Yeni bir Dünya düzeni için! Dolar ile Kripto Paraların Savaşı! (USD vs Bitcoin)

Doların 1970 lerden beri süre gelen, eldeki altın miktarından bağımsız özgürce ve kontrolsüzce basıldığı dönem tam gaz devam ediyor. Ama artık bu hız, önceki yıllardaki etkisinden oldukça geride.

 • Sebebine gelince ortalama 8 yılda bir yaşanan krizler, artan borç ve karşılıksız basılan paralar, artan nüfusa rağmen kapitalizmin can damarı olan tüketim&tüketimdeki artışın zayıflaması gibi Dünya/Ülke/Coğrafya genelinde ortaya çıkan gelişmeler Dünya ekonomisine ait soru işaretlerini de beraberinde getirdi.
 • Merkez Bankaları nezdinde bunu düzeltmeye karar veren Devletler/Hükümetler karşılıksız para basmaya,halkı tüketime yöneltmeye çalıştılar. Japonya gibi bunu 20 yıl geçmesine rağmen başaramayanlar olduğu gibi ABD – EU Zone gibi kademeli olarak başaran/başarma emareleri gösterene ekonomilerde oldu.
 • Şu an geçmiş verileri ve güncel durumu analiz ederek yakın ve orta vadeli tahmin/beklentilerle (Geçmişe göre bir tık daha iyimser) 2018 ve sonrası için umitvar olmaya devam ediyoruz.
 • Öte yandan daha önceki birçok floodumda paylaştığım üzere  Avrasya diye adlandırılan, ABD liderliğini artık reddeden (Dolayısıyla Doları da reddeden) 1 oluşum artık ufukta değil,yakınımızda görünmeye başladı.
 • Çin-Rusya-İran-TÜRKİYE (Türkiye konusunda bana katılmayanda olabilir ama ben Türkiye siz ipek yolu olmayacağına inanıyorum) liderliğinde LONDRA-PEKİN arasındaki bölge Dünyanın yeni Ticaret/ Finans/ Para/ Güç/ Denge merkezi olma yolunda ilerliyor.
 • Hal böyle olunca, Doların yerine de alternatif finansal sistem arayışıda ortaya çıktı.Yeni Dünya düzeni için yeni para birimi. Zira bu sisteminde karşılığı olacak Dolardan bağımsız bir finansal gereç/para biriminin olması gerekiyor. Bu para biriminin Bitcoin olup olmadığını bu satırları okuyan herkes merakla kendine/çevresine soruyor. Bende acizane öğrenmeye çalışıyorum. Bunu zamanla göreceğiz.

Şu an emekleme aşamasında olan  bir para biriminin USD karşısında 1 rakip olması Önemli değildir! SAKIN YANILGIYA DÜŞMEYİN. ÖNEMLİ OLAN OLMAK DEĞİL, KALMAKTIR!

 • Nasıl yani diye soracak olursanız, USD yıllardır USD olarak kalırken, bir çok siyasi-ticari vb gerekçelerden de dolayı para birimleri  zaman içerisinde dönüşüme girmiştir. GULDEN-MARK-LİRET…Bu para birimleri hiç görmemiş olan takipçilerim olduğuna eminim. EURO aldı yerini, 10 yıl sonra yerini ne alacak, yada olacak mı? Bilinmez..
 • Zira Dünya daki döngüler o kadar kısa zamanlarda kendini tamamlamaya  başladı ve Dünya daki her alandaki dönüşüm o kadar hızlı olmaya başladı ki, 3 sene önce hayatımızda olmayan bir kavram-eşya, şu an vazgeçilmezim olup, 3 sene sonra çöp olabiliyor. Geçmişte bu yenilikler 6/7 yıl yada daha uzun aralıklarla kendini hayatımızda gösterirdi.
 • Hadi Örnek verelim ve biraz geçmişe gidelim☺️ İlkokulda Fasulye ve Sayma çubukları – Siyah/Beyaz Tv, Tetris, Anadol, Plastik Ayakkabı, Okul Önlüğü, Leyland Otobüs, hatta ses sanatçılarını bile sayabilirim. Bu paylaştıklarım hayatımızda minimum 10 yıl hatta daha az.
 • Babadan oğula-Abladan kardeşe geçen eşyalarınızı 1 düşünün. Ancak şimdi her yıl yeni tv, araba, oyun, yemek, kıyafet hatta ses sanatçısı çıkıyor.
 • Özetle hayat/yaşam tarzı kendini çok hızlı yeniliyor. Tüm bunlara inat USD yıllara meydan okudu. Zaman zaman  Rakipleri oldu, ama 1 süre sonra form/format/içerik değiştirmek, kendini güncellemek zorunda kaldı. Ta ki, hayatımızı saran DİJİTALLEŞME başlayana kadar.
 • Çok sevdiğim bir söz vardır. FUTURE IS ONLINE. Direk Türkçesi GELECEK ÇEVRİMİÇİ desekte, GELECEK INTERNET BAZLI DÜNYADA  desek sanırım daha doğru ifade etmiş oluruz.
 • Hatta bugünler GELECEK MOBİLde denmeye başlandı. Bırakın PC yi, taşınabilir,giyilebilir ve Dünyayla internet üzerinden bağlı Telefon-Saat-Kıyafetlerle Günlük Rutininizin büyük bir kısmını yönetebiliyorsunuz.
 • Japonya da 18 yaş üzeri  gençlerin milyonla ifade edilen bir kısmı mecbur kalmadıkça ARTIK EVDEN DAHİ ÇIKMIYOR! Hayat böyle gelişirken-EDİNİLEN BİLGİ İLE FARKINDALIK ARTTIKÇA , Avrasya da oluşmakta olan yeni Dünyada ki Ülkelerinde yadsınmaz katkısıyla birlikte birileri USD ye artık dur demeye karar verdi!
 • Belkide şartlar USD ye dur dedi, İnsanlar belki de elçi oldu kim bilir.. Kripto Paralar, 5 yıldan fazla bir geçmişe sahip.. Dünya ise Bitcoin, Altın Fiyatlarını geçmeye başlayınca NOLUYORUZ? demeye başladı. Yaklaşık 1 yıldır uzaktan takip ediyorum Hem ilgi alanım olmaması, hem Teknik-Temel değerlerin oturmaması, hemde regüle olmaması nedeniyle mesafeyi koruyarak devam ediyorum.

 • ANCAK! Verdiği mesaj itibari ile Kripto para Evrenini çok önemsiyorum. USD nin aksine; DÜNYAYA DAĞILMIŞ AĞI, MERKEZİYETÇİLİĞİ REDDETMESİ, BÜYÜK KURUMLARINDA TÜREV PİYASADA/ALIŞVERŞLERDE KABUL ETMEYE BAŞLAMASI nedeniyle çok ama çok kritik! ALGI BAZEN GERÇEĞİN ÖNÜNDEDİR! Bugün birileri artık USD ye alternatif bir para birimi olduğunu/olabileceğini her yerde ve artan oranda konuşmaya başladı. EN KRİTİK YER BUDUR!
 • USD ye karşı bugüne kadar ülkelerin para birimleri, USD ye karşılık/USD ile birlikte/SDR Sepetinde vb kavramlarla USDSİZ BİR DÜNYA DAN BAHSETMEZKEN, bugün herkes belki de ilk kez bu kadar güçlü bir şekilde USDYE ALTERNATİF OABİLİR Mİ? DEMEYE BAŞLADI. UNUTMAYIN! SAVAŞ ÖNCE ZİHİNDE,SONRA SAHADA VE EN SON MASADA KAZANILIR.
 • Kripto para Zihin aşamasını geçmek üzere! Gelecek ne olur bilinmez, ama buraya kadar gelen ilk alternatif olması nedeniyle çok önemli. Başarısız olsa bile, artık çıta buraya kadar geldi! Yol haritası buraya kadar belli.
 • Başka bir alternatif yakın gelecekte bu aşamalarda tökezlemeden gelecek, bundan sonraki süreç için tüm gücünü kullanacak belkide. Kripto Para ve Bitcoin Kağıt Peçete-Selpak gibi oldu aslında, belki de ortaya ilk atılmasının ekmeğini yiyor.. Kim bilir..
 • Ben Kripto Para olayına şöyle bakıyorum. (Benim fikrimdir, beni bağlar) KRİPTO PARA, 1970 DEN BERİ USD DÜNYASININ SURLARINDA AÇILAN BU ÇAPTAKİ İLK VE EN BÜYÜK GEDİKTİR.. Devamı gelir mi bilinmez, yada bu gediği açanlar farkındamı bilinmez ama Usd cephesi son derece farkında.
 • Diğer bir deyişle, asla yenilmemiş bir boksör sizinle olacak maçından birkaç maç önce bir maçını kaybettiyse, sizde artık yenebileceğinize daha çok inanabilirsiniz. Kripto Para USD cephesine karşı, yani Müesses Nizama karşı yapılan en etkili ve geldiği yer itibari ile  Takdire şayan bir yerde. Ama eski twitlerimde de belirttiğim üzere, ben fiyat ve hareket anlamında hala zemin arayışında olduğuna ve biraz daha zamana ihtiyacı olduğuna inanıyorum.
 • Bir para/emtia geleceğini garanti altına almak istiyorsa, sınırlı sayıda-herkesin az da olsa  sahip olabileceği, regüle ve yasal zemini olan bir yapıda olmalı bana göre. Hepsi aynı anda olmayacağı, yükün yolda düzeleceği de düşünüldüğünde biraz zamanı var. Ama esas bu işin baş aktörü olan BLOCKCHAIN TEKNOLOJISI , kapabilite ve geleceği itibari ile Kripto Para Dünyasını  farklı ve kalıcı bir yerede taşıyabilir.
 • BTC miktarı, adedi ve geldiği yer itibari ile benim şu an uzak durduğum bir para birimi. Ama Kripto camiasındaki dostlarım vesilesiyle 1 yada 2 para birimini (Fiyatları 10 usd den düşük olan) inceleyip, yapısını, sürecini ve işleyişi  anlamaya çalışıyorum.
 • Avrasyaya geri dönecek olursak, Dünyanın dijitalleştiğini aklımızda tutarak, kurulacak yeni düzenin sağlıklı olması için sınırlı/bir emtiaya dayalı para basılması gerekliliğinden yola çıkarsak, yakın gelecekteki para biriminin değerli bir metale  dayalı dijital bir para birimi olması tek seçenek olarak durmakta. Dubaide bir bankanın yazın bu tip bir parayı piyasaya sürdüğünü de unutmayın.
 • Ben Lisans sonrası eğitimlerimde bugüne gelmesinde büyük emeği olan hocamında yönlendirmesiyle kendimi Altın konusunda çalışırken buldum (Allah ondan razı olsun).
 • Daha önceki floodlarımda da sıkça bahsettiğim özelliklerinden dolayı Altının Dijital bir finansal para birimi ile Hibrit bir yapı içerisinde geleceğin finans dünyasında yerini alacağını öngörüyorum.
 • Bunu  öngörmek için sizlerle zaman zaman twitlerimde de paylaştığım üzere; son 4 yıldır TAM GAZ ALTIN TOPLAYAN MERKEZ BANKALARINI- BÜYÜK ABD MERKEZLİ BANKALARI rapor/haber kaynakları ile birlikte arz ediyorum. Siz bugün/yada yarın lazım olmayacak/değer ifade etmeyen 1 şeyi niye  toplarsınız? Cevabı siz verin..☺️
 • Dünya değişiyor, farklı bir yere evriliyor… Avrasya merkezli güç savaşlarının/ittifakların, ekonomik-siyasi mücadelenin küresel/ülkesel bazda devam ettiği bu dünyada Vatanımızda yakın gelecekte Coğrafi-Stratejik konumu itibari başta olmak üzere birçok nedenden ötürü önemli bir pozisyonda olacak.
 • Türkiyenin Kuzeyini ve Güneyini haritada inceleyin. Askeri-Sosyolojik-Ekonomik olarak durumlarına bakın. Sonra Doğudan-Batıya giden enerji vb kritik transit rotalarına bakın. Tek bir seçeceğiniz kalıyor. Kim?  Evet TÜRKİYE 🇹🇷
 • Peki Filler tepişirken alttaki çimen olmamak, bu kadar hızlı gelişen, değişen dünyada USD 1 yanda BTC 1 yanda Avrasya 1 yanda Bitcoin 1 yanda, biz ne yapacağız? Ne yapmalıyız? dediğinizi tahmin ediyorum, zira bende diyorum.
 • Benim en büyük ve öncelikli  HAYATİ PRENSİBİM ÖNCE KAYBETMEMEK! Devir para kazanma devri değil, kazandığımızı kaybetmeme devri! 2. Prensibim/İnanışım BU PİYASADA FIRSAT BİTMEZ.. örnek: BTC alamadınız, ama Litecoin aldınız, Çeyrek altına gücünüz yetmedi ama gram gümüş aldınız/alabilirsiniz.
 • Gelelim floodumun ana sebebi olan USD&BTC mücadelesine.. Kazananın kim olduğunu söylemek çok güç ama çok çetin bir savaş olduğu ve hatta yeni başladığı muhakkak… Dünyanın değiştiğini, Kavramların değiştiğini, sizinde en azından bakış açısı itibari ile bu değişime azami  ölçüde ayak uydurmanızın faydanıza olacağını unutmayın.
 • Bunu TL den BTC ye geçeyim, Altından dolara mı döneyim diye düşünmeyin. Bugünkü birikimleriniz 3 yıl önceki öngörülerinize göreyse, geleceğin nasıl olabileceğine dair okuyup-araştırıp-sorarak bu değişimi takip edelim  ama geçmiş dönemlere göre büyük fark var. Kavramlar-Değişim Hızı ve Piyasalar Klasik sınırların ötesinde değişip geliştiği için daha temkinli-daha çok araştıran ve büyük resmin ne olduğunu unutmadan adım atalım. Önce kaybetmeden sakin ve emin adımla !
 • Şunu asla unutmayın , DÜNYADAKİ TEK KAVGA SERMAYENİN/PARANIN/GÜCÜN KONTROLÜ KAVGASIDIR. Bunu her ülkede farklı adla sahnelerler! Bazen Din, bazen spor, bazen savaş, bazen siyaset bazen de etnik köken olarak oynanır oyun! AMA SENARYO ve AMAÇ TEKTİR…
 • Kripto Para Dünyasına (Ben tekrar yineliyorum, BLOCKCHAININ GELECEĞİNE İNANIYORUM) BLOCKCHAININ ŞEKİL VERECEK (Kripto Para Blockchainin ilk büyük eseri!) Bu Camiada da çok güzel ve kıymetli insanlar tanıdım.En önemlisi genç-azimli-sürekli okuyan-sorgulayan ve paylaşan  bir topluluk.Genç bir topluluk. Tam ülkemin ihtiyaç duyduğu dinamizme sahip bir topluluk. (Tanıdığım arkadaşlardan yola çıkarak,arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim felsefesi ile görüşümü paylaşıyorum)
 • Bu ve Dünyadaki topluluk BTC liderliğinde USD ye bir mesaj verdi,

Dedilerki; Biz;Merkeziyetçilikten Uzak,Heryere Dağıtılmış,Dijital, Sınırlı 1 Alternatif yaptık.Değerinden öte katettiği yol-potansiyeli ve teknolojisi itibari ile sıkıntılı 1 gelecek seni bekliyor! Buda 40 yıllık krallığına

Birleşmiş

Tutarlı

Canyakan

bir kapak olsun

 • Gelecekte fiyat ne olur, 1300 den fazla kripto paradan hangisi kalır, nasıl bir piyasa olur bilinmez, ancak değişen Dünya da finansında, finansal servislerinde araçlarında değişeceği-dönüşeceği yadsınmaz bir gerçek.Tüm para birimleri dijital teknoloji rüzgarı ile bambaşka 1 yere evrilirken bu dünyada yer almasanızda, gözünüz kazandığınızı korumak, sonrada makul yatırım için bu piyasada ve ALTINda ☺️ olsun.

Ve aklınızdan şunuda çıkarmayın, bütün bunları huzurla ve güvenle takip edebilmek,günü-teknolojiyi yakalamak ve mümkünse kazanmak  elbette hepimizin istediği şey.Ancak önce Sağlık ve Sevdiklerimiz yanımızda olsun.Ve eş zamanlı olarak da hem Vatanımız,hemde Avrasyanın olmazsa olmazı olan Vatanımız huzur ve güvende olsun.Buradan gidecek başka yerimiz olmadığını, tarih boyunca mülteci olmadığımızı ve her  türlü fikir/din/dil/ırk görüşle birlikte zengin 1 millet olduğumuzu,başkalarından çok birbirimize ihtiyacımız olduğunu ve para/fırsattan bahsederken abes olacak ama 3 günlük bir dünyada olduğumuzuda unutmayın.Sağlıkla-Mutlulukla-Sevdiklerinizle ve Türkiye ile kalın🇹🇷 Saygılar!

Bu Konu, G.H. @kraljulien Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Pdf Free Books Download |
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x