Fetömetre; Birleşmiş Milletler Sözleşmelerine göre; Bir Soykırım Suçudur!

Fetömetre;’Birleşmiş Milletler Soykırım Suçunun Engellenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi’ne’ göre;yok etmeye yönelik 1 soykırım suçudur. Etnik, düşünsel veya dinsel olarak 1 grup insanı fişleyip;öldürmek veya yaşam koşullarını kısıtlayıcı kararların tümü bu suç kapsamına girer.

 • SOYKIRIM; yani GENOCIDE sözcüğü;Yunanca GENOS(ırk, toplum, insan) ve Latince -CIDE(öldürmek, yok etmek) kökeninden gelmektedir. FETÖMETRE özünde IRKSAL olmasa da, DÜŞÜNSEL ve SOSYAL anlamda hâkim gücün, hedeflediği 1 grup insanı ayrıştırarak imha etmesine dayandığı için SOYKIRIM’dır.
 • Perinçek, Cihat Yaycı, Ahmet Zeki Üçok, Nedim Şener ve diğer suç iştirakçisi askeri veya sivil personel kendi uydurdukları kriterleri, yine kendi istedikleri kişilere uygulayarak, bu insanları SİYASİ GÜCE hedef göstermekte ve toplu infaz, kırım, açlık, hapis, işkence talep etmektedir.
 • NAZİLER; soykırımı sadece Yahudi’lere değil; Çingene,Roman,fişlenmiş diğer ırklar,göçmenler hatta bedensel engellilere de uygulamıştır. Medya yoluyla bu kitleler şeytanlaştırılmış, önce yaşamları kısıtlanmış, sonra da toplu infazlar yapmışlardır. FETÖMETRE ile aynı şey yapılmaktadır.
 • BM tanımında, SOYKIRIM; Ulusal 1 grubun yok olması niyetiyle, elzem yaşam kaynaklarının yok edilmesi amacını taşıyan örgütlü 1 planı ifade eder. Bu grupların,güvenlik,özgürlük,onur ve iktisadi varlığını yok etmeye dayalı her operasyon SOYKIRIM’dır ve icrâacılar da SOYKIRIMCI’dır.
 • MASUM olduğu halde; 1 güç odağı tarafından fişlenip,işinden atılan,terörist diye damgalanan,hapse atılan,işkence gören,ekonomik ve toplumsal baskı ile açlığa,intihara,göçe,ölüme zorlanan tüm insanlar SOYKIRIM MAĞDURU’dur ve failleri Hukuk karşısında hesap vermekten kaçamazlar.
 • Şimdiye kadar FETÖMETRE VE KHK SOYKIRIM SUÇUNDAN;2 milyona yakın insan mağdur olmuş,intiharlar,cinayetler,işkence,açlık,tecrit,sosyal kırım ve göçe zorlanarak hayat hakları ellerinden alınmış ve alınmaya devam etmektedir. Bilinmelidir ki; bu korkunç suçun zaman aşımı asla yoktur.
 • FETÖMETRE ve KHK SOYKIRIM SUÇUNDAN muzdarip olan insanların 1 platformda;tüm bu suçları raporlamasını; ölüm,intihar ve göç yolunda boğulma, işkence,hapis,kaçırılma vb gibi örgütlü soykırım saldırıları 1 an önce belgeleme ve ULUSLARARASI DÂVA YOLUNA GİTMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM.
 • İnsanları; yedikleri içtiklerine,kimle sohbet ettiklerine,hangi bankaya para yatırdıklarına,hükümete veya Ulusalcı diye örgütlenen 1 güç odağına muhalif oluşuna göre fişleyip SOSYAL VEYA FİZİKİ İNFAZLARINA hükmedenlerin başı korkunç belâlara girecektir. Bundan hiç kuşkum yok.
 • ŞURASI DA ÇOK ÖNEMLİ;Yahudiler müthiş örgütlenerek kendilerine yapılan SOYKIRIM suçunu tüm dünyaya anlattılar. Fakat çingeneler,romanlar,bedensel engelli ve diğer etnisitler bunu iyi yapamadılar. FETÖMETRE VE KHK SOYKIRIM SUÇUNA karşı ciddi 1 organizasyon ve birliktelik şarttır.
 • Özellikle Hukukçu,gazeteci ve yurtdışındaki eğitimli kitle bu SOYKIRIMI DERHAL DÜNYAYA DUYURMALIDIR. Zira bunun 1 adım sonrası, 15 Temmuz gibi yeni 1 tuzak ve ardından da toplu infazlardır. Hiç şüphem yok ki;ULUSALCILAR’ın temel hedefi, 1 şekilde bu yüzbinlerce insanı yok etmektir.
 • Fişlenen ve katliamlarla hedef gösterilen bu insanlar,bizim insanlarımız.Komşularımız,kardeşimiz,kandaşımız. Devlet,istihbarat,medya,emniyet yargı ve TSK’daki 1 grubun SOYKIRIM İHANETİNE dur demeyen herkes,kaçınılmaz olarak hukuk ve tarih karşısında hesap vermekle mükelleftir.
 • Kolayca anlaşılması için temel ölçütlerle ifade etmeye çalıştığım bu tweet serisi ölümcül derecede önemlidir. Mesuliyet hisseden her 1 ferdin dikkate alması ve organize olarak, Uluslararası platformu harekete geçirmesi gerekmektedir. Kaybedilecek 1 dakika bile olmadığı bilinmeli.

Soykırım,fişleme,sürgün,sosyal tecrit,işkence insanlık suçudur. Dolayısıyla burdaki uyarılar,politik 1 amaç taşımaktan ziyade;gelecekte ülkenin sayfalarına kara bir leke olarak geçecek olayların,korkunç 1 boyuta ulaşmamasına yönelik 1 çabadır. Tüm vicdan sahiplerine ÂRZ ederim.

Bu Konu, Turan Felek @turanfelek Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 20 Eylül 2018 — 22:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir