Kandil Kapanı ve Türk Oyları (‘Türk’lerin oturup düşünmesi lazım!’)

Her seçim döneminde Kandile operasyon konusu açılıyorsa, bunu Kürdlerin değil evvela Türklerin oturup düşünmesi lazım. Neden hükümetler özellikle seçim zamanı Kandil’e operasyon düzenliyor? Çünkü iktidarlar Kürdleri katlettikçe siz onlara oy verdiniz.

 • Çünkü o ne kadar Kürd öldürse, ona o kadar oy vereceğinizi biliyor. Türkler diye genelleme yaptım çünkü AKP’li Türkün de, MHP’li Türkün de, SP’li, BBP’li Türkün de söz konusu Kürdlerin katledilmesi olduğunda koşulsuz bu iktidara destek vermiştir. Efrin’de bunu gördük.

 • Göğsünde kalp taşıyan her Türke soruyorum: Allah aşkına, Efrinden Türkiye’ye tek bir çakıl taşı dahi atılmış mıydı? Komşularınızın barbar cihatlar olması sizi tedirgin etmiyor da Kürd olması mı tedirgin ediyor? Neden El-Kaide ve DAİŞ zihniyetli çeteleri Kürdde karşı destekledinz?
 • Efrin Türkiyeye tehdit olduğu için değil, AKP’ye oy getireceğini bildiği için Tayyip oraya savaş açtı, ve sizler de bu savaşı destekleyerek onun ekmeğine yağ sürdünüz. Şimdi yine sizin milliyetçi duygularınıza güvenerek Kandil’e operasyon yapmak istiyor.

 • Üstelik PKK tam da elindeki esir askerleri serbest bırakmak istiyorken. Bu provokasyondur. Ama bu provokasyona sebep olan da bizzat sizlersiniz. Bu diktatör bozuntusunun Kürde karşı açtığı her savaşa koşulsuz şartsız destek veren sizsiniz. Yine sizden medet umuyor.
 • Kürdler size ne yaptı da Tayyip gibi bir diktatör Kürdlere saldırırken siz onu desteklediniz, destekliyorsunuz? Siz inanıyor musunuz ki Tayyip Kandile girip sizin oylarınızla tekrar seçildiğinde ülkeye huzur gelecek? Bütün ülke sıkı yönetime döner sıkı yönetime!
 • Şuan Kürdlerle uğraştığından ve bunun için sizden oy aldığından dolayı size pek bulaşmıyor. Ama Kürdler bu meydandan çekildiği anda size göz açtırmayacak. O zaman farkına varacaksınız ama çok geç kalmış olacaksınız. Neden vakit varken Kürdlerle elele vermiyorsunuz?
 • Belli ki Milliyetçi kesimlerden oy almak için Kandil’e kapsamlı bir operasyon düzenleyecek. Siz de “seçim için savaş çıkarma, senin derdin vatan değil, biz senin koltuğun için ölmeye gitmeyeceğiz!” deyin, demelisiniz! “Bu savaş benim savaşım değil” diyebilmelisiniz.
 • Zira bu savaş gerçekten de sizin savaşınız değil. Bu savaş Saray savaşıdır, koltuk sevdasıdır. Yünzbinlerce ağaç keserek senin vergilerinle kendisine yazlık saraylar yaptıran bir diktatörün istikbal savaşıdır. Bu diktatör size güvenerek savaş çıkarıyorsa oturup düşünmelisiniz.
 • Yeri geldi Öcalan’a kendi bakanlarını gönderdi, yeri geldi onu idam etmekle tehdit etti. Öcalan’a bakanlarını gönderirken Kürdlerin oylarına talipti, onu idamla tehdit ederken de Türklerin oylarına. Yani sadece kendi çıkarını düşünen bir diktatör bozuntusu.
 • Kürdler bu oyunu gördü ve ona gereken dersi verdi veriyor, sizin de artık bu oyunu görmeniz ve diktatöre hakettiği dersi vermenizin zamanı gelmedi mi sizce? Neden karşısına çıkıp “Madem vatanı bu kadar seviyorsun, şehadete aşıksın, neden Bilal’li önden göndermiyorsun?” demelisinz
 • Oğullarının tamamı bedelli yapan bir diktatörün evlat acısı yaşama gibi bir durumu yok bu savaşta. Sizin de hayatını kaybedecek evlatlarınızın tabutuna elini koyarak kendisine sadece ve sadece oy hesabı olarak, propaganda malzemesi olarak evladınızın tabutunu kullanacak!
 • Yani milliyetçi duygularınız bu oyunu göremeyecek kadar kabarıksa bu artık faşizme götürür. Faşizm ise vebadır hastalıktır ve size sadece kaybettirir. İnanıyor musunuz ki PKK tamamen kendisini tasfiye etse bu adam savaş çıkarmayacak?
 • Emin olun PKK bitsei HDP’ye, HDP bitse DBP’ye, DBP bitse Alevilere, Aleviler bitse CHP’ye, CHP bitse MHP’ye silahlı savaş açar, yeter ki kendi geleceği garanti altında olsun. Herşey bu kadar gün gibi ortadayken neden hala bu oyunu bozmuyorsunuz? Bakınız Kürdlerden umudunu kesti
 • Neden siz Türkler de Kürdler gibi bir çıkış yaparak bu diktatör bozuntusunun Türklerden de umudunu kırmasını sağlamıyorsunuz? Neden sırf Kürdleri öldürüyor diye bu diktatöre oyunuzu veriyorsunuz? O Kürd kanı üzerinden hesap yaparken giden sizin evlatlarınız oluyor.
 • Diktatörün bir vatan veya millet aşkı yok. Bütün derdi para, gemicikler ve İsviçrede stokladığı tonlarca altın. Kilosu 5 bin Euro olan çayını bile bizim vergilerimizle alıyor. 1150 odalı Saray yetmedi şimdi Marmariste aynı şekilde bizim vergilerimizle bir yazlık saray yaptırıyor.

O sefa sürerken Kürd neden ölsün? Sizin evlatlarınız neden ölsün? Bütün ön yargılarınızdan arınarak bu yazdıklarım üzerinde sadece 5 dakika düşünün, vijdanınızın sesini dinleyin ve ona göre harekete geçin.

Bu Konu, Politic Kurd @politickurd6 Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
ziya
ziya
2 yıl önce

bunu yazanın da burada yayınlayan için de çok ağır küfür ediyorum haberiniz olsun. ilk bir kaç cümleden sonrasını okumadım. “Efrinden Türkiye’ye tek bir çakıl taşı dahi atılmış mıydı? ” diye zırvalamış domuz herif

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
1
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x