Hakan Fidan Humeyni İlişkisi; Fidan, Nasıl Sır Küpü Yapıldı?

Hakan Fidan ve humeyni Surgundeki dindarlarin (!) Liderlerin kara kutusu, bolgesel #ajan, islami abd darbelerinin adami. Ortadoguyu sekillendiren guclerin aktörü Hümeyni ile 2 yıl Paris‘te beraber kalan ve devrim günü onunla beraber İran‘a girecek kadar yakın olanlar! #flood

  • Erdoğan’ı diktatörleştirdiler. #Erdoğan‘ın en büyük zaafı olan dini önder olma arzusunu tetikleyerek Beyefendi‘yi kontrolden çıkarıp kendi rüzgarlarıyla yönlendirdiler. Bırakın ülkeyi kendi yönettiğini zannetsin anlayışıyla ve her şeyin en iyisini siz bilirsiniz söylemiyle, bütün istediklerini yaptırdılar.
  • Çocukluktan alınmış, özel seçilmiş Vanlı bir proje adamı Hümeyni‘nin arkadaşının maharetiyle yanına yerleştirip koruması altına aldırdılar 1986 yılında Türk S. kuvvetlerine girdiğinde 18 yaşında olan bu zattan başka kaç tane Van‘lı girebilmiştir.
  • TSK‘ya. TSK‘nın herkesi fişlediği ve referansı sağlam olamayan birini asla almadığı o günlerde Fidan kimlerin referansıyla alındı. O yıllarda ve yakın zamanlara kadar Kara Kuvvetleri Muhabere Okulun‘da okuyacak kadar kabiliyetli tek doğulu olması tesadüf müydü?
  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda OBİ (Otomatik Bilgi İşlem) bölümünde bilgisayar teknisyenliğıne getirilerek projenin en önemli ayağı tamamlandı. TSK ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin merkezine konumlanmıştı. Ardından ne hikmetse Nato‘da görevlendirilerek yurt dışına gönderildi.
  • Dış görevle gittiği Almanya’da NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu’ndaki görevi İstihbarat ve Harekat Başkanlığı’ndaydı. En kritik yerdeydi yine. Mecburi görev süresi biter bitmez TSK‘dan istifa etti. Askeri kariyeri bu kadar parlak biri sebepsiz yere kurumdan ayrılıyordu.
  • Fidan’ın hızlı yükselişi, 2003′te Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Başkanlığına atanmasıyla başladı. Tika neden önemli? Çünkü TİKA o dönem Devlet Bakanı Beşir Atalay’a bağlıydı. Atalay’a çok yakın çalıştı. Projenin en büyük ayağı tamamlanmış oldu.
  • Atalay‘ın, Erdoğan’a sürekli Fidan‘ı anlatması Erdoğan‘ın ilgisini çekti. O dönem Gül‘ün referansı önemliydi ve çoktan ayarlanmıştı. Başbakan 2007’de onu yanına aldı. Dış politika ve uluslararası güvenlik konularından sorumlu Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine getirdi.
  • Can alıcı nokta İran’ın nükleer çalışmalarının uluslararası krize dönüştüğü sırada Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Y.K üyeliğine atandı. Başbakan‘ın “Benim sır küpüm Türkiye Cumhuriyeti devletinin sır küpü. Türkiye’nin geleceğinin sır küpü” dediği adam “Özel Seçilmişler“dendir.
  • MİT-Emniyet-Genelkurmay-Jandarma istihbaratı “Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu” olarak tek çatı altında toplandı ve Fidan‘a bağlandı Yeni MİT yasasıyla Erdoğan‘dan bile daha çok dokunulmazlığa sahip olacak olan Fidan, E. Ala ile birlikte yapılacak operasyonu yönetiyordu.
  • Vatana ihanet, darbe girişimi ve casusluk davası açmayı düşündükleri kesimlere karşı bilgi ve belge üretmektedirler. Proje adamlar iş başında Soru şu. Erdoğan‘a bilgi taşıyan mekanizma tek çatı altında toplanmışsa Erdoğan, gelen bilginin doğru olup olmadığını kime sorgulatacak.

Bu Konu, Askin Askin @Viona4N Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
10 ay önce

alemsiniz yahu bari fidanı humeyninin adamı diyorsanız humeynii fotosunu koysanız

Anonim
Anonim
11 ay önce

humeyni 1979 da İran’a geldi hakan fidan ozaman11yasinda humeyni ile duran genç hakan fidan degil humeyninin yanındaki genç daha yaşı büyük doğru bilgilendirme yok hakan fidan humeyni ile 2yil kaldı deniyor ama hakan fidanın ozamanlar yurtdışı. Giriş çıkış kayıtı yok,,

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
2
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x