İstanbul seçimleri iptal oldu! Akp’nin yeni planı HDP ittifakı!

Ortalama bir zekaya sahip ve apolitik olmayan herkesin bildiği ve gördüğü şeylerden yine de bir flood oluşturayım istedim. Sözlerime cumhur ittifakının finaline fatiha okuyarak başlamak istiyorum. Bunu neden yazıyorum? Çünkü hdp oyları mhp oylarına tercih edilmiştir. ÇATIR ÇATIR.

  • Mhp oylarının yeterli olmadığını düşünen ve ideolojisi yalnızca iktidarda kalmak olan ak parti, başlattığı beka goygoyundan daha fazla ekmek yiyemeyeceğini anladığı noktada çark etmiş ve İmralı’yla hdp oyları için müzakere başlatmıştır.
  • Bahçeli her ne kadar dün söylediklerini bugün yutabilecek potansiyelde biri olsa da , bu kez olanlar onun bile midesinin kaldıramayacağı ve hem partililerine hem de iskelet seçmenine onaylatamayacağı kadar talihsizcedir. Sırtından bıçaklanmıştır.
  • Bunu, seçim iptaliyle ve öcalan’ın mektubuyla alakalı halâ suskunluğunu bozamayışından anlamak güç olmasa gerek. Siyasi tarihimizin en ağır ihanetlerinden birine maruz kaldı. İttifakın akpyi başta tutma projesi olduğunu kaba bir dille yüzüne vurdular.
  • Gelelim hdp’ye. Biraz evvel Twitter ve diğer sosyal medya organlarından gelen baskıya dayanamayıp zoraki tepki gösterdiler seçimin iptaline. Onlar da hadep döneminden bu güne kadarki en zor sınavı veriyorlar. Ne Öcalan’ı çiğneyebilirler ne tepkilere kayitsiz kalabilirler.
  • Ama hepimiz biliyoruz ki hdp için öcalan, tarihteki dini liderlerden bile daha önemli bir isim. Canlarından vazgeçerler ama asla onun verdiği kararlara muhalif dahi olamazlar. Akp Hdp yakınlaşması artık kaçınılmaz. Mektup bunun delili.
  • Sırada Demirtaş’ın serbest bırakılması ve ikinci çözüm süreci kesin diyebiliriz. Öcalan’ın ev hapsi seçimden sonraya sarkabilir. Ama daha önce akp tarafından defalarca kandırılan kürtler muhtemelen bu sürecin de seçimden önce olmasına bastıracaktır.
  • Akp bu konuda halka ne hesap veririm kaygısı taşır mı bilmem. Bir yolunu bulup ikinci bir beka goygoyunu piyasaya sunacaklar. Nasılsa kemik akp seçmeni erdoğan’ın iki dudağından çıkanı sorgulamıyor(istisnalar hariç)
  • İşin kaybedeni ihanete uğrayan bahçeli oldu ama en zor sınava hdpliler girecek:) eğer ışid barbarlarını üstlerine salanlarla birlik olurlarsa kendi içlerinde de parçalanacaklar. Hayati sınavları başlıyor.
  • Vatan sevgisinden, maneviyattan ve şeffaflıktan uzak bunca mide bulandırıcılığı görünce.. İyi ki biz ATATÜRKÇÜLER var diyorum. #herşeyçokgüzelolacak

Kaynak; Twitter, Sir Ozan Derdiyok@Sirozanderdiyok

Yorum;

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar