Mersin 15 Temmuz Darbe Girişimi Davası! (‘Vicdanım artık dayanmıyor!’)

Mersin Darbe Girişimi Davasında bir yüzbaşı; “Yapılanlara dayanamıyorum. Vicdanım artık dayanmıyor” ifadesi ile başladı.Tutuklanan askerler üzerine ifade verilmesi için “Albaylar tarafından zorlandığını” ifadesinde belirtti.

  • Zaten ilk günler gözaltına al, tutukla ve daha sonra delil ara süreci vardı.Askerlerin hepsi tutuklandı. Delil mi? Aradan 25 Ay geçti. Tek bir delil dahi yok.
  • İşin ilginç yani masum askerin, bilirkişi huzurunda dahi doğruları söylediği ortaya çıkan raporuna bu sefer mahkemenin bunu delil olarak saymaması.
  • Delilleri karartırlar diye içeride tuttukları askerler değil, dışarıda olan askerler delilleri karartmaya çalışmışlardır. İçerideki askerler bunların delilleri karartacağına dair ifadelerine rağmen hiç bir önlem dahi alınmamıştı.
  • Birileri gerçeklerin ortaya çıkmasını istemiyordu. Mahkemede avukatlar o gün terör saldırısı var diye birliğe çağrılan bir astsubay için, kendi müvekkili olmamasına rağmen boşuna tutuklandığını ve bu askerin masum olduğunu ifade ettiler.
  • O askerin neden burada olduğunu dahi anlamadıklarını söylediler. Ne mi oldu? O askere müebbet verdiler. Hem de ağırlaştırılmış müebbet. Mahkemenin bu kararı sonrası salonda tüm avukatlar şaşırdı.
  • Adeta bu verilen karara karşı isyan ettiler. Nasıl verilebildi ki bu karar? Maalesef ülkemizin adalette 113 ülke arasında 101 olmasının altında bu tür kararlar var dercesine bu sonucu çıkartmışlar sanki.
  • Mersin’de Amiral Atilla’nın ifadesine göre; Albaylar beni yanlış yönlendirmeye çalıştılar. Mesela Mezitli Askeri bölgede saldırı var dediler. Ama araştırdım. Orada bir saldırı yoktu”dedi.
  • Masum astsubay için gerekçeli karar açıklandı. Ama gerekçeli kararda, gerekçe yoktu. Nasıl olabilirdi ki ? Bu askerin doğru söylediği bilirkişi raporu ile tasdik edildi. Askerin söylediği ifade gerçek çıktı. Oynanma var dediği rapor üzerinde oynama olduğu ıspatlandı.
  • Mahkeme bu askerin ifadelerini kendisini kurtarmaya yönelik olarak değerlendirip dikkate dahi almamıştı. Gerçekler ortaya çıkmıştı. Adeta gözleri kör edercesine, haksızlığa karşı kılıç çekerçesine bir ilerleyişi vardı gerçeklerin. Gerçekler asla şah mat olmaz.
  • İftiracıların iftiraları çökmüş artık ortaya çıkan gerçekler karşısında beti benzleri atmıştı. İnanıp inanmamaları gerçeği değiştirmez. Gerçekler bir tohum gibi ekildi, toprakta filizlendi.

”Gerçekleri arayan, gürültüye kulak asmamalı.” (Claudius)

Bu Konu, Cengiz Çelebi @CengizCelebi_ Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar