İran Pers Milliyetçiliği

Flood'un Yayınlandığı Tarih:4 Ocak 2020 @ 10:32

Çok ırkçı görmüşsünüzdür. Fakat iran gibisini göremezsiniz. İran halkı da devleti de ırkçılık üzerine kuruludur. Hep böyleydi. Gelin bu konu hakkında konuşalım. Başlık; Farisi Asabiyet (milliyetçilik)

İran, Pers, Fars Milliyetçiliği

#dayioriginals DAYI ORIGINALS

 • İran tarihte önemli bir devlet. Mecusi medeniyeti. Meşhur persler. Tarih kitaplarında Türk tarihini okuduğunuzda kısa kısa bilgiler vardır ya hani. Okul yıllarınızdan hatırlayın.“Persler tarafından ….. hanlığına son verildi.”Bu cümleyi hatırlarsınız .
 • Nasıl bu gün Türkler geçmiş büyük hükümdarlıklarıyla övünüyorsa İranlılar da Pers imparatorluğu ile övünür. Şimdi işin ırkçılık boyutuna bir bakalım.O meşhuuur persleri hz ömer kolayca yıkıp geçti. Onlar ise mecusilikten kurtuldukları bu günü kutlamak yerine Ömer’e sövüyorlar.
 • Ali ra peygamber as’ın hem damadı hem yeğeni. Ali ra. Ne yapmış? Ali ra’ın 17 tane oğlu oldu. Onun çocuklarına Ebu bekr, Ömer ve Osman adlarını koyduğunu biliyor musunuz?
 • Osman ra. 3. Halife. Peygamber as ın iki tane kızıyla da evlenmiştir. Onlardan da çocukları oldu. Ali ra kızını Ömer ra ile evlendirdi. Ondan da çocukları oldu.Bunlar peygamber as ın soyu değil mi?Hayır saymıyorlar. Bu bize de geçmiş olacak ki biz de buna bakmıyoruz.
 • Size daha can alıcı birşey söyleyeyim mi?Ali ra iki oğlu Hasan ve Hüseyin ra. Fatıma ra dan doğmalar. Ama seyid olmak için Hüseyin ra dan soyunuz gelmek zorunda. Neden? Çünkü Hz. Hüseyin’in eşi İranlı!“Oha bunlar kafayı mı yemiş bu nasıl ırkçılık” dediğinizi duyuyorum.
 • Onlar için sahabeler içinde en büyüğü kimdir?Cevap basit aslında.Selman’ı FARİSİ!
  Evet sebebini biliyorsunuz.Selman ra büyük bir sahabedir. Ama şii kaynaklarından okursanız ağzınız açık kalır. Nerdeyse ikinci bir peygamber gibi tasvir ederler. Irk dinlerine işlemiş.
 • Bizdeki ırkçılara da benziyorlar aslında. Bizdekiler nasıl sırf atalarım böyle yapmış diye hala Gök Tengri inancına sahip çıkıyorlarsa onlar da böyle yapıyor. Ve mecusi adetlerinin neredeyse tümünü muhafaza ediyorlar. Çeşitli can yakmalı kesmeli ritüelleri de oralardan hatıra.
 • Bizde de bilirsiniz kurşun döktürme, hükümdarlık, çaput bağlama, anıt dikme, kabir inşaa etme gibi adetler eski Türk adetleri ve pagan inanışlarından kalmadır. İslam bunları bütünüyle yasaklamış ve hatta şirk saymış olsa bile vazgeçilmemiş. Onlarda da durum böyle. Belki dahası…
 • İnanç sistematikleri de iranlıları el üstünde tutmakla ilgili. Hiç şii kaynakları okudunuz mu? Burda hadisleri inkar eden insanlara onu tavsiye ediyorum. Bir insan nasıl uydurabilir şaşırırsınız.Okuduktan sonra dersiniz ki islam iran için inmiş ve iran dünyanın kurtarıcısı!
 • Onlar bizdeki buhari müslim gibi kapsamlı akademik çalışmaları geçersiz sayıyorlar. Ve kendi kitapları var. Bunlar da kahir ekseriyetle hz ali den rivayet edilen ya da oğullarından torunlarından rivayet edilen ve ya selmanı farisiden rivayet edilen şeyler. Ve bariz aşırı uyduruk.
 • Bitirmeden önce de konuyla alakalı bir eser önerebilirim. minhac’us sunne isimli eseri okuyabilirsiniz. Onlarla alakalı çok fazla bilgi edinirsiniz. Şaşıracağınız bir çok şey okuma garantisi veriyorum. Bu kitabı hiç sevmezler ve iranda yasaktır.
 • Ben sadece ırkçılıklarıyla alakalı şaşırtıcı bir açıdan bakmanızı istediğim için bu bilgileri veriyorum. Hepsini kolayca teyid edebilirsiniz. Eğer ilginizi çektiyse floodu beğenip retweet edin hatta ilgilileri altına etiketleyin. İnsanlar okusunlar. Şimdiden katkın için sağol.

Yazar; DAYI

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
trackback
Şii, Şia mezhebi nedir? - Mutlaka Oku
4 yıl önce

[…] Kadınlarına tecavüz edilecek, çocukları boğazlanacak” Tek tek, kapı kapı gezip Tebriz halkına bu zulmü yaptılar. Tebriz nasıl Şii memleketi oldu sanıyorsunuz. Evvela bütün Anadolu’yu, sonra da bütün İslam alemini aynı şekilde şiileştirmek istiyordu Şah İsmail denen mel’un. İran Pers Milliyetçiliği […]

mutlakaoku.com |
1
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x