Sadece aklımızla değil, uluslararası camia ile de dalga geçen bir oyun!

Bu Analiz twitterda @GirayKaleli kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan Giray Kaleli‏’nin son paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

SARİN GAZI HAKKINDA!

1/ Daha önce dosya kaçırmaya, Terörist korumaya şahit olmuştuk da, hiç örgüt kaçıran bir davaya şahit olmamıştık!

2/ 29 Aralık 2015’te Adana’da görülen Sarin Gazı davası düpedüz ÖRGÜT KAÇIRMA davasıdır! Tarih bunu da elbet yazacaktır!

3/ Sadece aklımızla değil, uluslararası camia ile dalga geçen bu oyunu bu kadar amatörce oynamalarına şaşmamak elde değildi!

4/ Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi; El Nusra Üyesi Hytham Qassab’a 12 yıl ceza vermişti, Türk sanıklar ise beraat etmişti!

5/ Bu karar ile Türkiye, terör örgütü ilan ettiği El Nusra’nın mahkumiyeti olarak değerlendirilse bile, aslında gerçek çok farklıdır!

6/ Hatırlarsanız, 16 Mayıs 2013’te istihbarat raporlarına dayanarak teknik takip başlıyor. Qassab ve bazı Türkler kimyasal arıyor!

7/ Kısa bir süre sonra 28 Mayıs 2013’te suç üstü yapılıyor! 11 sanıktan 5’i savcılıkta serbest bırakılıyor! 5’i tutuklanıyor, 1’i tutuksuz!

8/ İddianame oluşmadan 17 Temmuz 2013’te Adana 10.Ağır Ceza Mahk. 4 Türk’ü serbest bırakıyor! Geride kalan tek kişi Suud asıllı Suriyeli!

9/ Tabi olay medyaya 2 kg Sarin gazı yakalandı diye geçiyordu. İddianame kabul ediliyor, Tüm Dünya’nın gözü bu davaya çevriliyordu!

 

10/ Nihayet 30 Ekim 2013’de görülen 2. duruşmada tek tutuklu sanık Qassab da serbest bırakılıyor! Ortada ne suçlu kalıyordu, ne de suç!

11/ Yakalanan kimyasallar, teknik takipler hepsi meğerse çarşı da pazarda satılan 2 kg Antifriz içinmiş..!

 

 

 

12/ Bir de füze kadar, şaka değil füze kadar büyük serumlar ki (mahkeme serum dedi) elde kalan tek dayanak bunlar kalmıstı!

13/ Buraya kadar bir Türk Yargısı ritüeli idi. Ama sonra öyle bir gelişme oldu ki, ilk başta ciddiye alınmayan gelişme, etekleri tutuşturdu!

14/ Bu dava sürerken Suriye’nin Guta kentinde el yapımı füze düzenekleri içinde Suriye Ordusu envanterinde bulunmayan Sarin gazı kullanıldı!

15/ Erdogan dahil tüm Dünya ayağa kalktı! ABD’nin kırmızı çizgisi KİMYASAL SİLAH kullanıldı! Ve1467 sivil katledildi!

 

 

16/ Ama ABD ilk başta gösterdiği reaksiyonu bir kaç gün sonra göstermedi! Aksine Güvenlik Konseyi’nde bu konunun araştırılmasına önayak oldu

17/ BM Kimyasal Silah Araştırma Komisyonu, Suriye’ye gelerek yerinde inceledi! Kullanılan kimyasal Sarin gazını muhalifler kullanmıştı!

18/ Türkiye, ABD’nin Suriye’ye müdahalesini beklerken, Esad kendi envanterindeki kimyasalları İncirlik dahil toprakları dışına çıkardı!

19/ Adana’daki dava 30 Ekim 2013’te neredeyse takipsizlik verecekken, Suriye BM’ye başvurur! Üstelik de Adana’daki Sarin Gazı davası için!

20/ Suriye, dava ile bilgilerin uluslararası kamuoyuna açıklanmasını, Guta’da kullanılan kimyasalla olan ilişkisinin araştırılmasını ister!

21/ Türkiye, ne de olsa “6 ay içinde gidecek” olan Esad hükümetinin bu başvurusunu ciddiye almaz! Zira gündem 17/25 Aralık’tır artık!

22/ Paralel operasyonlar başlamıştır artık! Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi, özel yetkili mahkeme olduğundan kapatılmıştır!

23/ Dava, mahkemesiz, savcısız hatta şehirsiz kalmıştır! 2013/120 esas sayılı dosya Hatay-Adana arası mekik dokur durur.

24/ Gel zaman git zaman, 2 yıl geçer! Rus Jeti düşürülür ve o anda tüm Dünya’nın gözü Türkiye’ye döner!

25/ Rusya, TR’yi IŞİD’e yardım etmekle suçlar! Gitti gidiyor dedikleri Esad ise küllerinden doğmuştur ve uluslararası arenada boy gösterir!

 

26/ İşte o anda pinpon topu gibi oradan oraya atılan Sarin Gazı davasını bir anda Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi kabul eder!

27/ Esas Numarası 2015/29 olan bu dava artık Sarin Gazı davası değil, terör örgütü davasına dönüşmüştür!

28/ Nihayet 29 Aralık 2015’de dava sonuçlanır, El Nusra’lı terörist cezasını bulur: 12 yıl… Ama bişeyler terstir!!!

29/ Artık Türkiye, “Terör örgütü ilan ettiğim El-Nusra’yı yargıladım! Henüz bulamasam da mahkum ettim! Biz adil ve demokratik devletiz” der

30/ Böylece Türkiye BM Kimyasal Araştırma Komisyonu’nun isteyeceği dava tutanaklarını gönderebilir! Görev tamamlanmış, ceza verilmiştir!

31/ Tekrar başa dönersek; Yakalanan Hytham Qassab ilk sorgusunda hangi örgüttenim diyor? AHRARUŞ ŞAM İSLAM HAREKETİ!

32/ Adana Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan 2013/120 sayılı iddianamede Qassab, A.Ş.İ.H militanı olduğunu kabul ediyor!

33/ Zaten El-Nusra militanı olsa 30 Eylül 2013’te Bakanlar Kurulu, El Nusra’yı terör örgütü ilan etmişti! 30 Ekim’de bırakılmazdı!

34/ Bu yüzden Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Qassab’ı El Nusralı değil, Ilımlı(!) A.Ş.İ.H.’ci ve iş Adamı gördü ki bıraktı!

35/ Eğer El Nusralı olarak görmüş olsa, BM Güvenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu kararını hiçe sayarak bırakamazdı! O zaman kesin teröristti!

36/ Sonra da dün dündür der gibi, serbest bıraktığımız Qassab adlı teröristi El-Nusralı yaptık! (29.12.2015) İyi de Adam nerde? Bilen yok!

37/ Yarın, BM “nedir kimyasal davası” dediğinde, Ülkemizde “El Nusra böyle bir çabası olmuş ama yakaladık ve cezasını kestik!”

38/ Zaten El Nusra, bizim için de terör örgütüdür! Siz de bize yardım ederseniz seviniriz derseler şaşırmayın!

39/ Ya ılımlı(!) Ahraruş Şam İslam Hareketi (teröristi) olduğu ortaya çıkarsa? İşte o Zaman yandı keten helvası!

40/ Esad Hükümeti güçlendikçe, yaptığı her başvuruda uluslararası meşruluk kazanıyor! Bu yüzden AŞİH değil, “El-Nusra yaptı” demek mantıklı!

41/ Nedeni düşünmeye gerek yok! AŞİH, bizzat MİT’in Suriye için kurduğu ve yönettiği örgüttür! AŞİH demek MİT demektir!

42/ İşte bu yüzden Aralık ayında yetki alan mahkeme jet hızıyla karar verdi diyebiliriz!

43/ MİT Tırlarının AŞİH’e muhimmat gönderdiği görüntüleriyle ispatlanmıştı. Bu savcılar şuan içerde! Seyrediniz!

 

 

44/ CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in açıklamalarında Türkiye El-Nusra ve AŞİH’e sarin gazı vermiştir

 

 

45/ Bu konu hakkında çok çabalamış fakat ısrarla üzeri örtülmeye çalışılmış üstüne yine “Hain” olarak itham edilmiştir.

46/ Plutzer ödüllü Hersh’ün de, Sarin Gazı’nı “El Nusra’ya, AŞİH’e Türkiye verdi” iddiasını kısaca özetlemek gerekirse durum çok çok Vahim!

47/ Dünya’da Cihatçı Örgütler (Işid, el Nusra, AŞİH, ÖSO …. vb) denince akla gelen AKP yani Erdoğan’dır. Bu tesadüf de değildir!

48/ Bu örgütler ne yaparsa yapsın, bunun sorumlusu olarak AKP/Erdoğan yani Türkiye olacak olması da kaçınılmazdır!

NOT: Bu Flood sayın @gokhanozbek‘in bilgiselinden yararlanılarak hazırlanmıştır! Teşekkürler…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
mutlakaoku.com © 2016 | Tanıtım Yazıları | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar İnstagram video indir |