Erdoğan Abdülhamit Benzerliği

Bir abdülhamid geyiğidir gidiyor. Türkiyede abdülhamid pazarlaması çok iyi. Ama kimse onu doğru yorumlamıyor.

  • Abdülhamid osmanlı (sözde) islam devletine başta galatalı bankerlere müsade ederek sonra da yasallaştırıp osmanlı bankasında aşırı yüksek faizle banka açan adamdır.
  • Osmanlıda çiftçiler içinde daha sonra bir sürü banka kuruldu. Abdülhamidin attığı bu adımla osmanlı faiz cenneti oldu. Belki ilk offshore ülkesi oldu. Ve böylece güya islam devletinde yasal olarak faiz bolca kullanılan birşey oldu. Kendi de çokça batıdan krediler çekti.
  • Osmanlı nasıl mı bitti? Yahudi bankerleri ülkeye davet edip Mayer rothschild’lere ülkeyi peşkeş çeken adamdır. Evet çok ağır oldu değil mi? Ama bir ülkenin ekonomisini yahudi faizcilere teslim ederseniz karşılığını böyle sefalet bozgun ve yıkım olarak alırsınız. Faiz Haramdır.
  • Bu yüzden erdoğan ve abdülhamid birbirine benzeyen adamlardır doğru. Siz her “hamidimiz” dendiğinde 1 kese altın veren, filistini yahudiye satmayan abdülhamidle övünürsünüz. Ama bütün ülkeyi onlara zaten sattığını bilmezsiniz. Tanıdık geldi mi? Eeeey israiiil!!!!
  • Abdulhamid Allahın ayette buyurduğu gibi faiz alan veren olarak Allaha harb ilan etmiş biriydi. Ve bu gün dindarlığı ile evliyalığı ile anlatılagelen bir masal halini aldı. Ben müslümanım diyen birinin bunları daha iyi düşünmesi gerekmez mi? Yoksa akletmeyecek misiniz?
  • İslam devletinde faiz olabilir mi? Faiz alan veren? Yurtdışından faizle tahvil alan ve satan bir devlet… elbette olamaz. Faiz Allaha ve resulüne harb ilan etmek demektir ayetteki gibi. Peki osmanlı neden bitti? Allaha harb ilan eden bir devlete ne olacaktıysa o oldu! DAYI ORİGİNALS.

Yazar; DAYI

guest
44 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
1 yıl önce

EYY BİR AİLEYE BİLE HÜKMEDEMEYEN İLERİCİ 3KITA 7 DENİZE HÜKMEDEN ECDADIN MI GERİCİ?

ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
1 yıl önce

Sen hayatında doğru dürüst 5 vakit namaz bile kılmamışsındır bir de gelmiş burda abdestsiz vatan toprağını basmayan devleti 33 yıl nizam ve huzur içinde borçlarını ödemek için canla başla akşamlara kadar uğraşan ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN I eleştirme hakkına sahip değilsin.Biraz araştır öğrenirsin.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Sizin bir zerre tarih bilginiz varsa o bilginin ıçine tüküreyim

Anonim
Anonim
1 yıl önce

🙂 Cevap verilmeyi dahi hak etmiyorsun lakin sana birkaç şey karalayacağım.

Sen 19 ve 20 Yüzyıllarda dünya ekonomisinin nasıl yönetildiğini ve ve ne şartlarla ticaret yapıldığının farkında değilsin bu bir.

İkinci olarak faiz meselesi bu dünya ekonomi sisteminin sonucudur, sen kredi alıp banka açmak zorundasın ki, ülkende tarımı ve ekonomiyi döndürebilirsin,ki sen balta limanından bile bihabersindir şimdi,biraz bilsen Abdülhamid’den önceki 3-4 padişahın yaptığı yanlış İngiliz politikalarını,balta limanına nasıl yol açtıklarını..

Şimdi sen, bu faiz sistemini Abdülhamid dönemine dayatıyorsun ama galata bankerlerinin tarihinden bihabersin, ve özellikle yahudi diye bastırıyorsun,bi araştır bakalım dünya ekonomisini yönetenlerin kökeni nerelere dayanıyor, hangi şirketleri hangi yahudiler yönetiyor, ama gözün kapalı ağzın açık yorumlayacaksın zihninin kirini buraya, biliyorum 🙂

Her ne olursa olsun, bahsettiğin kişilik, bahsettiğin zihniyet,borç bayağı içinde devraldığı ülkenin diplomasisinde dahi sürekliliği sağlamış bir adamdır.Bahsettiğin şahıs,zekasının ürünü niteliğindeki istihbarat birimleri ile, canı isteyenin tahta illegal ulaşabileceği bir mahalde 33 yıl ayakta kaldı.Bahsettiğin adamın dünya merakı ve entelektüel birikimininin,sülaleni toplasak yanından geçemezsin,burada algı çarpıtması peşindesin.

Karşılaştırma yaptığın diğer adamın zihniyeti,darbeler tarihinden çıkmayı henüz başaramamış,terör belasıyla et tırnak gibi olduğu,ekonominin biçare olduğu bir zaman diliminde bu ülkeyi devraldı.

Gösterdiği cesur atılım ve girişimlerinin toplamı tüm cumhuriyet dönemini dörde beşe katlar bunun kuzu kuzu farkındasın.Ama gel gör ki.. Neyse.

Umarım zihnin açılır diyelim, değil mi ? 😘

Anonim
Anonim
1 yıl önce

cebinizden eksik etmediğiniz paralarımıza ortak ettiğiniz yahudilerden mi bahsediyorsun Filistini afkanistanı ırak suriyeyi Pakistan cumhuriyet için harcadı kızıl sultan haklısınz

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Mondros ateşkes antlaşması ile verilen toprakları Abdülhamid ‘e yıkmak nasıl bir caresizliktir

Anonim
Anonim
1 yıl önce

😂😂😂 Kişi kendinden bilir işi. Hazmedemiyorsan bi kasa soda al bence

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Ulan sen beyinsiz adamsın be Sultan banka açtı faizci oldu banka açmamış olsa Sultan geri kafalı olacaktı

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bitirmeye ve iftira atmaya devam edin lakin senin üstünde durmuş olduğun bu toprağın altında osamnlının edebi ahlakı imzası var ey inkarcı

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

İyi dedin.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Sizin gibi aslını inkar eden sütü bozuklar kıyamete kadar olacak biz bunu biliriz.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Bence asli neyse onun yolundan gitmis gibi

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

HER DUYDUĞUNA İNANMA SENİ KANDIRIYORLAR

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Allah sizin şerrinizden, yalanlarınızdan İslama kim hizmet etmişse kötülemenizden dolayısıyla İslam düşmanlığınızdan bu milleti muhafaza eylesin ey gafiller

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
44
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x