Akp Seçimi Neden Kaybetti? (Bir Akp’linin Bakış açısı!)

Bu Analiz Bir Akp’linin bakış açısıyla yazılmıştır;

 • Seçim sonucu Analizi: Erdoğan 25 yıldır hizmet verdiği #İstanbul‘u kaybetti. Melih Gökçek’in 25 yıldır hizmet verdiği #Ankara Kaybedildi. Çeyrek asırdır aralıksız seçilen ve binlerce büyük projelere imza atan bir parti neden kaybetti? Bazı Nedenleri sıralayalım…

 • * Ak Partinin Kadın politikalarındaki rezaleti. Kadın için çıkarılan yasalar Batı yaşam tarzı baz alınarak yapıldı. “Kadının beyanı esastır” diyen aile bakanı zina edenlerin yanında yer aldı. Ak Partinin kadın politikası aileyi dağıttı, Ak parti ise aile üzerine kurulmuştu.
 • *Damadın Hazineye atanması. Başkanlık seçimlerinden sonraki en büyük hayal kırıklığı Damadın hazinenin başına atanmasıydı.Bu atama ne etik nede ahlakiydi Bırakın karşı mahalleyi Erdoğanı yıllarca iktidara taşıyan kendi kesimi bile bu atamayı hazmedemedi. Alınmalıydı ama alınmadı.
 • * Milli Eğitim Bakanlığı. Tüm zorluklara rağmen Erdoğan’ı Başkan seçtik, milli eğitime kimi getireceği merak konusuydu, hiç duyulmayan bir isimi seçti Ziya Selçuk geldiğinden beri Okullardaki Atatürkçü söylem arttı. Kemalist öğretmenlerin çok sevindiğini gördük. yanlış seçimdi.
 • * Normalleşen Rüşvet… Süreç içerisinde alınan rüşvet o kadar çoğaldı ki artık alınan rüşvete meşruiyet yüklenmeye başlandı… Adam 5 vakit namaz kılıp rahatça rüşvet almaya başladı… Rüşvetin adını Hediye olarak değiştirdiler ve çok daha rahat rüşvet işleri dönmeye başladı.
 • * Rant, Torpil, Hemşehricilik Özellikle Hemşehricilik mide bulandıran bir seviyeye ulaştı. 39 ilçesi olan istanbula aday gösterilenlerin %85 karadenizliydi Adamın varsa işe girebilirsin anlayışı kemikleşti Birçok ilçe Ranta kurban edildi Beyoğlu ve Fatih ilçelerine bakılabilir.
 • * Hızlı yayılan ahlaksızlık Ak parti muhafazakar islamcı bir partiydi. İlk başta islamcılığı daha sonrada muhafazakarlığı ufak ufak terk etti 15 yıl önce zinayı suç olmaktan çıkartan Ak Parti, 15 yıl sonra İstiklalde ben Orospuyum pankartı açan binlerce kişiyi karşısında gördü.
 • * Nafaka problemi. Nafaka mağduriyetini sağır sultan bile duydu ama Ak Parti duymadı! Yüz binlerce şikayet ve mağduriyet, kadın politikalarına kurban edildi Kadına pozitif ayrımcılık uyguluyoruz derken Erkek mağdur edildi. Nafaka almak için evlenen kadınlar oldu ama düzeltilmedi.
 • * Erdoğan’ın Laiklik Açılımı. İslamcı ve Muhafazakar Erdoğan 2 sene önce Laik açılımı yaptı. Daha önce sarhoş diye hitap ettiği Mustafa Kemale methiyeler dizmeye başladı. Laiklik ve Mustafa kemal açılımı kendisine çok oy kaybettirdi. Sözlerindeki inandırıcılık silinmeye başladı.
 • *Ehli Sünnet Hocalar ötekileştirildi. İlk başta İhsan Şenocak daha sonra Nureddin Yıldız Hoca topluma linç ettirildi Şenocak Hocanın görevinden istifa etmesi sağlandı Erdoğan Nureddin yıldız Hocayı milyonlar önünde azarladı Oysa bu hocalar yıllardır Erdoğana destek veriyorlardı.
 • * Hadis inkarcılarına Partinin kucak açması. Daha düne kadar Hadisi şerifleri inkar edenleri soyu kesik olmakla afişe eden Erdoğan, son 2 yıldır partisinde modernistlerin dolmasına göz yumdu. Erdoğan’ı sevmedikleri halde hadis inkarcılarına Ak Parti neden kucak açtı?
 • * Diyanet. Diyaneti yeniden dizayn edeceğiz dediler. Cumhuriyet tarihinde olmayan bir şeyi yaptılar. Diyanet başkanı yardımcılığına bir bayanı atadılar. chpnin bile yapmadığını Ak Parti yaptı Atadıkları kadın ise hadis inkarcılarından beslenen biriydi. Görmeyeceğimizi mi sandınız.
 • * Ayasofya hakkındaki sözleri: Milletin yıllardır özlemi olan Ayasofya’nın cami olarak açılma taleplerini “Tezgah” olarak yorumladı. Miting alanlarında bu talebi dile getirenleri azarladı. 2 hafta sonrada milletin talebi var statüsünü değiştireceğiz dedi. Millet aptal mı?
 • * Danışmanlar ordusu. Başkanlık sisteminden önce Erdoğan’a daha yakındık. Her salı günü bize haftalık raporlar sunardı Erdoğan. Şunları yaptık, şunları da yapacağız diye Daha sonra Danışmanlar ordusu ve 20 yaşlarında Mariam Kavakçılar Erdoğana danışman olmaya başladı ve İp koptu.
 • Daha bir çok hata, sorun yazılabilir. Mesela Partinin en üstünden altına doğru yaşanan lüks, israf ve kibir sorunu. Ak parti zamanla kendi burjuvasını oluşturdu. Chp’nin millete tepeden bakan bakışları onlardada vardı. Kazandıkları yeni koltuklarla millete caka satmaya başladılar.
 • Şimdi kimse bu millete fatura kesmeye çalışmasın! 25 yıldır her türlü eksikliğe rağmen Millet Ak Partiye destek verdi ama artık mızrak çuvala sığmıyor İstanbul ve Ankaranın kaybedilmesi Erdoğan ve Ak partinin kendi hata ve yanlışlarıdır Fatura kesilecekse kendilerine kessinler.
 • “Reise ve Ak Partiye destek vermediniz bakın Pkk’lılar ve din düşmanları kazandı hadi sevinin bir yerlerinize kına yakın” diye millete kızan ve fatura kesmeye çalışan ezik Troller var 14 seçimdir Ak Partiyi desteklemiş bu aziz millete afra tafra yapmayın. dahada rezil olursunuz.
 • “Ne yaparsak yapalım millet bize destek verir” anlayışı da Ak Partiye ciddi oy kaybettirdi. Milleti çantada keklik gören anlayış, millet tarafından keklik gibi avlandı. Düşmanı gözümüze sokarak bizden oy istenmeyeceğini umarım herkes anlamıştır.
 • Küskünler ve kızgınlar bu seçim sonucunu tayin etmişlerdir. Karşı mahalleye harcanan efor kendi mahallesindeki küskün ve kızgınları barıştırmak ve hataları düzeltmek için harcanmalıydı Millet keyfi için ne küstü nede kızdı. Yapılan hatalara kızdı ama kimsenin umurunda olmadı.
 • Son olarak Umarım milletin bu şefkat tokadını tepeden aşağı herkes anlamıştır Bu Millet nankör değildir. Yapılan her hizmete ve her güzelliğe destek verir Chp başarılı olduğu için kazanmadı, Millet Ak Partiden desteğini çektiği için chp İstanbul ve Ankarayı kazandı. Bu önemli!
 • #Erdoğan 1 Nisan 2019 balkon konuşması: “Milletimizle aramızdaki kalpten kalbe giden yolun zedelenmesine yol açanlardan bunun hesabını sormak da dahil, gereken her gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” Erdoğan’ı seviyoruz. Yeter ki yapılan hatalardan geri dönülsün.
 • Milletimiz ekonomik dâr boğazdayken Ücretli poşet uygulaması kimin fikriydi? Hangi danışman? Hangi ekip bu fikri hayata geçirdi? Mesele asla 25 kuruş meselesi değil! Milletin halinden anlamayanları ele vermişti bu uygulama. Çok oy kaybettirdi Yoksa neye para vermiyoruz ki?

Kaynak; Twitter, Payitaht İstanbul@IIAbdlhamid1

Editörün notu; Video, Bu da bir muhalifin seçim sonuçlarına bakış açısı! (;

guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Vatandaş
Vatandaş
21 gün önce

Yapılan köprü ve otobanlardan kimse geçmiyor ( yani pahalı diye) ama geçmediği köprü ve yol için para ödüyor. Akp zamanında hırsızlık, dolandırıcılık, soygun, adam öldürme, yaralama, kadın cinayetleri artmıştır nedenmi denetimli serbestlik, iyihal, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakma, gibi saçmalıklar yüzünden adalet yok gibi bir şey bütün bunlar akp ye oy kaybettirdi vesselam.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

ONE MİNUTE ÇIKIŞI SONRASI MAVİ MARMARA,YI ÖLÜME TERKETMESİ,SOMA MADEN FACİASINDAN SONRA BİZ HÜKÜMET OLARAK GÖREVİMİZİ YAPTIK DERKEN(AKUT ORDA,AFAT ORDA İTFAİYE ORDA 2 BAKANIM ORDA)301 KİŞİ DİRİ DİRİ ÖLMÜŞ ASLINDA HİÇ BİR ŞEY YAPILMAMIŞTI…

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Daha çok eksikleriyle beraber güzel teşhis

İlker
İlker
1 yıl önce

Ücretli poşet uygulaması Emine Erdoğan ‘ın geri dönüşüm projesine destek için yapıldı muhtemelen

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
4
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x