikatlerini asrın insanının mantığına anlatma seferberliğidir. Liderleri ve mensupları eğitici her alanda yer alırlar. Doğruyu ve güzeli tebliğ ederler, kötülüklerden ve haramdan sakındırırlar. Bilim ve İlim sahibi gençlerin yetişmesine yardımcı olurlar. Burada şeyh mürid ilişkisi yoktur.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Oh oh allah dahada çok versin kurban olurum ben onlara sizin gibi dinsiz köpeklere nasıl da koyuyordur bu olaylar hasetinden çatla geber emi göt

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 yıl önce

Senin Al**hını pe***mberini ş*yhini üst üste koyup…

Anonim
Anonim
2 yıl önce

allah bu sofiler belasını versin

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Siz kemalist veya putperest veya satanistlere göre Müslüman fakir olmalı Müslüman kapıcı veya temizlikçi olmalı sizler hakim, Dr, avukat tüccar olmalı Ama Müslüman fakir ezik olmalı. hıhı eskiden o eskiden.

elbet doğruyu bir an anlayacaksınız
elbet doğruyu bir an anlayacaksınız
2 yıl önce

peygamberimizin soyu hüseyinden bu yana devam eder denir, 680 de ölen hüseyin in 2 çocuğu olsa , onun soyundan da 25 sene de bir çocuğu olan olsa, bunların da hepsinin 2 çocuğu olsa , 1340 sene olmuş , bölü 25 eşittir 53 kuşak geçmiş günümüze kadar, yani 2 üzeri, 53 tane peygamber soyundan gelen maksimum sayıda var demektir. bre zındık menzilciler 2 üzeri 53 ne yapar bilirmisiniz? hesaplayamadınız değil mi, hadi ben sizin için yarısına kadar kuşakta bu zincirin devam ettiğini var sayayım 2 üzeri 26 diyeyim…. bu kıyaklı sayı kaç yapar biliyormusunuz. ?? 67 milyon 108 bin 864 tane seyyit ve veya seyyide …. Onun için bunu okuyan sizin bile seyyit – seyyide olma ihtimaliniz o kadar çok yani…. kısaca bu gavat zındıklara ben seyyidim, her gece ruyamda kabe ye miraç eder, namazımı kılar geri dönerim, gece ruyamda peygamber efendimiz bana neler yapılacağını anlatır ben de size anlatırım diyen, bu sahtekarlara inanmayın ne olursunuz. ALLAH BİR dir. Ondan başka İLAH yoktur. kendinize gelin, ALLAH sizi bu rüyadan uyandırsın, doğru yola iletsin.

mutlakaoku.com | Pdf Kitap İndir | Telecharger Livre GratuitDescargar Libros Gratis | Free pdf download | Kostenlose eBooks |
490
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x