AKP Hakimleri

Flood'un Yayınlandığı Tarih:11 Ocak 2020 @ 06:05

Bugün bir avukat olarak; üstelik bir hakim tarafından maruz kaldığımız hukuksuzluğu paylaşmak istiyorum.Lütfen bu floodu ilgili yerlerin görmesini sağlayalım.Zira mesleğin onurunu ve savunma hakkının izzetini korumak hepimizin ortak sorunudur.

 • Bitlis Barosu tarafından CMK kapsamında zorunlu müdafi olarak görevlendirildiğim dosya tutuklama talebiyle sorguya sevk edildi ve sorgu esnasında hakimin emir vermek suretiyle bağırarak tarafımla konuşması sebebiyle, kendisine avukatların kimseden emir almadığını hatırlattım.
 • Ancak hakime hanım bu üslubunda ısrar etti. Hakim olarak avukatın üstü yahut amiri olmadığını, bu şekilde konuşmasının hoş olmadığını, tarafımla rica ederek ve bağırmadan konuşması gerektiğini söylesem de hakim bu kez sorguyu almayacağını, bekleteceğini söyledi.
 • Üç saat sonra hazır olmamız söylense de mesele kişiselleştirilerek sorgumuz en sona bekletildi ve asıl saatinden 7 saat sonra alındı. Hakim bu şekilde bekleterek görevini kötüye kullanmak suretiyle bir nevi şahsımı cezalandırmaya çalıştı.
 • Tatvan Sulh Ceza Hakimliğine geçici olarak bakan bu hakime hanım; normalde aleni olan duruşmadan, avukat meslektaşlarımızı polis marifetiyle çıkararak sorguya başladı. Ancak hiç bir savunmamızı zapta geçirmediği gibi söylemediğimiz beyanları da şahsımın ağzından zapta geçirdi.
 • Yaklaşık yarım saat boyunca savunmalarımızın zapta geçirilmesi için mücadele etmeme rağmen ne zabıt katibi ki kendisi bağımsız olmalıdır ne hakim hiç bir şekilde beyanlarımızı dikkate almadı.
 • Üstelik ısrarlarımıza karşılık kürsüye eliyle dışarıdan dahi duyulacak şekilde şiddetle vurarak, bağırarak beni yani savunma makamını susturmaya çalıştı. Ardından savunmayı dinlemediği dosyada kararı gerekçesi ile tefhim etmeden öylece tutuklama kararı verdi ve bu zaptı imzalamamızı istedi.
 • Ancak elbette zaptı imzalamaktan imtina ederek, zabıttaki beyanların tarafıma ait olmadığını ve savunma yapmama izin verilmediğini şerh düştüm. Aynı şekilde müvekkilim avukatıma savunma yaptırılmadı diye şerh düştü zaptın altına.
 • Elbette sayın(!) hakimin hukuksuzca davranışları bunlarla kalmadı.Taleplerimize rağmen söz konusu zaptın örneği tarafımıza verilmediği gibi imzadan imtina etmemiz ve şerh düşmemiz sebebiyle olacak ki hakim zaptı meslektaşımızın önünde mübaşire karalatmak suretiyle tahrip etmiştir.
 • Ayrıca tarafımı ve meslektaşlarımı polis marifetiyle duruşma salonundan çıkarmaya çalışmıştır. Bu durum bile mesleğimize yönelik en büyük hakarettir. Mesleğimizi itibarsızlaştırmaya çalışıldığının somut ve son örneğidir.
 • Esasen Tatvan AsliyeCeza Mahkemesi hakimi olan fakat bugün Sulh Ceza Hakimliği geçici hakimi olarak görev yapan şahsı HSK’ya şikayet edeceğiz.Tüm bu anlattığım hususlara aynı baroya bağlı olduğumuz avukat arkadaşlar görgü tanığı olup bu durum tarafımızca tutanak altına alınmıştır.
 • Bugün bu saldırı şahsımda; mesleğimize ve mesleğin onuruna, en önemlisi savunma hakkı gibi kutsal bir hakka yapılmıştır.Ayrıca hakim ve savcılığın mesleki itibarını zedelediği gibi bu tutum toplumun adalete olan inancı da yaralar mahiyettedir.
 • Tüm bunlar yetmezmiş gibi şu an müvekkilim hukuka, usul ve yasaya aykırı bu sorgu ile tutuklanarak cezaevine yollanmıştır.

Yazar; Av. Bahar Bal

Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
4 yıl önce

bahar hanım aslında avukatlık besleğinin yüz karası bir mensubudur. Mahkeme esnasında müstekiyi savunmak yerine cep telefonunda oyun oynayan, hakim tarafından uyarıldıgı zaman bozulup çingar çıkaran bir müptezel. Telefonun duruşma salonunda kullanılmasınin yasak olduğunu bilmeyecek kadar cahil! Hakimin telefona tutanakla el bile koyabilirdi. Mahkemede yaşananların tümü tutanaklarda kayıtlı. Azıcık namusu ve onuru olan biri bu uyarı karşısında utanirdi, ama bu zatta ne şeref var nede onur.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
3 yıl önce

Asıl şeref ve onur yoksunuz sizsiniz. Mesleğinin gereğini yerine getirmiş ve getirmeye devam eden bir avukatı hakeza bir bayanı bu şekilde itham etmeniz kabul edilemez. Üslubunuz karakterinizin şüphesiz yansıması

Anonim
Anonim
4 yıl önce

‘Üstelik bir Hakim tarafından’ tabiri bence gereksiz olmuş. Bugün hukukun, meslek onurunun, insan haklarının yerle bir edilmesinin ilk ve gerçek müsebbibi bu tarz rejim hakim(!)leridir…

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Adaletsizlik yalnızca sizin başınıza geldiğinde ses çıkarırsanız, bir adaletsiz kalkınıp gider, diğeri gelir. Ülkede 7 yıldır adalet, hukuk katledilirken gıkınız çıkmamış. İnşallah bu ders olur.

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Çok geçmiş olsun Bahar. Egosunu mesleğinin önüne alarak davranan hakim/savcı vasatlığı memleketin pek çok yerinde problem maalesef. Bu saygısız tutumla müzakere edilmez, mücadele edilir ancak. Teşekkürler mücadelen için.

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun meslektaşım. HSK başta olmak üzere bağlı bulunan adalet komisyonu başkanlığına ve adalet bakanlığına da yazılı şikayetinizi yapınız. Bu makamdaki birisine yakışmayan bu tür kaprislerin ve çocukça hareketlerin malesef kimseye bir faydası yok.

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Hem “aleyhinize bile olsa adaleti savunun” deyip hem de reis sevdalısı olmayı aynı potada eritebilmeyi nasıl başardığınızı çok iyi anlayabiliyorum….ikisi arasında korkunç bir çelişiki mevcut ancak bunu göremeyecek, anlayamayacak ve algılamayacak kadar kör….

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Geçmiş olsun meslektaşım. Savunmaya diz çöktürmeye, avukatları susturmaya çalışanlar bir gün mutlaka savunmaya ihtiyaç duymuştur. Egosunu savunma makamı üzerinde tatmin edenlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz! ??

Anonim
Anonim
4 yıl önce

2. Adliyenin bir kadın hakimini ben hskya şikayet ettim bunu da siz edin belki inşallah asliye cezayı komple kapatırlar.. yaşanan keyfi uygulamaları Bitlis barosuna ilettim bugün bize yarın size dedim ama “biz polemiğe girmek istemiyoruz” dediler.. olacağı buydu

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Bu tür ağır narsist kişilik bozukluğu olan biri, kim bilir kaç kişinin daha hayatına sebep oldu. Çok yazık. Haksız olanların çığırtkanlığı, haklıların sesini bastırmamalı. Ayrıca o şahsın ismini belirtmeliydiniz. Öyle rahat rahat hak hukuk çiğnemek yanına kâr kalmamalı.

Anonim
Anonim
4 yıl önce

Geçmiş olsun, ben hala iddia makamının neden savunmadan yukarıda durduğunu bile anlayamayan saflardanım!
Ama keşke adını da yazsaydınız hakime hanımın.. Öğrenseydik..
Etek boyu ölçen hakimin fotosunu bile gördük ama masa yumruklayanın adını bilmiyoruz.

mutlakaoku.com |
15
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x