Cezaevlerinde 15 Temmuz benzeri Bir Mağduriyet Oyunu mu Sergilenecek?

Sayın @ahmethtakan son yazınızda belki de çok önemli olmayan bir noktaya müsadenizle temas etmek istiyorum… Hamam siyaseti!.. – Ahmet TAKAN

  • Yazınızın sonunda; “Cezaevleri de dolu hakikaten. Ciddi şeyler olabilir. Kalkışma olabilir, içeride yaşam koşulları kötüleşiyor. Hayata dönüş gibi operasyonlar olmaz, ama bir yerde taşacak bu. Ya cezaevinin içinden ya da dışından taşacak. Toplumsal gerilme söz konusu.” diyerek birisinden aldığınız bir değerlendirmeyi aktarmışsınız.
  • Öncelikle yazınızın başlangıcı itibariyle geldiği son noktaya çok anlam veremedim. Ayrıca, bu aktarımınızda ise sıkıntılı bir nokta görüyorum.
  • Malumunuz günümüzde BASIN diye tabir ettiğimiz ancak genelde birilerinin kalemşörlüğünün yapıldığı görsel veya yazılı ortamlarda çıkan HABERLERİN (!) büyük çoğunluğu kamuoyunu birşeylere hazırlama maksadıyla kullanılmaktadır.
  • İstihbarat camiasında da çokca başvurulan bu yöntem ile OYUN KURUCU birilerinin sahneleyeceği oyunlara kamuoyu hazırlanarak, “BİZ UYARMIŞTIK!” mesajı verilmeye çalışılmakta ve böylece İLLEGAL DURUM LEGALLEŞTİRİLMEKTEDİR.

En NET örneklerini 15 Temmuz OLAYLARI öncesinde GÖRMEKTEYİZ!

  • Bu açıdan bakarsak, sizin çok dikkat etmeden aktarımında bulunduğunuz bu söylemle, farkında olmadan, Erdoğan-Perinçek Kirli Ortaklığının hapishaneler üzerinden sergilemeyi düşündükleri büyük bir oyunun parçası olabilir misiniz?
  • Tam da herşeyin kötüye gittiği bu ortamda, ESKİ SICAKLIĞINI yitirmiş konular yeniden gündeme taşınarak veya KÖZLERİN ÜZERİNE BENZİN DÖKÜLEREK yeniden DAHA BÜYÜK BİR ALEV mi çıkarılmak isteniyor?
  • Yoksa sizce de koca koca adamların basın önünde bu atışmaları ve bunların köşe yazılarına kadar taşınarak ciddi meseleler olarak tartışılması ve GİZLİ kaynaklar üzerinden bağlandıkları noktalar biraz ilginç değil mi?

Bu Konu, Engin BÜKER @BukerEngin Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir