HAARP Silahı Nedir? Nasıl Çalışır?

Flood'un Yayınlandığı Tarih:30 Eylül 2019 @ 08:13

High Frequency Active Auroral Research Program-HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Auroral Araştırma Programı), doğal iklim koşullarını değiştirmeyi hedefleyen elektromanyetik gizli bir ABD askeri kitle imha silahı programıdır. Programın yürütüldüğü yer; ABD’nin Alaska bölgesidir.

 • HAARP Projesi, ABD-Sovyetler Birliği arasında yaşanan “Yıldız Savaşları” Projesinin bir sonucudur. Projeye 1940’ların sonlarına doğru başlanmıştır. Pek bilinmese de, benzer bir proje bugün Rusya tarafından da yürütülmektedir…
 • HAARP, çok büyük bir enerjiyi yüksek frekanslı radyo dalgalarıyla iyonosfer (atmosferin üst katmanı) içine özel antenlerle ileten bir sistemdir. Proje; ABD Hava Kuvvetleri, ABD Donanması ve Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından yürütülüyor.

 • Proje; ABD Hava Kuvvetleri tarafından bir “araştırma programı” olarak gösterilmeye çalışılıyor. Ancak askeri belgeler, asıl amacının doğal iklim koşullarını değiştirmek, haberleşmeyi ve radarları bozmak amacıyla ‘iyonosferik modifikasyonları teşvik etmek’ olduğunu söylüyor.

 • Rus İstihbarat raporlarına göre; bu program tüm telsiz iletişim hatlarını, elektrik ve bilgisayar şebekelerini, petrol ve doğal gaz boru hatlarını ve bölgesel yıkımları gerçekleştirebilmektedir.

 • HAARP sistemi ilk kez Vietnam savaşında kullanıldı. Muson mevsimini uzatmak için suni yağmur bulutları oluşturuldu. HAARP, tarımsal ve ekolojik sistemleri dengesizleştirebilen bir kitle imha silahıdır. Suni sel, tusunami, kasırga, kuraklık ve yağmur ortamı oluşturabilir..
 • 1977’de, BM Genel Kurulunda “yaygın, uzun süreli veya ciddi etkileri olan çevresel modifikasyon tekniklerinin askeri alanda kullanılmasını” yasaklayan bir karar alındı. Aslında bugünki “İklim Değişikliği” tartışmaların temelinde HAARP projesi var. Ancak konu çarpıtılıyor.

 • HAARP, askeri amaçlar için kullanılmak üzere geliştirildiği halde, bugüne kadar askeri alanda kullanıldığına dair belgelenmiş bir olay yoktur. Uzmanlar, ABD’nin bu programı 2020’da tamamlayacağı görüşünde. Ancak ABD, programın 2014’te sonlandırıldığını iddia ediyor…
 • HAARP Projesinin resmi web sitesine göre , “HAARP, sivil ve askeri amaçlı iletişim ve gözetim sistemlerini geliştirmek için iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını incelemeyi amaçlayan bilimsel bir çalışma” olarak tanıtılıyor…
 • Ancak AB, konuyu Ocak 1999’da gündemine aldı ve projeyi “küresel endişe kaynağı” olarak nitelendirdi. ABD’den sağlık ve çevresel riskleri hakkında bilgi istedi ama ABD, “projenin bir radyo bilimi araştırma tesisinden daha kötü bir şey olmadığı” cevabını verdi.

 • Bazı uzmanlar, HAARP silahının Haiti depremi, Endonezya’daki tusunami ve Katrina kasırgası gibi büyük felaketlerde kullanıldığını iddia ediyor. Ancak HAARP projesinin bu felaketlerde de kullanılıp kullanılmadığı bilimsel olarak ispatlanamadı.

 • Şahsi fikrim: ABD’nin küresel hegemonya üstünlüğünü bitirecek bir savaşa karşı geliştirdiği “Kıyamet Savaşı” projesi var. HAARP projesi de bunun bir parçası. Ancak dünkü İstanbul depreminde ABD parmağı olduğuna inanmıyorum. Projenin henüz bu aşamaya geldiği kanaatinde değilim.

Yazar; Murat AKAN

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
isimsiz mümin
isimsiz mümin
1 yıl önce

bazıları öldü

isimsiz mümin
isimsiz mümin
1 yıl önce

gölcük 1999 ailem öldü

Anonim
Anonim
3 yıl önce

İzmir depremi

...
...
3 yıl önce

bence kullanıldı ve hala kullanılmaya devam ediyor…

trackback
Hz. Mehdi Alametleri - Mutlaka Oku
4 yıl önce

[…] OKU; HAARP Silahı Nedir? Nasıl Çalışır? […]

mutlakaoku.com |
5
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x