Erdoğan Abdülhamit Benzerliği

Bir abdülhamid geyiğidir gidiyor. Türkiyede abdülhamid pazarlaması çok iyi. Ama kimse onu doğru yorumlamıyor.

  • Abdülhamid osmanlı (sözde) islam devletine başta galatalı bankerlere müsade ederek sonra da yasallaştırıp osmanlı bankasında aşırı yüksek faizle banka açan adamdır.
  • Osmanlıda çiftçiler içinde daha sonra bir sürü banka kuruldu. Abdülhamidin attığı bu adımla osmanlı faiz cenneti oldu. Belki ilk offshore ülkesi oldu. Ve böylece güya islam devletinde yasal olarak faiz bolca kullanılan birşey oldu. Kendi de çokça batıdan krediler çekti.
  • Osmanlı nasıl mı bitti? Yahudi bankerleri ülkeye davet edip Mayer rothschild’lere ülkeyi peşkeş çeken adamdır. Evet çok ağır oldu değil mi? Ama bir ülkenin ekonomisini yahudi faizcilere teslim ederseniz karşılığını böyle sefalet bozgun ve yıkım olarak alırsınız. Faiz Haramdır.
  • Bu yüzden erdoğan ve abdülhamid birbirine benzeyen adamlardır doğru. Siz her “hamidimiz” dendiğinde 1 kese altın veren, filistini yahudiye satmayan abdülhamidle övünürsünüz. Ama bütün ülkeyi onlara zaten sattığını bilmezsiniz. Tanıdık geldi mi? Eeeey israiiil!!!!
  • Abdulhamid Allahın ayette buyurduğu gibi faiz alan veren olarak Allaha harb ilan etmiş biriydi. Ve bu gün dindarlığı ile evliyalığı ile anlatılagelen bir masal halini aldı. Ben müslümanım diyen birinin bunları daha iyi düşünmesi gerekmez mi? Yoksa akletmeyecek misiniz?
  • İslam devletinde faiz olabilir mi? Faiz alan veren? Yurtdışından faizle tahvil alan ve satan bir devlet… elbette olamaz. Faiz Allaha ve resulüne harb ilan etmek demektir ayetteki gibi. Peki osmanlı neden bitti? Allaha harb ilan eden bir devlete ne olacaktıysa o oldu! DAYI ORİGİNALS.

Yazar; DAYI

41
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
34 Yorum Konuları
7 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
39 Yorum yazarları
AnonimAnonimAnonimAnonimAnonim Son yorum yazarları
Bertan
Ziyaretçi
Bertan

Tam o. ç., herşeyi nasıl hesabınızı geliyorsa öyle anlatıyorsunuz. Şerefsiz köpekler sizin dinsiz ateist Ata Kamalinizmi müslümandı? Onun için mi hilafeti kaldırdı? Onun için mi mecliste devletin dini hristiyanlık olsun diye tartışıldı.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Alfabeyide değiştirmesini unutmayalim. Dinle alakası yok belki ama 1000 küsür yıldır kullandığımız alfabeyi değiştirerek en büyük darbelerden birini vurdu ve milli hafızamızı felç etti bunu far edemiyoruz bile yani o kadar felç olmuşuz.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Gerizekalı Müslüman ülkedeysekte faiz olabilir tamam haram ama dinden çıkarmaz bizi günahkar yapar boş herifler
Yalancılar

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kanı bozuk hain.yaziyi yazan sahis sen birak türk olmayì yanìndan geçemezsin.ingiliz soysuzu

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

İsrail Cumhurbaşkanı nin dediği. gibi biz yahudiler Ortadoğu’da yıkılmaz denilen devleti yıktık. İki devlet kurduk onlara öyle güzel ideoloji inşaa ettik ki türler bize filistini vermeyen Abdülhamid e ikiyuz sene söverler.diyor takke düştü kel göründü artık Osmanlıya sovduremeyeceksiniz. Sen TL’nin üstüne bak bakalım merkez Bankası kimin. Türkiye Cumhuriyet merkez Bankası… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Dayı siktirsin gitsin it soyu ya vsak yalancı köpek soysuz sahtekar peze enk. Nasıl iltifatlar iyimi kötümü. başkanımıza söz söyletmeyiz. Senin gibi dayıları ezeriz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Abdulhamid yahudi destekli olarak başa gelmiştir. Ama yahudilere en çok darbeyi vurana Abdulhamid dir. Filistin,Musul gibi kritik yerlerdeki savunma stratejisini okumalısınız. Ondan sonraki başa geçenler bu stratejiyi mahvetmeselerdi şuan hala oralarda haklarımız olabilirdi. O zamanda yaptığı tren yollarını, bu yıllarda bile ülkemizin yapamayacağın eminim, ki Çanakkale geçilmez dediğimiz yerdeki savunma… Daha fazlası»

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Abdülhamid bu milletin tarihidir.Erdoğan’da birgün tarih olacaktır.Bizim gibi tarihiyle bu kadar kavga eden bir millet yoktur.Her tarihi şahsiyeti iyisiyle kötüsüyle kabul etmemiz gerekir.Iddiayı atan keşke okuduğu yeri ve kaynağını yazmış olsaydı.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bir bitmediniz bu tarih bize ayrı size ayrımı amk

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ya bu bitmediniz AMK

ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN
Ziyaretçi
ULU HAKAN ABDÜLHAMİD HAN

Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır.Onu anlayamadıysan aklın yetmediyse en azından anlayan birine sor da doğruları öğren sana meydan okuyorum Atamız Abdülhamid Han’ı iftiralardan korumak için canla başla uğraşacağım gel bana belgelerle gel ama öyle İngiliz, Amerikan Fransız ırkçı gazeteleriyle siteleriyle değil gerçekten doğruyu yazan İnsanların belgeleriyle gel.

mutlakaoku.com | #Bilgiseli | #Flood | © 2016 | Tanıtım Yazıları | Glovo Kurye Olmak İstiyorum |