Fıkra; Nadir bir orangutan türü! (‘Zaza’ya ithaf ediyorum!’)

ZAZA seni ayrı severim bilirsin… O yüzden sana aşağıdaki fıkrayı özel olarak ithaf etmek istiyorum. Seni tanıyan yakın dostlarının/arkadaşlarının bu benzetmeye hiç itiraz etmeyeceklerini düşünüyorum.

  • Dünyada sadece bir çift kalan nadir bir orangutan türünün erkeği ölmüş. Bu ender hayvanın üreme ihtimali sıfır, bu yüzden soyu tükenecek. Ne yapalım diye düşünmüşler; kurullar toplanmış, çözüm yok.
  • Kuruldaki bir Türk bilim adamı şöyle demiş: “Bizim memlekette bir ZAZA ağabey var, söylemesi ayıptır aynen orangutana benziyor, hatta biraz kıllıdır, ondan rica edebiliriz, 100-200 dolarda ödül verirsek bu işi yapar ve orangutanların soyunu kurtarır herhalde” demiş.

  • Bakmışlar başka çare yok, ZAZA Ağabey’e gitmişler ve durumunun önemini, yapacağı hizmetin büyüklüğünü anlatmışlar, bir de “Karşılığında 100 dolar söz konusu” demişler. ZAZA Ağabey düşünmüş ve “Olur ama üç şartım var” demiş.

Herkes sevinç ve merakla “Nedir?” diye sormuş.

“1- Öpüşmem,

2- Yavru erkek olursa rahmetli babamın adını koyarsınız,

3- 100 dolar çok, en fazla 50 dolar veririm”!

Bu Konu, Zaytung Bahriye @Zaytung_Bahriye Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 4 Ekim 2018 — 00:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir