Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

ABD’deki davanın sonuçları ne olur? (‘Banka batacak mı? Ekonomi Çöker mi?’)

Bu konu r10 Forumunda açılan bir konudan alıntıdır, Konu içerisinde çok sayıda kişinin tahminlerine yer verilmiştir!

Amerikadaki dava sonuçlanıyor gibi sizce bizim türk bankasına ne kadar bir ceza verecekler ve bunun sonucunda banka batacak mı arkadaşlar . Kanunen sıkıntılı olduğundan banka ismi yazmadım.

 • Amerika koz olarak kullanıp seçimden önce böyle bir şeyi açıklar mı?

Bazı ekşi yorumları:
bundan sonra olacakları madde madde özet geçiyorum:

1)bu ceza bize girer

2)bizimkiler cezayı ödemez

3)abd bizim bankaları kara listeye alır, bunlarla iş yapanlara bunlara kredi verenlere de ceza keseceğim der

4)kredi muslukları kapanır, faizler uçar, borsa çakılır, dolar comolokko olur

5)ahali meydanlarda toplanır, dombra eşliğinde “dik dur eğilme bu millet seninle” tezahüratı yapılır

6)güçlü irade 2019 seçimlerini de kazanır

7)bu ceza bize girer demiş miydim?..


Ceza yoksa sıkıntı yok. ceza var ise ;

1) ceza ödenecekse 10 milyar dolares bizim kapımıza vergi olarak gelir.

2) ceza ödenmeyecekse yurtdışından borç almak hayal olur. türkiye hayatına devam edebilmek için vergileri arttırmak zorunda kalır.

sözün özü o ceza var ise, o vergiler artacak.


Bu ceza ile birlikte *****’ın rus ortağı türkiyeden çekilebilir bir çok bankacı işsiz kalabilir. sıkıntılı durumlar…


Bu başlığın neden tutmadığını anlamış değilim. çok büyük bir sorunla karşı karşıyayız.


 • Verilen ceza yı ödemiyorum diye birşey kesinlikle olamaz. Bu cezaları zamanda bu tür illegal işlere karışmış almanya ve ingiltere de bulunan bir kaç banka da ödedi. Ödemiyorum diye birşey yok çunku global bankacılık sistemine tüm bankalar üyedir ve şartları kabul ederek bu üyeligi gerçekleştirir. Dogal olarak ta ceze ödenir, zaten ödemiyoruz diye saçma bir sözü şu ana kadar söyleyen bir vekil olmadı…
 • Ceza en az 30-60 milyar dolar arasında gelir, dava bitti banka muduru komik bir ceza ile yargılandı, bu 32 ay sana yeter bizim senınle işimiz yok, bizim işimiz büyükler ile, banka ile, bu işe karışmış kurumlar ile demeye getirildi. 3-6 ay arasında ise kesilecek ceza miktarı belli olur.
 • Hadi diyelim ceza yı ödemiyoruz, kararı da begenmedin , böyle birsey kesinlikle olamazda, merak edenler için söyleyim: Böyle bir restleşme anında yurt dısı swichleri durdurur, bankaya baglı visa ve master kartların anında kapanmasını saglar ( visa ve master yurt dısı bankacılık sistemine baglıdır ) , anında dolar 1 hafta da yuzde 30 deger kazanır, türkiye de bulunan hiç bir banka, cezayı ödemıyorum diyen banka yüzünden dış bankalardan borç bulamaz, büyük yatırımlar için ülkede bulunan firmalara kredi saglayamaz ve akabınde 2001 bankacılık kriznin aynısı yaşanır, akabinde likilite krizi de yaşanır 2 ay içerisinde ve türk lirası pul olur gider..o yuzden finans işin de restleşme olmaz, ne kadar rest çekersen çek, türk lirasının inat yüzünden pul olmasına yol açar.
 • Doların degeri 4.30 tl ama gerçek reel degeri 6 tl iken, bir de cezayı ödemiyorum diyen sesler çıkarsa yıl sonu dolar tahmini 8 tl dir. Bir hata yapılmış bizlerde halk olarak istemeyerek bedelini ödeyecegiz, , Öyle dombra eşliginde protestolarlada halk artık bu saatten sonra kendini motive edip azalan dengesiz gelir dagılımından kurtulamaz. Bu toprakların kaderi bu, halk ne zaman uyanır ben herseyın en iyisine layıgım, bizi yönetenler degil ben mercedese binicem der ise işte o zaman refah bir yaşamın kapıları açılır.
 • Bu işin uzmanları cezanın 60 milyar doları bulabileceğini felan söylüyorlar. neden diye soranlara, aynı şekilde ceza alan alman, rus ve fransız bankalarını örnek gösteriyorlar… Zaten sadece bir yıl içinde ödenmesi gereken dış borcun 200 küsür milyar dolar olduğu biliniyor, bu 60 milyar dolar da tuz biber olur olaya…. Öğretmenlerin ekders ücretleri yatmamış bu ay, kasada para kalmadı diye bi haber okumuştum, iş yaş yani… Erken seçim kararı boşuna alınmadı…
 • Devlet desteği kanıtlansa bile bizimkiler kabul etmez , peki ne olur ? arkadaşın dediği gibi fatura bizim bankalara kesilir bankalar bunu ödemez , içe döneriz.karşılıklı 2 ülke arasında gene restleşme başlar(Atara atar gidere gider) sonra bir süre sonra gene diplomasi durgunlaşır çünkü neden..ameriga derki ” bana şu incirlik üssünün tapusunu ver , rusya ile diplomatik ilişkilerini kes savaşta onu destekleme operasyonunu bitir bende borcunu makul oranda erteliyim der” bizimkilerde kabul eder..ama genede ekonomik kriz iyice patlar..
 • Türkiye bu Sonbaharda ödemesi gereken dış borcuı nasıl ödeyeceğini kara kara düşünürken, bu cezada gelirse işler karışır. TCMB döviz rezervlerini açıklamaktan kaçınıyor. Dolar seçim öncesi 4.5 olur demiştim ancak çok hızlı bir şekilde 4.5’e dayandı. Eğer TCMB faiz arttırmazsa seçim öncesi Dolar 4.75 Seçimden hemen sonra 5 ve üzerini görebilir. 2018 yılı içinde de 6 ve üzer en iyimser tahminle develüasyon kaçınılmaz olur.

Türkiye böyle bir ceza müeyyidesini asla kabul etmez. Gerekirse batı ile tüm bağlar koparılır çünkü tüm bu yapılanlar Türkiyenin önüne set çekmek için olduğu oldukça aşikar. Kabul görme olasılığı yalnızca iktidar değişiminde batıya biad eden yönetimle olur. Amerika ve siyonistlerle zaten aramız kötü ve çok daha kötü olacak.. Ülke olarak başkanlık sistemi gelirse “ herşeye yeniden başlama “ ihtimalimiz oldukça yüksek.

 • Heyt be ne güzel açıklamışsın ne güzel konuşmussun. Bencede kabul etmeyelim cezayı hayır olmaz ödemiyoruz diyelim. Reis ve vekilleri çıkıp TV‘de biz ödemeyiz desinler. Kesinlikle çektikleri setin etrafından dolanalım üzerinden atlayalım sanki bir oyuncakmış gibi. Batıya biad eden yönetim değilde direk satanda kalsın en azından para gelmiş oluyor. 16 yıl tek başına İKTİDAR her türlü yasa geçirme hakkını tek başına elinde tut. Ama Başganlık gelince hüüüüüloğğğğğ  Sabah sabah beni güldürdün dostum ALLAH senden rıza zeareab olsun.
 • “Bu arada yeni veriler şunlar: 1 yıl içerisinde 220 milyar dolar bulmak zorunda Türkiye. Bunu bulamadığı takdirde bu krizdir ve bütün sektörleri derinden etkileyen sonuçlar ortaya çıkaracaktır.”
 • “Bu durum öyle bir hal aldı ki önümüzdeki, 12 ay içerisinde Türkiye 240 milyar dolar civarında para bulmak zorunda. Böylece bu para ile bankaların, şirketlerin ve kamunun, önümüzdeki 12 ay içerisinde vadesi gelen, 186 milyar dolarlık borcu ödesin. “

Hala büyük resimcilere cevap vermeye çalışan arkadaşlar var 🙂 Bu davanın şaka, çocuk oyuncağı olduğunu, siyasi gündemle devam ettirildiğini felan sanıyorlar. Siyasilerden bağımsız bir yargı hayali kuramadıkları için her yeri bizim ülke gibi zannediyorlar. ABD tam bağımsız diyemesek bile bizim yargı sistemimizden fersah fersah ötede bir yapıya sahiptir. O nedenle bir kural koyduysa, uymayandan kan alır. Bizim bankalardan ihlal yapanlardan da alacağı gibi..

Bu konu r10  Forumunda açılan bir konudan alıntıdır, Konu içerisinde çok sayıda kişinin tahminlerine yer verilmiştir!

Güncelleme: 5 Temmuz 2018 — 13:49

1 Yorum

Yorum Ekle
 1. takkesiz Memed dayı

  49 milyar dolar ceza seçim sonunda ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Oku! #Bilgiseli & #Flood © 2017 | Gizlilik Politikası | Tanıtım Yazıları | Pdf Kitap İndir | Yorum |
Paylaşım;