Medrese Eğitimi

Türkiye de ki korkunç Medrese gerçeği;

 • Çoğunuz Medreselerin Osmanlı dönemin de kaldığını,ve bu konunun ne alakaya maydonoz olduğunu düşünebilir.
 • Fakat durum sizin zannettiğiniz gibi değil,özellikle cemaatler vasıtasıyla Medrese usulü eğitim hala devam etmektedir.
 • Şahsen ben kendim zamanın da bu Medreseler de yaklaşık 2 yıl kadar okumuştum
 • Ömrümün 15 yılı İsmailağa cemaati’nin içinde geçti. Sayısız Medreseyi ziyaret ettim. Gördüklerim ve duyduklarım korkunç şeylerdi.
 • Bu Medreseler de o kadar yobaz,zır cahil insanlar eğitim veriyor ki,bunlar İşid’in pasif hali diyebilirsiniz.
 • Medrese de kaldığım dönemde 15 günde bir 1 gün izin yapardık. Tam 15 gün bir daire de yatılı olarak kalır,adeta hapis hayatı yaşardık.
 • Benim okuduğum dönemler 2006 yılına denk geliyor,o zamanlar bu kadar serbestlik yoktu. Bu medreseler gizli faaliyet yürütüyordu.
 • Arapça,Fıkıh,Tefsir vs. türlü zırvalıkları bilhassa ezber usulüyle size dayatıp,adeta bir koyun gibi programlıyorlar.
 • Soru sormak yasak,tam ve koşulsuz itaat söz konusu. Cumhuriyet,Atatürk,Laiklik kısaca bütün Devlet değerleri aşağılanıyor.
 • İlk gittiğim günler Hocamız olacak adam dişlerimi diş macunuyla fırçaladığım için beni terslemiş,misvak kullanmamı söylemişti.
 • Bölge vekili olacak Hocamız da “Ben size silahlı eğitim vermeyi düşünüyorum ama dikkat çeker diye yapmıyorum” demişti.
 • Bu söylediğim 2006 yılıydı,olayın vehametinin ne boyutlarda olduğunu çok daha iyi anlamışsınızdır.
 • Yine Medrese de okuduğum dönem bir gün İstanbul’a başımızda ki Hocanın mezun(!) olduğu Medrese’ye 15 günlük ziyarete gittik.
 • Gittiğimiz Medrese 9 katlı,24 daire’den oluşan bir apartmandı. Bu apartman da 850 talebe eğitim görüyordu.
 • Talebeler 8 ay da(evet yanlış duymadınız) bir izne çıkıyorlardı. 8 ay boyunca kendi dairelerin de sürekli ders görüyorlardı.
 • Binada ki talebelerin en az 200 tanesi asker kaçağıydı. Medrese’nin baş hocalarından birisi kilo alarak askerden yırtmayı planlıyordu.

Bu Medrese de kaldığımız 15 günlük süre içerisinde 2 farklı tecavüz vakası yaşandı. Neyse ki bize bir şey olmadı iyi yırttık 🙂

 • Bu tecavüz vakalarından birisi Orta okul çağlarında ki bir çocuğa daha büyük olan 15-20 talebenin aylarca tecavüz etmesi olayıydı.
 • Bu tecavüz olayı biz oradayken ortaya çıktı. Bir hoca olayı görüyor sonra Medrese de muhabbeti dönüyor hepsi bu. Orada kapandı olay.
 • Kamuoyuna yansımayan sayısız tecavüz vakalarından birisiydi bu da. bir diğer vaka ise aslında tecavüz değil rızaya bağlı ilişkiydi.
 • Yani bize o şekilde anlatıldı. Ulan sen 850 erkeği 8 ay boyunca bir apartmana tıkıp,hapis hayatı yaşatırsan, onlarda birbirini düzer.
 • Bunda şaşılacak bir durum yok,asıl bu olaylara sebebiyet veren karanlık,iğrenç zihniyet’te sorun var.
 • Dediğim gibi bu şahit olduğum olaylar 2006-2007 yılında yaşandı,ve ben sadece bir Medresede ki olaylara şahit oldum.
 • Bunun gibi binlerce, onbinlerce ev Medresesi var. Yaşanmış olan tecavüz vakalarını artık siz hayal edin.
 • Bu adamların başı olan Cübbeli gibiler de baş tacı edilip, tv’lerde arzı endam ediyor. Gerçekten çok yazık bu ülkeye.
 • Bu Medreseler de şiddet’te çok yaygın. Bizim hocamız kendi hocasının çocuğunu döve,döve nasıl hafız yaptığını anlatıp dururdu.
 • Kendi eğitim gördüğü yıllarda hocaların talebeleri nasıl tekme, tokat dövdüğünden bahsederdi.
 • Bende İstanbul da ki Medresedeyken bir kaç sefer şiddet olayına şahit oldum.
 • Bir talebe sıkıldığı için Medreseden kaçmıştı, sonra çaresiz olarak geri döndü çünkü ailesi Adıyaman’da kalıyordu.
 • Bir hoca bu çocuğu bizzat bizim gözümüzü önünde tekmeyle, tokatla,cetvelle yarım saat dövmüştü.

Her gün mutlaka dayak yiyen bir talebe oluyordu. Bu hapis ve şiddet sarmalında yetişen çocuklar ilerde canavara dönüşüyor.

Benzer flood; Bu mantar kafalıların arasında tam 15 yıl geçirdim!

Yazar; Doruktaki Beyin

guest
26 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
11 ay önce

Bizde medresede okuduk tamamı yalan iftira iftira bu şahıs tam bir yalan iftira makinası inanmayın bu tip insanlara söylediklerinin tamamı yalan hiç alakası yok hocalar gayet güzel davranıyor talebelere izin konusuda yalan uydurma medreseler haftada bir izne çıkıyor eskiden iki haftada üç gün izne çikilırdı bizde çıktık ama bu şahıs bayagi sallamış sallama rekoru kırmİş iftiraci yalancı bu sahis

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

çok korktum ya siz böyle yazınca rahatladım biran medreseye gitmekten vazgeçecektim

qwert
qwert
1 yıl önce

Bu yazıyı yazan kesinlikle bu kurslarda okumadığı yazdığı cümlelerden bariz belli, kulaktan dolma bilgilerle şişirilerek yazılmış bir yazi, tamamı yalan diyebilirim, madem bu kadar haksızlıkları olumsuzlukları görmüş neden 15 yıl eğitim almış?

yoksa başka bir yalan daha yazıp tecavüze uğrayan kendisi olup ondan sonra mi 15. yılında ayrılıyor, 40 yıldır bu semtteyim, cevremde bu medreselerde okumuş kişiler de var çocuklarını okutanlar da,
bu yazılanların hiç-birini şikayetçi olan birini duymadım
iftira atanların Allah belasını verecek bir gün

Serkan Demir
Serkan Demir
1 yıl önce

Tamamiyle yalan çevremdeki bir çok kişi okudu defalarca ziyarete gittim, yeni nesilden pek çok hoca tanıyorum, burada yazılanların külliyen yalan olduğunu bilmeniz ve bu tarz oyunlara gelmemenizi tavsiye ederim!

Ali Rıza
Ali Rıza
2 yıl önce

Bana yalan gelmiyor ayrıca başkaları hemen itiraz etmişler belli ki küçükken yedikleri taraklar onları zevkten dört köşe yapmış …
Bu ülkenin % 99 u müslüman değil münafıktır bu bir defa anlaşılsın zira ameli bu kadar büyük boyutlu ve büyük çaplı bozuk ve şizofrenik olan başka halk görmek pek mümkün değil …
Ona buna kafir diyenler birde kendi nefislerine baksalar gerçekten kim kafir görecekler ama başkalarına bakmaktan aynaya bakmayı fırsat göremiyorlar ..
Edepten hayadan dem vuranlar küçük çocuklara ilgi duyduklarını ifade eden sözde eğitmenleri neden eleştirmeyip üzerine gitmiyorlar bir nesin vakfında yaşanan basit olayların üzerine giden yandaş medya neden ensar vakfındaki gelişmelere gözlerini kapamış …

takva
takva
2 yıl önce

İNANMAYIN SİYONİST FAŞİST VE DINSIZIN İMANSIZIN BİRİ KARALAMAK İSTIYOR KAFİR BOŞ DURMUYOR HEPSİ ASILSIZ BEN 4 TANE ÇOCUGUMU OKUTTUM İSMAİL AĞADA HAFIZ OLUP OTURMAYI KALKMAYI ÖRENDİLER EDEP HAYA YI ÖRENDİLER İNANMAYIN HER ATILANA KAFİR ÇOK KARŞI TARAFI ARAŞTIRMADAN KARALAMAK ADİL OLMAZ

Turan
Turan
Cevap verdi;   takva
2 yıl önce

vallahi bize hiç yalan gelmiyor son zamanlarda hoca denen müptezellerin pis sapık açıklamalarını ve eylemlerini haberlerde & diğer sosyal medyada görüyoruz 4 tane çocuğumu medresede okuttum diyorsun kanıtla o .zaman da görelim

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Turan
2 ay önce

Git oraya eğitim al kendi gözlerinle gör. Milletin safsatalarına da inanma.

Bircan Durmaz ‏
Bircan Durmaz ‏
2 yıl önce

Ne bunlar böyle hangi amelle meşguller,bilimle mi amel ediyorlar ? HAYIR ! Allah’ın insan lar için öğüt kitabı açık-seçik .Ha onu (haşa)paravan yapıp,günahl ar,sevaplar,cezalar mı üretiyorlar Var var hazırı var Hak-Hukuk -Adalet tamda Allah’ın öğüdü ve muradıdır.Bunların aklıyla

Mrh
Mrh
2 yıl önce

Tamamen medreseleri karalamak için yazmış . Herhalinden belli oluyor.

atma ziya
atma ziya
2 yıl önce

sallanır da bu kadar olmaz

inanma
inanma
2 yıl önce

internetteki herşeye inanmayın

ali
ali
3 yıl önce

Twitterdaki sayfaya baktım, islam düşmanı, oğlancı düşünceli bir kişi olduğu görünmektedir.Ayrıca islami mucizeleri tahrif edilmiş incil’i ve Karl marks’in eserlerini kaynak göstererek yalanlıyor,YAZIKLAR OLSUN! [Bölge vekili olacak Hocamız da “Ben size silahlı eğitim vermeyi düşünüyorum ama dikkat çeker diye yapmıyorum” demişti]. Bu cümleye hindiler bile glugluglu yaparak gülerler:) Ayrıca medreselerde CETVEL bulunmayacağını bilmediğine göre sen bu yazıyı sadece medreseleri kötülemek amacıyla yazdığın belli oluyor. Osmanlıdaki medreselerde cetvel vardı çünkü o zamanın medreseleri şimdiki üniversiteler idi. şimdiki medreseler sıradan bir kuran kursu gibidir dolayısıyla oralarda CETVEL bulunmaz. Kazdığın çukura kendin düşmüşsün haberin yok. Tabi islama ait herşeye rahatlıkla saldırabilirsiniz çünkü müslümanlıkta hoşgörü var, şiddet yok. Müslüman yöneticiler, Hz.Musa’ya hakaret eden dergiyi 24 saat geçmeden kapattıran yahudi lobileri gibi kendi dini değerlerine sahip çıkmadıkları için sen rahatlıkla yazabiliyorsun,dalga geçebiliyorsun.Türkan Saylan ömrü boyunca çağdaşlık adı altında kızların başını açtırmaya çalıştı ama ölünceye kadar başını örtmek zorunda kaldı.Ayette diyor ya “Onlar tuzak kurar, Allah da tuzaklarını başlarına geçirir.”
Cevabım twitterdaki yazaradır. Alp Bey’e saygım var.

Eda Çelikel
Eda Çelikel
Cevap verdi;   ali
2 yıl önce

Sizin bilginiz varmı medreseler konusunda bende kızımı vermek istiyorum ama okuduklarım kanımı dondurdu resmen umarım doğru değildir

takva
takva
Cevap verdi;   Eda Çelikel
2 yıl önce

yalan ve asılsız meyve veren agac taslanır kızınızın ahlaki ve edebi dini egitimini ancak ismail aga yapar okadar edepliler hepsi için diyemem ana baba egıtımı önemli bu siyonist din düşmanı faşist de inanmayın derim

Medrese gülü hafız murat
Medrese gülü hafız murat
Cevap verdi;   Eda Çelikel
1 yıl önce

İsmailağa kurlarında çok iyi ve tamamen sünnet üzerine eğitim verilmektedir. Bu yalancı soysuza da inanmayın , hiçbirşey bilmeden bunları sallayabilmiş, Rabbim Hidayet etsin daha ne diyim, inanmayın bu kadar. Medrese hakkında bilgisi olmayan kardeşlerimiz lütfen kendimiz o medreseyi görmeden her kafadan çıkan sese inanmayalım, akıllı olalım , müslüman akıllı olur. Hee bu arada bir medresenin sistemini beğenmediyseniz diğer medreseler hakkında da kötü düşünmeyelim

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Eda Çelikel
11 ay önce

Eda hanim yalan söylüyor bu şahıs islami ve medreslerimizı kotulemeye çalışıyor söylediklerinin tamamı yalan bizde medresede okokuduk ama bunun anlattıkları hiç olmayan şeyşeyler bu şahıs açıkça medresleri kokotulemeye çalışıyor inanmayın itibar etmeyin bu tür insanlara

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
26
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x