Erdoğan Abdülhamit Benzerliği

Bir abdülhamid geyiğidir gidiyor. Türkiyede abdülhamid pazarlaması çok iyi. Ama kimse onu doğru yorumlamıyor.

  • Abdülhamid osmanlı (sözde) islam devletine başta galatalı bankerlere müsade ederek sonra da yasallaştırıp osmanlı bankasında aşırı yüksek faizle banka açan adamdır.
  • Osmanlıda çiftçiler içinde daha sonra bir sürü banka kuruldu. Abdülhamidin attığı bu adımla osmanlı faiz cenneti oldu. Belki ilk offshore ülkesi oldu. Ve böylece güya islam devletinde yasal olarak faiz bolca kullanılan birşey oldu. Kendi de çokça batıdan krediler çekti.
  • Osmanlı nasıl mı bitti? Yahudi bankerleri ülkeye davet edip Mayer rothschild’lere ülkeyi peşkeş çeken adamdır. Evet çok ağır oldu değil mi? Ama bir ülkenin ekonomisini yahudi faizcilere teslim ederseniz karşılığını böyle sefalet bozgun ve yıkım olarak alırsınız. Faiz Haramdır.
  • Bu yüzden erdoğan ve abdülhamid birbirine benzeyen adamlardır doğru. Siz her “hamidimiz” dendiğinde 1 kese altın veren, filistini yahudiye satmayan abdülhamidle övünürsünüz. Ama bütün ülkeyi onlara zaten sattığını bilmezsiniz. Tanıdık geldi mi? Eeeey israiiil!!!!
  • Abdulhamid Allahın ayette buyurduğu gibi faiz alan veren olarak Allaha harb ilan etmiş biriydi. Ve bu gün dindarlığı ile evliyalığı ile anlatılagelen bir masal halini aldı. Ben müslümanım diyen birinin bunları daha iyi düşünmesi gerekmez mi? Yoksa akletmeyecek misiniz?
  • İslam devletinde faiz olabilir mi? Faiz alan veren? Yurtdışından faizle tahvil alan ve satan bir devlet… elbette olamaz. Faiz Allaha ve resulüne harb ilan etmek demektir ayetteki gibi. Peki osmanlı neden bitti? Allaha harb ilan eden bir devlete ne olacaktıysa o oldu! DAYI ORİGİNALS.

Yazar; DAYI

41
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
34 Yorum Konuları
7 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
39 Yorum yazarları
AnonimAnonimAnonimAnonimAnonim Son yorum yazarları
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
Ziyaretçi
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN

EYY BİR AİLEYE BİLE HÜKMEDEMEYEN İLERİCİ 3KITA 7 DENİZE HÜKMEDEN ECDADIN MI GERİCİ?

ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
Ziyaretçi
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN

Sen hayatında doğru dürüst 5 vakit namaz bile kılmamışsındır bir de gelmiş burda abdestsiz vatan toprağını basmayan devleti 33 yıl nizam ve huzur içinde borçlarını ödemek için canla başla akşamlara kadar uğraşan ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN I eleştirme hakkına sahip değilsin.Biraz araştır öğrenirsin.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sizin bir zerre tarih bilginiz varsa o bilginin ıçine tüküreyim

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

🙂 Cevap verilmeyi dahi hak etmiyorsun lakin sana birkaç şey karalayacağım. Sen 19 ve 20 Yüzyıllarda dünya ekonomisinin nasıl yönetildiğini ve ve ne şartlarla ticaret yapıldığının farkında değilsin bu bir. İkinci olarak faiz meselesi bu dünya ekonomi sisteminin sonucudur, sen kredi alıp banka açmak zorundasın ki, ülkende tarımı ve ekonomiyi… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

cebinizden eksik etmediğiniz paralarımıza ortak ettiğiniz yahudilerden mi bahsediyorsun Filistini afkanistanı ırak suriyeyi Pakistan cumhuriyet için harcadı kızıl sultan haklısınz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Mondros ateşkes antlaşması ile verilen toprakları Abdülhamid ‘e yıkmak nasıl bir caresizliktir

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

😂😂😂 Kişi kendinden bilir işi. Hazmedemiyorsan bi kasa soda al bence

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ulan sen beyinsiz adamsın be Sultan banka açtı faizci oldu banka açmamış olsa Sultan geri kafalı olacaktı

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bitirmeye ve iftira atmaya devam edin lakin senin üstünde durmuş olduğun bu toprağın altında osamnlının edebi ahlakı imzası var ey inkarcı

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

İyi dedin.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sizin gibi aslını inkar eden sütü bozuklar kıyamete kadar olacak biz bunu biliriz.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bence asli neyse onun yolundan gitmis gibi

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

HER DUYDUĞUNA İNANMA SENİ KANDIRIYORLAR

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Allah sizin şerrinizden, yalanlarınızdan İslama kim hizmet etmişse kötülemenizden dolayısıyla İslam düşmanlığınızdan bu milleti muhafaza eylesin ey gafiller

mutlakaoku.com | #Bilgiseli | #Flood | © 2016 | Tanıtım Yazıları | Glovo Kurye Olmak İstiyorum |