68 Kuşağı

Flood'un Yayınlandığı Tarih:9 Aralık 2019 @ 19:07

Okboomer’cılar… Bu 68 kuşağı ne yapmış filan diyorsunuz da, hiçbirinizin aklına herşeye rağmen bu kadar banka, işletme, fabrika batmadan nasıl ayakta kalıyor, her şeye rağmen bunca kitap nasıl yazılıyor, basılıyor, dağıtılıyor, bunca film nasıl çekiliyor >

  • Bu kadar hırpalanmasına rağmen laik eğitim ve laik yaşam nasıl devam ediyor, iyi kötü de olsa modern ve çağdaş yaşam neden ve nasıl sürdürülebiliyor sormak aklınıza gelmiyor değil mi? Kendi kendine mi oluyor zannediyorsunuz?
  • Papağan gibi ilgili ilgisiz herkese ok boomer yazmak güzel de, kaç tane şair, yazar, düşünür, oyuncu, yönetmen mimar, mühendis, şarkıcı, çıkartabildiniz? Anadolu popun, yeşilçam sinemasının, zülfünün seldanın, barış mançonun, yaşar kemalin bir adım ötesine gidebildiniz mi?
  • Cok güzel filmler çektiniz, muhteşem binalar tasarladınız, buluşlar yaptınız, kentler inşa ettiniz, büyük markalar yarattınız, yüzbinlerce satan/izlenen gazeteler, siteler çıkarttınız da boomer’lar mı elinizi tuttu. Sade suya tirit gecekondu dışında bir eserinizi göremedik.
  • İkonunuz Elon Musk, hayaliniz bitcoin toplayıp çok zengin olmak, iyi yaşamak, Starbucks coffe’de snap chat takılmak. Henüz kaydadeğer bir hayaliniz, dünya tasarımınız yok. Bir de 68 kuşağına dudak büküyorsunuz.
  • Bu dünyayı size 68’liler bırakmadı. 68’liler yenilgiye uğradığı için bu dünyaya mahkum oldunuz. Amerikada, paranın, kredinin, borsa kazançlarının, lüks ve iyi yaşamın keyfini süren boomer’larla Türkiyedeki 68’lilerin uzak yakın alakası yok. Biraz tarih okuyun.

Yazar; Tuncer Şengöz

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
4 yıl önce

son derece haklı yazılmış bir yazı.Mükemmel bir tesbit

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Bu nesil daha sutun inekten sagildigini bile bilmiyor, fabrikada uretilip paketlenen bir urun oldugunu zannediyor malesef hocam.

Anonim
Anonim
4 yıl önce

1945ten sonraki nesle refah içinde yaşamış, her şey kolaymış onlar için düşünüp BOOMER’i yapıştırıyorlar. Burası Anadolu New York değil!

mutlakaoku.com |
3
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x