RTE sevdası bir hummadır! Eziklik ve intikam hissi! Cahilim ama güç bende kompleksi!

Rte sevdası bir hummadır. Ezikliğin getirdiği intikam hissinin, cahilim ama güç bende diyebilmenin, kompleksine neden olan kendinden yüksek gördüğü güruha had bildirmenin kronikleşmiş halidir. En ufak rasyonel bir yani yoktur.

 • Rte rövanş almanın ete kemiğe bürünmüş halidir. Reyisciler özdeşleşme histerisine gark olmuş vaziyetteler. Saray’da oturuyor, karisi 40 bin euroluk çanta takıyor demek beyhude. Kendi o sarayda oturmuş kadar, karısı o çantayı takmış kadar oluyor.
 • Ekonominin kötüye gitmesi, eğitimin kevgire çevrilmesi, adalet duygusunun yok olması zerre umurlarında değil. O patates 20 lira olsa “dış güçlere inat reyisin yanındayız patates yiyen vatan hainidir” diyebilecek insanlar bunlar.
 • Ekonomik kriz kendilerine getirir de demiyorum artık. Ancak Büyük Bunalım ölçeğinde bir sey yaşanırsa belki. Ama o durumda bile o hastalıklı sevgiden vazgeçmeyecek insanlar olacaktır.
 • Bu güçlü lider tutkusunun beslendiği bir kaynak da Atatürk kompleksi. Bizim de bir Atatürkümüz, Atamiz olsun isteğiyle kendi süper kahramanlarını yaratmak. Bu imaji heba etmemek için memleketin satılmasına bile aldırmazlar. Öyle feci bir kompleks.
 • Hep belirtirim ben bu zihniyetteki insanlarin içinde doğdum, büyüdüm. Bir akrabamız tuvalete giderken Anitkabir’deki çiçekleri sulamaya gidiyorum diyerek giderdi. Herkes geh geh gülerdi. Günlük hayattaki diyaloglara sızmış öyle bir nefret, öyle bir eziklik hali.

Şimdi düşünün devir onlarin devri. Fırsat ellerinde artık,reyisleri direksiyona geçmiş.Öyle bir ekonomik kriz oldu diye giderler mi? Bu manevi tatmin ağızları açlıktan koksa da uzun süre daha motive edecek onları.Onun için umutsuzsun diyenlere cevabım gerçekçiyim. Gerçek bu çünkü.

Bu Konu, Fortuna Sth @s_acre Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 5 Temmuz 2018 — 11:55

4 Yorum

Yorum Ekle
 1. Hacı Emin Yurttaş

  Bu ablaya elektrik bağlansa o ampul yanar mı? Yanmıyor da…

  1. Şu yorumlara bak.sizin gibiler sadece cahil degil aynı zamanda karektersiz sefil yaratıklarsınız.sizin gibi düşünmeyen sizin verdiğiniz partiye oy vermeyen herkes cahil,mal,koyun,makarnacı,kömürcü,makarnaya,kömüre oyunu satan kişiler.herkes kendini tarif edermiş.halbuki şu AKP.nin o kadar eleştirilecek,sallanacak yönü varki bunu yapacak beyin yok sizde.adlı da yukarıdaki sıfatlar size daha yakışır.düşünrcek beyniniz bu dogrultuds da söyleyecek sözünüz yok.anlamadınız ama neyse.

 2. Ampulü yanlış yere sokmuş…

 3. Bi tik sonrasi tapinmak degil, su anki de facto durum bu.. bilmeyene sorumluluk yoktur, ama bilip cikarlarina gore rasyonalize eden aslinda rablestirme durumundadir.. tencere-kapak uyumu.. Allah kurtarsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir