Balyoz sanıklarının 15 Temmuz darbe girişimindeki rolü ve işkenceler!

Balyoz sanıklarının darbe girişimindeki rolü ve işkenceler

  • Yazar Ahmet Nesin’in Artı TV’deki programına katılan TSK’dan ihraç edilen bir komutan 15 Temmuz’a ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.
  • Can güvenliğinden dolayı görüntüsü ekrana verilmeyen ve sesi değiştirilen konuk, TSK’ya kurulan kumpasın çok bariz olduğunu Deniz kuvvetleri özelinde anlattı ve gemileri seyre kaldıranların isimlerini iddianame ve resmi kayıtlara dayanarak tek tek açıkladı. Sözkonusu isimlerin Balyoz sanıkları olması dikkat çekti.
  • TSK’dan ihraç edilen komutan, gemilerin limana dönmeleriyle ilgili verilen talimatın da hain bir pusu olduğunu söyledi.
  • Tutuklu amirallere iftiralar atıldığını söyleyen darbe mağduru komutan, müdafi huzurunda ifade verdiği öne sürülen bir tuğamiralin önüne konan metnin, nasıl zorla imzaltıldığını da anlattı.

İşkencelerin de konuşulduğu programda Ahmet Nesin, bir subay eşinin kendisine anlattığı dehşet veren anekdotu da paylaştı.

Bu Konu, 30 ARTI TV Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Youtube hesabının, paylaşımından derlenerek oluşturulmuştur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir