Ortadoğu kaynıyor. Kartlar bir daha karıldı. Filler ayağa kalktı!

Ortadoğu kaynıyor.Kartlar bir daha karıldı.Filler ayağa kalktı.Devlet yetkilileri çok dikkatli olmalı.

  • ABD başkanının Suriye ile kimyasal silah açıklamasının doğru okunmasi ve filler tepişmeden doğru stratejinin belirlenmesi çok önemli.
  • Dünya biliyor ki ABD nin Esadın attigi veya atacağı kimyasal silahlarla da ölen insanlarla da bir endişesi yok. Bu sadece bir manivela!
  • Türkiye Rakka operasyonu bitince silahları YPG’den geri alacağı sözü veren ABD’li bakana bugün yaptigi açıklamada bu konu da soruldu Cevap:”Elimizden geleni yapacağız.
  • YPG’yi verdiğimiz silahlar karşılığı kullandık o silahlar artık onlarındır diyecek değildi tabi ki.
  • Işıd bile Küresel güçlerin binlerce km öteye müdahale etmesi için bir sebep bunu tüm dünya biliyor.Ama şu anda sınırımızda işler karıştı.
  • Gerçek şu ki güneyimizde başlamak üzere olan savaşta güvenebileceğimiz müttefiğimiz yok. Dış politikamızda yaptığımız hatalar Türkiye’yi Tehlike anında ilk satılacaklar arasına yerleştirdi. ABD ilk defa direk Rusya’nın kırmızı çizgisi olan bir noktaya operasyon sinyali verdi.
  • Müdahale olduğu anda ABD ve Rusya karşı karşıya gelecek. Peki biz kimin yanında olacağız. Baştan beri katil esed dediğimiz için tabi ki Rusya.

Karlov suikastinde olaylari iyi okuyamadık

4 milyon suriyeliyi kabul ettik

Esedle 0 diplomasi

Fırat kalkani başarısızlıgı

ABD+YPG

Toplam=

Bu olayları TSK’ya 15 temmuz bahane edilerek darbe vurulması ile beraber okuduğumuzda büyük fotoğraf içler acısı bir şekilde önümüzde duruyor.

Bu Konu, Mesut Turan @turanmesut_tr Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

avatar
  Subscribe  
Bildir