Horus’un Gözü | Epifiz Bezi

HORUS’UN GÖZÜ EPİFİZ BEZİ FLOOD | Bu Flood’da, “Tek Göz Sembolizm” in kökenlerini ve kitlelerin görebilmesi için gizlice açıkça nasıl kullanıldığını ele alalım ama kaç kişi bunun gerçekten ne anlama geldiğini anlıyor?

  • Gözün ruha açılan pencere olduğu söylenir, bu da gözlerin sembolik anlamının neden ruhani nitelikte olduğunu gösteriyor. Hıristiyanlık’ta Tanrı’nın Gözü, olarak geçen horusun gözü sadıkların tapınağı üzerinde havada asılı olarak tasvir edilmiştir.

  • Buradaki göz, sadıkların ruhuna bakan Tanrı’nın her yerde mevcut olan ruhunu temsil ediyor – hatta hizmet edenlere bile dikkat ediyor. Ayrıca göz koruması ve yaşam sembolüdür Bu bağlamda hristiyanlıkta vahdet-i vücut olarak anılmaktadır.

  • İlginçtir ki, Mısır ve Batı gizli geleneklerinde sol göz bir ay özelliği ve kuzey yönünün bir sembolü olarak kabul edilir. Sağ göz bir güneş sembolüdür ve güney yönünü temsil eder.

  • HORUS GÖZÜ’nün çok özel bir anlamı vardır. Göz 6 parçalı bir figür olarak temsil edilmektedir. Bu 6 bölüm altı duyuya karşılık gelir.Dokunma, Tatma, Duyma, Düşünme,Görme, Koklama. Bunlar “Epifiz bezinin”6 bölümüdür.
  • Her Şeyi Gören Göz, Sirius gezegenini temsil etmek için kullanılır. Sirius gezgeni Hermetik sihirbazlar için önemlidir ve bazı masonik yapılar derinlemesine hermetik sihirle ilgilenirler.
  • Apple daki SİRİ ile aslında derin bağlantısı vardır. herşeyi gören duyan cevap veren SİRİ UYGULAMASI. RA’nın gözü Lucifer’in Gözü’nü veya Horus’un Gözünü temsil ediyor. Sağ Göz karanlık sol göz (epifiz) net görüş.
  • Horus’un Gözü sembolü gizli bir mesaj içerir. Gerçeği görmek için kişinin zihnin ikiliğini aşması gerekir. Bu, Mısır Gizem Okullarının dersiydi. Horus’un sembolizmi, masonluk derecelerinde bir inisiyenin yoludur. Masonlukta Eski Mısır’da büyük önem taşır.
  • Ra’nın gözü olarak da adlandırılan Horus’un Gözü, zamanın tanrıları tarafından kullanıcıya verilen bir gücün işaretini temsil eder. Hollywood başta olmak üzere kendilerini haşa yaratıcı olarak gördükleri için tek göz sembollerini filmlerde ve şarkılarda sıkça kullanırlar.
  • Tek göz, eldivenler, baphomet, beş köşeli yıldızlar, Satürn, haleler, piramitler, damalı zeminler, müzik videolarında simgelerin artan kullanımının sadece birkaç örneğidir.

Yazar; MUSTAFA KURNAZ

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Serkan aydin
Serkan aydin
1 yıl önce

Öncelikle horus denen zerzevata bakmak lazim.horus isis ve osirisin ogludur.antik misir mitolojisine gore osirisi kardesi seth öldürür parcalara ayirir ve misirin nilin etrafina parcalarini dağıtır.akabinde isis bu parcalari toplar ozellikle osirisin cinsel organini kullanarak ondan hamile kalir ve horus dogar.buna mutakip horus babasinin intikamıni almak icin amcasi seth ile savasir bu savasta galip gelir fakat bi gozunu kaybeder.antik misir dini bir yıldız dinidir.yildiz takimlarina belli anlamlar izafe ederler.misirlilar ozellikle orion takım yildizina cok onem verirler kendilerinin koklerinin oriondan geldiğine ve öldükten sonra da orion a gideceklerine inanirlardi.zaten misirdaki 3 buyuk piramit orion takim yıldızındaki yan yana duran 3 yıldızın yeryuzundeki izdusumudur.bu yuzden firavunlar ruhlarinin daha kolay orion a intikal edebilmesi icin piramitler e gömülürlerdi.isis ise sirius yildizi ile iliskilendirilir keza horusta oyke.horus bizim bildigimiz gunesu degil bizm gunesin ardindaki esas olan siriusi yani soyut alemi metafizik alemi sembolize eder.aslina bunu sumer anunakilerine kadar da götürebiliriz.annunakilerin insanları izlemek iicn bıraktığı gozculeri ve bu gozculerin insan kizlarindan cinsel birlesmesi sonucu ortaya çıkan nefilimlerlede benzerlik gösteriyor..sonucta buyuculuk ile de ilgili bir semboldir.misir hermatizmi okultizm mistizm arsimizm simya spituralizm yani ezoterizmin her kölu ile ilgili bir sembolüdür bu yuzden masonlar tarafindan kullanılır

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
1
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x