Akın İpek’e Sorular (‘ Celal Eren Çelik @yazparov & Akın İpek @akinipek01 ‘)

 • BİR “İPEK” MASALI… Evet sevgili dostlar şimdi sizler le Akın İpek’in cevap veremediği soruların ta en başına giderek sürecin tüm detaylarını anlatacağız sizlere… Sizler hazırsanız biz de hazırız,işte başlıyoruz… Siz de hazırsınızdır inşallah @akinipek01 Akın Bey…

Akın İpek, Cevap; Üslubunu toparla istediğini sor. Benim cevap veremeyeceğim tek bir şey dahi yok. Bir Celal masalı dersem faydası olur mu? Bunların faydası yok.

 • Tarih yaprakları 2006 yılının sonunu gösterdiğinde o dönem bir anda “medya patronu” olmuş Tuncay Özkan’ın kanalı KANALTÜRK’te Akın İpek hakkında haberler yayınlanmaya başlar

Akın İpek, Cevap; Yanlış bilgi; 2005 yılında Ciner den eski adı Tercüman, BUGÜN gazetesi ıle medya ya girdik. Kanaltürk satın alımı 2008.

 • Tuncay Özkan kanalında her gün Akın İpek’e bir anda verilen altın madeni ruhsatlarını haber yapmakta ve “Bu ruhsatlar Cemaat sayesinde Akın İpek’e verildi.Akın İpek zengin edildi” haberleri KANALTÜRK’ten eksik olmamaktadır…

Akın İpek, Cevap; Yanlış bilgi; Koza devletten tek bir bir altın depozit ruhsat sahası dahi verilmedi. Ruhsatlarımızın tamamını yabancı şirketlerden satın aldık.

 • Bu yayınlardan dolayı Akın İpek hem bunalmış hem yıpranmştır… Günlerden bir gün kapısını bir isim çalar hem de hiç beklemediği bir teklif ile…
 • Akın İpek’e “elçi” olarak gelip teklif ileten kişi kendisinin TED’den arkadaşı ve avukatı olan Ahmet Çörtoğlu’dur. Ancak Ahmet Çörtoğlu aynı zamanda Tuncay Özkan’ın da avukatıdır ve masaya Tuncay Özkan adına bir “teklif” koymaktadır…
 • Tuncay Özkan’ın Ahmet Çörtoğlu vasıtası ile yaptığı teklif şudur: Akın İpek ATV ile birlikte KANALTÜRK’ü de satın alsın.İki kanalda ortak olalım… Teklif şaşırtıcı olduğu kadar KANALTÜRK’ün haberlerinden bunalan Akın İpek için caziptir…

Akın İpek, Cevap; Doğru değil. Ahmet ( benim iyi arkadaşım bu arada) satın alma gerçekleştikten sonra öğrenmiş. Konunun ATV ile hiç bir ilgisi yok. ATV çok daha sonra.

 • Yani Tuncay Özkan aylarca “haberler” ile köşeye sıkıştırdığı Akın İpek’e kanal satıp ortak olmak üzere teklif ile gitmiştir… Nasıl taktik ama önce haber yap sıkıştır sonra ortak ol!
 • Proje büyüktür e koca ATV alınacak ne de olsa… Yabanı bir ortak gerekir… O da bulunur… Çok ünlü bir ALMAN kanalı bu işte ortak olacaktır -Akın Bey isterse onu da açıklarız-
 • Tuncay Özkan-Akın İpek ve Alman kanalın yetkilileri uzun süre işin fizibilitesini yapar ancak sonra iş olmaz…

Akın İpek, Cevap; Yanlış bilgi; Tuncay Özkan ile Kanalturk satın alımı dışında hiç bir konu gürüşülmedi. ATV büyüklüğünde bir kurumun satın alınmasında Tuncay ın ne katkısı olabilir?

 • O esnada Tuncay Özkan KANALTÜRK için önce Aydın Doğan ile bir görüşme yapar… Ama Aydın Doğan’ın teklifini beğenmez ve kanalı Aydın Doğan’a satmaz.Sonraki görüşme ise Turgay Ciner ile yapılır Turgay Ciner kanala 40 milyon dolar verir hatta el sıkışılır…
 • Bu arada @akinipek01 Akın Bey cevaplarınızı görmüyorum.Flood sonunda toplu sorular olacak o zaman cevaplayın…
 • Bu arada Akın İpek @akinipek01 şimdi diyor ya ATV işi çok sonra diye… ATV’ye TMSF tarafından el konulması 2007 yani çok sonra falan değil tam bizim dediğimiz zaman. Hatta şöyle söyleyelim siz Alman yetkililer ile şöyle güzel bir yemek de yediniz.

Akın İpek, Cevap; ATV konusu Kanalturk den önce doğru, Tuncay ile tanışıklığımız olduğunu dahi hatırlamıyorum o dönem. Sadece Tuncay Özkan nın ATV İLE ilgisi hiç yok. Bu yanlış bilgi.

 • Devam ediyoruz… 2007 sonunda Ergenekon operasyonları başlamıştır…2008’e gelindiğinde Tuncay Özkan’a Cemaat tarafından içeri alınacağı tehditleri gelmeye başlar.
 • Bu esnada Tuncay Özkan kanalı satmak için çalışmaktadır… Turgay Ciner ile görüşür, Ciner 40 milyon dolar verir kanala… Ortaklar da razıdır bu satışa. Ama Özkan Cemaatten ve içeri girmekten korkmaktadır… Bu nedenle rotayı Akın İpek’e kırar.
 • Tuncay Özkan ile Akın İpek arasındaki kanal pazarlığını Fatih Karaca ve emekli albay Tanju Güvendiren son aşamaya getirir.
 • Son toplantıya kalmıştır iş…Ve Çok ünlü bir CHP’li avukat olan ismin ofisinde buluşulur…Toplantıda Akın İpek dahil 4 kişi vardır… Pazarlıklarda 55 milyon dolara anlaşılır…

Şimdi olay bu şekildedir de biz sorulara geçelim isterseniz…

Akın İpek, Cevap; Ben düzeltmeleri yapayım. Bugün gazetesinini satın aldıktan sonra her sektörede yaptığımız gibi medya da da büyüdük. Ipek medyaya el konulduğunda iki ulusal gazete, Kanalturk, BUGUN haber kanalı, radyo ve sosyal ağlar ile bir Medya grubu haline gelmiştik.

Tuncay Özkan ile bir avukat ın bürosunda bir araya gelmedim. Gelsem ne diye söylemeyeyim. Bir otelde yemek yedik. Daha sonraki pazarlık aracılar ile oldu. Anlaştığımız rakam ve ödeme şekli sözleşmede var.

 • Akın Bey… Kanalturk pazarlığını 55 milyon dolara yaptınız.iki aracıya 1.5 milyon dolar para ödediniz.tuncay osmanin yeğeni burak mızrağın hesabına türkiye de 15 milyon dolar yatırdınız.
 • 10 milyon dolar ssk +vergi dairesi icin borca yazıldı.ancak saticinin bu borcu da ödemediği ve kanal satıldıktan sonra 9 trilyon kiralık ceza ve borç için eski ortaklara davalar açıldı.
 • Tuncay Özkan size kanal satıldıktan sonra ekstra para talebi ile dava açtı siz de karşı dava açtınız.bu davalar halen devam eden alış veriş davanız varken nasıl helalleşip ayrıldınız?

Akın İpek, Cevap; Tuncay Özkan nın kanalı satarken beyan ettiği resmi borçlar dışında borçları çıktı. Hulki Cevizoğlu na yapılması gereken ödemeler gibi. Onları da ayrıca ödedik. Biz Tuncay ın alması gereken parayı ödedikten sonra kendisi ile helalleştik.

Sözleşmenin ilgili sayfaları. Bizim Tuncay Özkan sözleşmede belirtilen rakamı ödemememize imkan var mı? Tabiki ödedik.

Akın İpek, Cevap; Tuncay Özkan a ödenen para aşağıdaki ödemeler dışında yapıldı. Tam sözleşme akinipek.info da var. Tuncay Özkan doğruyu söylemiyor.

 • Akın Bey Tanju güvendiren eski askeri hakim… Ve Eski RTÜK başkanı ve sizin medya CEO’nuz Fatih Karaca’ya komisyon bedeli olarak 1,5’ar milyon dolar ödendi mi?

Akın İpek, Cevap; Bunu kendileri sormak lazım. Ben satın alırken böyle bir şart yoktu.

 • Akın Bey… Hicbir mal varlığı olmayan Habertürk 35 milyon dolara satılırken siz karasal lisansı uydu lisansı kablo lisansı milyonlarca dolarlık teknik cihaza sahip kanalturk+ uydu kanali euroturku+radyoturku nasıl 25 milyon dolara aldınız.  üstelik bunun 10 milyonu da borca karşılık?Yani sadece uydu lisansı olan Habertürk 35 milyon dolar, 2 kanal artı radyo ve teknik cihazI olan KANALTÜRK 15 milyon dolar öyle mi?

Akın İpek, Cevap; Hayır. Aşağıdaki sözleşme sayfalarını dikkatli okuyun. Her şey çok açık. Tüm hissedarların imzaları var.

 • Akın Bey… Kanalın satışı sonrası aşırı tepki olunca Tuncay Özkan evinize geri gelip kanalı istedi mi? Siz e kendisine “Sana 50 milyon dolar verdik daha ne istiyorsun” deyip kovdunuz mu?

Akın İpek, Cevap; Evime hiç gelmedi. 50 milyon dolar hiç bir zaman gündeme gelmedi. Konuşulmadı. Ortada yazılı sözleşme var.

 • Akın Bey.. Siz Tuncay Özkan ile nasıl hellaleşmiş olabilirisiniz zira kanalda Tuncay Özkan’ın resmi olarak %1 hissesi bile yok… Ödemeleri yeğeni Ahmet Burak Mızrak’ın hesabına geçmediniz mi?

Akın İpek, Cevap; Doğru, Fakat Tuncay Özkan kanal da idi ve biz satın aldıktan sonrada nezaketsizlik olmasın diye hemen ayrıl demedik…

 • ATV için ortaklık yapmayı planladığınız, yemek yediğiniz ALMAN kanal RTL’dir…
 • Ankara’da 55 milyon dolara el sıkıştığınız avukatlık ofisi eski bir CHP’li vekilin ofisidir.
 • Akın Bey, o avukatlık ofisinde o pazarlıkta Ahmet Çörtoğlu ve siz dahil 4 kişiydiniz.
 • Akın Bey…Tuncay Özkan’ın yeğeni Ahmet Burak Mızrak hesabına 25 milyon dolar geçtiniz. Ayrıca ekstra borçları ödediğinizi söylüyorsunuz… Bu paranın 10 milyon doları sizin daha önceki açıklamalarınıza göre borca gidiyor.
 • Madem 10 milyon dolarIn hepsi vergi borcuna gitti, KANALTÜRK’ün ortakları 5 yıl boyunca hangi vergi borcu ile uğraştı?

Akın İpek, Cevap;Uğraştıkları borçlar aşağıda. Ödemelerin tamamı aşağıdaki tabloda. burada vergi cezası var mı? YOK. Bu ceza ile sıkıştırıldı konusu tamamen yalan. İş hayatında olan herkesin ödemesi gereken SSK, MUHTASAR vs dışında bir ödeme hiç olmamış.

 • Tuncay Özkan’a yurtdışında 20 milyon dolar ve Cemaat tarafından içeri alınmama garantisi verdiniz mi?

Akın İpek, Cevap; BENİM HİZMET HAREKETİ İÇİNDE HİÇ BİR ZAMAN BİR ÖĞRETMEN ATAMASI KONUSUNDA DAHİ, BİR HATIRIM OLMAMIŞTIR. Mahkemeler konusunda da benim bir gücüm olmadığı ortada. ULUSAL KANAL HAKKI NI TUNCAY YARGI DA KAZANDIKTAN SONRA KALAN ÖDEMEYİ YAPMAYI BİZ ŞART KOŞTUK.

 • Bakın @akinipek01 biz detay veriyoruz.Almanlar diyoruz,yemek yediniz diyoruz,RTL diyoruz,Ankara hukuk ofisinde kaç kişisiniz söylüyoruz,ofis CHP’li vekilin diyoruz.
 • Ama siz bu kadar detay bilgiye rağmen mantıklı hiçbir açıklama getirmeden inkar ediyorsunuz sadece… Mesela şöyle soralım: Gülen’e karşı onlarca haber yaptıran hakaretler eden Tuncay Özkan’a neden milyonlarca dolar verdiniz? Mantıklı bir açıklama lütfen…
 • Atv nin satış konusu sonradan diyorsunuz.ama tarih veriyoruz bir yıl önce TMSF’ye verilmiş. Biz hangi sözünüze güvenebiliriz?

Akın İpek, Cevap; Sölediklerimin hepsi gerçek. 10 yıl önceye ait konular. Hepsine güvenebilirsiniz. Medya ya girişimiz den sonra ATV sonra Kanalturk. Sözlerimiz hepsine güvenebilirsiniz.

 • Tuncay Özkan’ın hesabına yurtdışı bir bankaya 20 milyon Dolar yatırdınız mı? Bakın biz detay detay soruyoruz…

Akın İpek, Cevap; Yatırmadım.

 • Tuncay Özkan ile birlikte ATV’yi alıp ortak olmak için siz ortak olacak Alman RTL’nin yetkilisi ile tam 4 saat yemek yediniz…Çok detay veriyorum buyrun.

Akın İpek, Cevap; TUNCAY ÖZKAN İLE UZAKTAN YAKINDAN ATV KONUSU HIÇ KONUŞULMADI BİRLİKTE RTL İLE HİÇ BİR zaman ARAYA GELMEDİK. RTL başka bir konu Tuncay Özkan ile hiç bir ilgisi yok.

 • Şimdi bomba geliyor dostlar asıl soru ile hazır mısınız… Akın Bey sizin söyleyemediğinizi biz yazalım… Şimdi ya siz yalan söylüyorsunuz ya ben. Ahmet Çörtoğlu, Şahin Mengü’nün ofisinde çalışır.Nevşin Mengü’nün babası,Baykal’ın en yakın isimlerinden birisi eski CHP vekili Şahin Mengü hani…
 • Şimdi siz Şahin Mengü’nün ofisine gitmediğinizi pazarlığın orada yapılmadığını orada Tuncay Özkan ile 55 milyon dolara el sıkışmadığınızı ,Avukat Ahmet Çörtoğlu’nun bu el sıkışmaya şahitlik etmediğini mi söylüyorsunuz?

Akın İpek, Cevap; Ben Şahin Mengü yü hayatımda hiç görmedim. Ahmet TED den Ankara kolejinden arkadaşım çok görüşmüşümdür, fakat bürosuna hiç gitmedim. Gitsen ne diye inkar edeyim. Kendisini severimde.

 • Şimdi yani sizin Tuncay Özkan ile mahkemelik olmanızı başlatan şey de Tuncay Özkan’ın sizden satış sonrası bazı hesaplardaki incelemeler sonucu ekstra birkaç milyon dolar istemesi değil öyle mi?.

Akın İpek, Cevap; Tuncay Özkan, parasını tam olarak aldı. Ayrıca borçlarını da biz ödedik. Resmi hesaplarda görünmeyen borçlar çıktı. Onları da ödedik. Fakat Tuncay Özkan, başımıza bu sıkıntıların gelmesinden sonra, bizim KHK ile terörist ilan edildiğimiz gerekçesi ile Kanalturk ü geri istiyor…

 • Hani ATV işi sonraydı demin öyle diyorunuz ama şimdi RTL’yi kabul edip neden sadece Tuncay Özkan’ı bu işin dışında tutuyorsunuz…

Akın İpek, Cevap; ÇÜNKÜ HİÇ BİR ZAMAN RTL İLE İLGİSİ OLMADI. BENİM BİLGİM DAHİLİNDE.

 • Daha 1 saat önce ATV olayı çok sonra dediğiniz olay için şimdi RTL’yi kabul ettiniz.

Akın İpek, Cevap; RTL NİN TUNCAY ÖZKAN İLE ALAKASI YOK., ATLADIĞIM, CEVAP VERMEDİĞİM BİR SORU KALDIMI???

 • Neden korumak istiyosunuz Tuncay Özkan’ı? Özkan size davalar açmış.hakaretler etmiş. Siz ise sürekli helâlleştik diyosunuz,yok ortaklık görüşmesinde Tuncay yoktu diyorsunuz. Yurt dışında para yatırmadım diyorsunuz. İnsan bırakın davalık olduğu birini en yakın dostunu bu kadar korumaz Akın Bey…Mantıklı bir açıklamanız var mı?

Akın İpek, Cevap; VAR… DOĞRU SÖYLEMEK KARDEŞİM. DOST DÜŞMAN BAKMADAN DOĞRUYU SÖYLEMEK. Tuncay Özkan kendi değerleri ile, ben de kendi değerlerimle yaşıyorum… Adam KHK yı delil gösterip korumasız kaldığım zamanda Kanalturk ü almak için dava açabilecek bir karaktere sahip. Benim dostum değil…

 • Sizden kanalı yeniden isteyen Tuncay Özkan’ kardeşiniz Tekin İpek “Sana 50 milyon verdik daha ne konuşup duruyorsun” da demedi değil mi?

Akın İpek, Cevap; Tekin İpek asla bu konuda müdahil olmadı. Tuncay Özkan ile tanıştığını dahi sanmıyorum. Kaldı mı başka sorunuz?

 • Akin bey kimse size Şahin Mengü’yü tanıyorsunuz demedi. Pazarlığın yeri Şahin Mengü’nün ofisiydi diyoruz. Çünkü Avukat Ahmet Çörtoğlu o ofiste çalışmaktaydı. Ve satış için orada el sıkıştınız.

Akın İpek, Cevap; Hayır kardeşim, ne Şahin beyin ne de Ahmet in Ofisine gitmedim. Gitse idim ne diye gizleyeyim. Avukat bürosuna gitmenin ne mahsuru var.

 • 55 milyon dolar için el sıkıştınız ve siz önce ofise bir Avukatın ofisine gitmedim , Tuncay Özkan ile otelde buluştum dediniz,biz Şahin Mengü’nün ofisi deyince de sadece Şahin Mengü’yü tanımam diyerek en hafif tabirle “geçiştiriyorsunuz”…
 • Radyoturkun Türkiye’nin heryerinde dinlenmesi ile övünüyordunuz.Ulusal yayın yapıyordunuz.Sadece ulusal yayın yapan radyoturkun piyasa değeri 10 milyon dolardı.

Akın İpek, Cevap; Piyasa değerini alıcı ve satıcı belirler Celal bey, artık zorluyorsunuz…

 • Üzerine sizin sonradan bugün tv yaptığınız Euroturk’u ekleyin. Üzerine karasal lisansı kablo lisansı uydu lisansı ve canlı yayın arabaları renkleri stüdyolari montaj setleri kameraları silikon grafikleri bilgisayarlarıyla milyonlarca dolar.

Akın İpek, Cevap; Celal bey, artık hiç bilmediğiniz envanter, envanterin değeri, borçlar, piyasa değeri konularında konuşuyorsunuz… Çok zorlama oluyor. Değer hesaplanma şeklini anlattım. Sözleşmenin değer kısmını yayınladım. Değer alıcı ve satıcı arasında yazılı mutabakatla kesinleşmiş…

 • Milyonlarca dolar Değerindeki teknik cihazlarıyla Kanalturk’Ü ekleyin.Hepsini 25 milyon dolara borç karşılığı aldınız öyle mi? Hayr ya siz bir ticaret dehasısınız ya da bizi salak sanıyorsunuz…

Akın İpek, Cevap; Ben sizi salak sanmıyorum… O yüzden sorularınızın hepsine cevap verdim. Yukarıda yayınladığım sözleşmeyi oku lütfen… Anlayamadığın tarafı var ise sor onu da anlatayım.

 • Akın Bey siz benim televizyonculuk geçmişimi biliyor musunuz? O nedenle o teknik bilgi ve değerlendirmelere sizin gibi bir işadamından daha vakıfım… Merak etmeyin.

Akın İpek, Cevap; Başka bir sorunuz kaldı mı Celal bey. Merak etmiyorum. Sizin başka bir sorunuz kaldı mı???

 • Akın Bey ne desem inkar edeceksiniz belli ki.Her soruya onu yapmadım, bu böyle olmadı,ben burada yoktun demek cevap değil…Ben yazdım siz kendinizce cevap verdiniz.Takdir de kamuoyunun.Ama unutmayın gerçeklerin bir gün gün yüzüne çık ak gibi kötü bir huyu vardır.

Akın İpek, Cevap;Gerçeklerin gün yüzüne çıkması iyi dir Celal bey. Dediğiniz gibi takdir takipçilerinizin. Herkese İyi akşamlar dilerim.

Cevaplar; Twitter, Akın İpek‏ @akinipek01

Yazar; Celal Eren Çelik‏

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar