Erdoğan Abdülhamit Benzerliği

Bir abdülhamid geyiğidir gidiyor. Türkiyede abdülhamid pazarlaması çok iyi. Ama kimse onu doğru yorumlamıyor.

  • Abdülhamid osmanlı (sözde) islam devletine başta galatalı bankerlere müsade ederek sonra da yasallaştırıp osmanlı bankasında aşırı yüksek faizle banka açan adamdır.
  • Osmanlıda çiftçiler içinde daha sonra bir sürü banka kuruldu. Abdülhamidin attığı bu adımla osmanlı faiz cenneti oldu. Belki ilk offshore ülkesi oldu. Ve böylece güya islam devletinde yasal olarak faiz bolca kullanılan birşey oldu. Kendi de çokça batıdan krediler çekti.
  • Osmanlı nasıl mı bitti? Yahudi bankerleri ülkeye davet edip Mayer rothschild’lere ülkeyi peşkeş çeken adamdır. Evet çok ağır oldu değil mi? Ama bir ülkenin ekonomisini yahudi faizcilere teslim ederseniz karşılığını böyle sefalet bozgun ve yıkım olarak alırsınız. Faiz Haramdır.
  • Bu yüzden erdoğan ve abdülhamid birbirine benzeyen adamlardır doğru. Siz her “hamidimiz” dendiğinde 1 kese altın veren, filistini yahudiye satmayan abdülhamidle övünürsünüz. Ama bütün ülkeyi onlara zaten sattığını bilmezsiniz. Tanıdık geldi mi? Eeeey israiiil!!!!
  • Abdulhamid Allahın ayette buyurduğu gibi faiz alan veren olarak Allaha harb ilan etmiş biriydi. Ve bu gün dindarlığı ile evliyalığı ile anlatılagelen bir masal halini aldı. Ben müslümanım diyen birinin bunları daha iyi düşünmesi gerekmez mi? Yoksa akletmeyecek misiniz?
  • İslam devletinde faiz olabilir mi? Faiz alan veren? Yurtdışından faizle tahvil alan ve satan bir devlet… elbette olamaz. Faiz Allaha ve resulüne harb ilan etmek demektir ayetteki gibi. Peki osmanlı neden bitti? Allaha harb ilan eden bir devlete ne olacaktıysa o oldu! DAYI ORİGİNALS.

Yazar; DAYI

guest
44 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
8 ay önce

Bunu yazan her kimse ne kadar çok aptal biri olduğunu düşünüyorum ve kendini tarih konusunda çok üstün zekalı insan zannediyor. 🤣 🤣 Sinirimden gülüyorum şu an.

Ulan siz Sultan II.Abdulhamid’e böylesine sallamasyon bir bilgiyi söyleseniz adam sizin yüzüne bakarak sinirinden deliye dönerdi, bir kelime dair edemezdiniz, belli ki onun tarafından sürgüne gönderilmeye çok meraklısın sen?

Last edited 8 ay önce by Anonim
YÖRÜK
YÖRÜK
1 yıl önce

Tarih tekerrürden ibarettir derler
biz dersimizi aldık 100 yıl sürünerek hemde boynumuzda tasma ipi kim tutacak kavgası verdik hep
sonra anladik ki mesele ipi kimin tuttuğumu
tasmalanmak mı⁉️
yemezler dayııı yemezler
ARTIK HAMİDLERİMİ YALNIZ BIRAKTIĞIMDA BAŞIMA NELERİN GELECEĞİNİ ACI ACI BİLDİM
YE MEZ LER

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Dayı kral adamsın. Kalemine,eline, klavyene, yüreğine sağlık.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Kaç zamandır gelmişken yade biz,
İşte geldik senden istimdade biz,
Öldürürler basarsak feryada biz,
Padişahım hasret olduk eski istibdade biz

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Sultan Hamidin nasıl bir şahsiyet olduğunu düşmanları itiraf eder Sen değil naaşın hükümdar olsa elyaktır bizlere
Dönsün etsin taht-ı Osmaniye tabutun cülus

Anonim
Anonim
2 yıl önce

köpek adam asıl ulkeyı satılmıs kopekler bu hale getırdı be itler meyve veren ağaç her daima taşlanır it olu itler

ABDÜLHAMİD HAN'IN TORUNU
ABDÜLHAMİD HAN'IN TORUNU
2 yıl önce

Şerefsizler siz kendinizi ne zannedersiniz?Biz ki ABDÜLHAMİD HAN ‘IN TORUNLARI bizi yalan dolanla hep bizi birbirimize düşürmeye çalıştınız.Şimdi de ATAmıza iftira atıyorsunuz.Biz torunları olarak buna izin vermeyeceğiz.İslamın halifesi ne böyle şeyleri demenize izin veremeyiz.HADDİNİZİ BİLİN

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
44
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x