Vodafone Dolandırıcılığı

Vodafone faturali hat kullanan aile bireyimize durup dururken 328 tl fatura yolladı. Hazırsanız ben #VodafoneDolandırıcılığı hikayemi yazıyorum. Sizde cevaplarinizi aynı tag’i kullanarak yazarsanız sevinirim.

  • Hattımiz ön ödemeli, 9 şubatta internet bitiyor ve kullanıcı 50 talik yeni paket alıyor. Ay sonu vodafone arıyor ve faturanizi ödemesinin diyor. Kullanıcı benim hattım kontorlu diyor. Hayır diyorlar @VodafoneDestek vodafone yanımda ile geçiş yapmışsınız.
  • Kullanıcı telefonunda böyle bir uygulama olmadığını söyleyince #VodafoneDolandırıcılığı pes etmiyor. Bu sefer internetten geçiş olmuş diyor. Telefonun internet geçmişine bakılıyor o da yok. Dolandırıcı illa o parayı alacak ya bu sefer mesajla abine olmuşsunuz diyor.
  • Onu da reddediyoruz böyle bir mesaj da yok zaten. Ne zaman olmuş diyoruz @VodafoneTR 8 şubat diyor. E kardeşim ben 9 şubatta 50 tl paket almışım madem faturaliya geçtim bunu nasıl verdiniz diyoruz #VodafoneDolandiriciligi pişkince bilemiyoruz diyor. 
  • İptal et diyorsun taahhüt verdiniz onu ödersiniz 700 tl diyor. Herşeyi geçtim bu nasıl tarife 328 tl aylık fatura diyorsun limit aşımı diyor. Peki bu #VodafoneDolandırıcılığı nasıl işliyor Işte burada bir vodafone çalışanı Dmden bildiriyor.
  • Vodafone yanimda uygulamanız varsa oradan alınan uygulama izinleri ile sizi rizaniz dışında en yüksek faturaya taahhütle bağlıyor. Yoksa hediye çarkı gibi uygulamalarla bunu yapıyorlar. O da mı yok çeşitli uygulamalar ile anlaşmalı olarak bunu yapıyorlar. İtiraz yolu yok mu?
  • Diyelim ki tüketici heyetine gittiniz. #VodafoneDolandırıcılığı onu da düşünmüş. Heyete uygulamalarda verdiğiniz izinler ve ilk sozleşmenizi yolluyor. Heyet iznin varmış diye başvuruyu reddediyor. Erinmezseniz BTK veya Bilişim suçlarına gidersiniz ama sonuç muamma.
  • Peki #VodafoneDolandirıciliginin boyutları nedir? Diyelim 10 milyon aktif abone var. Sadece yüzde birine böyle 700 tl taahhüt bozma ve bir seferlik 328 tl fatura gelse toplam 1028 tl. Yani 100 milyondan fazla bir gelir oluyor. Şimdi @VodafoneDestek dinlesin sizler de yazın. Ama mutlaka tag yazarak hikayenizi paylaşın.

Yazar; Kemal ÖZKİRAZ

guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
1 ay önce

Benzer bir durumda ben yaşadım kapattığım hat İçin üç defa kapanmadı deyip ücret istediler ıslak imza vs olmasına rağmen ardından bana icrayı ilamsız gönderdiler bir avukat aylarca arayıp taciz etti yıllar sonra aracımı satarken çıktı beni arayıp paramı geri ödeyeceklerini söylediler ama yalan çıktı şimdi ben dava açıyorum yapılan hukuksuz bir uygulama ve devlet buna çanak tutuyor

Anonim
Anonim
8 ay önce

Ben ucuz yırtmışım.

Zamanın birinde uygulama üzerinden 12 liraya paket fulledim. 10 saat bekledim paket tanımlanmadı. Sistemde arızalıymış vs. Aradığımda bekleyin dediler. Sonra sistem geldi, para kesildi, paket tanımlanmadı. Aradım müşteri hizmetlerini, dedim böyle böyle. Baktı sistemden, evet para kesilmiş ama herhangi bir tanımlama olmâmış, paranın nereye gittiğide yazmıyor dedi vesselam. İyi güzel, kayıt oluşturduk vs. Bir kaç gün sonra sistemimizde bu durumla alakalı bir kayıt bulunmadı cevabını verdiler.

Bir anda küplere bindim. Arayacaktım vazgeçtim. İlk konuştuğum müşteri temsilcisi durumu onayladı ama sonra üstüne yattılar diye düşündüm. Nasıl ispatlayacaktım ki? Adamlar sistemlerini referans alıyorlar. Sanki o gün hiç bir problem olmamış gibi beni yalancı ilan ettiler. Kendi müşteri temsilcisinin bana hak verip, durumu görüp, kayıt açmasına rağmen. “Sistemde öyle bir kayıt yokmuş”. Yani paranın kesildiği kaydıda.

Yani para uçtu. Ertesi gün farklı bir operatöre geçtim. 12 lirasında değiliz hocam, salak yerine konmak, hakkımın gasp edilip elimde durumu düzeltecek bir gücümün olmaması canımı sıktı. İlk görüştüğüm temsilci durumu gördü, kayıt açtı, sonra cevap olarak böyle bir şey sistemimizde yok dendi.

Ucuz yırtmışım.

VodafoneunPezevenki
VodafoneunPezevenki
1 yıl önce

Tam olospo cocukları bunlat abi en iyisi türk telekom hem uygun hem kazık yok

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bende Vodafone evde internet e geçtim 5 ay önce 50 hız kesin göreceksiniz dediler ilk 4 ay 10 15 son bir aydır ise hiç internetim yok tamamen gitti çalmadığım kapı kalmadı. Tüketici mahkemesi sonucu 2 aydır elime ulaşmadı. Çatma bedeli ise 900 ila 1000 TL arası diyorlar. Rezalet soygun gasp ve insanın ruh sağlığını çiddi derecede tehdit heemde kendi paranla…

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
4
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x