Uydurulan Din

Flood'un Yayınlandığı Tarih:30 Mayıs 2019 @ 00:34

Bu Coğrafya’da Tüm Sorunlar ‘Uydurulmuş Din’den Beslenir! (flood). Önce “Uydurulmuş Din” ne demek? onu açıklayıp sonra da Uydurulmuş Dinden beslenen sorunların sebeplerinden bahsedeceğim.

 • İslam’ın sahibi Allah’tır. Allah dışında hiç kimse din koyamaz. Allah’ın dininin kaynağı ise Kur’an’dır. Kur’an’a ters olan ve din olarak inanılan her şey din değil kültürdür. İşte Kur’an’ın “Allah’a öğretilen din olarak” kodladığı UYDURULMUŞ DİN budur.
 • Allah’ın dini net/bozulmamış şekilde iken din uydurmak Allah’a zarar vermez. Fakat insana, akla, iradeye, ahlaka, adalete, hayata zarar verir. Kur’an Şirk için “en büyük zulümdür” demesi sadece ahirete değil dünyaya da zarar verdiği içindir. İşte verdiği zararlardan bir demet:
 • Koca şiddeti gören eşler! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira ona Allah’ın “kadını dövün” dediği yalanı ayet diye öğretildi.
 • Sağlık çalışanları! Hasta yakınlarının şiddet uygulamasından mı şikayetçisiniz? Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. “Dayak cennetten çıkmadır” safsatasıyla büyütüldüler.
 • Liyakatsiz yöneticiden şikayet eden vatandaş! Sorunun kaynağı UD’dir. Zira UD “emaneti ehline verin” diyen Kur’an yerine, “İmamlar Kureyştendir” diyen bir dine inandırıldı.
 • Kandırılmış Hacı abiler! Bu ülkenin SIĞIRBANKLARI bitmez. Eğer aldanıyorsanız bunun sebebi de UD’dir. Zira siz dininizi “Sakın aldatıcı sizi Allah ile aldatmasın” diyen Kur’andan değil “Biri aldatacaksa varsın Allah desin aldatsın”diye Kur’ana meydan okuyan zihniyetten öğrendiniz.

 • “Tüm dünyada araba yayaya yol verirken, neden Türkiye’de yayanın arabaya yol vermesi bir kurala dönüşmüş” diyen sosyolog arkadaş! Sebebi UD’dir. UD güce tapar adını Allah koyar. Araba güçlü, insan güçsüzdür. Arabanın cüssesi büyük, insanınki küçüktür. Araba pahalı, insan ucuzdur.
 • “Dizilerde neden “eşek” kelimesi biplenip sigara mozaiklenirken, çatır çatır adam vurma, kelle uçurma, baş koparmanın gırla gittiği, Allah sadaları eşliğinde oluk oluk kan döküldüğü sahnelere dokunulmuyor?” diyen arkadaş. Sorunun kaynağı UD’dir.
 • Zira indirilmiş din YAŞAT diniyken UD. ÖLDÜR dinidir: Dinden döneni öldür, namaz kılmayanı öldür, kara köpekleri öldür, kertenkeleyi bir vuruşta öldür kap 100 sevabı… Bunların hepsi hakkında hadis vardır.
 • Dervişin kibrinden şikayet eden sıradan mü’min! Sorunun kaynağı UD’dir. Zira onun bir şeyhi var ve o cenneti garanti görüyor, seni de cehennemlik görüyor!
 • Velinin sorumsuzluğundan şikayet eden öğretmen! Sorunun kaynağı UD’dir. Zira bilginin değeri yerine “Şeytan da alimdi” türü ancak şeytanların söyleyeceği zırvalara inanan bir geleneğin ürününden başkasını bekleyemezsin.
 • Bir yönetici şunları paylaşmış: “İş yerindeki arkadaşlar; kırılan ahşap paletleri ufalayıp evlerinde yakacak olarak kullanmak istediklerini söylemişlerdi. İzin verdim. Bir ay sonra, haftasonu bir gün fabrikaya gittiğimde sağlam paletleri parçalarken yakaladım. İptal ettim.”
 • Müslüman şarkın her yerinde bu böyledir. En temelde sebep UD’dir. Bir anlamı da “standart ve ölçü” olan kadere inandığını söyler, fakat hayatının tümü standartsız ve ölçüsüzdür.
 • Yakalanınca rabia işareti yapan hırsızdan şikayet eden mağdur! Sorunun kaynağı UD’dir. Adalete değil, yaptığı hırsızlıktan rabia işaretiyle yırtacağına inanıyor. Bunun, yediği haltı cübbe giyip salavat okuyarak affettireceğini düşünmekten farkı ne?

Hırsız yakalanınca Rabia işareti yapıp “Artık ülkemiz çok büyük, eski Türkiye değil” dedi.

 • Yeşili betonla boğulan kentlerden, millet arazisine gece konan apartmanlardan, çirkinleşen mimariden şikayet eden arkadaş! Bunun da temelinde UD var. Adam cennete gecekondu yapmanın bir yolunu bulmuş, dünyada onu kim tutar? İnanmıyorsan al bi de buna bak!

 • Doğala özdeş aromalı sahte gıdalarla kandırılan Mehmet bey! Sorunun kaynağı UD’dir. Sahte din, iman ve İslam pazarlanan memlekette sahte gıdanın lafı mı olur?
 • Bana “Hocam, bizim imam tatilde namaz kılmıyor. Maaşları kesilse imamların yüzde kaçı camiyi, yüzde kaçı ibadeti terk eder?” diye soran cemaat! Sorunun kaynağı UD’dir. Zira davet ettiği UD’e imamın kendisi de inanmıyor.
 • “Hasankeyf’te 4 bin 600 yıllık cami taşınıyor” türü haberciliği gazeteciliğin yüzkarası ilan eden gazeteciler! Sorunun kaynağı UD’dir. Peygamberinin diline uydurduğu bir buçuk milyon yalan ve iftirayı koyanlar sadece yalana alışmakla kalmaz, YALAN VE İFTİRA BAĞIMLISI olurlar.

 • Anadolu irfan; “SPOR TOTO’NUN KATKILARIYLA” İslami İlimler Fakültesi yapar, mezun olanları da imam, öğretmen yapar, sonra da o namazla cenneti garanti ettiğini sanır. Sorunun kaynağı UD’dir. Zira UD’in gözünde cennet kendi takımının kazanmasını garanti eden ‘TARAFTAR KULÜBÜ’dür.

 • Hırsızlıktan şikayet eden vatandaş! Kaynağı UD’dir. Zira UD fıkhında birini mürted ilan edersen onun canı, malı, ırzı helal olur. Ya da helali haram ilan edersen, onu çalmak vs. SEVAP OLUR Mısırlı aydının din kitaplarından ifşa ettiği“Müzik aletlerini ÇALMAK helaldir” fetvası gibi.
 • Radyasyon bulutları Karadenizi yakıp kavururken “Türkiye’de radyasyon var diyen dinsizdir” şeklinde konuşan bakanın sorunu da UD’dir. Ona yalanla imanın bir arada bulunmayacağını hiçbir vaiz söylemedi ki!

 • Afrika’dan getirdiği hizmetçisi zulme dayanamayıp kaçarken “Senin için para saydım! Gel buraya!” diye kovalayan zalimin sorunu da UD’dir. Zira o “Kula kulluğa hayır” (La ilahe illallah) diyen bir İslama değil, köleliği yaşatan uydurulmuş bir dine inanıyor.

Birlesik Arap Emirliklerinde bir Ethopyali Köle. Kacmaya calisiyor ama kacacak yeri ve kimsesi yok! Araplarda halen kölelik cok yaygindir ancak para ile dunya medyasi susturuluyor! Seni 2019 ve evet halen kölelik olan bir dünya. Utandim!

 • Şeyhin saltanatından şikayet eden gariban! Sorunun kaynağı UD’dir. Zira UD’ci şeyhinin cübbesine girip, zerdüştlükten ithal edilmiş sıratı geçeceğine inanıyor!

Yazar; Mustafa İslamoğlu

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Ahmet Çevik
Ahmet Çevik
5 yıl önce

Sayın Yetkili
Yazılarınızı okuyor ama paylaşamıyorum. Paylaşım serbestliği verdiğiniz sosyal meydanlardan sadece Twitter ‘ı kullanıyorum. Bu paylaşımlarınıza whatsapp da ekleyebilirsniz bu yazıları daha fazla kişilere ulaştırabiliriz.
Selam ve Saygılarımla

mutlakaoku.com |
2
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x