Hikaye; Kaybolan Muhtar! (‘Bu Bir Sosyalistti, Korkarak Yaklaştım!’)

ŞİNDİ SİZE BAŞIMDAN ĞEÇEN BİR OLAYI ANLATCAĞIM BUNU ESKİ HESABIMDANDA PAYLAŞMIŞDIM LÜDFEN ÇOCUKLARINIZI EKRAN BAŞINDAN UZAKLAŞDIRIN SONRA BANA ĞELİB “HOCAM O ĞÜN ÇOÇUĞUMU EKRAN BAŞINDAN UZAKLAŞDIRMAMIŞDIM ŞU AN PİSKOLOJİK TEDAVİ ĞÖRÜYOR ĞECELERİ YATAĞA SIÇIYOR” FALAN DEMEYİN.

 • BU ANLATACAĞIM OLAY 1972″Lİ YILLARDA OLMUŞDU. O ZAMANLAR UFAKDIM VE KÖYDE YAŞIYORDUK. BİR ĞÜN KÖYÜMÜZÜN MUHDARI HİÇBİR İZ BIRAKMADAN ORDADAN KAYBOLMUŞDU.
 • JANDARMA VE CİSİ GELİB OLAYI ARAŞDIRMIŞDI AMA MUHDARIN EVİNİN KABISINDAKİ PENÇE İZLERİNDEN BAŞKA BİRŞEY BULAMAMIŞLARDI KÖYDEKİ HERKEZ KORKUYORDU. ARADAN ON GÜN GEÇMİŞDİ MUHDARIN YOKLUNA ALIŞMIŞDIK HATDA ARKASINDAN “HİÇ SEVMEZDİM DEYUSU” FALAN ŞEKLİNDE GIYBEDLER BİLE BAŞLAMIŞDI.
 • BİR SABAH KAHVEYE GELENLER KAHVECİ MUSA”NIN OLMADIĞINI VE SEMAVERİN YERE DAĞALIB ÇAYLARIN YERE SAÇILDINI GÖRDÜLER. YERDEKİ ÇAY HALA SICAKDI.
 • YERDEKİ KÜB ŞEKER TANELERİ KABININ DIŞINA KADAR GİDİYORDU. AÇABA KÜB ŞEKERLER MUSA”NIN ONU BULMAMIZ İÇİN ADDIĞI YARDIM ÇIĞLIKLARIMIYDI..
 • HERKEZ TÜFEKLERİNİ ALARAK YERDEKİ KÜB ŞEKERLERİ TAKİB EDMEYE BAŞLADI. ŞEKER TANELERİ KÖYÜN EDRAFINDAKİ DAĞLARA ĞİDİYORDU. ÜÇ SAAT SONUNDA KÜB ŞEKERLER KÜÇÜK BİR MAĞARANIN ÖNÜNDE SON BULDU. MAĞARANIN İÇİNE MEŞALELERİYLEN GİREN KÖYLÜLER DEHŞED VERİCİ BİR ĞÖRÜNDÜYLEN KARŞILAŞDI.
 • MUSA”NIN KOBMUŞ ELİ YERDEYDİ. AVUÇUNDA HALA KÜB ŞEKERLER DURUYORDU. TAM O SIRADA MAĞARANIN DERİNLİKLERİNDEN BİR HIRLAMA SESİ DUYULDU. KARANLIĞIN İÇİNDEN BİR İNSAN SÜLÜYEDİ KÖYLÜLERE YAKLAŞDI. İKİ ELİ HAVADAYDI. BİR ELİYLEN ZAFER İŞAREDİ YABIYOR DİYER ELİYLEDE ĞAZETE TUTUYORDU.
 • BU BİR SOSYOLİSTDİ… BU VARLIKLARIN DAHA ÖNCEDEN RUSYA CİVARINDA ĞÖRÜLDÜYÜ HİKAYELERİYLEN BÜYÜMÜŞDÜK. ACABA BURADA NE ARIYOR OLABİLİRDİ. MEŞALELERLEN AYDINLANAN MAĞARANIN DUVARLARINDA KUMANDENE ÇE ĞUVARA POSTERLERİ ASILIYDI. YERDEYSE BİR ÇANTA DOLUSU “NUTUK” KİDABI VARDI.
 • DAHA ARKADA SOSYOLİSDİN KAÇIRIB YEDİYİ İNSANLARIN KEMİKLERİ VARDI. BU DUVARLAR KAÇ DEHŞED ĞECESİNE ŞAHİD OLMUŞDU BUNU HALA MERAK EDERİM… SESSİZLİK SOSYOLİSDİN “HER YOL DEVRİM ÖĞEHAĞAHHA” DİYE HAYKIRARAK KÖYLÜLERE SALDIRMASI VE ARDINDAN ADEŞLENEN TÜFEKLERİN SESİYLEN BOZULDU.
 • SOSYOLİSD KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILMIŞDI. YERDE TİTRERKEN KANIMIZI DONDURAN O CÜMLEYİ FISILDADI: “HAZİRANDA ÖLMEK ZOR” HAZİRAN AYINDAYDIK. KALKIB SON BİR HAMLE YABDI. BİR AN SONRA TEKRAR TÜFEKLER ADEŞLENDİ VE OLDUĞU YERE YIĞILDI. KÖYLÜLER SOSYOLİSDİ İYİCE BAĞLAYIB KÖYE ĞÖDÜRDÜ.
 • CESEDİ ÜÇ ĞÜN BOYUNCA KÖY MEYDANINDA TEŞİR EDİLDİ. SONRADA YAKARAK UÇURUMDAN AŞAĞI ATILDI. O KORKUÇ ĞÜNLER HAFIZAMDAN ASLA SİLİNMİYECEK. KÜÇÜK OLDUMUZ İÇİN NİNELERİMİZ BİZİ BİR SÜRE “YARAMAZLIK YABARSAN SENİ SOSYOLİSDE VERİRİM” DİYE KORKUTMUŞDU. BİZDE SALAK ĞİBİ İNANMIŞDIK.
 • YILLARCA BİR SOSYOLİSDLEN KARŞILAŞMAMIŞDIM. 1998 YILINDA TAKSİM İLÇESİNE ĞİTDİYİMDE KALABALIKDA YÜKSELEN İKİ EL ĞÖRDÜM. O AN KANIM DONDU. BU ELLERDEN BİRİ ZAFER İŞAREDİ YABIYORDU DİYERİ İSE ĞAZETE TUDUYORDU. BU BİR SOSYOLİSDDİ. İNSANLARIN ARASINA SIZMIŞDI DİBİMİZDE YAŞIYORDU.
 • KORKARAK SOSYOLİSDE YAKLAŞDIM. BENİ ĞÖRÜNCE ÇATAL DİLİYLEN TISLAYARAK “SEN” DEDİ. “YILLAR ÖNCE NE YABDIĞINI BİLİYORUM YUSUF” DONAKALMIŞDIM. SONRA KENDİMİ TOBARLAYIB “OLUM BEN KÜÇÜKDÜM BEN BİR ŞEY YABMADIMKİ BİZİM KÖYLÜLER TOBLAŞIB ĞİDELİM DEDİ BENDE YANLARINDA ĞİTDİM” DEDİM
 • “SENDE ONLARIN YANINDAYDIN YA İÇİNDESİN ÇENBERİN YADA DIŞINDA YER ALICAKSIN AUUUUU” DİYE ULUYARAK ÜZERİME ATILDI. AVUÇLARIMI AÇARAK ÜÇ KULUVALLAH BİR ELHAM OKUYUB SOSYOLİSDİN YÜZÜNE ÜFLEDİM. BUNU HİÇ BEKLEMİYORDU. SERSEMLEYEREK DENĞESİNİ YİTİRMİŞDİ. HEMEN ORADAN KAÇDIM.

O ĞÜNDEN BUĞÜNE BİR DAHA SOSYOLİSD ĞÖRMEDİM BAZI ĞECELER UYURKEN KULAĞIMDA BİRİSİ “İNSANLIĞIN OMURU İŞKEMBEYİ YENÇEK” DİYE FISILDIYOR. KORKUB UYANIYORUM. BİLİYORUMKİ BİR ĞÜN SOSYOLİSDLER BENİM İÇİN SON KEZ ĞELİCEK O ĞÜN TÜM İNSANLIĞI KURTARMAK İÇİN VAR ĞÜCÜMLEN SAVAŞACAĞIM…

Bu Konu, YUSUF YAKUB ™ @YUSUFYAKUB1453 Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
6 ay önce

ibred ve de dehşedle okudum.

mmuslum
mmuslum
1 yıl önce

gülmek için iyi bi o kadar da kötü iğrenç bi yazı.bunu yazanda bilmiyodur ne yazdığını ….

YSFCKR
YSFCKR
1 yıl önce

Levent Bey napıyorsunuz Allah aşkına kuzum amk acaba afedersiniz ?

Levent
Levent
1 yıl önce

Yalanın bu kadarı da olmaz;972 yılından hikaye anlatıyor,sonra 98 yılına geliyor…26 sene içersinde hiç sosyalist görmüyor…….76-80 dönemi sosyalistin,köministin,faşistin sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya gezdiği dönemdi.insanlari kandırmayın

Rodi
Rodi
Cevap verdi;   Levent
1 yıl önce

Tmm kandirmaz artik amcası

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
5
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x