Aleyna Çakır Cinayeti | Katil Ümitcan Uygun

Aleyna Çakır cinayetine ve katil Ümitcan Uygun’a dair araştırma yaparken birçok şey öğrendim. Gülistan Doku, Nadira Kadirova cinayetlerinde olduğu gibi katiller korunmaya çalışılıyor, cinayetin üstü örtülüyor. Lütfen Aleyna için ses olalım.

 • Aleyna çok uzun zamandır katil tarafından sistematik şiddete maruz bırakılıyor. Bu şiddetin bazı aşamaları sosyal medyaya da yansıyor. Örneğin 3 Mart tarihinde Aleyna Çakır’a işkence yapıyor, bu işkenceyi sosyal medyadan canlı yayın açarak yaygınlaştırıyor. (Bu video internette dolaşımda, ancak kadına işkencenin videosunu paylaşarak yaygınlaştırmak istemiyorum.)
 • O işkence sırasında (videoda arkadan sesi duyulan) Aleyna’yı korumak isteyen arkadaşı M.A. da katilin şiddetine maruz bırakılıyor. Ertesi gün Aleyna ve M.A. şikayetçi oluyor, ancak işkenceci katile herhangi bir yaptırım uygulanmıyor.
 • Birkaç gün sonra ise işkenceci ile Aleyna araya girenler tarafından “barıştırılıyor.” Belki de korkuyla şikayetini geri çekmek zorunda kalıyor.
 • Bu canlı yayın sırasında “yakışanı yapar” şeklinde yorum yapan ve işkenceyi olumlayan, cinayet sonrasında ise hesabını kapatan kişinin, Varol Organizasyon’un sahibi, pavyon işletmecisi Mehmet Varol olduğunu paylaşmıştım.

“Katil Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’a işkence yaptığı canlı yayında “yakışanı yapar” yorumu yapan, cinayet sonrasında hesabını kapatan katilin arkadaşı Mehmet Varol isimli kadın düşmanını teşhir ediyoruz! Mehmet Varol kadın düşmanıdır!”

 • Varol Organizasyon’un eğlence geceleri dair videoları izlediğimizde hemen hemen her videoda kstil Ümitcan Uygun’u görebiliyoruz. Mehmet Varol’la yakın ilişkileri olduğu aşikâr.

 • Ankara’da Sky Lounge isimli kafenin işletmecisi olan Ümitcan Uygun’un para-silah-araba üçgeninde paylaştığı onlarca fotoğraf var. Bu düzeyde şiddet uygulayan birinin silahları nasıl edindiğini, ruhsatlı olup olmadıklarını, neden bir yaptırım uygulanmadığını sorgulamak gerekiyor.

 • Katil ve katilin çevresinin ne kadar mafyatik portreler olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Asıl soru şu: Ankara’nın göbeğinde böylesine bir mafyatik yapılanmaya nasıl göz yumuluyor, kimler sırtlarını sıvazlıyor?

 • Yine burada paylaşmayacağım, ancak sosyal medyada dolaşımda olan bir başka video üzerinde konuşmak istiyorum. Bundan iki ay öncesine ait videoda katil ve beraberindeki bir kişi Aleyna’ya canlı yayında küfürler, hakaretler ediyor.
 • Bu videoda katille birlikte Aleyna’ya küfürler eden kişinin adı Mehmetcan Çiftçi. MCÇ İnşaat’ın sahibi… Katil ve Mehmet Varol ile birebir aynı portreye sahip bu şahıs katilin en yakın arkadaşı. Sosyal medya hesaplarını kapatıp kayıplara karıştı.

Araştırdıkça, olayı deştikçe farklı farklı isimlerle karşılaşıyoruz. Instagram canlı yayınında katil Ümitcan Uygun’un yanında olan, Aleyna Çakır’a küfürler eden bir başka şahıs Mehmetcan Çiftçi. O da sosyal medya hesaplarını kapatıp kayıplara karıştı.

 • -Bir not eklemek istiyorum. Bahsi geçen tüm şahısların ve buraya yazmadığım çevrelerindeki diğer şahısların yaşamlarında kadınlara sistematik şiddet uyguladığı bu mafyayı tanıyan herkes tarafından biliyor. Olayın yayılması sonrasında farklı kaynaklardan benzer bilgileri edindim.-
 • Bu şiddet cenderesi Aleyna’yı o ya da bu şekilde 3 Haziran’ı 4 Haziran’a bağlayan gece ölüme götürdü. İntihar etti, sorunları vardı, psikolojisi iyi değildi denilerek bir cinayet örtbas ediliyor.
 • Aleyna ne şekilde öldü bilmiyoruz. Ümitcan Uygun veya arkadaşları tarafından doğrudan mı katledildi, yoksa maruz bırakıldığı sistematik şiddet sonucu ölüme mi itildi? Araştırılması gerekiyor.
 • Ancak iki durumda da değişen bir şey yok, Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır’ın ölümünün baş sorumlusudur. Mehmet Varol, Mehmetcan Çiftçi sorumlular arasındadır.
 • İşin yine karmaşıklaştığı başka bir durumdan bahsetmek istiyorum. Aleyna’nın bedeni 4 Haziran sabahında Ümitcan Uygun tarafından bulunuyor. Bu sırada açık olan Aleyna’nın instagram ve facebook hesapları Ü. Uygun tarafından kapatılıyor. Sonrasında facebook hesabı tekrar açılıyor.
 • Aleyna Çakır sosyal medya hesaplarını etkin kullanan bir insandı. Maruz bırakıldığı sistematik şiddetin birçok kanıtı instagram hesabında mevcuttu. Katil hesabı kapatarak delilleri yok etti.
 • Dediğim gibi Aleyna 4 Haziran sabahı Ümitcan Uygun tarafından bulunuyor. Aleyna’nın telefonu, son yaptığı görüşmeleri, katil zanlısıyla ne konuştuğu araştırılması gerekirken Ümitcan Uygun’un Aleyna’nın telefonunu temizlemiş olması muhtemel.
 • Başka bir ilginç nokta ise Ümitcan Uygun ve avanesinin Aleyna’nın cenazesine katılmamış olması. Bu durum şüphelerin yoğunlaşmasını sağlıyor.
 • Aleyna’nın arkadaşları günlerdir bu cinayet gündemleştirmeye çalışıyor. Gazeteciler, milletvekilleri, insan hakları aktivistleri, sanatçılar bu sesi duysun, duyursun.
 • Aleyna için adalet mücadelesi, Şule Çet için adalet mücadelesiyle, Nadira Kadirova için adalet mücadelesiyle, Gülistan Doku için adalet mücadelesiyle, Rabia Naz için adalet mücadelesiyle buluşmak, birleşmek zorundadır.

 • Belki Aleyna geri gelmeyecek, ama bu cinayet örtbas edilmesin, başka kadınlar bu şiddet cenderesinde yaşamlarını yitirmesin diye bu adalet mücadelesine omuz vermek zorundayız.
 • Son olarak Aleyna’nın baygın yerde yatan değil, bu tebessüm eden fotoğrafıyla floodu bitiriyorum. Yeni gelişmeler olursa aktaracağım. Lütfen elimizden geldiğince yaygınlaştıralım.

 • DÜZELTME | Sky Lounge’ın işletmecisi açıklama yaptı. Ü. Uygun’un iddialarının gerçeği yansıtmadığını, şahsın Sky Lounge’la herhangi bir ortaklığının bulunmadığını söyleyerek kadın cinayetlerini kınadılar. Katilin bu yalanından kaynaklı mağdur durumdalar.

Yazar; Mert Çuhadar

guest
13 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Haraç mı veriyordunuz veya annesi kızları orada mı müşteriye çıkartıyordu, ilginç ilişkileriniz olduğunu herkes biliyor ve yalan söylüyorsun.

trackback
Kadına Yönelik Şiddet | İletişim Dersi - Mutlaka Oku
1 yıl önce

[…] OKU: Aleyna Çakır Cinayeti | Katil Ümitcan Uygun […]

ANONİM
ANONİM
1 yıl önce

Amına koyduğum modelleri 100 yıl önceki pozları veriyorlar… Anaları Orospuduri Babaları hem godoş, hemde ibnedir. yoksa böyle mükemmele yakın orospu çocukları zor peyda olur. ULAN PİÇİN EVLATLARI, ANANIZI SATINİ KENDİNİZİ SATIN AMA İNSANLARA BULAŞMAYIN OROSPU ÇOCUKLARI, SİZ ANCAK BİRİLERİNE UŞAK OLUR, KARILIK YAPARSINIZ BİR DE 3 HİLALİ KULLANMIŞ OROSPU EVLADI.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   ANONİM
1 yıl önce

Aynen bravo cingen bozmalari

Nihal
Nihal
1 yıl önce

Sahtekârlık heryerde. Sözde kadın cinayetlerini kınıyor ve insanlık yapıyorsun ama burada Umitcan Uygun’un Bahçeli ve Erdoğan’lı resmini paylaşmışsın. Oysa Ümitcan Uygun’un haalâ kapalı olmayan Facebook hesabında arkasında Atatürk portresi olan bir fotoyu ve Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğini yazdığı başka bir fotoyu görüyoruz. Siz ne tip insanlarsınız böyle? Ayrıca Ankara belediye başkanı Mansur Yavaş. Hatırlatırım. Şimdi Ümitcan’ı kim koruyor diye tekrar sorgula.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

güzelde bu genç kızlar altlarında araba ceplerinde para var diye bu tiplere kendileri gidiyor cocogu baglıyor sonra koparıyor ayrılmak isteyincede bu tarz psikopat kişiler bizim gibi hayatta başarılar demiyor tabi . yani bnce burda ders genç kızlarımız almalı .bu tarz adamların herzaman tasıdıkları sılahların kendınlerıne donme ihtimalını dussunler

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Gerçekten tuhaf bir durum. Normal şüpheliler sorgularının ardından suçlarını itiraf ediyorlar gazete haberlerine göre. Bu tür kişiler de hep tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Emniyet de, mahkemeler de farklı davranıyor izlenimi var.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Kardeşim bunlar beyaz kadın ticareti yapıyor Ankara’da. Bütün bürokrasiye rüşvet olarak genç kızları sunuyorlar bu aşikar.Haliyle kapılarına gidince patlamamak için gereğini yapıyor bu kanı bozuk ırz düşmanları. Yani zamanı gelince bunların suç ortakları haline dönüşüyorlar.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Herşey doğru tamam da şu kızlarımızı eğitelim lütfen. Bu hanzolarda ne buluyorlar bilmiyorum…. Ailesinin bu konuda çok hatası var bence…

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

İnsanların mağruz kaldığı şeyleri bilmeden böyle sığ yorumlar yapmayın. Belki kurtulamıyordu, belki çaresiz kalmıştı, belki başta böyle biri değildi sonrasında da kaçamadı. Ne olursa olsun adamın yaptığı suç. Mağdura değil suça odaklanın.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
1 yıl önce

Tabi ki suç hatta psikopati seviyesinde. Bu tiplerin yok olması gerek toplumdan. Demek istediğim sadece çocuk yapanlar sadece çocuk yapmakla kalmasın. O çocuğu dünyaya hazırlamak, aile eğitimi vermek gerek kiminle arkadaşlık kuracağını bilsin.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Diyelim ki intihar etti..
Sormayacakmiyiz biz kız niye intihar etti kim buna sebebiyet verdi..kim bu kızı canından bezdirdi..kim bu kızı ölümün kendisi için kurtuluş anlayisina getirdi..adalet ne için var..

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Keçiören ülkü ocakları başkanı koruyor. Kaçırıyorlar beraber çocuğu. Saklıyorlar. Silahları paraları ve işlerini devletle yakınlığı olan parti ayarlıyor. Ümitcan Mehepeye yakın olduğu için muhtemelen koruyacaklar. Saklayacaklar, kaçıracaklar.

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
13
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x