İşte Sözde Değil Özde Milli ve Yerli Duruş!.. 

ABD, AB, İsrail, Rum-Yunan ve bilumum emperyalist niyetini açık seçik ortaya koyduğu halde, birileri hâlâ “Kıbrıs sorununa çözüm” diye masaya oturmaya devam ederken, bugün Ankara’dan dört dörtlük milli ve yerli bir ses yükseldi.

Yaptığı yazılı açıklamayla İsviçre’de devam eden Kıbrıs Konferansını eleştiren ve KKTC’nin Türkiye’nin milli davası, adadaki askeri varlığının ise ‘kırmızı çizgisi’ olduğunu belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Türkiye’nin Kıbrıs diye bir sorunu yoktur. Var olan sorunlar 1974 barış harekatıyla sona erdirilmiş adada barış, güvenlik ve huzur ortamı sağlanmıştır. Şehit kanları ile sulanmış topraklar hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez, edilmemelidir. Hayali bir AB macerası uğruna böylesine stratejik bir adayı pazarlık konusu haline getirmek, en basit ifadesiyle, abesle iştigaldir. Hükümetin bu tarihi bilinç ve şuurla hareket etmesi gerekmektedir. Kıbrıs’tan asker çekmek ile asker azaltmak aynı anlama gelir. Türkiye bu konuda ne kadar geri adım atarsa bundan sonra vermek zorunda kalacağı tavizlerde o kadar büyük olacaktır.”

Karamollaoğlu ayrıca şu iki teklifi gündeme getirdi:

“Adadan asker çekmek bir yana Türkiye, bölgedeki sıcak gelişmeleri dikkate alarak, Kuzey Kıbrıs’ta bir hava üssü kurmalıdır. İkinci teklifimiz ise, adada huzur ve güvenlik ortamının hâkim olmasını sağlayan, 1974 Barış Harekâtı nedeniyle 20 Temmuz günü ‘Milli Bayram’ ilan edilmelidir.”


Karamollaoğlu’nun bu açıklaması ve tekliflerinin altına imzamı atıyorum.

Bu Konu, Müyesser Yıldız @MuyesserYildiz  Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir facebook hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 9 Ocak 2018 — 00:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir