15 Temmuz’da Abidin Ünal “Bu çocukları yormayın, akşama yorulacaklar” Dedi mi?

15 Temmuz günü Abidin Ünal Yalova’da kamp yapan öğrencileri ziyarete gelmişti. Bu plansız faaliyet herkesin aklında soru işaretidir. Şimdi çok konuşulmayan, duyulmayanlardan bahsedeyim.

 • Abidin Ünal “öğrencileri yormayın akşam işleri var ” dedi mi? Evet söyledi, ama en son haberlerlerde böyle birşey demediğini iddia ediyor.

 • Bu konuyu açmadan önce şunu belirteyim. Abidin Ünal Öğle yemediğinden önce Yalova Hava Meydan Komutanlığı yedek Pisti 18-36 Pisti üzerinde Harbiyelilere yaptığı konuşmada şunları söylemiştir.
 • “Sizler Laikliğin koruyucususunuz. Laikliğe uzanacak elller karşılarında sizi bulacaktır. Komutanlarınızın vereceği tüm emirleri yerine getirin vs”  bu tarz nutuk vermenin şuan mantıklı tek açıklaması bir darbe girişimi olacağıdır.
 • Ben 3’üncü sınıf bir Harbiyeli olarak pek bişey anlamasam da o konuşma üst rütbeli subaylara bir darbeyi çağrıştırır. Abidin Ünal üst twitlerde attığım haberde öğrencilere öyle birşey demedim diyor. Şimdi delilleri ile paylaşıyorum.
 • Tuğgeneral Kadıoğlu Hava Kuvvetlerin Cihat Yaycı’sıdır. Kendisi üniformayı sadece fotoğraf çekmek için giymiştir. Zaten bununla ilgili zamanında çok şey yazıldı çizildi. Şimdi kendisi ile aramızda geçen konuşmayı aktaracağım.
 • Ek olarak Tuğgenal Yaşar Kadıoğlu 15 Temmuz’dan sonra Pegasus Havayolundan dolgun maaşla Hava Kuvvetlerine geçmiştir. Kendisi Tuğgeneral rütbesine yükselmiş ve İnstagram hesabı; https://t.co/xkxOT8OF3c
 • Tutuklu askeri Öğrenciler için açtığımız hesabı takip ettiğimi gören arkadaş kendisine dm atıyor ve kendisi cevap veriyor. Ona buna hain dedikten sonra arkadaş soru soruyor.

 • Evet Abidin’e sorduğunu söylüyor ve Abidin’in verdiği cevabı yazmış. Bu kadar ciddi bir konu da yavşak yavşak gülmesine ben anlam veremedim.

 • Tabi her Harbiyelinin bildiği birşey var. Planör hocaları sivil oldukları içim genelde hafta sonlarını Eskişehir’de evlerinde geçirirler. Yani Abidin yalan söylüyor veya Peruklu yalan söylüyor.

 • Haftasonu uçuş olmadığı halde Yaşar kadıoğlu’na haftasonu uçuş için söyledim diyen Abidin Ünal son haberlerde ise böyle birşeyi söylemediğini inkar ediyor. Suçu Alay Komutanımıza atıyor.

 • Eyer Türkiye’de hukuk kalmışsa savcıları göreve davet ediyoruz. Bu yazdıklarım birer ihbardır. Buradan söylediklerim ile ilgili soruşturma açan Savcıların bu yazdıklarım için de soruşturma açmasını bekliyorum.
 • Belki bugün dava açacak savcı çıkmayacak ama elbet bir gün Kahramanlara Hain diyenlere hesap soracak. Murat ve Ragıp Kardeşlerimin hesabını soracak, Ferhat Bnb ve Emre Teğmen için kanun önünde bunlara kan kusturacak birileri çıkacak.
 • Yaşar Kadıoğlu biliyorum çıldıracaksın ama ek bir noktaya değineyim. Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş hakkında çiğlideki her sabah brifinginde ne kadar iftira atsanda o ADAM’ın senden çok çok kaliteli olduğunu sen dahil herkes biliyor.

Bu Konu, Yıldırım @YildirimKaya95 Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

2
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
1 Comment threads
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
1 Yorum yazarları
Hakan Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hakan
Ziyaretçi
Hakan

İhraç Astsubay: Kardeşlerim F.Gülen 15 temmuzda kurgulandığı şekilde cemaatin içine çekilerek terörist ilan edileceğini ve bu suretle on binlerce hatta yüz binlerce kişinin hapse atılacağını ihraç edileceğini biliyordu. Bu konudaki bilgime lütfen inanın.Doğruluğuna Allah üzerine yemin ederim. Sizlerin her birinizin yüreğinin önce Allah sonra vatan için attığına her iki cihanda da şahitlik ederim. Ancak şimdilerde kendime şunu soruyorum ve sizlerin de aynı soruyu kendiniz e sormanızı tavsiye ediyorum: 1.F.Gülen bu kumpası bildiği halde neden önlem almadı? tıpkı H.AKAR gibi tıpkı A.ÜNAL gibi tıpkı H.FİDAN gibi…lütfen bu soruyu kendinize sorun.Tüm cemaate böyle bir hain plan var sakın böyle birşey olursa icabet… Daha fazlası»