RTE sevdası bir hummadır! Eziklik ve intikam hissi!

Rte sevdası bir hummadır. Ezikliğin getirdiği intikam hissinin, cahilim ama güç bende diyebilmenin, kompleksine neden olan kendinden yüksek gördüğü güruha had bildirmenin kronikleşmiş halidir. En ufak rasyonel bir yani yoktur.

  • Rte rövanş almanın ete kemiğe bürünmüş halidir. Reyisciler özdeşleşme histerisine gark olmuş vaziyetteler. Saray’da oturuyor, karisi 40 bin euroluk çanta takıyor demek beyhude. Kendi o sarayda oturmuş kadar, karısı o çantayı takmış kadar oluyor.
  • Ekonominin kötüye gitmesi, eğitimin kevgire çevrilmesi, adalet duygusunun yok olması zerre umurlarında değil. O patates 20 lira olsa “dış güçlere inat reyisin yanındayız patates yiyen vatan hainidir” diyebilecek insanlar bunlar.
  • Ekonomik kriz kendilerine getirir de demiyorum artık. Ancak Büyük Bunalım ölçeğinde bir sey yaşanırsa belki. Ama o durumda bile o hastalıklı sevgiden vazgeçmeyecek insanlar olacaktır.
  • Bu güçlü lider tutkusunun beslendiği bir kaynak da Atatürk kompleksi. Bizim de bir Atatürkümüz, Atamiz olsun isteğiyle kendi süper kahramanlarını yaratmak. Bu imaji heba etmemek için memleketin satılmasına bile aldırmazlar. Öyle feci bir kompleks.
  • Hep belirtirim ben bu zihniyetteki insanlarin içinde doğdum, büyüdüm. Bir akrabamız tuvalete giderken Anitkabir’deki çiçekleri sulamaya gidiyorum diyerek giderdi. Herkes geh geh gülerdi. Günlük hayattaki diyaloglara sızmış öyle bir nefret, öyle bir eziklik hali.

Şimdi düşünün devir onlarin devri. Fırsat ellerinde artık,reyisleri direksiyona geçmiş.Öyle bir ekonomik kriz oldu diye giderler mi? Bu manevi tatmin ağızları açlıktan koksa da uzun süre daha motive edecek onları.Onun için umutsuzsun diyenlere cevabım gerçekçiyim. Gerçek bu çünkü.

Yazar; Fortuna Sth‏

guest
8 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
1 ay önce

Lahim bir yayinsiniz bilin istedim

Anonim
Anonim
1 ay önce

ben asla Tayyip’e oy vermedim bundan sonra da, gerekirse oy kullanmam ama yine de ona oy vermem.
Buna rağmen şu yazıyı yazan ve altındaki yorumların çoğunu yazanların ideolojik körlüğünü gördükçe ülkem adına üzüldüm.

Zavallı ülkemin az çok okumuş yazmış kesiminin bu kadar kör ve ideolojik saplantılar içinde olması geleceğine dair umutsuzluğu arttırıyor sadece.

Nedense bu kesim felsefenin dibini bulduğu için sadece tespit yapmayı bilir, bilimsellikten bahseder ama sebep sorgulamaz.
Çok biliyorsun ya, söyle bakalım.
Neden böyle bu insanlar?
Neyin hıncını çıkarıyor?
Bu ülkede Cumhuriyet neyi yapamadı?
Hep yaptıkları konuşuluyor ya.. Neyi yapamadı?

Aslında ülkede yaşayan çoğu insan bu ideolojik körlük halindeki sözde hümanistler ve din tüccarı soyguncular arasında kaldığının ve geleceğe dair hiç bir umut olmadığının da farkında.
O yüzden bu ülkenin genç kuşağı eğitim sistemi hiç bir şey vermese de, iletişim araçları sayesinde kendini geliştirip bunun farkına varıyor ve bir an önce ülkeyi terk etme derdinde.
Gençler gerçeği, umutsuzluğu, “düzenin değişse bile, düzülenin değişmeyeceğini” görüyorlar..

Umarım bir iki nesil sonra, ülkeyi terk etmeyen gençler 60-70 yıldır hacivat-karagöz oyunuyla avutulan bu ülkedeki beberuhi’leri, tuzsuz deli bekir’leri ayıklayıp halk için, siyaseti ele geçirirler.

trackback
Siyasal İslam ve Seküler Kesim - Mutlaka Oku
1 yıl önce

[…] Mutlaka Oku; RTE sevdası bir hummadır! Eziklik ve intikam hissi! […]

trackback
AKP Ne Zaman Gidecek? - Mutlaka Oku
1 yıl önce

[…] OKU; RTE sevdası bir hummadır! Eziklik ve intikam hissi! […]

x
x
2 yıl önce

Bi tik sonrasi tapinmak degil, su anki de facto durum bu.. bilmeyene sorumluluk yoktur, ama bilip cikarlarina gore rasyonalize eden aslinda rablestirme durumundadir.. tencere-kapak uyumu.. Allah kurtarsin.

enver
enver
2 yıl önce

Ampulü yanlış yere sokmuş…

Hacı Emin Yurttaş
Hacı Emin Yurttaş
2 yıl önce

Bu ablaya elektrik bağlansa o ampul yanar mı? Yanmıyor da…

Göktuğ alp
Göktuğ alp
Cevap verdi;   Hacı Emin Yurttaş
2 yıl önce

Şu yorumlara bak.sizin gibiler sadece cahil degil aynı zamanda karektersiz sefil yaratıklarsınız.sizin gibi düşünmeyen sizin verdiğiniz partiye oy vermeyen herkes cahil,mal,koyun,makarnacı,kömürcü,makarnaya,kömüre oyunu satan kişiler.herkes kendini tarif edermiş.halbuki şu AKP.nin o kadar eleştirilecek,sallanacak yönü varki bunu yapacak beyin yok sizde.adlı da yukarıdaki sıfatlar size daha yakışır.düşünrcek beyniniz bu dogrultuds da söyleyecek sözünüz yok.anlamadınız ama neyse.

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
8
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x