ABD, Türkiye-İran Savaşı İstiyor!

ABD ziyaretini büyük bir zafer gibi sunan havuz medyası bir konuda haklı ABD nin ve Trump’ın diplomatik ambargosu esnedi Buda ABD Leh’ine Sonuçlanan bir görüşme olduğu tartışma götürmez bir gerçektir.

  • Trump’ın özellikle Güney koreden bir alıntıya atıfta bulunması ve Türk askerlerine Methiyeler dizmesinnin altında yatan gerçek Türkiye’nin ABD için hala savaşabilecek bir ordu olduğu vurgusudur,dün Kore’de bugün Ortadoğu’da Yürütülen vekalet savaşında neden İran’a karşı savaşacak kahraman Türk ordusu olmasın?
  • Abd boşuna kahramanlık ünvanı vermez ve bu süreç Sürekli dillendirilen pers yayılmacılığına karşı işleyecek bir süreçtir daha öncede belirttiğim gibi Musul, tel afer, şengal, zumar, Rabia Üçkeninde başlayacak bir gerilimle olacaktır.
  • Pkk nin şengaldegi varlığının tartışıldığı ve operasyonun buna dönük olacağı sinyali verilsede aslında Pkk nin bu alanda bulunması Türkiye için biçilmiş kaftan niteliğinde bir avantajdır zira burada varlık göstermek Musul üzerinden gelişecek.
  • Gelişebilecek bir yönetim boşluğunu doldurma süretiyle bölgeyi ilhak etmeye dönük planlanmış bir stratejik derinlik hamlesidir.
  • Öncü güç olarak kullandığı KDP nin yaşadığı siyasi,politik,diplomatik ve ekonomik kriz KDP yi bu ittifaktan başka şansının olmadığı Bir seçenekten ziyade bir zorunluluktur çünkü başka şansı yoktur çürümüş kokuşmuş bir partinin yılana sarılmaktan başka şansı kalmamıştır
  • Bu temelde tükenmişlerin kurduğu bu ittifaka karşı dünden bu yana başta tel afer olmak üzere şengal kırsalına ilerleyen ve yerleşmeye Başlayan Haşd i Şabi güçleri İran’ın direktifi ile hareket ettiği gayet açıktır öncelikli olarak İran ve Türkiye’nin bu güçler üzerinden Bir birlerini sınayacağız Türkiye nin KDP ye İran’ın ise haşdi şabiye üzerinden olacak sürtüşmelerinde pkk nin nasıl bir pozisyon alacağını Kestirmek zor olmasa gerek yani pkk üzerine tasarlanmış bir operasyon tüm bölgeyi etkisi altına alma gibi bir handikap taşıyor böyle bir durumda ABD tabi ki Türkiye’nin yanında duracak ve methiyeler dizecektir zira ABD iranin hem Irak ve hem Suriye, Yemen, Bahreyn üzerinde artık ne kadar Çok tehlikeli bir duruma geldiğini biliyor be İran’ın bu etkinliği başta İsrail’in ve suudların güvenliği ardından ABD nin çıkarları için Artık ciddi anlamda tehdit oluşturacak bir konuma geldi ve İran’ın bu kontrolsüz gücünün önü bölge içinde ancak Türkiye ile durdurulabilir.
  • Bu açıdan örgütler üzerinden başlayan sürtüşmeli lokal savaşlar aktörlerin sahaya inmesini gerektiriyor ve aktörler inerken ringe pohpohlanması, kahraman gibi tezahürat edilmesi gerekiyor dolayısıyla her şey olması gerektiği gibi işliyor.!

Bu Konu, Prometheus @PrometheusAmade Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis |