Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

İblislerin Büyük Çöküşü ve Sonsöz! Erdoğan mı? Ulusalcılar Mı? (‘Yakın Tarih Analizi’)

Big Crunch of Evil and Punch line İblislerin Büyük Çöküşü ve Sonsöz 1)(Seri’nin Okunması tavsiyemdir)

 • Venezuella, petrol rezervleri bakımından dünyanın en zengin ülkesidir.(Türkiye’nin 1220 yıllık ihtiyacını karşılayacak miktar-296 milyar varil) Petrolün varil fiyatı, 55 $ hesaplansa, Venezuella, parmakla gösterilecek bir ülke olsa da; tam aksi bir durum mevcuttur:
 • Venezuella’da Chavez, 1998’de başkan seçilip, sosyal yardımlarla halkı arkasına alıp anayasa ve yönetim şeklini değiştirerek diktasını kurmuş, 2002 yılında, ordu duruma kayıtsız kalamayarak Chavez’i indirip Pedro’yu getirmeye kalksa da darbe girişimi başarısız olmuştur..
 • İki gün sonra göreve dönen Chavez, muhalefet, basın ve iş dünyasının tümünün sesini keserek 1.5 milyon kişinin ülkeden kaçmasını sağlamıştır..(O esnada Türkiye’de, 28 Şubat’ın ardından çöken ekonominin toparlanabilmesi için kemalist vesayet geri çekilmek zorunda kalıyordu..
 • 2002 yılında iktidara gelen AKP, 2004 MGKda Ergenekon ve Kemalist Vesayet ile soykırım anlaşması yaptı.. 2002-2010 arasında, yoksul ve cahil halkı arkasına alıp, demokrat bir görüntü veren AKP, Kenalistleri muhafaza ederek (Zaman kazanarak) gerekli finansmanı sağlayacaktı..
 • 2004 MGK’sına (soykırım anlaşmasına) rağmen askerin içindeki Avrasyacı grup fitne çevirmeye devam edince, Ergenekon/Balyoz Davaları başladı.. Ülke kirli derin yapılardan temizleniyormuş gibi ilizyon sağlansa da bütün mafya ve çeteler Erdoğan’a gebe bırakılacaktı aslında..
 • Türkiye’de bunlar olurken, Mısır’da Arap Baharı ile beraber 1 Temmuz 2012’de Muhammed Mursi ve İhvan hareketi bir sene sonra devrilmek üzere iktidara geldi.. (Venezuella’da ise kansere yakalanarak ölen Chavez’in yerine, nisan 2013’te Şoför olan Maduro geldi..
 • Temmuz 2013’te Sisi, Mursi’yi devirip iktidara geldi… Artık ortadoğuda yerel güçler tekrardan iktidarı eline almış oldu. (Bu arada Türkiye’de, 17/25 Aralık 2013’de kirli çamaşırları ortaya çıkan Erdoğan, Türkiye’nin Sisi’si olma yolunda ilk adımı atıyordu..
 • Venezuella’da ise Şoför Maduro Nisan 2013 seçimlerini kazanırken aleni şekilde hile yapması neticesinde protestolar başlayınca halka ateş açtırdı, Başkanlığını kabul etmeyenler için konuşma yasağı kanunu çıkartarak diktatörlüğünü ilan etmiş oldu..
 • Aynı dönemde Mısır’da, Sisi’ye karşı oluşan protestolarda da halka ateş açıldı.. Demokrasi ve hukuk rafa kaldırıldı. Kabus başlıyordu.. (Tr’de 17/25 sonrası Erdoğan ve pakraduni ekibi, soykırım planını devreye sokarak cezaevindeki eski vesayeti serbest bırakıyordu)
 • Erdoğan, eski vesayet ile oluşturduğu havuz medyası ile önce belediye seçimlerini, ardından cumhurbaşkanlığı seçimini kazandı.. Cumhurbaşkanı olmasıyla eski vesayet ile Kürt halkına ve Hizmet hareketine karşı soykırım planını devreye soktu..
 • Maduro medyayı tekeline alınca, Maduro haricinde hiçbir şey konuşulmaz oldu. İstenmeyen kanallar sistemden çıkarıldı.. Erdoğan ise, Mursi’nin devrilmesinde büyük rol oynarken içerde cahil halka, kendisini “Ümmetin Lideri” olarak sunmaya başladı..
 • 2014’ün başında Adana’nın Ceyhan ilçesinde MİT’e ait Tırlar durdurularak İktidarın, terör örgütlerine silah sattığı afişe oldu. (Artık Maduro ve Sisi kadar sapkın bir Erdoğan vardı-İktidarı kaybetmemek adına herşeyi ama herşeyi yapabilirdi..
 • Maduro, 20 milyon kişiye 120 bin ton gıda kolisi dağıttı..Temel ihtiyaç maddeleri karaborsaya düşmüştü; Maduro, halkının çok yediğini söyledi.. Türkiye’de ise, Erdoğan ve Akp bir şekilde 7 Haziran 2015 seçimlerine ulaşabildi ama adil olan seçimde ilk defa sandıkta mağlup oldu.
 • CHP ve HDP, MHP’ye koalisyon teklif etse de, azılı kürt düşmanı MHP lideri Bahçeli teklifi reddedince, yeni seçim tarihi 1 Kasım 2015 oldu.. Seçime kadar Büyükşehirlerde IŞİD saldırıları ile yüzlerce insan hayatını kaybetti..
 • Çünkü Türkiye’yi batıya ve hukuka bağlayan Gülen Camiasına, 2004 MGK kararına istinaden soykırım yapılmalıydı.. Bunun önkoşulu, güçlü bir Erdoğan idi. Erdoğan ve Ergenekon diasporası, dış politikada tamamen hüsrana uğradı. Birşeyler yapılmalı idi..
 • İ.H.Pekin ve İlker Başbuğ, subayların NATO’da eğitim alarak kariyerizm ile Kemalist ideolojiyi unuttuklarını söylüyordu.. Venezuella’da ise muhalefet ilk defa mecliste çoğunluğu ele geçirerek erken seçim talep etse de, Başkan Maduro bunu reddetti..
 • Erdoğan ve Avrasyacılar, ülkeyi Batıdan koparmak için kanlı 15 temmuz tiyatrosunu düzenlediler; köprüde Türk askerlerinin kafası kesilirken binlerce eğitimli asker, hukuk ve merhamet altedilerek tarihin en kanlı soykırımı başladı. Faşizm, küvezdeki bebeklere kadar saldırdı..
 • Onbinlerce insanın malı devlet tarafından yağmalandı, Khk’lar ile yüzbinin üzerinde insan işinden oldu.. Güneydoğuda yüzbinlerce kişinin evi devlet tarafından bombalandı bodrum katlarında ahali diri diri yakıldı.. Artık bir terör devleti var!
 • Tüm bunların faili–>Ergenekon.. Ülkenin resmi ideolojisi Kemalizmin egosu uğruna, Erdoğan ve İran beslemesi Akp ile birlikte bu suçları işlediler..
 • Venezuella’da ise Maduro, bir uyuşturucu baronu olan Aragua valisini başkan yardımcısı yaptı. Şu anda enflasyon %14000 ; Kredi kartı geçersiz, Yeni para basmak için bile para bulunamadı.. Asgari ücret, ülkenin resmi kuruna göre 38, gayrı resmi kura göre 3-4 $ ediyor..
 • Ülkede ilaç yok; sağlık sistemi çöktü. Bebek ölümleri rekor seviyede.. Fuhuş ve suç oranı tüm zamanların rekorunu kırdı.. Mısır’da, 1 dolar = 17.8 Mısır Pound’u kadar.. Halk yiyecek ekmeği karne ile alıyor.. Asayiş, hukuk ve can güvenliği neredeyse yok. Terör ise zirvede..

Tr’de gündem ise yeni bir dönemde hegomonyayı Ergenekoncuların mı yoksa Erdoğan’ın mı sağlayacağı:

 • 1.ihtimale göre Erdoğan’ı bir şekilde devirecekler ve Kemalist Devrim gerçekleşecek.. İkinci ihtimal ise, Erdoğan’ın devrilmeyerek diktasını ailesine devrederek devam ettireceği..
 • Ergenekon ya da Erdoğan hiç farketmez! Tr’nin yakın gelecekte gündemi asayiş, güvenlik ve gıda sıkıntısı olacaktır. 3 senedir beklenti, Tr’nin tümüyle batıdan kopup Çin, İran ve Rusya bloğunda yer almasını isteyen Kemalizmin, Erdoğan’ı ve Akp’yi altedeceği.. Bu bir ÖHD (Özel harp dairesi) yöntemi.
 • Halbuki Akp ve Erdoğan, ontolojisi itibariyle, Kemalist fanusun en arzu ettiği varoluş halini barındırıyor.. Ve kadroları zaten ergenekoncu.. Erdoğan etrafında ülkücüler, İslamcılar ve Kemalistlerden mütevellit Türk faşizmi oluşturuldu.. Yıkılacak kimse yok!
 • Aslı’nda bütün mesele, 2012’de ABD’nin bölgeden çekilmesi sonrası; Kemalistlerin, İran ve Rusya ile oluşturduğu ilişkiler ağı ile başladı.. 15 Temmuz Tiyatrosu da bunun neticesinde TR’yi Batıdan koparmak maksadıyla yapıldı.. Fakat Karlov Suikastı ile USA geri döndü.
 • Suikast sonrası Putin, öyle bir Şok’a girdi ki hile ile Trump’ı seçtirirken bile kontrolün kendinde olmadığını çok geç anladı.. Şu anda Ergenekoncuları, Erdoğan’ı derdest etmekten alıkoyan şey işte bu değişen dengelerdir!
 • Karlov Suikastı ile başlayan süreç olmasaydı şu anda açık seçik radikal laikçi bir ergenekon diktası vardı fakat makro değişken olarak uluslararası dengeler bir mikro değişken olarak yerel değişkenleri belirler.. Akp mi, Ergenekon mu kazanır konusu teferruattan ibaret..
 • Önemli olan, ABD’nin, Rusya ve TR’ye bir bal tuzağı olarak sunduğu Trump’ın miadının dolmuş olması ve delirmesi! Şu anda ABD adına tüm görüşme ve anlaşmaları Hillary’ye yakınlığı ile bilinen Mike Pence yapıyor zaten:)
 • Karizmatik lider Mike Pence dün Endonezya’da ulusalcı liderlerin aksine İslamın dünyaya ilham verdiğini söyledi:) Bunlardan daha da önemlisi ise Çin’in, Avrasya bloğundan uzaklaşarak ABD’nin yanında yer almış olması. Çünkü Rusya, İran ve Türkiye’nin terör batagını gördü..

 • Hem hukuktan yoksun oluşları, hem de terör üretmeleri sebebiyle dünyanın huzurunu bozan üç ülke Rusya, İran ve Tr, artık tüm modern toplumlarca nefret abidesi oldular.. Ayrıca Rusların çocukca kurduğu Atlantic /Kuzey Kore oyunu da ABD’nin kontrolünde:)
 • Demek istediğim artık, Ulusalcıların, Obama dönemini mumla arayacakları yeni bir küresel dalga gelip çattı! Dünyadaki yeni paradigmaya direneceklerse; ambargo, yaptırımlar ve doğrudan askeri müdahalelere karşı şansları sıfır bile değil!!
 • Muhtemelen TR, uluslararası müdahele öncesinde Akp ve Ergenekon işbirliği ile son kanlı tiyatrosunu oynayacak ve halkın sürü haline gelmişlerini telef edecek!
 • Dış müdahele olmasa dahi Tr’nin zaten hiçbir şeyi yok.. Ekonomik kaynakları kuruduğu gibi beşeri sermayesi de cezaevlerinde çürüyor.. Venezuella ve İran’ın en azından zengin doğal kaynakları vardı; yine de ulusalcılık ile ödedikleri bedel ortada.. Tr’nin ise varlık fonu var:)

Dış müdahele öncesinde Kemalistler, son bir can havliyle Erdoğan’ı indirip müdaheleyi durdurmak isteyecek! Ama Sadat tam da buna engel olmak için kuruldu.. Aslı’nda bizi ilgilendiren tek şey Masumların bir an evvel serbest kalması.. Gerisi ülkenin sahibiyiz diyenlerin arasında.. 🙂

Bu Konu,  D€R!N A$£L B£RK£L @yarin_gulecek Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 5 Temmuz 2018 — 12:40

3 Yorum

Yorum Ekle
 1. Evet vahabilik çöktü Dünyada 😂😂😂😂😂😂🙏🙏🙏🙏🙏

 2. MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN BİR YAZI..

  SON KIRILMA YAKIN…

 3. Abdullah Sütçü

  Deli saçması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Oku! #Bilgiseli & #Flood © 2017 | Tanıtım Yazıları | Pdf Kitap İndir | Yorum |
Paylaşım;