Abdullah Gül Yeni Parti Kuracak mı? Türk sağında ortaya çıkacak yeni gelişmeler!

Tv5’te başlayan yenilenme süreci, Türk sağında pek yakında ortaya çıkacak yeni gelişmelere ışık tutuyor. Dikkatli gözler mutlaka fark etmiştir. Biz farketmeyenler için yazalım. Flood başlıyor:

  • Birkaç zamandır izliyor, gözlemliyorum Tv5’te çok büyük değişiklikler var. Örneğin yenilenen kadro, stüdyolar, görüntü ve ses kalitesi… Hepsinde büyük bir profesyonelleşme farkediliyor.
  • Elbette bunlar para akışı ile kolaylıkla yapılabilecek işler. Ama asıl gözlemlediğim, büyük bir paradigma değişimi.
  • Belli ki Milli Görüş’ün yüzü, Milli Görüş’ün paradigmalarını değiştirecek. Seçkin konular ve konuklar, Milli Görüş’ü, uç noktalarda olmayan herkesin evine, aklına sokacak gibi görünüyor.
  • Bu değişimin ana taşıyıcısı olmalı. 1- Para 2- İnsan kaynağı 3- Yeni bir akıl Para ile insan kaynağı çözülmüş, bu belli. Peki bu parayı, insan kaynağını ve değişimi sağlayan akıl kim? Bu üçünü birden Milli Görüş’e kim hibe edebildi? İşte, en önemli konu bu.

Bence bu akıl, Abdullah Gül ve onun çevresi. Amaç ne?

  • Gül ve ekibi, Ak Parti ve Erdoğan’ı doğrudan hedef alarak yıkmaya çalışmıyor; Erdoğan’ın şeytanlaştırma kabiliyeti yüksek ve onlar Ak Parti seçmenine düşman olarak siyasette şanslarının olmadığını biliyorlar Bu yüzden hazırlık 31 Mart için değil, 1 Nisan için yapılıyor.
  • Nasıl olacak? Şöyle; Ak Parti’nin yerel seçimlere kadar doğal yıpranma yaşayacağını, bir kısım seçmeninin zaten kopmuş olacağını öngörüyorlar.
  • İkinci olarak; seçim öncesi girilen ‘seçim ekonomisi’nin etkilerinin 1 Nisan’dan itibaren, bu güne kadar HİÇ yaşanmamış gerçek bir ekonomik çöküş yaratacağını biliyorlar.
  • Yani; “Erdoğan başarısız” sözünü kendilerinin değil, seçmenin söyleyeceği ânı bekliyorlar. İşte o gün önce Saadet Partisi’nin ismini değiştirecekler, sonra Gül lider olacak.
  • Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Cemil Çiçek, Hüseyin Çelik, dışarıdan bir çok sosyal demokrat, Liberal, merkez sağcı, Kürt bir araya gelecek ve yeni iktidar partisi kurulmuş olacak.
  • Meclis dağılımı değişecek, Erdoğan topal ördek olacak. Erken seçim sonucunda yeniden AB adayı, yeni bir Türkiye tasarlanacak. Tek bilmediğim; Ahmet Davutoğlu içeride mi yoksa dışarıda mı görev alacak? Bence parti dışında kalması daha faydalı olacaktır.

Yazar; Kadir ATALAY

guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
BJK
BJK
2 yıl önce

Kardeş saadeti severim gerekirse oyda veririm ama şunu bilin isimlerini saydıkların erdoğandan var kı ne kayıtsız şartsız haksızlık ve zulüm karşısında itaat edenler değilmi örnek mi vereyim gerek var mı gül ün cumhurbaşkanlığı arınçın Erdoğan’a bağlılığı inan anket yapın oy yok

Seyhan elbistani
Seyhan elbistani
2 yıl önce

bu sadece olabilecek senaryolardan bir tanesi.. önemli bi mahallede gecen ,en sancısız yumusak degişimi baz almış, ve diğer mahalleri ve etmenleri etkisiz eleman olarak varsaymış bi senaryo..
suçlu ve güçlülerin dayanışması ,rtenin karanlık kaygıları önemli etmenlerden bu ülkede
her zor sartta halkı manupule etmiş siyaset demagogları, onlarla çıkar ve suç dayanışmasına girmiş derin karanlık güçler
cami altı müslümanı ,tatlı su kurbagası milli görüşçülerine top yaptırmayı bırak, onları da manupule edecek etki ajanları çokça olduguna emin olabilirsin
3- ülke 3-5 senede inanılmaz seyler yaşadı ve milli görüşçüler dahil herkes etegindeki tasları döktü. herkesin yapabilecekleri zerresine kadar defaatle görüldü. bence meczuplar kendi kendilerine bir yıkıma gidecekler,ülkedeki hiç bir aktörün dahli olmayacak

Huysuz Mecnun
Huysuz Mecnun
2 yıl önce

Abdullah Gul denen adam. Tayyibe her kosulda biat etmis. Ayni davanin yolcusu biridir. Tayyip iktidarini kaybetmeye basladiginda. Onu turuvaati olarak piyasaya surup. A. Gul uzerinden iktidarini yurutecektir. Altarnatif bir durus sergileyemez asla..

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
3
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x