Neden İstanbul değilde Anadolu, Memleket Takımı Tutmak Gerekiyor?

Hala hem şehrimin takımını tutuyorum hem de X i diyen kardeşlerim ve abilerime, şehir kulüplerine; Samimi olarak yazıyorum, ben de iki takım tutanlardandım hemde ne zamana kadar biliyor musunuz? Ömrümü geçirdiğim Konyadan İstanbula geldiğim zamana kadar.

 • Ne zaman ki geldim gördüm burdaki düzeni, o canımızı verdiğimiz kulüpler için aslında hiç birşey ifade etmediğimizi, onların da senin için birşey ifade etmesi için aranda bir değer bağı olmadığını gördüm o gün hepsinin 1 numaralı düşmanı kesildim. Vicdanlarınıza sesleniyorum.
 • Sizi sadece para kaynağı olarak gören 3-5 süslü sözle gönlünüzü pohpohlayan kulüplerden ne zaman vazgeçeceksiniz? Federasyonu,hakemi,medyası yoktan “büyük”leştiriyor bunu ne zaman göreceksiniz? Şehrinize gelip ağzına gelen her lafı edip yıkıp gidenler hiç mi onurunuza dokunmuyor?
 • Neden mi böyle diyorum? Ufak araştırmalarla edineceğiniz bilgiler vereyim mesela,”büyük”lerin her birinin borcunun 10 da 1 i borçlarla şehir kulüpleri amatör lige düşüyor,silinen vergi borçları kadar bütçesi olan asırlık çınarlar harcanıyor.
 • Gün geliyor nefes aldığınız,su içtiğiniz yemek yediğiniz şehre gelip sizi aşağılayıp gidiyorlar. Maç yapıyorsunuz sanki siz yokmuş gibi davranılıyor.İsterseniz tek kale oynayın,maçı kazanın neden kazandığınız değil diğerlerinin neden kaybettiği konuşuluyor.
 • Milyarlarca lira yeniyor ve bunların hepsi sizin üstünüzden çıkarılıyor.Lafa gelince büyüğüz neden çünkü bunca destekle her yıl birimiz şampiyon olabiliyoruz. Liginde şampiyonluğu büyüklük olarak görmek nasıl bir küçüklük eseridir beyler? Belarus liginde de bir şampiyon çıkıyor.
 • Faroe adası şampiyonu da mı büyük takım? Neden “büyük”ler Avrupa’nın orta seviye takımıyla eşleşince denk gruba düşüyor? Takım tutmak için tek kriteriniz kıytırık bir şampiyonluk mu? Eğer öyleyse gidin Bate Borisovu tutun her sene mutlu olun neden arada bir kaptırasınız ki?
 • Sevgiliniz olduğunu düşünelim yıllarca her anında yanında olduğunuz,ağladığınız,güldüğünüz ve bu sevgiliniz sizi sırf işinde daha başarılı ya da daha çok kişi tarafından seviliyor diye sizi istemesin ya da hem sizi idare etsin hem onu.Ama arada kalırsa onu seçsin çünkü başarılı.
 • Bir çocuğunuz olduğunu düşünelim onunla yaşlandığınız her hastalığında,acısında,sevincinde yanında olduğunuz ama o sizden çok başkasını sevsin çünkü o yöneticileri tarafından kollanan zengin biri olsun.Bunlara yüreğinizin dayanacağını mı söylüyorsunuz?
 • Şehirlerin bir tarihi ve ruhu vardır,yağmurunda ıslanırsınız,suyundan içersiniz,yolundan yürürsünüz ve her anı siz isteseniz de istemeseniz de beyninize kazınır.Farketmeden ezbere gidersiniz misal yolları.

Gerçekten size birkaç önerim var madem “büyük” takım tutacaksınız başarıya açsınız;

1) Beyaz Rusya,Ukrayna ligi şampiyonlarını tutun.

2) Adam gibi büyük istiyorsanız gidin Bayern,Real gibi bir takımı tutun. Sizlere büyüğüz diyip altı üstü sırayla kupa alanları değil.

3) Türk Milli takımını da desteklemeyin gidip Almanyayı,Fransayı falan tutun. Çok ciddi söylüyorum bunları. Yaptığınız bari tutarlı olsun en azından.

 • @konyaspor @BursasporSk @Eskisehirspor @Antalyaspor @Trabzonspor @AdsKulubu @Ankaragucu @kasimpasa @GaziantepsporSK @IdmanyurduSk @SKaragumruk @istanbulspor @RizesporFK @Denizlispor_ @Kocaelispor_ @Sakaryaspor ve daha nice takım,
 • @Nalcacililar @nalcaci_genclik @teksasorg @nefergrubu @07genclik1981 @haydevira @MAVI_SMSEK @gecekondufp @ultrashosgor @SeytanlarFan @KGUltras @Mekansizlar @57_genclik_ @HodriMeydan @TATANGALAR ve daha nice taraftar grubu,
 • Aramızdaki rekabet ve kavgaların elbetteki farkındayım ama hepinize acizane çağrımdır Türk futbolunu içine soktuları durumdan çıkarmak için el ele verin artık.Şehirlerimizin ruhlarını incitmesinler daha fazla.Oynanan tiyatroya dur diyin.Hiç mi yok sadece şehrim diyen yöneticimiz?

Yeter artık! Her sezon ümitle başlayıp yine aynı oyunun sergilendiğini görüyoruz fakat kendi kavgamızdan çözüm bulamıyoruz.Tek bir ağız olmanın zamanı şimdi değil de ne zaman? Kaç kulüp daha amatöre gitsin? #haydianadolu #supertiyatro

Bu Konu,  DrKonyaspor @DrKonyaspor Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar