Fakir Edebiyatı; (‘İnanç ve Siyaset; Herkesin dini kendine!’)

Şimdi size 2 gündür beni linç etmeye hattw “Fetöcü provakatör” diye linç etmeye çalıştıkları bu iki tweetten bir flood yaparak bahsedeyim.

 • İlk fotoğrafta gördüğünüz nisan ayında atıldı. Ben bu tweeti attığım zaman bir kişi kişi bana ne diyorsun demedi. Bu tweeti attığımda ülkedeki tanzim satış kuyruklarından, süpermarketlerin önünden çürük domates ayıklayan ve bir yandan ülkenin ekonomisini övenleri görünce attım.
 • Ssi alan kişi devamını atmamış, bana 2 gündür kurban ol ter kokusuna fakirliğe diye linç girişiminde bulunanların yaptığı yersiz fakir edebiyatından bana gına geldi hep birlikte bakalım;
 • Kendi verdiği oy ile bu ülkede domatesi ucuz şekilde almak için birbirini ezerek saatlerce kuyruğa hiç mi ağırınıza gitmedi soruyorum? Saraylarda “Ejder Meyveli Smoothie” içilirken size dayandıkları bu ekonomi hiç mi ağırınıza gitmedi?
 • Bu ülkede kendi oyunuzla getirdiğiniz insanlar sizin sonunuzu getirdi farkında değil misiniz? Ne adalet sistemi, ne yargı, ne eğitim, ne sağlık sistemi kalmadı. En son ne zaman evinize et alabildiniz sadece soruyorum.
 • Kurban olaymışım ter kokularına. Neden olayım neden. Yetmedi mi aza kanaat eden çoğu bulamaz diye diye açlık sınıının altında yaşamak. Bu nasıl bir sevicilik. Ülkede ter kokusu övülüyor bu ülkede açlık sınırının altında aldığı asgari ücretle girilen ucuz domates kuyruğu övülüyor.
 • Çocuğuna pantolon alamdığı için intihar eden baba, tedavi olmak istediği için dilenci muamelesi gören Dilek, hiç mi utanmıyorsunuz onlardan hiç mi.
 • Gözünüzün içine baka baka aldıkları 1 çantanın fiyatı sizin hayat boyu geçinmenizi sağlar. Size 3 öğün simit yesinler diyenlere hiç mi dönüp bakmıyorsunuz nerede yaşıyorlar kimler, ne yiyip ne içiyorlar. Çocukları nerede okuyor bir bakın.
 • Din ahlakla inançlı olan herkesin oyunu topladılar. Hayat sadece Allah demekle dönmüyor. Bunu ne zaman göreceksiniz. Aynı insanlar Ensar Vakfında çocuklara tecavüz edilirken “BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ” dedi. Sizin hiç mi utanmanız yok o çocuklardan.
 • En büyük ahlaksızlar ahlak satanlar olmadı mı, daha dün başkalarının ahlakına dil uzatan pedofili suçundan tutuklanmadı mı. Daha dün fetva veren adamlar eskortlarla yakalanmadı mı, SİZİN İNANDIĞINIZ DEĞERLERDEN DE DİNDEN DE UTANCINIZ YOK.
 • Beni burada iki fotoğraf arasındaki ikiyüzlülük diye suçlayanlar ilkinde müslümanları, tesettürlü kadınları hedef aldığımı zannediyor galiba. Sizi akla mantığa davet ederdim ama orası nerede diye soru bile alabilirim.
 • Osmanlı osmanlı diye dolaşanların tekbir çekerek insanlara adaletsizce asarım keserim havasında davrananlar düne kadar otobüste etek giydiği için kadın dövdü, yolda yürürken sözle taciz etti. Bitti osmanlı yok. Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ. Kimse asıp kesemez.
 • İnanç ve siyaset farklıdır. Sizin inancınızı sömürenlerin Amerika ya her gün laf atarak kendi ülkesini yüceltenlerin çocukları nerelerde okudu, hangi ülkelerde ev aldı, hangi ülkelerde iş kurdu. SORGULAYIN BENİ LİNÇLEDİĞİNİZ İNTERNETİ SORGULAMAYA KULLANIN.
 • İkinci fotoğrafa gelirsek bu ülkede görmeyi en çok istediğim şey inancının başka bir görüşten zarar görmeyeceğine insanların ikna olması. Yıllardır bu ülkede yaşayan her müslümanın inancına en çok kim zarar verdi, kur-an kurslarında çocukları tek tek taciz eden kimdi.
 • Bırakın abicim bırakın artık dini imanı. O sizin özelinizde. Bugün tesettürlü bir kadın eğer inancının zarar görmeyeceğine inanmışsa ben bundan mutlu olurum. Bizim kimsenin diniyle işimiz yok. Konu yaşayabilmek, geçinebilmek. Ulan kendi ülkemizi gezemiyoruz daha.
 • Ne kazanığımız para bir işe yarıyor ne ödediğimiz paraların altından kalkabiliyoruz. Provakatif değilim ben bu ülkede intihar etmek zorunda kalmak istemeyen bir gencim. Bir seçmenim, birilerinin çocuğuyum. İnsanım. Bana gelip burada açıklama yap açıklama yap diye söylenmeyin.
 • Benim tüm bunları söyleyecek cesaretim var sizin bunları kabullenmeye cesaretiniz yok. Eleştirme biçiminiz bile bel altı ve sapıklık üzerine. Ekrem İmamoğlu’nun altına yat demiş biri. Düne kadar “Anamın üstüne yatsa orospuluk anamdadır” diyenlerle aynı kişiler bunlar.
 • Ben bu ülkede yaşamak istiyorum. Bir tane bile tesettürlü kardeş, abla, teyze bu ülkedeki cumhuriyete inanmışsa “GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL ŞEYDİR” Çünkü yıllarca müslümanlığı dünyaya siz yaymışsınız gibi davranmanızdan bizi din düşmanı göstermenizden bıktık.
 • Üniversitelere tesettürle alınmayan kadınları da savunduğum gibi açık kadınları da savunacağım. Düne kadar “ peygambe” yerine koyanları neden linçlemediniz. Neredeydiniz abi o zaman ben gerçekleri söyleyince mi “din düşmanı” oldum.
 • Herkesin dini kendine artık din ahlak satarak bu ülkede tecavüz edilen kadınlara, çocuklara, hayvanlara “Allah’a havale ediyorum” diyerek çözüm üretenleri ben bir seçmen olarak istemiyorum. Yaptırım istiyorum, yasa istiyorum.
 • Ekranlarda meydanlarda ahlak satıp her türlü ahlaksızlığı yapanları benim midem almıyor. Siz ne derseniz diyin inşallah maşallahla kendi inancınızı döndürürsünüz, bu ülkeyi değil. Düne kadar kafasında takkesiyle dolaşan adamlar tarlalarda eşeklere tecavüz ediyordu.
 • Müslüman olmamanın kimseyi insanlıktan çıkarmadığı gibi müslüman olmanın da kimseyi iyi bir insan yaptığı yok. Bu içten gelir. Her şeyi dine dayandırarak kafayı yiyip olması gerekenleri görmezden gelmeyin artık. Ben bu ülkede eşitlik istiyorum. Adalet istiyorum.
 • Hiçbir kötülüğü Allah’a havale etmeyin kardeşim. Ben yasa istiyorum. Ben sokakta allahu ekbet çekip kadınları etek giydiği için döven insan istemiyorum. Siyasal İslamcı istemiyorum. Gerçek inananlara da bu ülkede yaşamaya çalışanlara da en çok onlar zarar verdi.
 • Ne zaman kamuoyu oluşturulması gerektiğinde sesimi çıkardım. Ne zaman ihtiyaç olsa elimden geleni yaptım. İyi bir insanım diyemem ama vicdanlı ve merhametli biriyim. Adaleti savunuyorum. Eşitliği savunuyorum.
 • Siz de fakir edebiyatı yaparak ter kokusu överek kendi yaşadığı ülkede kendi verdiği oyla rezil rüsva yaşama seviciliğinizi bırakın artık. Çocuğunuza torununuza güzel bir gelecek bırakın. “Kimseyi kalıba sokmadım, oluşan bir kalıptan bıktım.” Örnekleri ektedir, asıl size yazık.

 • Ben açlık sınırının altında yaşamak istemiyorum. Fakir edebiyatını bırakın artık iş bulamıyoruz iş. Kimse size neden parfüm sıkmıyorsunuz demedi. Halk battı, biz battık, yukarıdakiler değil. Övdüğünüz fakir edebiyatının farkında değilsiniz. Olmayana da cidden anlatamayız zaten.

Kaynak; Twitter, ulan begüm @ilginchakkaten

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar