Ekrem İmamoğlu’nun Atamaları; Liyakat mı? Hata mı? Planlı mı?

Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK’ın Genel Müdürü olarak Hüseyin Yetkin’i ataması liyakat ölçüsü müdür, hata mıdır, yoksa planlı mıdır? 31 Mart seçimlerinden önce Gül, Kılıçdaroğlu ve Erenköy cemaatinden kişilerin İmamoğlu’nun adaylığı konusunda uzlaştıklarını biliyoruz. (flood)

  • Bu yat buluşmasını asıl olarak Gül’ün organize ettiği biliniyordu. Kılıçdaroğlu ‘katılımcı’ olarak bulundu. (Hatta CHP’de şimdilerde önemli bir kadın, ‘kadın’ olduğu için oraya alınmadı.) Gül’ün mesajı Erenköy cemaati ( tivnikliler) aracılığı ile tüm cemaatlere gitti.
  • Gül o yat gezisinde cemaatlere Kılıçdaroğlu’nun yanında belli mesajlar verdi. 1. İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’nu destekleyin. 2. AKP giderse CHP gelmeyecek, biz geleceğiz.
  • Haberdeki yat buluşması ile ilgili kısmı birden fazla kaynağa doğrulattım. Gerek CHP içinden, gerek başka kaynaklardan… Zaten bilen biliyor.

Erdoğan, Davutoğlu, Gül ve CHP’nin kader çizgisi

  • Barış Terkoğlu İstanbul seçimlerinden sonra sol.org‘a verdiği röportajda Süleymancıların İmamoğlu’nu desteklediğini hatta çocukluğunda kendi içlerinden yetiştiğini bildiğini söylemişti. İlginç bir durum ortaya çıkıyor. İmamoğlu’nun etrafında Nakşibendiler.
  • Yat buluşmasında Gül ve Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alan Erenköy cemaati Nakşi kökenlidir. İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’nu desteklediklerini bilmeyen yok: Süleymancılar Nakşi kökenlidir. Şimdi İmamoğlu’nun İSBAK genel müdür yaptığı YETKİN Nakşi kökenlidir.
  • İmamoğlu’nun etrafında sanki bir gizli Nakşibendi koalisyonu var. Abdullah Gül de Nakşibendi kökenlidir. İmamoğlu’nun aday olmasında Kılıçdaroğlu üzerinde etkisi büyüktür.
  • Buraya kadar olan doğrulattığım bilgiler. Sorulması gereken ise şu sorular var ve bence çok önemli: 1) Abdullah Gül’ün Ali Babacan’ın kuracağı söylenen Yeni Parti’ye destek çalışmaları ile İmamoğlu’na destek çalışmaları ne kadar ayrı gitti ya da gidebilir?
  • 2) Abdullah Gül ekibi Yeni Parti çalışmaları için hangi tarikatlarla temas halinde? 3) Yeni Parti 3 vakte kadar Türkiye Siyasetine girdiğinde İBB Başkanı İmamoğlu Yeni Parti’ye destek katılabilir mi? Şaşırır mısınız? ( Geçen hafta olumlu bulduğunu söyleyen açıklaması oldu.)

Yazar; Onur Dalar @onurdlar

guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
2 yıl önce

Hocam Süleymancılar ya da Nakşiler hatta Fetö terör örgütünün yakınları bile CHP oy vermiyor başında ki kim olurda olsun O yüzden bu senaryonuz tutmadı İmamoğlu benim gördüğüm kadarı ile parti üstü tutmaya çalışıyor İstanbul yönetimini O nedenle ben onu yaptıklarını doğru buluyorumYazılarınızı takip ediyorum İyi çalışmalar

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Erenkoy cemmaati ne lan ahahah yok kadikoy

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Yanlış siyasetten doğru adam çıkmaz

Anonim
Anonim
2 yıl önce

hocam sizin Hüseyin Yetkin dediğimiz kişi ile isbak gm’i Mehmet Bahaddin Yetkin aynı kişi mi?

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Bu ülke iflah olmaz bu gidişle arkadaş, her tarafı cehalet kuşatmış.

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Cemaatlerin müritlerle beraber Türkiye’de nüfusa oranı ne acaba?
Atıyorum 1 Milyon olsalar bile, 80 Milyona mı hükmediyorlar?
Bu nasıl saçmalık, aylarca bir taraflarımızı yırttık, cemaat kucağına oturmak için miydi?

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 yıl önce

bu, truva atını bilerek kaleye almakla aynı şey

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Çekirdek ve Deve Sidiğim hazır.. Yeni Dedikodular bekliyoruz ..Malüm TV ‘de İzlenecek bişi yokta ..

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Okurken tansiyonum düştü yeminle! Nasıl bir örümcek ağına düştük biz? Nereye dönsek başka bir yerimizden boğuyor. Düşmanını yakın tut düşüncesiyle bu atamayı yapmış olmasını ümit ederken, o ümit de söndü!

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Varolan ve muhalif oldukları düzene alternatif üretmek yerine ortak olmayı tercih ediyorlar. Metod, şekil aynı, kişileri farklı bir “şey” ortaya koymaya çalışıyorlar. Kurmadıkları sofranın, yemedikleri yemeğin hesabını birlikte öderler artık..Kendi tercihleri..

Anonim
Anonim
2 yıl önce

Bu doğrulattığım bilgiler mantığı nedir bilader? Sağdan soldan duyduklarını, dedikoduları kendi kafanda testerenin son sahnesindeki gibi birleştirip bir tane de gazete linki bulup heee ben büyük resmi görüyorum aman yarappi kafası da neyin nesidir. Akit yazarlarından farkın olsun

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
11
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x