15 Temmuz; Otokratik Klik

Darbe girişiminin üzerinden 12 gece geçti! Artık bu tramvadan sıyrılmamız gerekiyor!

 1. Gerek toplumsal olarak, gerekse demokratik muhalefet olarak kabullenilmesi, anlaşılması zor bir süreç! Ama Dünya dönüyor!
 2. Darbeye kalkışanlar halktan korktuğu için halka güvenmediği için, kendilerini “Üstün” gördüklerinden halka rağmen harekete geçtiler!
 3. Bizlerin demokratik mücadelesi dışında reaksiyon bulan bu planın varlığını sizlere daha önce OTOKRATİK KLİK kavramı ile açıklamıştık!
 4. Bizim gördüğümüzü, göstere göstere gelen darbeyi devletin görmemesi, bilmemesi zafiyetle açıklanacak bir durum değildir!
 5. Bu darbe girişimi bireysel olarak muhalifleri korkuya, baskıya itse bile aslında bizler için yeni mücadele alanları ortaya çıkarmıştır!
 6. “Şeriat İsteriz” diyebilecek bir kitleyi öyle yada böyle analizleri bir kenara bırakırsak “Demokrasi” için meydanlara çıkarmıştır!
 7. Uygulamalar KHK olsa bile, iktidarın bile Atatürk’e, demokrasiye sarılması yeni bir toplumsal gerçekliği ortaya çıkaracaktır!
 8. Şimdilik söylem ve slogan bile olsa artık “Demokratım” diyen bir insana herkes az yada çok saygı duyacaktır!
 9. Elbette bugün demokrasi adı altında yaşananların demokrasiyle açıklanamayacağıda ortada! Ama hiç bir negatif durum sürdürülebilir değil!
 10. Sonuçta meydanlarda toplanan kalabalıklar Gezi’de sokağa çıkan kitlenin yarısı bile değil! Üstelik Gezi’dekiler bedel ödemeye hazırken!
 11. Bu ülkede artık Otokratik Klik’in tüm kanatları eski oyunlarla süreçlere müdahil olamayacağını anladı!
 12. Muhalefeti yok sayarak ilerleyen iktidar eksik olsa bile (HDP) muhalefetsiz meşru olamayacağını gördü!
 13. Bu darbe girişiminin olması sosyo-politik yönünü doğru okumamız gerekiyor! Darbe olacak mıydı? Evet olacaktı! Rt:( Kesintisiz demokrasi olmadığı yerde “Demokrasiden Otokrasiye” geçiş olur! Otokrasiyi ise darbe sonuçlandırır!)
 14. Bu darbe başarılı olacak mıydı? Kesinlikle hayır! Aylar öncesinden sizlerle paylaştık bu olguyu.. RT: (Türkiye’de otokratik klik aktif olduğu için, demokrasi rafa kaldırılsa da, Türkiye bir ilk yaparak, otokrasiden demokrasiye geçecek!)
 15. Halk bu darbede asli unsur muydu? Kesinlikle evet! Darbeciler kaybedeceğini biliyorduk!  RT:( Yeni Dünya Düzeni Türk insanına bu destansı başarı hikayesini uygun gördü! DEMOKRASİ KAZANACAK! OTOKRATİK KLİK ve DARBECİLER kaybedecek!!)
 16. Şimdi bu kanlı oyunlarda OK, ilk hamlesini yaptı! 15 Temmuz OK’un bir kanadı pervasızca harekete geçti!
 17. Temmuz ne kadar sıcaksa, Ağustos’da o kadar sıcak geçecek! Demokrasi İÇİN OK’un diğer kanatlarının tasfiye edilmesi şart!
 18. Kritik YAŞ öncesi OK; NATO’cu yapıyı tasfiye ederek Avrasyacı yapıyı entegre etmek istiyor!
 19. İktidarın rolü ne olacak bilmeyiz ama Jandarma’nın İç İşlerine bağlanması büyük bir kazanım kendileri için…
 20. Sonuçta OK’un içinden çıkmış, derme çatma, ocu bucu general ve subaylarla darbe girişimi bulunması OK’un gücünü de gösteriyor!
 21. Bu yüzden biz demokratlar bu oyunun tarafı değiliz! Bu oyunu bozacak iradenin sahibiyiz!
 22. OK Artığı 15 Temmuzcuları iktidar kendi imkanlarıyla püskürttü! Ama OK’un “demokrat(!)” ve BAAScı kanadını ancak muhalafet durdurabilir!
 23. OHAL dönemi yaşıyoruz! Darbeden yeni çıktık, Gerçek Demokrasi mücadelesi yeni başlıyor! Tüm darbeci kliklere mücadele etmek zorundayız!
 24. Cumhurbaşkanın yapacağı Rusya gezisi bu güç savaşında alenen mesajdır! Ama hesap etmedikleri var!
 25. Rusya ABD ile gezegen ittifakı denilecek kadar anlaştı! Türkiye ise çelişkiler üzerinde siyaset yapıyor! Eldeki bulgurdan olacağız!
 26. Bu gezi sonrası BAAScı klik, bugün iktidar eliyle devlet mekanizmasının tamamına nüfuz etse bile sonra ne yapacak?
 27. Sonda söyleyeceğimi başta söyleyim; Darbecinin görevi darbe yapmaktır! Demokrat olmayandan demokrasi beklemeyiniz!
 28. Otokratlar tepişsin, Bizler ezilmeyelim! İktidar şimdilik kliklerin çelişkisi ile ayakta!
 29. Bu yüzden ne olursa olsun anayasal muhalefet hakkımızı demokratik çerçevede örgütleyelim!
 30. Sözde demokratlardan gerçek demokratlara geçişi ilk meydanlar görecek! Meydanlarda bizler olursak, darbeciler hep kaybedecek!
 31. Bu darbe günleri, Gelip geçecek ama güzel olan şu ki, Zorda olsa bizler kazanacağız! “2016 bizim yılımız”
 32. Nasıl mı? Otokratlar bir sıçrar, iki sıçrar üçüncüsünde halk cevabı verecek! İnanın zaman bizler için lehimize geçiyor!
 33. Umudun ötesinde, Gerçeğin kıyısındayız… Dünden daha yakın, bugünden daha çok çalışarak… Çünkü biz demokrasiyi herkesle inşa ediyoruz
 34. Ki biz Nazım’ın dediği gibi, Suda Balık, Toprakta karınca olan halkız, Bu yurdun gerçek yurttaşlarıyız…

Son üç yıldır Demokrasi Tarihimizin En sancılı dönemini yaşıyoruz. Öyle bir dönem ki Muhalefet kesimi açısından Ülkemizin geleceği belirsizlikle dolu. Hukukun askıya alınması, Tv kanallarının ve gazetelerin kapatılması, darbe girişimi, Ohal kararları, meslekten uzaklaştırılan kamu çalışanları, Kayyum atanan dev şirketlerin batması, İşsizliğin artması, Doların fırlaması, Dünya basınında alay konusu olan Dış politika zikzakları… Tüm bu olanların yanında birde Terör örgütü işid’in canlı bomba saldırıları ve  Terör örgütü pkk ile mücadelede verdiğimiz şehitler. Bu sürecin istikametindeki belirsizlikler  Milletimizi yeni bir arayışa itti ve Geleceğe dair analizlerde bulunan “Fuat Avni, Gökhan özbek, Simge Ekici” gibi sosyal medya hesaplarına olan ilgiyi arttırdı. Biz de Mutlakaoku.com ekibi olarak Bu hesapları sizler için takibe aldık ve en çarpıcı analizleri sitemize taşımaya karar verdik. işte o yazılardan birisi Gökhan Özbek’in Son Paylaşımlarından oluşan makale…

Yazar; Gökhan Özbek

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Pdf Free Books Download |
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x