Yeşil Çocuklar

Flood'un Yayınlandığı Tarih:23 Eylül 2018 @ 22:21

-YEŞİL ÇOCUKLAR- Bir gün, Woolpit ahâlisinin şaşkın bakışları arasında, kasabanın hemen dışında bulunan tepedeki mağaradan iki kardeş çıkageldiler. İnsanların bu denli şaşırmasının sebebi çocukların yeşil renkli olmalarıydı.

  • Renklerinin tuhaf olması yanında birden ortaya çıkmış olmaları, herkesin onlara kuşkuyla yaklaşmasına sebep oluyordu. Ama masum ve ürkek halleri insanların zamanla iki kardeşe karşı merhamet göstermelerini sağladı. Yaşamlarını sürdürmeleri için gerekenleri sağladılar.

  • Çocuklar getirilen yemeklerden yalnızca yeşil renkli olanları yiyorlar, diğerlerine el sürmüyorlardı. Woolpit sâkinleri arasında çocukların ifrit olup olmadıklarıyla ilgili tartışmalar yaşanmaya başladı. En doğru çözüm çocukların vaftiz edilmesiydi.

  • Ahalinin bir kısmı çocuklara öncelikle dil öğretmek gerektiği konusunda direttiler. Bu görüş benimsendi ve çocuklara elbirliğiyle dillerini öğrettiler. Sonra iki kardeşi, üzerlerindeki sır perdesinin kalkması için detaylı bir sorguya çektiler.

  • Çocuklar, besledikleri hayvanlardan birini takip ederken bir mağaraya girdiklerini, sonra fazla ileri gittiklerini, yönlerini şaşırdıklarını anlattılar. Sonunda bir ışık gördüklerini, ışığı takip ederek ilerlediklerini ve bu sayede buraya vardıklarını anlattılar.

  • İnsanlar geldikleri yeri merak ediyorlardı. O yöndeki sorulara “Bizim yaşadığımız yer bu kadar aydınlık değildi. Alacakaranlık içinde, loş bir yerdi. Oradaki herkes bizim gibi yeşil renkteydiler. Yiyeceklerimiz, hayvanlarımız da.” şeklinde cevap verdiler.

  • İnsanlar onların başka bir dünyadan geldiğine inandılar. Zararsız olduğu konusunda da hemfikirdiler. Çocukları vaftiz ettiler, diğer çocuklara da onları dışlamamalarını tembih ettiler. Vaftizden bir kaç hafta sonra erkek çocuk öldü. Kız yalnız kaldı.

  • Bu dünyada yaşamak için bu dünyalılar gibi yiyip içmek gerektiğine karar verdi. Bembeyaz sütün, kahverengi ekmeğin, kıpkırmızı etlerin tadına vardı. Hem sağlıklı oldu hem de rengi açıldı. Yıllar geçti ve insanların arasına karışıp gitti…

  • Yıllar sonra bu olay yazılı kaynaklardan görülüğünde. Kimileri o çocukları bir yıldız geçidini kullanarak dünyaya gelmiş ziyaretçiler, kimileri de bezelyeyle beslenmeleri sebebiyle ölüler dünyasından gelenler olarak yorumladılar. Bezelye Keltlerde ölülerin yiyeceğiydi çünkü.

13. YY’a dayanan bu söylencenin anısı bugün hâlâ İngiltere’de, Suffolk’a bağlı Woolpit kasabasında yaşatılmaktadır. Kaynaklar: Fiona MacDonalds – Kelt Mitolojisi / S.139 Ancient Origins internet sitesi.

Yazar; Mitoloji Dünyası‏

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Mine
Mine
6 ay önce

Way be bu arada kimseler de yorum yazmamis

Bulut
Bulut
Cevap verdi;   Mine
6 ay önce

Evet ve bence çocuklar ansherik denilen bir hastalığa sahip normal cocuklardi

Selen Yalçelik
Selen Yalçelik
Cevap verdi;   Bulut
6 ay önce

olabilir, ama bence bir halk efsanesiydi, olayın daha detaylisi için evrim ağacı denilen youtube kanalına da bir göz atmanızı öneririm iyi günler.

Rahşan
Rahşan
Cevap verdi;   Mine
6 ay önce

Artık tek yorum yazan siz değilsiniz

mutlakaoku.com |
4
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x