15 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde yaşananlar! (‘Dava Tanık Beyanlarıyla Devam Ediyor’)

15 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde yaşananlara ilişkin davanın görülmesine tanık beyanlarıyla devam edilmiş. Ama sormayın ne KOMEDİ! https://t.co/kWXZY0rLYG

 • O tarihte HvKK Kur.Bşk.Vek. olan Cevat Yazgılı, Genkur’da normalde çok düşük katılımla çok kısa sürede bitirilen ama o güne özel hani şu Yaşar Güler’in emriyle katılım seviyesi v süresi KASITLI olarak uzatılan toplantı sonrası yaşadıklarını anlatmış. Evlere şenlik…
 • “19.00-19.15 gibi karargaha geldiğini belirterek, döndükten sonra harekat başkanı vekilinin uçuşların durdurulduğunu ilettiğini bildirdi” deniyor.
 • HvKK tarihinde 100 yılda bir yaşanan böylesi bir olay karşısında bakın omuzunda rütbe taşımayı komutanlık sayanlar ne yapmış?
 • Yazgılı, “Sebep olarak da biz toplantıdayken @tsk_genelkurmay yanına MİT Müsteşarı’nın geldiğini, hareketliliğin ondan sonra başladığını, muhtemelen onunla ilgili olabileceğini söyledi. Ben uçuşların durdurulduğu bilgisini hava kuvvetleri komutanımıza arz ettim.” dedi.
 • HvKK Hrk.Bşk. oturduğu yerden Hakan Fidan’ın Hulusi Akar’ı ziyaret ettiğini öğreniyor, yorumluyo ve olsa olsa bu hareketlilik başlangıcıdır diyor, ama bizzat emri veren Hulusi’ye veya bir başkasına sormuyor. E çünkü hep olan bir olay TR’de bu değil mi? (!)
 • Yazgılı da çok rahat bir şekilde Abidin Ünal’ı arıyor da Abidin de hayırdır neler oluyor demiyor ve hatta mahkemede GİRİŞİMDEN HABERİM YOKTU diyor. E yine bu tür sıradan (!) olaylara alışık olan Abidin kimseye sormuyor ve hatta düğünü terk etmiyor. Düzmece ifade bitmedi daha.
 • Genelkurmay tarafından silah sesleri ve jet uçuşlarını duyduğunu söyleyen Yazgılı’yı Abidin arıyor. “Yazgılı ne oluyor? Darbe olduğuna dair söylentiler var burada. Bana bilgi ver.” diyor. O da “Harekat Merkezine ulaşamıyorum, bilgi aldığımda arz edeceğim.” diyor.
 • Söylentilere ve Hrk.Mrk.ine ulaşılmasını önemsemeyen Abidin de düğüne devam ediyor ve hatta silahla Hrk.Mrk.’e iniyor, silahlar çekiliyor, ateş altında kalıyor, kelepçeleniyor Yazgılı. Neden sonra kelepçeleyenler Abidin’e ulaşınca serbest kalıyor ama ABİDİN’de HALA “TIK” YOK!
 • O sırada da asıl Kur.Bşk.Hasan Hüseyin Demiraslan’a durumu anlatıyor ki o da “Gelişme olursa bana bilgi verirsin.” diyor. Abidin’in çiftliğine hoşgeldiniz efendim!.. Al birini vur ötekine…
 • “Yine de telefonla birliklere ulaşıldığı için hava kuvvetlerinde bunun yasa dışı bir girişim olduğunu bilmeyen kimsenin kalmadığına dikkati çeken Yazgılı” herkesi ikna ediyor da BİR TEK ABİDİN’İ İKNA EDEMİYOR! Acaba birisi yemin etse inanır mıydı?.. Komedi devam ediyor…
 • Sonra Yazgılı da gözaltına alınıp spor salonuna götürülüyor ki, lendi ifadesiyle; “Oradayken Akın Öztürk Orgeneral niye başarılı olamadığı konusunda kendi kendine DÜŞÜNÜYORDU. Kendisinin ‘İSRAİL BİZİ SATTI.’ dediğini duydum.” diyor. Alın burdan yakın!..
 • Mah. Bşk. da “bunu birisine mi söyledi” diye sorunca da; “Yok hayır. Bunu mırıldanma şeklinde söyledi. Ne bana ne de Kemal Mutlum’a döndü. Kendi kendisine kritik yapıyor şekilde söyledi.” diyor. E be adam, düşünüyordu, mırıldandı kendi kendine dedin ama bir tek sen duydun!
 • Ya Allah aşkına birileri de bu adamlara en azından belirli bir senaryo içinde yalan söyletsin! İnsanları bu kadar mı afedersiniz SALAK yerine koyarlar!.. N’oldu ABD TUTMADI veya güreşte MİNDER DIŞINDA mı kaldık ki YENİ BİR DIŞ GÜÇ arıyoruz? Sonra sıra kimde?
 • Kargaların güleceği bu deli saçmalarına inanan var mıdır bilmem ama, savcı ve hakimlerin gayet ciddiye aldığını ve hatta @Hurriyet gibi yandaşların da bunu BOMBA HABER diye manşetten verdiğini görüyorum!

Kendine komutan diyen omuzu rütbeli şahısların, menfaatleri doğrultusunda, siyasilerin emriyle ortaya koydukları 15/7 PARODİSİNİN bedelini ORGENERAL AKIN ÖZTÜRK’e ÖDETEMEYECEKSİNİZ! Kurduğunuz bu düzmece oyun içinde YALANLARINIZIN HESABINI VERECEKSİNİZ! O günler ÇOK YAKIN!

Bu Konu, Engin BÜKER @BukerEngin Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 9 Ekim 2018 — 03:00

1 Yorum

Yorum Ekle
 1. Bu haberle, Türk Halkı ile dalga geçiyorlar. Her şeyin olduğu gibi ALGININ da bir sonu vardır. Uyutulan halk uyanınca, Güveninin Suistimal edilmesinin hesabını önüne ilk çıkanlara soracaktır. Sonra çıkanlar da bun azâde olmaz.
  O zaman ortalıkta dolaşmasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir