Evren Modeli: Işık Nedir? Sıcaklık Nedir? Yerçekimi Nedir?

Evren Modeli

 • Bu model evrenin içinin Nikola Tesla nın da dediği gibi Esir (Eter) maddesi ile dolu olduğu üzerinde durularak oluşturulmuştur. Evrenin dışına çıkıp bakabilirsek aşağıdaki videodaki titreşimlerin yaratmış olduğu gibi bir düzen içinde olduğunu görebiliriz. Nikola Tesla nın da dediği gibi evrenin sırlarını çözmek istiyorsanız enerji frekans ve titreşim olarak düşünün. Ayrıca 3, 6 ve 9 rakamlarının azametini bilseydiniz evrenin sırrını çözerdiniz diyor ve Kur’an da evrenin 6 devirde yaratıldığını biliyoruz. 369, 396, 639, 693, 936, 963 …..
 • Evren bir küre ve 93 milyar ışık yılından daha büyük bir çapa sahipti. İçinde madde yani atomlar yoktu sadece Esir vardı. Esir sıkıştırıldığında maddenin en küçük yapı taşına (RA+) dönüşebilir. Evren belki 300 belki 500 milyar ışık yılı yarı çapından şuan ki halinden çok daha küçük bir çapa kadar sıkıştırıldı. Belki 5 belki 10 milyar ışık yılı çapına kadar sıkıştırılmış bu evrende sadece atomu oluşturan tanecikler ve Esir var. İlk önce madde çeşitliliği için evrene ilk titreşim verildi ve atomlar oluştu. Nükleer bağ dediğimiz kuvvet bu titreşimindir. Daha sonra ikinci titreşim verildi ve elementler oluştu. Daha sonra üçüncü titreşim verildi ve gezegenler yıldızlar vs. oluştu görünen evren oluştu. Bu da yerçekimi dediğimiz kuvvet yıldızlarda patlamalar başladı. Herşey bir düzen içinde fakat herşey sabit yerinde. Dördüncü titreşim ile birlikte dönme hareketi başladı ve karadelikler oluştu.

Işık Nedir?

 • Işık Esir maddesindeki dalgalanmalardır. Işık foton denilen parçacıkların dalgalanarak hareket etmesi değildir. Nükleer kuvvet için, yerçekimi için olan dalgalanmalar gibidir. Sadece farklı dalga boylarındadır. İnsanın nurdan yaratılması özünün esir maddesi olması olabilir mi? Yıldızlar sadece görmemiz için gereken frekansta titreşim yayarlar ve biz bu titreşimlere ışık diyoruz. Işık spektrumunda yerçekimi frekansı, nükleer kuvvet frekansı ve diğer titreşim seviyelerini de katarak büyütebilirsiniz. Aslında hepsi Esir deki dalgalanmaların maddeler üzerindeki etkisidir.
 • Yıldızlar sadece görmemiz için vardır sıcaklığın ısınmanın sebebi değillerdir. Sıcaklığın sebebi yıldızların bulunduğu yerdir konumudur. O yer ki hidrojen atomlarını birbirine kaynaştıracak kadar yoğun bir itme kuvvetinin olduğu titreşimlerin tabiri caizse tepe yaptığı noktalardır. Nitekim Allah Kuran’da şöyle buyurmuştur.
 • “Yıldızların yerlerine yemin ederim ki, -eğer bilirseniz, gerçekten bu, büyük bir yemindir “
 • “O (Allah) ki, yıldızları, karanın ve denizin karanlığında, onlarla yol bulasınız diye yarattı. Anlayan bir kavim için âyetleri (böyle) açıklarız.”

[ENAM(6)/ 97]

Sıcaklık Nedir?

 • Sıcaklık yerçekiminin yani bu frekanstaki itilme kuvvetinin atomların üzerindeki titreşim seviyesidir. Atomun sıcaklığını arttırdığınızda aslında onun titreşimini arttırırsınız atoma eklenen veya soğuduğu zaman atomdan eksilen bir şey olmaz. Hani bilinen evren modelinde her şey tek bir noktada enerjiydi ve patladı sonra evrene saçıldı ve soğuyarak maddeyi oluşturdu der o zaman SOĞUMAK nedir? Enerji denilen şey nedir nasıl soğuyabilir? Enerji ölçüm yapabileceğimiz bir birimdir sadece. Atom saf enerjiden değil Esir den türemiştir. Bireyi ısıttığınızda neden soğur, erittiğinizde neden katılaşır, katılaştırdığımızda neden erir? Çünkü her şey yerçekimi frekansının etkisindedir. Isıttığınızda titreşim seviyesi, frekansı değişen atomlar yer çekimi frekansının etkisiyle geri getirilir. Unutmayın titreşimler evrene hala verilmeye devam ediyor. Bunun sonucu olarak da yer çekimi frekansındaki titreşimlerin etkisiyle madde evrendeki normal haline geri dönme eğilimindedir.
 • Gerçek de hiç bir şey fizik kuralların da dediği gibi düzenden düzensizliğe doğru akmıyor aksine her şey evrende ilk yaratıldığı düzene doğru hareket ediyor. Bu düzeni canlılık bozuyor.

Yerçekimi Nedir?

 • Yerçekimi evrenin ilk kurulurken verilen frekansta ki titreşimdir. Yer çekimi her şeyi bir arada tutan güçtür. Yukarıdaki ki video da titreşim ile taneciklerin nasıl bir araya geldiğini görebilirsiniz. Bunu kıyıya doğru vuran dalgaların maddeleri kıyıya taşıması gibi düşünebilirsiniz. Bize maddelere etkiyen itme kuvveti atomik düzeydedir. Bedenimizi, herhangi bir nesneyi, gezegenleri, yıldızları ve gezegenler ile yıldızları bir arada dengede tutan bu güçtür. Gezegenler uzay zaman kumaşında kendisinden daha ağır olan cisme doğru itilmiyor veya çekilmiyorlardır. Her cisim bu titreşimin kendisine tayin ettiği konumdadır. Atomların nesnelerin birbirini çekme itme güçleri yoktur nötrlerdir birbirlerine karşı.
 • “Nesiller sonra makinelerimiz, evrendeki herhangi bir noktadan elde edilen enerjiyle çalışacaktır.”

Nikola Tesla

 • Bu evrendeki herhangi bir nokta yerçekimi veya nükleer kuvvet frekansındaki titreşimleri, atomu oluşturan atomları birbirine bağlayan kuvveti istediğimiz herhangi bir enerji çeşidine dönüştürmeyi başarınca gerçekleşecektir.

Karadelikler ve Evrenin Genişlemesi

 • Karadelikler madde dönüşüm merkezleridir. İlk başta evrende sadece Esir (RA-) ler vardı. Sonra evrenin sıkışmasıyla atomun yapıtaşı RA+ ler oluştu. Belirli frekansta ki titreşimlerden sonra şeklini alan evren dönme hareketinin başlamasıyla karadelikleri oluşturdu. Karadelikler maddeyi Esir e dönüştürüyor ve bunun sonucunda hacmi artan evren genişliyor. Düşünün yıldızlarda itme kuvveti öyle fazla ki atomları birbirine kaynaştırıyor. Aynı şekilde karadeliklerde itme kuvveti ve dönmenin etkisiyle oluşan merkezkaç kuvvetinin etkisinde kalan madde Esire geri dönüşüyor. Karadelikleri suda oluşan girdaplara benzetebiliriz.

Yazar; yaevren

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
mutlakaoku.com | Pdf Kitap İndir | Telecharger Livre GratuitDescargar Libros Gratis | Free pdf download | Kostenlose eBooks |
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x