Mesut Özil Konusuna Bilimkurgu Şeklinde Açıklama! (‘Yıl 2042’)

Çok tartışılan Mesut Özil konusuna bilimkurgu şeklinde teşbih içeren kısa bir flood ile katılayım diyorum. Hadi bakalım..

 • Yıl 2042. Yaklaşık 30 yıl önce Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilerin Türkiye’de doğan çocukları kısmen topluma entegre olmuş, kısmen sosyal nedenler ve Türk toplumunun önyargılarından dolayı bocalamakta..
 • 2018 yılında İstanbul’da doğmuş olan Masoud Al-Ozoul, üstün futbol yetenekleri ile küçük yaşta dikkatleri çekmiş, Beşiktaş altyapısına alınmış. Aynı zamanda TBF’nin yetenekleri destekleme organizasyonlarından yaralanmış..
 • Masoud yeteneği ve aldığı profesyonel sportif destek sayesinde tüm genç Milli takımlarda Türkiye için oynamış, A milli takıma kadar yükselmiş, hatta ülkenin en önemli topçularından biri olmuş. Başarılı futbolundan dolayı çok seviliyor..
 • Çat pat Arapça bilmesine rağmen, önüne tutulan her mikrifona “abi ben Türküm, Bağcılar çocuğuyum, ben burda doğdum ve büyüdüm, bu ülke bana her imkanı tanıdı hamdolsun, Allah devlet büyüklerimize zeval vermesin ” diyor..
 • Bu arada Türkiye ile Suriye arasında siyasi kavga var ve bu kavga büyüyor. Suriye’de seçimler yaklaşıyor ve Suriye’nin devlet başkanı seçimlerde oy devşirmek için habire Türkiye’ye yükleniyor, Suriye asıllı insanların koruyucusu rolüne bürünüyor..
 • Seçimler yaklaştıkça Suriye Reyizi retorik dozajı yükseltiyor, Türk hükümetini ve Türkleri Ermeni ve Kürt katilleri olarak, soykırımcı olarak tanımlıyor. Eyyy Türkiye, soykırım sizin genlerinizde var diyor. Katilsiniz diyor..
 • Türkiye hükümeti yetkilileri biraz alttan alıp, konuyu tatlıya bağlamak istese de Suriye Reyizi Al-Tayyiban aşka gelmiş, durdurulamıyor, basıyor tetiğe, atıyor salvoları..
 • Artık Türk hükümetinin de kamuyonun da basınının da sabrı azalıyor, Suriye ve Al-Tayyiban karşıtı sesler yükseliyor, Suriye kökenli Türklere karşı olan hava olumsuz yönde değişiyor..
 • Al-Tayyiban için ölüm kalım mücadelesi olan seçimlere yaklaşık bir ay kala bizim İngiltere’de oynayan Masoud Suriye Reyizi tarafından davet ediliyor ve kameralara sırıtarak Suriye Reyizine forma hediye ediyor..
 • Hediye etmekle kalmıyor, formanin arkasına “Sayın ve sevgili Cumhurbaşkanım için, saygılarımla” yazmış. Bunu gören Türk medyası ve sosyal medya yerinden oynuyor. Nasıl olur bize katil ve soykırımcı diyen birine böyle destek verirsin diye bağırıyor millet..

 • Bu hengamenin içinde Federasyon ve Millî Takım Teknik heyeti Masoud’u Milli takım ile dünya şampiyonasına götürüyor. Masoud uyurgezer gibi dolaşıyor ve bok gibi oynuyor ve Türkiye turnuvaya erken havlu atıyor. Vücut dili de bu olanların şeyinde olmadığını yansıtıyor.

Türk Milli Takımı turnuvadan dönüyor ve uçak 3. havalimanına iniyor.. Hikaye buraya kadar. Gerisini sizin engin hayal gücünüze bırakıyorum 😀 Alternatif sonları buraya alalım..

Bu Konu, Efes Başganı @EfesBasgan Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar