#ÖzgecanAslan Davasında Toplumu Dönüştürmeye Yönelik Ayrıntı!

#ÖzgecanAslan davası ile ilgili dikkatinizden kaçan ve toplumu dönüştürme operasyonunu emsal kararı olacak olan kısmı anlatacağım #Flood

  • Özgecan Aslan davasında bildiğiniz üzere Yargıtay kısmi bozma kararı vermiş nitelikli cinsel istismardan beraat demiş ve minibüs toplu yaşama Zorunluluğu olan alan değil bu yüzden ceza arttırımı olamaz diyerek ceza arttırımını kabul etmemişti.
  • Yerel mahkemede yeniden görülen davada İkinci duruşma cuma günü görüldü ve karar çıktı Yargıtay’ın kısmi bozma kararının ardından kararını kısmi direnme kısmi kabul olarak verdi.
  • Peki bu ne demek? Toplumu dönüştürmede nasıl emsal olacak işte bu nokta gerçekten çok vahim! Bunu ciddiye almak zorundasınız durum vahim!
  • Yerel mahkeme Yargıtay’a dedi ki hayır nitelikli cinsel istismar kesinlikle vardır beraat kararını kabul etmiyorum bu kararımda direniyorum.
  • Ancak yine aynı yerel mahkeme şunu da dedi evet minibüs toplu yaşama zorunluluğu olan alan değil ceza arttırımı uygulanamaz. Dikkat !
  • Her gün milyonlarcamizin kullandığı sosyal devletin olmazsa olmazı olan devlet güvencesi ve kontrolü altında olan toplu taşıma araçları Kamusal alan olarak sayılmadı !!!
  • Yasa da açıkça çerçevesi çizilmemiş olan toplu yaşama zorunluluğu olan alanlar ifadesindeki açıklık, Kanun boşluğu bu karar ile maalesef ki çok vahim şekilde kapatılıyor ! Emsal teşkil edecek bir karara dönüşüyor.

  • Her gün toplu taşıma Araçlarında giderek artan bir biçimde kadına taciz ve şiddet varken bu kararla devlet diyor ki araca binme binersen seni korumam caydırıcı Önlem ve tedbir almam o senin kişisel tercihin banane… Evet tam olarak bu kararla bu deniyor!
  • Kadını eve kapatma ya da pembe minibüse Binme zorunluluğu, dayatması için biçilmiş kaftan! Lütfen lütfen kendinize gelin! #ÖzgecanAslan davası sadece Özgecan ile ilgili değil, Bizzat kadının yaşam hakkı ile ilgili toplumdaki yeri ile ilgili!

Avukatlar kararı temyize götürecek! Çok ciddi tepki koymak zorundayız! Hala anlamıyor musunuz sessizliğiniz ve duyarsızlığınız hepimizi yok ediyor! Ayağa Kalk ! Ayağa Kalk !!!!

Bu Konu, Asi-lozof ve Deli   @Asi_mga Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 2 Ekim 2017 — 08:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir