Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

Reza Zarrab itiraflarından sonra, Aklı Olan, Herkesin Aklında Deli sorular Var!

Milli hayırsever hırsızımız Zarrab ABD’de görülen davada ne var ne yok itiraf etmekte.

Bu itiraflardan yola çıkarak, sorgulama yetisi olan her insanın aklına deli sorular takılmaktadır!

Milli hırsız Reza’nın önüne yatanlar bunlara cevap vermek zorundadır.

⬇ SORULAR ⬇

 • Soru 1) Abd mahkemesinde sahte gümrük işlemleri yapılarak Türkiye’den baska ülkelere ihracat yapılmış gibi gösterilerek İran ambargosunun delindiğini ifade eden hayır sever Reza Zarrab, ülke ekonomisine ve milli hazineye ne kadar katkı sağlamıştır?
 • Soru 2) Reza Zarrab’ın sahte belgelerle ihracat yaptığı işlemler üzerinden kendi şirketlerine bu sahte ihracattan doğan KDV iadesi ödenmiş midir, ödendi ise bu ödemenin de milli ekonomiye nasıl bir katkısı vardır?
 • Soru 3) Geçmişte Ahaber ekranlarına çıkan ve Türkiye’nin cari açığının %15 ini kapattığını iddia eden Reza Zarrab’ın bahsettiği gelir kayıtlarını hazine bakanlığı neden belgeleri ile doğrulamamaktadır?
 • Soru 4) Türkiye’nin milli projesi olarak kamu oyuna anlatılan Reza Zarrab konusu ile ilgili rüşvet alanların dışında delinen İran ambargosundan ülke menfaatine ne kadar gelir sağlamıştır?
 • Soru 5) Reza Zarrab’ın ilişki ağı içerisinde İran Devrim Muhafızları örgütünün üst düzey yöneticileri de bulunmaktadır… Türkiye İran ekonomisine destek verirken aynı zamanda İran üzerinden üretilen terör faaliyetlerinin ekonomik finansmanına da destek vermiş midir?
 • Soru 6) İran kökenli Selam Tevhid örgütünün geçmişte Türkiye’de yaptığı kirli terör eylemlerini deşifre eden ve ülkemizdeki işbirlikçi ajanları ile birlikte yapıyı çözen hakim, savcı ve polisler cezaevine konularak Türkiye menfaatleri yerine İran menfaatleri gözetilmiştir. Bu yaklaşım için ülke yöneticilerine ne tür maddi ve manevi kazanç sağlanmıştır?
 • Soru 7) İran’ın BM ambargosunu delmek için ülkemize yerleştirdiği Reza Zarrab dışında başka kaç kişi daha vardır ve bu rüşvet komisyonlarını hangi siyasiler yönetmektedir ?
 • Soru 8) Reza Zarrab’ın 2012’den beri yaptığını iddia ettiği sahte ticaret işlemleri ile ilgili olarak kurduğu şirketlerini denetim yapmakla görevli kurumlar ve kişiler neden bu işlemlere göz yummuşlardır, bunun karşılığında ne tür menfaatler sağlamışlardır?
 • Soru 9) Reza Zarrab’ın bankalar arası işlemlerini şüpheli bulan o dönemin MASAK kurumu görevlileri, siyasi yöneticiler tarafindan neden tasfiye edilerek haklarında adli işlem yapılmıştır?
 • Soru 10) Reza Zarrab’ın İran paralarını aklamak için uyuşturucu işine de girdiği konusunda 17/25 operasyonu öncesinde tespitlerin olduğu bilgisi vardır…. Bu konunun üzerine gidilmesi de siyasi yönetim tarafından engellenmiştir, bu engelleme de alınan rüşvetlerden kaynaklı mıdır?
 • Soru 11) Zarrab’la aynı işi yapan ve İran Adalet makamlarınca idam cezasi alan Zencani Türkiye’de 8 milyar$ rüşvet dağıttığını itiraf etmiştir. Peki bu paraları kimler almıştır? Türkiye ekonomisine giren bu paralar hangi milli menfaatler ve projeler için kullanılmıştır ?
 • Soru 12) Tarafınızdan Rıza Sarraf’ın hayırsever bir işadamı olarak nitelendirilmesine sebeb olan özellikleri nelerdir? Mesela kendisi ne gibi hayır faaliyetleri içinde bulunmuştur?
 • Soru 13) Oğlunuz Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜRGEV’in yurt, sosyal tesis, arsa, taşınmazlarının Akp’li belediyeler ve iş adamlarınca ücretsiz sağlandığı ayrıca vakfın vergi muafiyeti ayrıcalığı da olduğu  buna rağmen vakıf yurtlarında kalan öğrencilere de para karşılığı hizmet sunulmuştur. TÜRGEV’E yurt içi ve yurt dışı gelen yüz milyonlarca dolar yardımların nerelere harcandığı ile ilgili vakıftan bu zamana kadar bir resmi açıklama yapılmamıştır.  Söz konusu Bu vakıf (Türgev) bu zamana kadar mali hesapları üzerinden hiç denetlenmiş midir ?
 • Soru 14) Reza Zarrab ifadesinde İran petrol ve gaz paralarını ülke dışına çıkarmak uluslararası dolaşıma sokmak icin Türkiye’nin de dahil oldugu birçok ülkede rüşvet vererek bir sistem oluşturduğu söylüyor.  Bu durumda Türkiye hazinesine de bir fayda sağlamayıp aksine zarar sağladığı görülen bu sistemde tek kazançlı çıkanlar rüşvet alan siyasi ve bürokratlar olduğuna göre bu konu hangi gerekçe ile Türkiye’nin milli meselesi oluyor? Bu konuyu izah eder misiniz ?
 • Soru 15) Zarrab ifadesinde dönemin başbakanı Erdoğan’ın onay ve talimatı ile bazı bankalarda ambargoyu delmek için sistem kurduğunu söylüyor. Önümüzdeki süreçte bu bankalara uygulanacak para cezalarını kasasına bu sistemden hiç para girmeyen devletin hazinesi neden ödeyecektir?
 • Soru 16) Bu haksızlık tüm Türk milletine yapılmış olmayacak mıdır? Bu cezayı alakası olmayan halk yerine, bu sistemden kazanç sağlayanların ödemesi en doğru olanı değil midir?
 • Soru 17) 26-27 kasım tarihlerinde İngiltere’yi ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD’de devam eden Zarrap davası için arabuluculuk talep ettiği ve karşılığında kıbrıs adasının teklif edildiği doğru mudur?
 • Soru 18) Detaylarıyla tüm dünyanın konuştuğu Zarrap dosyası Türkiye’de 17 Aralık operasyonu ile açılınca bu davayı kapatmak için neden yapanları hain ilan edip pararel yalanına başvurdunuz?
 • Soru 19) Tüm dünya’da 15 temmuz hain darbesinin tarafınızca yapıldığı iddia ediliyor. Bu darbede sokakta kullanılan sadat vb milislerin finansmanını ambargonun delinmesi ile elde edilen bu rüşvet geliri ile mi karşıladınız?
 • Soru 20) Rıza Sarraf verdiği rüşvetleri itiraf ettiğine göre rüşvet alan bakan ve kamu görevlilerini, ‘rüşvet yok’ deyip onu aklayan Meclis araştırma komisyonu üyelerini, yargıçları, savcıları, özellikle de siyasileri toplayıp yargılayacak mısınız?
 • Soru 21) Zarrab’ın yaptığı itirafların “yeni delil” olarak kabul edilerek Türkiye’de Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve diğerleri hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması gerekmektedir. Bu konuda ülkenizdeki hukuk sistemi harekete geçecek midir?
 • Soru 22) Iran ile ticareti kanuni bir sekilde yapsaydınız ve aldiginiz petrolün ücretini o ülkeye ürün ihracı yaparak ödemiş olsaydınız hem ülkemiz hem ticaret yapan esnafimiz kazanmıs olmaz mıydı? Hani siz halkınızı çok seviyordunuz?
 • Soru 23) İran’dan ucuz alınan petrol ic piyasaya vergilendirmeden mi sürülmüştür? Böyle ise, bu isten kim ne kazanmistir?
 • Soru 24) Türkiye’de 2006’dan sonra kacak akaryakıt işinin halk nezdinde bitme noktasına geldigi ancak o dönemlerde bu isi petrol ofisi olarak devlet imkanlari kullanarak yapildigi dogru mudur?
 • Soru 25) Dogu ve Guney doğu bölgelerindeki kacak akaryakıta bir düzenleme yapsaydınız ve halkın burdan karnını doyuracak sekilde kazanc saglayacak planlama yapsaydınız, oradaki halk; hem calışmış ve ekmeğini kazanmış olup hem de devlete karsi daha sempatiyle bakmaz mıydı?
 • Soru 26) Sizler o bölgedeki gariban halkın kazandığı azıcık paraya bile göz dikip onlarin ekmek kapılarını devlet yoluyla kapatmanızın devlete getirisi ne olmustur? Burda sahsi çıkarlarınız mi gözetilmiştir, yoksa devlet çıkarları mı?
 • Soru 27) Ülkemizde yerli ve yabancı altın çıkarıp satan şirketler varken siz Reza kanalıyla bu altın ticaretinden ne kadar kazanc sagladınız? Ülkede altını resmi ve yasal kanallardan cıkarıp satan sirketler bu islerden nasıl ve ne kadar etkilenmislerdir?
 • Soru 28) İranlı Zarrab 7-8 yıl önce Türk vatandaşı oldu. Hükümet yıllardır anadolu topraklarında yaşayan binlerce vatandaşa zulmederken, neden bir İranlı için ABD’ye üst üste nota verdi? Üstelik Aynı davada tutuklu olan Türk vatandaşı Hakan Atilla için niçin nota verilmemişken…
 • Soru 29) ABD’de başlayan davada Zarrab bütün işlediği suçları kabul etti ve rüşvet verdiğini itiraf etti. Böylece 17/25 operasyonunun “gerçekliği” yine ortaya çıktı. Peki bu operasyonu yapan polisler yaklaşık 4 yıldır neden tutuklu?
 • Soru 30) Bu polislere zamanında Tahliye verilmiş olmasına rağmen ısrarla neden bırakmadılar. Üstelik bu polislerin eş ve çocukları da tutuklandı. Hükümetinizin korktuğu birşey mi var? Yoksa polisler ve ailelerinden intikam mı alınıyor?
 • Soru 31) Davada H.Atilla, Süleyman Arslan’ın Zarrab’tan rüşvet aldığını avukatları kanalıyla itiraf etti. Rüşvet yasal suç olduğu için aleni yapılma imkanı yoktur. O zaman H.Atilla S.Arslanın rüşvet aldığını nereden biliyor? Rüşvet çarkının içinde kendisi de var mı?
 • Soru 32) Erdoğan Bayraktar 17/25 operasyonundan sonra basında “herşeyi Erdoğan’ın talimatı ile yaptım.” demişti. Peki daha sonra neden çark etti?
 • Soru 33) “Alnımız ak, gözümüz pek, başımız dik” diye höykürup duran Makaracı Egemen Bağış niçin alalecele interpol üyesi olmayan Kıbrıs vatandaşı oldu?
 • Soru 34) 1 hafta önceye kadar milli hayırsever olan Reza Zarrab neden bir anda casus ilan edilip Türkiye’deki mallarına el konuldu? Rüşveti veren Reza’nın mallarına el konuldu da, peki neden rüsveti alan bakanların mallarına el konmadı?
 • Soru 35) Reza Zarrab bir anda casus ilan edilip Türkiye’de mallarına el konuldu. Rüsveti alan bakanlara ise yurt dışı yasağı konuldu, ama mallarına dokunulmadı. Bakanların da yurt dışına kaçıp Reza Zarrab gibi itirafçı olmasından mı korkuluyor?
 • Soru 36) DÜNYAN’IN HER YERİNDE ÇOK RAHAT İŞ YAPAN 26-27 YAŞINDAKİ BİR GENÇ (Reza), SİZCE TÜM BUNLARI KENDİ KABİLİYETİYLE BAŞARABİLİR Mİ?
 • Soru 37) Her taşın altından ismi çıkan Hakan Fidan’ın, koca devlet mekanizmasının bulaştığı bu pislikte isminin geçmemesi Hakan Fidan’ın Selam tevhid dosyasında Emin kod adlı İran ajanı olması olduğundan kaynaklı olabilir mi?
 • Soru 38) 17 24 Aralık’ta ayakkabı kutusundaki O paraları polisin koyduğunu iddia edip, imam hatip yapacaktık demişlerdi. Sonra da Reza’ya faizi ile geri odemislerdi. Peki Reza giderken o paraları da götürdü mü? Reza’nın halen Türkiye’de parası var mıdır?
 • Soru 39) Dava sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’ne çıkacak ceza sonrası Reza’dan para isteyebilecek miyiz? Ebru Gündeş halâ Reza’nın resmi eşi ise ve paralar onun üzerinde ise bu cezayı onun ödeme yükümlülüğü oluyor mu?
 • Soru 40) Erdoğan, İran ile ticaret yapmamız şarttı diyor. Ve yapmış olduğumuz ticaret neredeyse yasaldı diyecek. Ve Bahçeli de buna sahip çıkıyor. Acaba ülkücüler bunun üzerine düşünüyor?
 • Soru 41) Reza Türkiye’ye oynanan bir kumpas ise onu daha işler büyümeden ortaya çıkaran polisler neden yaklaşik 4 yıldır halâ cezaevinde esir?
 • Soru 42) Erdoğan neden “Nato’daki slaytta Atatürk ile beraber hedef gösterildim.” diyor? Reza davasını ve İran-Rusya’nın desteklediği “Nato’dan çıkmanın” milli mesele haline getirip Atatürkçüleri arkasına almak için mi?
 • Soru 43) Türkiye ağır cezalara carptırılırsa yine günah keçisi olarak (17-25 Aralık’ta bu pisliği ortaya çıkaran) fetö mü ilan edilecek.
 • Soru 44) AKP’nin ve AKP’lilerin olası çıkacak maddi cezalara “öderiz tazminatı geçeriz” rahatlığı nereden geliyor? Bu cezaları bu kişiler cebinden mi ödeyecektir?
 • Soru 45) ABD başkanı Trump, İngiltere Başbakanı May’e neden tepki vermiş olabilir? Binali’nin İngiltere’ye gidip May’den yardım istemesi ile ilgisi olabilir mi?

Bu Konu, Yılmaz Kalem @YilmazKalem_ Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

1 Yorum

Yorum Ekle
 1. hz.insan @insan_adem

  Reza Zarrab dan boşalan yeri kim dolduruyor???İranla ve orta dogu ile yapılan sözde ticaret şaibelidir!

Bir Yorum Bırak! ('Küfür Yok Beyler, Küfür Yok!')

Mutlaka Oku! #Bilgiseli & #Flood © 2017 | Gizlilik Politikası | Tanıtım Yazıları | Pdf Kitap İndir | Yorum |