Dünya Düzdür; Komplo Teorisi

Flood'un Yayınlandığı Tarih:7 Aralık 2019 @ 05:13

Uzun zaman oldu flood yapmayalı. Ama beklemeye değdi. Hazır mısınız, nakavt olan küreyi gömmeye, rt yaparak bir kürekte siz atın üzerine. Hazır mısınız? “Kral Çıplak!” demeye. #DüzDünya

 • Öncelikle şunu hatırlayalım; nasa tutulmaları hesaplamaz, tutulmalar Babiller tarafından binlerce yıl önce Saros Döngüleri olarak hesaplanmıştır. Nasıl hesaplandığına dair herhangi bir bilgi mevcut değildir. Altta konuyla ilgili bilgileri inceleyiniz.

 • Yukarıda Güneş tutulmalarında gölge yollarına bakın, düzlem büküldüğü için tutulma gölge yolu küreye uyarlanmaya çalışılarak kuzey yüzde ︵ şeklinde, güney yüzde ise ︶ şeklinde anlamsızca tasvir edilmektedir. Oysa Tutulma gölge yolları Düz Dünya haritasına göre tutarlıdır.

 • Gerçek; muhteşem bir aheng ve uyum içindedir.Bizler bunu görmeyelim diye üstü kapatılmaya çalışılmaktadır.Küresel teori bu muhteşemliği görmeyelim diye tesadüfi bir yaklaşımla yalanlar dizisini tüm insanlığa dayatmaktadır.Bunun böyle olmadığı gerçeğine Hoş geldiniz, Başlıyoruz!

 • Buraya kadar kısmen uyanan hepimizin zaten farkında olduğu gerçekleri hatırlamış olduk. Şimdi sıra geldi küreyi tarihin karanlık sayfalarına göndermeye. Aşağıda nasanın resmi sitesinden edindiğim 2001-2025 yılları arasında gerçekleşen/-ecek Güneş tutulma yollarını inceleyiniz.

 • Güneş tutulma yollarında oluşan gölge kalınlıklarına dikkat edin, kutuplara gittikçe genişlemekteyken, dönenceler arasında ise daralmaktadırlar. Gölge yollarının çapları yaklaşık olarak 50km. ile 500km. hatta daha üzerinde değişmektedir.
 • Tutulma gölge yolları güneyden merkeze oradan da tekrar güneye giden döngüler halindedir. Görüş açısı yeryüzüne ne denli yakındaysa o denli dar çaptadır, daha uzakta ise tutulma görüşü geniş açıda olduğundan daha geniştir. Çünkü Güneş ve karartı havada ilerleyerek büyümektedir.
 • Diğer önemli bir konu tutulmaların yaklaşık olarak her 18 yıl 11 gün 8 saatte gerçekleşen her bir ayrı tutulmanın kendisini tamamlıyor olduğu gerçeğidir. Bu durum tesadüfler ile açıklanamayacak derecede açıktır. Altta, gerçekleşmiş tutulmalarda ki muhteşem ahengi inceleyin.

 • Bu tutarlılık tesadüfen savrulan bir kaya parçası üzerinde olmadığımızın en önemli kanıtlarındandır. Her ne kadar görseller bükülmüş olsa da düzlem üzerindeki uyumu yukarıda paylaşmıştım, hatta bunu birisi çıkıp düzleme aktarırsa daha açık olacaktır.
 • Buna bağlı olarak da daha önceki ve sonraki tarihlerde gerçekleşen ve gerçekleşecek tutulmalar da Düz Dünya ya aktarılmalıdır. Bunun için nasanın resmi web sitesi: eclipse.gsfc.nasa.gov/solar.html
 • Durun daha bitmedi! Aksine kanıtların önem derecesi daha da artıyor. Küresel teorinin Güneş’in,Ay’ın ve Gökyüzü’ndeki herşeyin kuzeye göre tersi yönde hareket ediyor oluşu şimdiki konu. Bunun Düz Dünya da tamamen perspektif ile ilgili olduğunu yazdık ve yazmaya devam edeceğiz.
 • Zaten küresel teoriyi çürüten önemli kanıtlardan olan Güneş tutulma gölge yolunun batıdan doğuya yönlü oluşu gerçeğinin küresel teoriyle çelişmesi bir tarafta dursun, bunun küre üzerinde kuzey ve güney yüzlerde iddia edildiği üzere tersi yönde gerçekleşmesi gerekirdi.
 • Şöyle ki; Eğer tutulma gölge yolu yönü kuzey yüzde batıdan doğuya yönlü ise, küresel teori upside down a göre doğru olsaydı güney yüzde de bunun tam tersi yönde gerçekleşmeliydi. Oysa Güneş gölge tutulma yolu yönü her zaman ve her yerde batıdan doğuya yönlüdür.
 • Örneğin; aşağıda 2003 yılında Antarktika’da gerçekleşen Güneş tutulmasındaki gölge yolunun kuzey yarım yüzdeki gibi batıdan doğuya yönlü oluşu gerçeğini inceleyiniz.
 • Yukarıdaki gerçekler küresel masaldan tamamiyle uyanmanıza yetmiş olmalıdır. Ama kimi küreselciler bana troll yakıştırmasını yapmaktalar, konuyu kişiselleştirmeden öncekilere cevap veremeyecekleri gibi sonrasına da cevap veremeyeceklerini belirteyim ve dozajı arttıralım.
 • Güneş tutulmalarında Güneş, Ay ve Dünya dizilimini hatırlayın. Bu dizilime göre küresel düzende kutup noktalarına Ay’ın gölgesinin düşmesi neredeyse imkansızdır. Gerçekleşebileceği kağıt üzerinde gösterilebilse de gerçeklerle uyumsuz olmaktadır.

 • Küresel teoride Ay’ın gölgesinin yeryüzünde oluşması için dikey bir ışımaya ihtiyaç vardır ki örneğin 4 Aralık 2021 yılında Antarktika’da yaşanacak Güneş tutulması simülasyonunda da görüldüğü üzere ekseni daha da eğmek gerekecektir.
 • Eğer bu eksen eğikliğiyle değil derse küreselciler, Güneş ışığının yeryüzüne paralel düşmesiyle çelişirler ki bu da kendi yeryüzü eğimleriyle çelişir. Kısaca küresel teori burada da tutarsızdır.
 • Dahası yukarıdaki örneklerde yer alan 2003 Antarktika tutulmasındaki dönemde Ay’ın,küre Dünya’nın kuzey kutbuna yakın bölgelerinden Dünya’nın küresinin ardında kalmasından dolayı bu bölgelerden görülmemesi gerektiğidir. Fakat gerçekte Ay, bu bölgelerde de kendini göstermiştir.

 • Yukarıda genel olarak sadece Güneş tutulmasını ele alarak henüz konuşulmayanı izah etmeye çalıştım. Hatalarım olabilir. Fakat düğümün buradan da çözüldüğünü belirtelim. Tabii ki devamını hep birlikte getireceğimize inancım tam.
 • Ve En iyisini de sonda belirteyim. Güneş tutulması gölge yollarının Güney kutbunda tamamlanmasına bir bakın,kuzeye göre iki defada bu gerçekleşmektedir.Kuzey de ise bir defada ve hemen hemen tamamiyle. Bu Güney’in Merkeze göre büyüklük oranını ispat etmektedir. Kral Çıplak!

Yazar; Plat Eurth

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
4 yıl önce

#flatearth #nasafake #sorgulayın #araştırın#oku #okuyun #düşünün #düzdünya…

mutlakaoku.com |
1
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x