Yeni sistemin ilk YAŞ toplantısı yapıldı! (‘İşkencecilere Terfi, Denizciler Karaya…’)

Yeni sistemin ilk YAŞ toplantısı seremonik bir tarzda yapıldı ve kararlar açıklandı. Kararların yeni sistemin ruhunu yansıtması şaşırtıcı olmasa da üzüntü verici.

 • Örneğin 15 Temmuz sonrasında SAT K.lığında sorgusuz sualsiz işkence yapan M.Turhan Ecevit ve Ercan Kireçtepe.
 • Aslında bu ekibe, hazır milletvekili de seçilememişken, Ali Türkşen de yakışırdı. İşkence konusunda eline su dökemeyecek çömezleri paşa olurken onu kenardan baktırmak hiç olmadı.
 • Yeni sistemin işkencecileri terfi ettirmenin yanında bir diğer yeniliği de deniz subaylarını TUĞGENERAL olarak terfi ettirmesi oldu. Albaylar Alper Yeniel, Ercan Kireçtepe ve Semih Ozangüç 30.08.2018’den itibaren tuğgeneralliğe terfi edecek. Kara Kuvvetlerine hayırlı olsun!

 • Aklıma takılan zihni sinir sorular: a. Deniz Kuvvetlerinde tuğgeneral kadrosu mu açıldı? b. Bu subaylar kuvvet değişikliği yapılarak Kara Kuvvetlerine mi verilecek? (Osmanlı’da bahriyeye karacı paşa verilmesinin intikamı mı alınıyor?) c. Yoksa sehven mi tuğgeneral yapıldılar?
 • ğer sehven yapıldılar ise, bir YAŞ kararını bile doğru düzgün çıkaramayan General-Amiral Şube Müdürü Hv.Per.Alb.Orhan Gürdal hangi liyakatine binaen kendisini de listeye, son sıradan da olsa ekledi? İşkenceciler gibi o da yaptığı tasfiyelerin mükafatını mı aldı?

 • Acaba diyorum Cihat Yaycı, “hoşlaşmadığı” ama terfi ettirilmesi için baskı yapılan bu 3 subaya da, bana yaptığı gibi, tuzak mı kurdu? Zira TSK Personel Kanunu açık: kadrosuzluk nedeniyle emekli olmaları ve eski rütbelerine göre tazminat almaları gerekiyor. Hadi iyisiniz yine😉

 • Evet, bunlar 3.000 km. uzaktan, açık kaynaklardan edindiğim bilgiler. O karargahları hangi nitelikte insanların doldurduğunu kamuoyunun bilgisine ve iz’anına sunuyorum. Kaldı ki kendileri heyet kurup incelettikleri halde benim 4 yılda yaptığım işlemlerde 1 hata bulamamışlardı.

Her şeye rağmen kararların devletimize, milletimize ve Deniz Kuvvetlerine (veya Kara Kuvvetlerine) hayırlı olmasını temenni ederim.

Konuya sonradan eklenen bölüm; Yeni sistemin ilk YAŞ toplantısının kararları açıklanır açıklanmaz tespit ettiğim hataları sizlerle paylaşmıştım hatırlarsanız. Deniz Kuvvetlerinden terfi eden 3 albayın 30.08.2018’den itibaren TUĞGENERALLİĞE terfi edecekleri yazıyordu kararda.

 • Onlar beni tuzağa düşürüp 16 ay zindanlarda esir tutsa da, binlerce kilometre uzaktan arkalarını toplamak yine bana düştü. Resmi Gazetede yayımlanan kararda hatayı düzeltmişler. Sayemde Kara Kuvvetlerine nasbedilmekten kurtulan albaylar bir teşekkürü çok görmez umarım 😉

 • Bütün bir yıl boyunca yaptığı en önemli faaliyet olan Şura Toplantısını bile doğru düzgün beceremediği halde yine de ısrarla terfi ettirilen General-Amiral Şube Md.’nün hangi göreve atanacağını ve bu görevdeki faaliyetlerini takibe devam edeceğim. Buna ihtiyaç var anlaşılan 😊

 • Dz.K.Personel Başkanlığı yapan Cihat Yaycı, fişleme ve işkenceden kalan zamanlarında azıcık işe güce baksa böyle olmazdı. Hele hele Personel Plan Yönetim Daire Başkanlığı yapmış bir Kuvvet Komutanına ve yeni sisteminin ilk şurasını yapan başkana bu “kelek” yapılmamalıydı.

 

 • Ben neticede hariçten gazel okuyorum. Neticede takdir komutanlarımızındır. Eğer dönemin Kuvvet Komutanı Ora.Murat Bilgel’in “Adam bulamadığımız için seni Paşa yaptık.” sözünün aksini ispatlamak istiyorlarsa karargahlarına azıcık çeki düzen verirler sanırım.

Bu Konu, Cafer Topkaya @c_topkaya Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar